Flash -Nejvyšší soud USA odmítl žalobu státu Texas jako nedůvodnou, cesta pro Bidena otevřena


V týdnu  zažaloval stát Texas, k němuž se později přidalo dalším 17 států Unie, kde vládnou republikáni  čtyři tzv.swingstáty, kde nakonec  Trump těsně prohrál s Bidenem -Wisconsin, Michigan Pensylvanii a Georgii ohledně výsledků prezidentských voleb, zejména kvůli prý nepřípustné změně  korespondenčního hlasování k Nejvyššímu  soudu  Spojených států. S tím, že  pokud by  žalobě  bylo vyhověno, volitelé z těchto států by nemohli z hlasovat  příští týden a zvolit  nového prezidenta  země.

Prezident  a  jemu věrná  část republikánů vsadili na  to, že  Trump během svého prezidentství  svým jmenováním soudců  zvrátil poměr v senátu NS  z 5:4 ve prospěch liberálů v konzervativní většinu 6:3.  A  tedy  s nějakým bonusem tzv. „vděčnosti“.

Ukázalo se, to co bylo lze očekávat – že  Spojené státy  nejsou korupcí a protislužbičkováním prolezlé Česko,  kde by si prezident mohl beztrestně dovolit dokonce  i  soudcům Ustavního/Nejvyššího soudu posílat své emisary  s tím, aby  jim „vysvětlili prezidentův právní názor“.  Kdyby na něco takového Trump třeba jen pomyslel, nejspíš by byl rychle zbaven prezidentování. Ale to je jiný příběh.

Texas a  spolužalující  u Nejvyššího soudu neuspěli a  Trumpův  tábor zaznamenal další obrovskou právní blamáž – žaloba  totiž nebyla ani projednána. Nejvyšší soud  se jí podle německých zdrojů odmítl zabývat s odůvodněním, že  stát Texas NEMÁ  žádný puvoir   žalovat jiné státy  Unie a vměšovat se  do organizace  voleb v jiných státech!!

Tímto verdiktem, dle mého názoru, tahanice o Bílý dům definitivně končí. Myslím, že  ti z alternativy, co mají  jako nezvratný kánon, že  Trump byl manipulacemi o vítězství okraden, mají nejvyšší  čas pochopit  a respektovat konečně  realitu. Žádné okradení se nekonalo. Prohrál. Jen si s demokraty  vyměnil roli oproti roku 2016.  Ti tenkrát také  neuznali, že  Hillary neuspěla  kvůli svým chybám a všechno svedli na  zlotřilého Putina. Nyní to zde máme  opět. Trump a jeho věrní nehodlají akceptovat, že  Donald prohrál volby kvůli své vlastní zabedněnosti a  hloupé klackovitosti  ohledně koronapandemie.

Někteří z  téhle  sorty  dokonce cosi setrvale  blábolí  o tom, že úřadující prezident  provede převrat a zůstane dále u moci. Chci je ujistit, že  jejich  deliriální sen zůstane pouze fantasmagorickým  snem. Trump je out. Převrat se nekoná. Rozdíl mezi  soudným člověkem a fanatikem je jednoduchý. Soudný člověk ví, že se musí zařídit podle reality, fanatik se  domnívá, že  realita  se  zařídí podle něj.

Realita, že Biden se nastěhuje  do Bílého domu, se nám nemusí líbit. A mně se rozhodně  nelíbí. Jenže jednak je to nezměnitelný fakt, ale  řečeno upřímně  – Trump také  zrovna  nepředstavoval žádné terno a pro mne osobně  se  stal velkým zklamáním. Není důvod za ním slzet.

Ti, kteří  Americe nepřejí  nic  dobrého mají, po těchto volbách, tak jako tak  důvod  slavit! Světová velmoc č.1 je rozdělena  jako nikdy  v historii, kromě časů občanské  války. Na dva  naprosto nesmiřitelné  tábory. Které už  nepůjde  spojit.  Což  USA  zásadně oslabí. A lze počítat s tím, že  spory budou spíše už jen eskalovat. Pro nás  civilizační okruh nic  dobrého, respektive – jen  pohroma.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.