Stát kde chcípl p/P/es a kde Blatný jen už jen blatníkem.


22. září, tedy  v době, kdy  Babiš  ohledně  šíření koronaviru ještě  zapíral nos mezi očima, protože  krajské volby se  konaly ještě  až za  deset dlouhých dní, Kosa vydala  článek

Koronavirová pandemie – co očekávám od koho

kde  se jednoznačně  konstatovalo, že se na nás  žene  covidová pohroma v rozsahu,jak ji tahle země  dosud  nepoznala.

Ten odhad  se naplnil více než  bohatě– o měsíc později jsme zrealizovali Blábolišovo  chlubivé žvavění, že  jsme  „best in covid“ tím, že  opravdu Česko „trumflo“ všechny země  světa  a  stalo se  na nějaký  čas destinací která generovala  nejvíce nově  nakažených i zemřelých s touto nemocí na  100 000 obyvatel  na planetě….Prvenství je prostě prvenství!

Nejde mi speciálně o tuhle rekriminaci směrem vfňukalovi ze  Strakovky. Nýbrž  o konkrétní pasáž z toho čtvrt roku starého textu.O tu, kde jsem definoval naprosté minimum toho, co prostě  stát  ohledně  příchodu druhé  velké covidové vlny  zajistit musí, aby  on i jeho občané přežili. Dovolím si to přetisknout znovu:

Zde je můj seznam toho,na co vidím jako její zcela prioritní úkoly fatálního významu:

1- že připraví urychleně funkční krizové plány, jak udržet v chodu krizovou infrastrukturu. Tedy dodávky elektřiny, plynu, vody, bezchybnou funkci čištění odpadních vod, odvoz odpadků, telekomunikační sítí, tok nutného maloobchodního zboží, především potravin a dalších nezbytných komodit

2-zajistí základní funkce státu, tedy především jeho řízení na všech úrovních, alespoň ve válečném režimu

3- udrží obecnou bezpečnost v zemi

4- spolu s ČNB a komerčním finančním sektorem zaručí stabilitu měny, funkčnost finančních trhů, zabrání eventuální panice a runu na banky.

5- zabrání kolapsu zdravotního systému, jakkoli přetížení nás asi nemine

6- ohledně nových nutných ekonomických opatření, zejména v dalších programech státní pomoci si bude počínat s maximální možnou efektivitou, kdy jediným kritériem se stane poměr náklad/efekt!!! Kvůli co nejmenšímu zadlužování státu.

Hodlám totiž porovnat, jestli těchto šest  triviálních  požadavků, které definují  funkční stát  za  krize  Bláboliš a  to, čemu on  říká vláda,  bylo garantováno a především – jestli stejnou garanci můžeme  požadovat / to jistě  ano, požadovat  lze  cokoliv, třeba  aby  Babiš  rozdal veškerý svůj majetek chudým/, ale především, jestli současná Česká /banánová/ republika vůbec  má šanci v  řítící se třetí vlně  pandemie je vůbec  schopna  svým občanům ono  funkční státní minimum zaručit.

Pokud  odmítáte  věřit,  že  stojíme  bezprostředně  před srážkou  s  další koronavirovou tsunami, nehodlám vám to vyvracet. Fakta  nejbližších  tří týdnů  to jistě  předvedou v plné parádě. Ovšem dovolím si prezentovat svůj  osobní názor – jestliže  jsme se naivně  domnívali, že  čísla  z přelomu  října a listopadu, kdy ČR opravdu  překonávala  v pandemických  číslech zbytek světa, jsou za námi a tahle noční můra se nevrátí, mýlili jsme  se. Bude  hůř!

Jeden by  řekl, že  Bláboliš  a jeho parta  si, po letním a podzimním debaklu,  z něj vzala poučení a že  už  opakování  toho nekontrolovatelného šíření  za žádnou cenu  nedopustí. Tohle by platilo, kdybychom

1-žili v normálním státě

2- ten neřídil marketingově přísně  orientovaný týpek, kterému  aktuálně hrozí soudní jednání s  vysokým štráfem natvrdo kvůli  čachrům a podvodům s  evropskými dotacemi

3-v parlamentu pracovala, ano slovo pracovala  je  nutná,nikoliv  však postačující  podmínka, ODPOVĚDNÁ a  schopná /nikoliv všeho schopná/ opozice, pro níž není primární exhibice před televizními kamerami a  snaha marketingově  trumfnout Bláboliše,  která by  se mohla opřít

4- o dostatek voličů nadaných  zdravým  rozumem a neváhajícím jej ,alespoň v  nezbytné míře  – používat!

Bohužel nic  z  toho není  realita!

Místo toho

– žijeme  v ZHROUCENÉM, v nejlepším případě  – HROUTÍCÍM se  státě

– amarketingový týpek ve  Strakovce je na  tom tak, jak na tom je a  ví, že  tomu případnému kriminálu se nejúčinněji vyhne tak, že  za  každou cenu a  to doslova, vyhraje  příští volby,bez ohledu na  to jestli  jej rozvrátí nebo ne

-opozice  z převážné části  si svou úděsnou  hladovostí po moci  a korytech s  týpkem v ničem nezadá a kvůli svým mocenským ambicím je odhodlána  repubiku  doslova a do písmene  zruinovat, protože  ví, že

– většinová část voličstva hlavu a její obsah používá pouze na to, aby  řešila, jaký  typ  mobilu  a pod.  si má koupit nebo  na  co zírat večer  v bedně, v případě, že  si právě  nutně nehodlá  nalejt  makovici někde v  nějaké „osvěžovně“  či  šantánu.

Ministr  zdravotnictví , jakýsi Blatný,  před  doslova  pár  dny omráčil veřejnost   jakýmsi barevným plakátkem jménem  PES. Tvrdil, že  jde o závazný  ProtiepidemiologickCílem byla  vizualizace  toho,  jak stát  hodlá ROZVOLNIT  protiEpidemický Systém, přijatý v  době  vrcholu druhé  vlny.

Nehodlám se nyní probírat detaily, jak se skore, podle  kterého stát přepíná do jednotlivých stupňů, vypočítává. I když  i tohle by  rozhodně  stálo za  řeč.  Tvrdím cosi jiného

-PES  byl předevšímjen dalším  marketingovým  tahem – co je  barevné a kde  jsou zvířátka, to je hezké a lidem se líbí! Barvičky  stačí, obsah je egál.  Především těm, co svůj mozek zásadně  šetří jakékoliv námahy. a  a těch je obrovská většina.

-smyslem rozhodně  nebylo účinné přepínání sankční  režimů, ale  v té době pouze  a jen rozvoňování. S  opětným přitvrzováním se jaksi nepočítalo a především nepočítá! MYjsme to přece zvládli!

Už před mnoha  týdny, hned po nástupu  Blatného  Kosa  napsala a pak opakovaně,  že  nedůvěřuje  statistickým výstupům, jež  vláda a její orgány předkládají denně veřejnosti. Že  údaje  jsou cinknuté. Triky  s opakovanými úpravami  PES  skore,   samozřejmě  vždycky, nikoliv kupodivu – směrem dolů, oprávněnost podezření  potvrdily!  To ovšem není všechno.   Dnes  žijeme v  situaci, kdy   polovina  krajů  je  již  v nejhorším  fialovém, tedy pátém pásmu, což  znamená naprosto nekontrolovatelné  šíření a tvrdý bezpodmínečný  lockdown, zbytek krajů až na  dva-  Prahu a Plzeň je  ve  čtvrtém, oranžovém předkatastrofickém levelu s většinovým lockdownem,, ale  republika jak celek – no tak ta  je pořád ve stupni třetím, což  znamená  zvládání pandemie….. Takže otevřeno, až  na  maličkosti , je už skoro vše.

Dneska prý přejdeme  do toho oranžového, předkatastrofického – ale pozor- nejspíše jen  barevně – školy ani hospody  se zavírat zásadně nebudou, natož  krámy! A  pokud se něco zavře, tak snad  až ve  čtvrtek nebo v pátek….  Zřejmě  Blatný, Havlíček a Bláboliš  mají za  to, že  korona  si dá skoro celý týden leháro a  přestane  infikovat….

Před vánoci a  zavřít českému  buldovoličovi  kšefty? Aby nenakoupil – ta hrůza!!!!  pod stromeček nemít  další a další  hadříky,  elektronická šidítka,  krémy na  ksichtíky a podobné nezbytnosti????? To by  byl konec  Vánoc  v Česku! No tohle  po týpkovi ze  Strakovky ani  šílené opozici, která s ním závodí, kdo co víc  rozvolní, čísla  nečísla, nikdo, ale vážně  nikdo, nemůže  chtít. A také nechce!

A když do toho superkecal Havlíček  ještě nanese  větičku  typu  – vím, že  zavírat znovu hospody je nefér…. a modropták Fiala kontruje – jak si vláda může  dovolit  zavírat  hospody, když  neoznámila  kompenzace, pak soudný člověk začne  řešit, jestli  se má hned oběsit nebo pustit  plyn…. Že  čelíme  epidemii,  která u nás  zabíjí spolehlivě  2% z celé nakažené populace a v některých věkových skupinách dokonce nad  10%? Koho to zajímá?!  Nefér  je zavřít hospody! Těch už skoro 10 000 mrtvých na  covid je fér!  Už tady zacláněli příliš  dlouho a svými obavami  škodí těm věčně mladým krásným, úspěšným a podnikajícím! Přiznávám, že  se neumím srovnat  s tím, že  republika  je obývána  dvěma  skupinami  obyvatel. Podnikateli, tedy  nadlidmi, co zasluhují  zvláštní ohledy a  privilegia a náhrady  škod, kdykoliv  se jim něco stane a těmi ostatními, tedy plebsem, který  má jediné právo – ty  škody  podnikajícím nadlidem ze svých daní  vyfinancovat. To je  fér!  A vedle  toho ať  chcípnou,  když  to brání podnikání!   To je  fér!  Zvláštní ovšem je,  že nikdo z těch  starostlivých papalášů nepřišel dosud s  tím, že  z pravidel silničního provozu je  nutné vyřadit paragraf, že  řidič je povinen svou  přizpůsobit  podmínkám. Protože  když  se vybouráte a  ono zrovna  začalo padat  mrznoucí mrholení, je  to vaše  vina! Riskoval jste  a nevzal na vědomí  změnu podstatných podmínek. Ovšem u podnikání nic  takového neplatí!  Tam je s tát  zjevně odpovědný  za vznik koronaviru.

Zpět k hlavnímu tématu –  PES  jednoduše  chcípl. Protože  se  stal jen bezcennou  malůvkou,  na kterou, jemnocitné duše prominou -sere  pes! Česko se  nejpozději v tomto okamžiku stalo zhrouceným, v lepším případě  hroutícím se  státem. Který není  schopen dodržovat svoje  vlastní  předpisy  a plány. Protože  by přece  nebyly  žádné  vánoce…. Objednávat  si  přes internet? No tak! To se   s tím nelze  pomazlit  vnějakém  kvelbu před zaplacením, nelze  o tom diskutovat  se  známou, kámoškou  nebo Pepou  z hokny, že  na to máme?  Jak by jsme vypadali? Stát prostě  selhal. A  nejen tady, jak si za  chvilku ukážeme. Už  je  skoro paralyzován. Jakkoliv  to voliči,ve  své převládající jednoduchosti nehodlají  vidět. Zhroucený s tát charakterizuje  právě  to, že  nikoho nenutí, či spíše nedonutí, dodržovat  svoje  zákony a  vyhlášky. Což je náš  aktuální případ. Vyhláška  sem  vyhláška  tam a  skore? Pche, to zmáknem ostrou tužkou!

Vraťme se  k mým čtvrt roku starým bodům,  kterými jsem popsal nutné  minimum funkčního státního útvaru:

1- že připraví urychleně funkční krizové plány, jak udržet v chodu krizovou infrastrukturu. Tedy dodávky elektřiny, plynu, vody, bezchybnou funkci čištění odpadních vod, odvoz odpadků, telekomunikační sítí, tok nutného maloobchodního zboží, především potravin a dalších nezbytných komodit

Lze  říci, že  krizová infrastruktura druhou vlnu  přežila  v provozním stavu. Což  ovšem není zásluha  vlády  nebo jiných státních orgánů, nýbrž  vedení  příslušných sektorových  firem. Kdyby  to  zůstalo v kompetenci  vlády, pak jsme  si elektřinu už dávno  nejspíš  vyráběli třením ebonitvých tyčí liščími ohony  a pro vodu chodili s bandaskami k lesním studánkám. Viz ne/schopnost trasovat a  testovat  v druhé vlně. Jenže  stojíme  tváří v  tvář  vlně  třetí, větší a horší.

2-zajistí základní funkce státu, tedy především jeho řízení na všech úrovních, alespoň ve válečném režimu

Přemýšlím, jestli by  si někdo za  válečného režimu dovolil otevřeně  fixlovat  se  základními údaji. Nebo jestli by  vyhlásil mobilizaci a  následně  jaksi  řekl, že  až tak úplně  to není třeba, že je před  Vánoci, takže  mobilizovaní mohou zůstat  dma, a nakupovat dárky a  sníst v klidu kapra.

3- udrží obecnou bezpečnost v zemi

Jestli  pochybujete  o tom, zda tady  selhal a selhává nebo nikoliv, pak jaksi vůbec netušíte, jaká je  realita. Ano, ještě  lze  jít  v našich městech většinou za  bílého dne  bezpečně po ulici. Ještě pořád  ano. Ale půjde to jen tak  dlouho, než si gauneři všeho druhu všimnou, že  stát  zcela  rezignoval na  vynucování svých  vlastních nařízení a použití síly na jejich  prosazení!!!
Kdy vydá  v nouzovém stavu vyhlášku například  o shromažďování, či povinném nošení  roušek nebo si dokonce  dovolí omezit dobu otevření  hospod  restaurací a nočních klubů.Vše jen pro smích králíkům.

Roušky nosit?  A proč? Znakem správného borce  je přece  zásadně  chodit  bez!  A  pokud možno demonstrativně! A že se na jednom místě  smí  sejít  nanejvýš  tolik a  tolik osob? Tůdle nůdle! Svobodní občané si nic zakazovat nenechají! To je totalita! My známe  svoje  práva!

Úplně nejlepší je to s tou uzavírací  hodinou  v hospodách, restauracích a barech.  Jakýsi  točpípa z jakého Šeberáku usoudil, že mu kasa  nedělá  dost cink, daleko méně, než by  se podle něj slušelo a patřilo, tak ten zákaz demonstrativně, za účasti televizních kamer  opakovaně porušuje. A přidávají  se k němu další a  další podobní  točpípové. Za spoluúčasti  lokálních štamnásosů, co se konečně  dostali do televíze, aby  všichni viděli, co jsou  za  fořty!

Jinde si klidně otevřou rovnou  noční klub. Vstup na heslo, pařba  až  do rána,chlast a drogy  v míře vrchovaté!

Stát NENÍ SCHOPEN a nejspíš  ani OCHOTEN s  tím něco razantního provést.Umí sice  dát  zoufalému  bezďákovi 18 měsíců nepodmíněně  za  krádež pěti housek v nouzovém stavu, ale  prý nedisponuje právním nástrojem na  to, aby  ty  drzé točpípy  postavil do latě. Pořádnou pokutou nebo rovnou zákazem živnosti! Chápe tohle někdo?

Prostě  rozpadlý nebo rozpadající se stát!

Je  charakterizován především tím,  že nedokáže  prosadit a  to ani za použití svého monopolu na násilí z  moci úřední, svoje  vlastní  předpisy  a svou vůli. Což je o to tristnější, že tohle  zmáknou i v opravdových banánových republikách. Asi proto, že  tam ty  banány  rostou a my je dovážíme…

Ostatně  ta  státní neschopnost prosadit svou není  jen u korony. Asi víte  o případu jakési blbky  z jihu Čech, jejíž  dceru kopl  do hlavy kůň, přivodil jí tržnou krvácející  ránu a   když  v budějické nemocnici lékaři zraněné  dívce hodlali píchnout preventivně  tetanovku, tak ona  blbka, disponující  neoprávněným titulem matka, sbalila holku a že jí očkovat nedá a nedá!  Soud pravomocně  rozhodl, že  jí dcera  má být odebrána  a oočkována a … a  nic! Mutrdle udělala na vyslané cajty  dlouhý nos,vyplázla na ně  jazyk a dceru schovala. Vymalováno!Stát, příslušný  sou, i místní policie  jsou za  dokonalé  blbce.

Protože se  toho všimla media, udělala z  toho případ, kterého se  chytla jedna  z Blábolišových vědem – dnes bohuželzmocněnkyně  vlády pro lidská práva  Válková, ano ta, co tvrdila, že za Protektorátu to nebylo tak špatné a  notovala  si  s neblaze proslulým prokurátorem Urválkem, tak ta  hlídá  v Česku lidská práva. Žádný  div, že   se postavila na  stranu té šílené  ženštiny. Takhle  u nás  funguje  dodržování a vynucování  zákonů!

Pojďme dál

4- spolu s ČNB a komerčním finančním sektorem zaručí stabilitu měny, funkčnost finančních trhů, zabrání eventuální panice a runu na banky.

S hlubokým politováním konstatuji,  že ČNBsice zatím  plní svou úlohu,  přesto na krocení dementních   fiskálních nápadů tria  Babiš, Fiala, Okamura, jak si ukážeme u bodu 6, bude  krátká a nic nezmůže.Protestovat, ústy  svého guvernéra i Bankovní rady může  jak chce.

5- zabrání kolapsu zdravotního systému, jakkoli přetížení nás asi nemine

U druhé  vlny se,  s využitím posledních  rezerv typu mobilizace  mediků a  dívenek ze  středních zdravotnických  škol, podařilo kolapsu  zabránit. Tak tak.  S  tím, že  zdravotní personál se dostal až na  samý kraj  svých fyzických  i psychických rezerv. Podotýkám, že  výchozí stav  byl v létě, kdy  Babiš v podstatě  svým ignorantstvím nastartoval  druhou vlnu, že   nemocnice jely v normálním provozu, covidových pacientů v nich leželo minimum.

Po druhé vlně  vláda  za souhlasu  opozice, respektive  pod její knutou, protože  Fialům, Pekarovým Adamovým, Okamurům a pod.,  žádné rozvolnění  není dost rychlé, vypustila  děti do škol, aby je  tam rodiče konečně už  odložili a mohli se věnovat příjemnějším věcem, otevřela  krámy, atd. atd. v okamžiku, kdy  ve  špitálech leželo  přes  4 000 covidových pacientů,  z  toho 20%  těžkých!  Takže  náš  výchozí  stav není  100 obsazených nemocničních postelí  nýbrž  40x  tolik. Což  je  zhruba  2/3 disponibilní kapacity.  Jsme  tedy bez rezerv. Sestry  i doktoři  nejsou po letních dovolených, nýbrž na  smrt  vyčerpaní. A  nyní před nimi, navíc  určitě přes vánoce a  Silvestra,  stojí úloha  čelit  další  a  větší explozi korony?  Nechám na  vaší fantazii, abyste  si představili, jak to asi dopadne….

Všimli jste  si, že Babiš,na  rozdíl od léta,   nic neoznamuje a že  se soustřeďuje  na  opravdu podstatné výroky  typu – jsem z  toho nervozní nebo ať  si pan ministr Blatný pořídí lepší PR, ten inzerát na očkování je strašný? Čímž naznačuje  – já  za nic  nemohu, to Blatný?!  A rozvolňování, když jde do tuhého a to je realita, je zase  jen Havlíčkovo? Ale  vánoce  čecháčkům  zaručí! NA to máme jeho slovo!

Při druhé  vlně  jsme od kolapsu zdravotnictví  byli vzdáleni o pověstný  vlas. Zdravotníkům NIKDO z oficiálních ani nepoděkval. Různé druhy  finanční pomoci  podnikajícím, tedy nadlidem  se  vyplácejí okamžitě, zdravotníci z koronaoddělení  čekali na ohlášené spešlodměny  půl roku. Po druhé  vlně, jim na  rozdíl  od podnikatelské  sféry, už  žádné  peníze  navíc  nikdo ani neslíbil. Jen zazněla poznámka, že  je  to příliš  finančně  náročné. V Belgii  zdravotnický personál   řeší  svoje přetížení  tím, že podává hromadné výpovědi. Za jak dlouho se  dočkáme i  tohohle?  Nastupující  další úder pandemie  už  bude na krev. Doslova. Ale peníze pro nemocniční  personál? Nemůžeme  nezodpovědně  rozhazovat!

6- ohledně nových nutných ekonomických opatření, zejména v dalších programech státní pomoci si bude počínat s maximální možnou efektivitou, kdy jediným kritériem se stane poměr náklad/efekt!!! Kvůli co nejmenšímu zadlužování státu.

Jedním z nejdůležitějších úkolů pro každý  stát je správné řízení  financí. Tedy  pracovat  s disponibilními příjmy, získanými od  daňových poplatníků velmi uvážlivě  a racionálně.  Jestliže  tohle nezvládne, znamená to přímé ohrožení jeho existence!

Nyní ono nezvládnutí   sledujeme  v přímém přenosu. Kdy  podstatná  část politické reprezentace  se  rozhodla, v zájmu  svých  volebních preferencí  v příštích  volbách,  příjmovou stránku rozpočtu  doslova nechat  vykrvácet  zcela  nesmyslným nastavením15%  daňové  sazby  z příjmu fyzických osob.

Blábolisté typu Schillerová  nebo Fiala  okamžitě  vyrukoval i s  tvrzením, že je to tak dobře, protože občané přece nejlépe  vědí, jak zacházet se svými penězi!  Ačkoliv  cca 1/10 dospělých  je  v exekuci, většinově několikanásobné a  cca  další 1/3 není schopna  zvládnout  nečekaný jednorázový  výdaj ve výši 10 000 Kč!   A jediné, co tyhle  drží  alespoň trochu nad  vodou, jsou sociální transfery. Dohromady  40% dospělého obyvatelstva.  Tihle  určitě  svoje  finance, minimálně z převážné části, řídit neumí, respektive, nevědí, kterou díru zalepit  dříve. Ale jich se ten BabišFialův  finanční zločin  týká minimálně. Těm by pomohla  daleko více  Piráty navržená a  daňově  daleko únosnější sleva na  dani. Ještě lépe v reverzní formě.

Už podruhé  se musím prohlásit  v téhle věci  za  dokonalého duševního prosťáčka. Poprvé proto, že má naivní představa  mi říkala, že ODS  přeci neskočí Bábovi  na jeho šílený předvolební  trik a předvede elementární politickou odpovědnost  vůči státu. Fiala se  Skopečkem mi předvedli, že  modroptactvo se před snahou  získat výkonnou moc nezastaví vůbec před ničím.

Podruhé  proto, že  jsem věřil,  že  hlasy pár  Babišových senátorů a   těch za  ptákostranu v  senátě  nezískají další podporu. Že horní komora parlamentu  vykopne  Bláboliše s  jeho  úletem velkým obloukem ze  dveří Valdštejnské konírny. Dokonce se vnucovala myšlenka, že  část modrého senátního klubu pošle  Fialu  do háje.

Omyl, tragický omyl! Tchajwanský  principiální  geroj Vystrčil zřejmě  dospěl k názoru,  že  Fiala  je  daleko větší  síla  a autorita  než  nějaká  Čínská lidová republika a  sklapnul před ním kufry. Na  daňový  Tchajwan  nesebral dostatek odvahy. Rodná strana  zavelela a hrdinovi z Formosy zhnědly  trencle!   Takže  Bláboliš  měl modré senátory  v kabele. Aniž by  si tito uvědomili,  že  mu nejspíš  zachránili příští volby.

Ale  ani senátní součet  Bába +Fiala  by nestačil. Všechno rozhodl třetí nejsilnější  senátní klub  – lidovců.  Ti  se, člověk by  řekl- nepochopitelně, ale nanejvýš vždy  lidovecky  oportunisticky – přidali. A  Bláboliš  mohl začít  slavit, jestli ho  nevyžene  ze  Strakovky korona, té „povedené“  či spíše pomatené opozice  se  to povést nemůže. Ale v těch dalších už to dost možná udělají Koblihové s klacky  v ruce, Až zjistí, že  daňovou úsporu“ jim sežrala  inflace a navíc  platí  vyšší  daň z nemovitosti a  je zavedeno placené zdravotnictví a školství a omezena  řad a dalších sociálních výkonů zdarma, které jsou dnes  samozřejmé! A  stát  už má skoro řecký dluh.

Ostatně  mimořádně  aktuální  gag se povedl Baišově  vzorné děvečce  Schillerové. Ta  vyrukovala  s nápadem, aby  občané svým dětem nebo vnukům věnovali pod  stromeček státní  dluhopisy. Natočila o tom dokonce celé video,kde kromě jiného se na ilustračních záběrech  objevuje jeden dárkový certifikát se vzkazem, že „děda Aleš“ své „vnučce Patricii“ věnuje k Vánocům dluhopisy .  ANO a  zase  ANO!  Kupte svým dětem a  vnukům státní dluh, který  nadělal a ještě nadělá Babiš!  Snad si uvědomíte  vy i obdarovaní, zač je toho loket!!!! Skvělý nápad  paní Schillerová! Děti a vnukové by  měli co nejrychleji vědět, že oni a jen oni zaplatí vaše dluhy. Komenský by se radoval – poučení hrou! Ten dluhopis  pro vnučku Patricii od  dědy  Aleše  je  ideálním prostředkem. Já Rampepurdovi a Borůvce  pořídím něco úplně jiného než papír  od  Schillerové!

Má to  Bláboliš   ostatně  dobře  ošéfované. Už se konstatovalo, že  rozvolňuje  pro jistotu nikoliv on, nýbrž  Havlíček a pseudořízení proticovidových opatření pak jde za Blatným.
Tenhle pán je  nesmírným zklamáním. Zdálo se, že  větší slabingr než jakým se jevil klaunministr  Vojtěch na  rezort už nepřijde.

Blatný přesvědčil veřejnost, že  v současném Česku lze předvést  i nemožné. Ačkoli   pečlivý  analytik vyvodil správný soud  o  Blatném už  v okamžiku, kdy  se provalilo, že podepsal petici proti Babišovi, aby  se z  toho následně, po vstupu  do vlády  zkoušel vylhat. Přesně  stejně  zásadově  se  chová ohledně uplatňování  svých nedílných rezortních kompetencí  a především parametrů  PSA. S kterými pracuje asi  jako protřelý světský s pouťovým kolem štěstí!

Ten pán se  sice jmenuje  Blatný, ale  fakticky  se  stal klasickým blatníkem. Respektive  – Babišovým blatníkem. Ve  vládě  má totiž úplně  stejnou funkci jako blatník na  vašem kole. Tedy  chránit  toho za  řídítky  před  zacákáním  vodou a bahnem, když vjede  do  nějaké louže. Tohle, to blatníkování, mu jde doopravdy  dobře. Schválně,jak dlouho asi potrvá, než  si svou  trapnou a potupnou roličku uvědomí???  Ale to je jeho osobní problém a nás  příliš  trápit nemusí.

Co naopak pominout  nelze,  je otázka, jak stát,  díky  naprosté absenci jakékoliv elementární  odpovědnosti  vládních i opozičních politiků, ustojí  nadcházející třetí vlnu a především,  jak asi dlouhodobě zvládne  doslova  zločinné podvázání  daňových  příjmů. Které  vyřeší jen dalším a  dalším těžkým a beznadějným  zadlužováním.

Přesně takhle  vypadá počátek rozpadu funkčního státu. Což je nás  případ.

Silně začínám přemýšlet o tom, jestli  nezkusit jednu  z  tří ambasád, kde bych mohl, díky  svým předkům požádat  o pas, minimálně  o prvotní informace, jak  na stará kolena  získat jejich občanství. Věřím, že  táta  s mámou, kteří jednou pro vždy,  na základě osobních životních zkušeností  takovou možnost po válce  jednoznačně  odmítli,   by  dnes moje uvažování tímto směrem – pochopili. Tady  doopravdy  tráva neporoste!  Hotová beznaděj. Myslíte, že přeháním?  Tak si pojďme na pár  věcech ukázat, jak to chodí  ve  funkčním/ funkčních státech.

Netuším kolik z vás  zaregistrovalo, že  v Dánsku probíhalo právě  mistrovství Evropy  v házené žen. Za  účasti  českého týmu.  Jenže  naše  házenkářky  se ještě  ani neobjevily  na palubovce a už  si téměř  balily  zase na  zpáteční cestu.  Akutně jim totiž  hrozilo vyloučení  ze  soutěže  ještě před  prvním zápasem. Proč? Protože  porušily  přísná  dánská proticovidová  nařízení! Dovolím si citovat:

„Dostali jsme výtku, že holky nezůstaly striktně přímo na pokojích, ale vyšly na chodbu, když se zabydlovaly, a pohybovaly se v izolovaném křídle našeho hotelu,“ řekla ČTK mluvčí českého svazu Alžběta Stanovská. 

Agentura SID uvedla, že další prohřešek by mohl znamenat vyloučení z turnaje.

Následně , v  rychlém sledu  holky  prohrály  všechny  tři mače  v kvalifikační skupině  a  už nebylo co porušovat. Ale  zkusí si někdo představit, že  za pouhou procházku po chodbě  v zavřeném křídle  hotelu  by něco takové od  českých ouřadů hrozilo komukoliv?   Co na  to vyznavači  osobních svobod?  Nejspíš  ucedí cosi  o blbých  dánských svědcích covidových….

No ono v tom  Dánsko s tím nekompromisním přístupem vůbec není samo! Mám  ještě jeden  stejný případ. Tentokráte  z Tchajwanu.  I tady si dovolím citaci:

Úřady na Tchaj-wanu daly pokutu 100 tisíc tchajwanských dolarů (přes 76 tisíc korun) muži, který na osm sekund porušil koronavirovou karanténu. Podle agentury Filipínec vyšel ze svého pokoje, aby něco nechal před dveřmi svého přítele, který tam byl v té době rovněž v karanténě. Na záběrech bezpečnostních kamer ho však spatřil hotelový personál a kontaktoval úřady. Lidé v karanténě na Tchaj-wanu nesmějí opustit své hotelové pokoje a nezáleží přitom na jak dlouho, podotkla CNN.

Řádný  a  funkční stát prostě  vydá  nařízení a po té  trvá na jeho rigorozním dodržování!  V době  koronaviru naprosto jednoznačně  správný postup.

Ignorové  a chřipčičkáři  nepochybně  namelou cosi o buzeraci. Takže  si dáme  čerstvá čísla  z Worldometru!

Doufám, že i největší ignorat a popírač ta  jednoduchá  čísla pochopí. A dojde mu rozdíl mezi  banánovou republikou  a  skutečně  reálně  existujícím a pracujícím  státem. Pro úplnost dodávám, že po jarní vlně  na  tom číselně  Dánsko a  Babišland  byly  stejně!

Ale  třeba je pro tuhle  sortu Dánsko něco jako Orient a  Tchajwan  cosi jako jiná galaxie.  Takže  si  dáme  něco ze  sousedství.

V den, kdy  kecal a rozvolňovač  Havlíček oznamoval do televize, že  tedy  školy  učí,  komíny  kouří, stěrače  stírají a  obchody  se otevírají, aby jako byly  konečně  ty  vánoce, tak  se německá vláda rozhodla, že   pololockdown, v kterém jeli, ačkoliv  disponovalo tehdy  asi  šestinovými čísly  ve srovnání s Českem, nejen, že  potrvá do Vánoc, jak plánovala, ale  že  ho prodlouží  až  do 10. ledna, aby   o víkendu   vyhlásila,  na polovičních stavech co ČR,  už úplné  znovuuzavření  země  a zmrazení všech aktivit kromě  prodejen potravin a lékáren, český ministerský  Ferda mravenec  tvrdil, že  rozvolňujeme  jako sousedi a jmenoval Rakousko a Německo!   ačkoli Rakušáci  oznamovali tehdy , že otevřou,a le velmi pozvolna, až o týden později a Němci, no  těch už byla  řeč.

Podobně  další země- Rakousko,Francie  atd.atd. Vánoce nevánoce.  Dávají přednost jednoduché strategii -lockdown do  doby  všeobecného očkování, aby  na jaře  už  normálně  fungovali! Němci už mají  očkovací plány  v minutových detailech. Blatník s Blábolišem efektivně, ohledně očkování, mimo řečí, nedrží v ruce nic!

Ale  věřím, že  ani tohle  pro ignory, popírače a  hrdinné  obránce osobních svobod není dost.

Takže  jim vřele  doporučuji zkusit  tuhle  argumentaci  v zahraničí. Konkrétně  v Německu. Když na jaře  česká vlád a  omezila  výjezd  za hranice, nastalo obrovské  haló!  Právo vycestovat je přece  tím úplně základním! A  na to nesmí nikdo šáhnout! To bychom mu  ukázali!

Tak jo svalovci ukažte mu!  Zkuste  vyjet do Německa!  Jste přece  Evropané a  právo volného pohybu po území Unie je přece jednou ze  čtyř  těch úplně nejzákladnějších  evropských hodnot. Přechody nejsou hlídané. Kontrola  namátková.  Ale když vás německá policie  chytí, tak  dostanete, bez jakýchkoliv  debat  okamžitě   štráf 600-1000 Euro! To když  německého policajta neštvete pitomými řečmi. Když  ano, pak vám klidně  vystaví štráfcetl na  3 000 eur. A buďte  si jisti, že  Spolková republika  to z vás  vytřepe i v  ČR. Je totiž  funkčním státem a pro hospodské frajery z nějakého Babišova/Klausova/Zemanova nemá sebemenší pochopení!

Ale dejme tomu, že  vás  při tom průjezdu nechytí. Pak si to jistě  po německých krámech a hospodách, do jejich uzavření, střihnete  bez  roušky! Covid  přece není nebo je  to jen chřipčička! a  rouška  je  přece blbina, to říká  i Klaus. Takže  na co rouška? To nosí  jen vítači migrantů! Ale  tvrdej pražskej  frajer nikdá!

Fajn. Připravte  si  40 euro. Protože tady  vás  určitě nějaký  ten Bulle chytne určitě. A zkuste  pyskovat , že vy  a občanská práva  a podobné bláboly!  Okamžitě  to koštuje  o 20 eur  víc. A když si pořád nedáte pokoj? Tak k tomu nejspíš  přibudoou i ty  tři tisíce  za překročení vjezdu do země! Ještě nějaká frajeřina?

Dodávám, že  včera  Němci ohlásili  7489  nově  nakažených a  378  covidových mrtvých.  Zatímco Babišland   3655 nově  zjištěných a  85 zemřelých.  A to je  Germánů  8 krát více a rozhodně nikoho z jejich politiků  ani vzdáleně  nenapadlo,že  by  mohl zničit , u  příležitosti koronaviru a svého dalšího zvolení, státní finance!

Tahle  nešťastná země  opravdu nemá budoucnost. Nedokázali ji zničit  vpády  Avarů, Tatarů,Braniborů, Pasovských, Třicetiletá a  dvě  světové  války, Habsburkové,Hitler ani Stalin, bezpečně  dokáže to  dokáže až   Babiš a  současná  politická galérka! Přišel čas  se zamyslet nad  emigrací.

Protože

                          DNES UŽ NEČEKÁM OD NIKOHO NIC!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.