Flash – podle Franfurter Allgemeine Zeitung je dohoda mezi EU a Polskem a Maďarskem uzavřena


Mimořádně renomovaný  německý zdroj  – Frankurter Allgemeine  Zeitung právě  zveřejnil na svém webu článek, v kterém konstatuje, na základě prohlášení čelných maďarských politiků, že  dohoda  mezi  EU na  straně jedné a  Varšavou a Budapeští na  straně  druhé je  hotová věc.

Pro němčináře

Ein Hurra aus Budapest

pro ostatní, kompromis  jev intencích flashe  ze  včerejšího večera.

Mechanismus  právního státu je  předpokládán jen pro případy , kdy  jde o ochranu finančních zájmů Unie. Tedy při podvodech, korupci, konfliktech zájmu.Vedle toho má  vejít  v platnost  až po rozhodnutí sporu  EU – Maďarsko ohledně přípustnosti toho to mechanismu, vzhledem k Lisabonské smlouvě  vůbec. Což se rozhodně nestane  do dalších parlamentních voleb v Maďarsku v  roce 2022.

Orbán a  jeho  věrní  tuto dohodu slaví jako velké vítězství. Jak by ne, protože  tohle mu spolehlivě  ty budoucí volby  vyhraje.

Opozice, jak levicová,tak pravicová jsou  výrazně  skeptičtější a připomínají Orbánova  slova, že  vše chce mít  v právně  neprůstřelné formě.

Kdo  nemá  z dosaženého kompromisu, vedle  Evropského parlamentu a některých  zemí EU  je  určitě  Česká republika a především Babiš. Poláci uhráli rodinné právo, Maďaři migraci a jemu zbylo jen to, že  mechanismus  ochrany právního státu  a tím  i omezení čerpání  EU bude používat  na  případy konfliktu zájmů,dotační podvody a  tak podobně. Tedy  jeho vlastní sporná agenda  s Bruselem!  Blbý, no,hodně  blbý!

Pokud jste se divili, proč  se  ČR nepřipojila  k Polsku a  Maďarsku, pak tady máte  vysvětlení! Babiše netrápí ani rodinné právo, ani migrace.  Ale konflikt zájmů a  machle s  dotacemi ANO.

Moc lituji, že nemohu vidět  protažený Babišův  ksicht. Ale  nejen jeho – rád bych se podíval třeba na Jakuba  Jandu, Petra Koláře, Helenku Langšádlovou, Miroslavu Šojdrovou,  ale  třeba i z novinářů na Luboše Palatu,   redakci Respektu a další podobné!  Pohled za  všechny peníze!

Dodatek během hlavních zpráv  České televize

Tak  už  to dokonce  oznámila  i naše vaše  Česká televize. To, co Kosa  předvídala  před  týdnem, včera  flashovala  jako hotovou věc a o hodinu a půl dříve než  Česká televize a jako vůbec  první v ČR dokázala  naflashovat!

Dělá mi  to přirozeně  dobře. Ale kvůli tomu bych nic nedodatkoval. Co mne  donutilo znovu nastartovat  počítadlo a doslova  vystřelilo ze  sofa, byl komentář  speciálního zpravodaje ČT v  Bruselu  – Lukáše  Dolanského!

O tomhle  mimořádně důležitém kompromisu  ztratil celé tři  věty, z nichž  ta hlavní  zněla:

Dá se říci, že Maďaři a Poláci ustoupili!!!!

Tady si ho můžete  dát na  vlastní oči a uši.

Nenasazuji na něj, od svých začátků na  ČT 24 udělal obrovský pokrok.  Ale  tohle  co právě  předvedl je totální fušeřina a dokonalé  profesionální selhání! Být  generálním ředitelem ČT  Dvořákem,  pak by  Dolanský už  zítra  v  Bruselu  nepracoval a  možná pozítří ani na Kavčích horách. Protože  buď  vůbec netuší  o čem spor  Polska  Maďarska s Unií věcně  byl nebo nezná meritum věci a  co obsahuje  dohodnutý a schválený kompromis.  Radikální alternativa  by  to nepochybně  upravila  do verze, že  zcela  záměrně informuje  falešně,  aby pověst EU nedoznala  škodu. Což je pochopitelně  nebetyčná blbina. EU, díky  Dolanskému a případným dalším Dolanským škodu  zcela určitě  utrpěla  těžký  šrám.  Protože  nejsou schopni  informovat  poctivě!  Šílené!!! Uvědomuje  si někdo na  Kavkách,jak tohle  nahrává  Okamurům, Filipům,Veselým, Lipovským a podobným?   

Kdyby náhodou vedení ČT a  speciálně jejího zpravodajství náhodou nevědělo,  jak by  taková doopravdy  kvalitní  práce  bruselského korespondenta  mohla  vypadat, pak jí  rád  vypomohu.  Stačí, když  si  pustí Tageschau  ve  20,00 hod.  na  ARD, kde o stejné záležitosti referoval její bruselský  zpravodaj Markus  Preiss. 

K nalezení zde a  to od  času 5:09 min. Dovolím si  i od  Preisse  citovat jen jednu  větu. Výsledek má  hořkou příchuť. Šéfové  vlád  vyměnily  rychlý přístup  k penězům za  dlouletý boj o více právního státu!

Němčinou snad  někdo na Kavčích horách disponuje!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.