Rozpočet 2021 – aneb o těch , co z jiných blbce dělají, ale i o těch, co ze sebe ochotně blbce dělat nechají. DOPLNĚNO!!!!


V pátek skončila jedna z nejtrapnějších parlamentních šaškáren v dějinách České republiky  od  jejího vzniku 1.1.1993. Oč absurdnější a trapnější jednání poslanecká sněmovna  nabídla, o to hlubší sonda do vnitřních struktur  anatomie českých politických elit, politického mediálního prostoru i co do charakteristiky rozvrstvení českého voličstva se  koná. Je to doopravdy  bizarní  a odpuzující pohled.

Jakkoliv si zpravidla  závěr  svých článků nechávám nakonec,  zde  s ním začnu. Musím.

Že si politici, dělají ze svých  voličů blázny a  v podstatě  se  jim soustavně  vysmívají do ksichtu, to není  nic  nového. A  nikoho tímhle zjištěním v souvislosti s  rozpočtem na  rok 2021  nelze zaskočit.   Že jim v  tom pomáhá informační mainstream seč může, je další notoricky  známá věc. Rovněž  tragicky  smutné konstatování, že  většinový český  volič, bez ohledu na svůj ekonomický status, stupeň vzdělání, míru životních zkušeností je většinou  manipulovatelná trubka, jakkoliv  si myslí, že právě on žádná ovce není, představuje  jasný a  dlouhodobý   axiom.  Tohle všechno vrchovatě potvrdilo ono opravdu  bizarně  fraškovité jednání o rozpočtu ve  sněmovně, které skončilo jednoznačným Babišovým triumfem, následná vše potvrzující  mediální smršť a bouře komentářů voličů  na  sociálních sítích, nebo v  diskusích pod  texty, zabývajícími se  rozpočtem a  to jak z mainstreamu tak i na  alternativě, to zpečetily.

Než se vrhnu po hlavě  do jádra věci,  musím se pár  slovy  obrátit  k těm, kteří se právě  cítí  být  ukřivděni nebo uraženi mým konstatováním o úrovni zdrcujícně  většinového českého voliče.

Jste dotčeni?  Fajn! Tak mi zkuste  argumentačně  věcně a  logicky srozumitelně  vysvětlit, jak je možné,  že  takový Klaus se neocitl na politickém hnojišti  už v roce  1996, že  tamtéž neskončil Zeman po roce  2002  a to oba  s doživotní definitivou,  jak je možné, že  čelným politikářem je pořád  Kalousek,  že jím tak dlouho byl Nečas,  že dnes je hlavní  politickou  hvězdou téhle  země  oligarcha  Babiš, nevratně ušpiněný  vážnými obviněními z korupce a podvodů?

Abych jmenoval jen ta  nejodpudivější jména  tuzemské politické scény. Což ani náhodou neznamená, že  jde   vyčerpávající výčet!  Jen ho nechci zbytečně  natahovat.

Z téhle  extragalerie si jistě  každý  z vás vybere minimálně  jedno jméno,u  kterého si okamžitě  odplivne a  klidně i ukroutí  hlavu s nevěřícím úžasem a komentem typu  – jak ho ti debilové mohli  volit nebo jak ho pořád mohou volit?!

Kdo  naopak má naopak svědomí  čisté, aby mohl prohlásit, můj  hlas  Klaus po roce 1996, Zeman od 2002, Kalousek a TOP 09 nikdy,Nečas  a jím vedená ODS nikdy a také Babiš  nikdy nedostal?

Za sebe  říkám, že  v tomto směru si nemám co vyčítat, nicméně  bude nás  jen pár  procent. Ale i tak přiznám, že  jsem se při různých volbách   omylů dopustil. Víc než mi je milé,  za něž se stydím a nejradši bych si jednu, ale spíš  více, vrazil. Nemám o sobě iluze Na  rozdíl právě od  drtivě  většinového českého voliče, který  se považuje  za  chodícího univerzálního genia, s kterým nikdo, ale  vážně nikdo  vorat nebude!

Tak, hřiště je nalajnováno, obecenstvo řádně  vytočené a nikoliv unuděné či letargické  – můžeme jít na věc.

Hlavní bod minulého parlamentního týdne, jak už  jsme si řekli, představoval zákon o státním rozpočtu na rok 2021.  O kterém, jako nikdy před  tím platilo, že je  zcela  vylhaný.

Když nezachycoval ani zdaleka  veškeré známé skutečnosti- zejména  pak pokoutně  upečený dodatečný  100 miliardový  zásek  do jeho příjmové stránky,  kterou Babiš, v dokonalé symbioze   s ODS a  Okamurou prohlasoval. Samozřejmě  vedle takové podružnosti jakou je už tak   historicky nejvyšší plánovaný  rozpočtový deficit ve výši 320 miliard korun. Tedy  řádově  5,5% HDP a  1/5  jeho celkové výše.

Abstraktní čísla  říkáte? Miliarda? Jak si jí představit?   Hm. Tak vám to přiblížím  na jednoduchých číslech, jež  znáte.

Dejme  tomu, že  patříte k těm výrazně  šťastnějším v téhle zemi a  berete vy i  váš manžel/manželka oba  průměrnou mzdu. Patříte  do té lépe  situované  1/3 zdejšího obyvatelstva.

Tudíž  disponujete hrubým příjmem 2 x  35 000 Kč. Měsíčně. Rodina má tedy  ročně  840 000 Kč  hrubého.

Jenže  vy si naplánuje  pro příští rok výdeje  o 20%  větší – takže  dejme  tomu na  celý  milion korun. Příjemné, že?  I přesto, že  je  těch posledních skoro 200 000 vydlužených?  A  navíc  víte, že, minimálně 40%  z té vypůjčené části vašeho rodinného rozpočtu rozfrcáte na  zbytné blbiny  typu elektronika, oblečení, lepší zahraniční dovolená než si normálně můžete  dovolit, atd.atd. To vše jen proto, abyste  na sousedy a známé udělali dojem, že  jste prostě klasa!

Vedle toho, když ten dojem vytváříte, tak aby byl opravdu úplně  úžasný, velkopansky  rozhodnete, že  část výplaty  si vůbec  nevezmete. Asi tak v rozsahu 7%.  Tedy  že  vaše hrubá se sníží  o 2500Kč měsíčně. Přirozeně  krát  dva, takže  pro rodinu mínus  5 litrů/ měsíc =  60 za  rok.  Jen aby  okolí vidělo, jací jste  frajeři, co všechno si můžete  lajznout!  Tak takhle vypadá  Babišem a  Schillerovou  zkonstruovaný a do sněmovny  předložený rozpočet na L.P.2021!!!! Paráda, že?  Kdo   vás  je ochoten takhle plánovat své finance? Kdo z vás umí takhle  žít?

Žádný  div, že  Babiš s touhle  šíleností trochu  narazil. Vlastně – žádný div  by to nebyl kdyby….

Kdybychom žili v normálním státě, kde  o rozpočtu  rozhodují  alespoň trochu odpovědní politici a nikoliv jen, když to napíši eufemisticky – banda politických příživníků, kterým jde jen a pouze  o jejich koryto, kde jejich počínání komentuje převážně  kvalifikovaná mediální scéna, jíž  zajímá především meritum věci a  to v souvislostech, nikoliv  vytrženě  a jež si zásadně  a vždy  zakazuje  nasazovat  u čehokoliv  politické dogmatické brýle, jimiž vidí jen, co vidět chce. A  kdyby  všichni tihle měli jistotu, že  jejich počínání přísně  kontroluje  kritický   a ostražitý  volič, jenž  je připraven potrestat každý jejich přešlap v příštích  volbách  a nikoliv  fotbalový  fanda, který  chce  vidět za každou cenu vítězství těch „svých“,  které si  kdysi, ani už sám neví proč,  vybral, i kdyby  ho to mělo zabít, takže  těm svým taškářům politkářským i mediálním, promine úplně  všechno. Hlavně  aby vyhráli ti „jeho“ i když si z něj dělají  blázny!

Mám rozpočet 2021 v jeho přijaté verzi za  zločin.  Ovšem daňová úprava, související  s rušením superhrubé mzdy,  z něj dělá   zločin  hrdelní. Doslova a do písmene. Proč, to už Kosa vysvětlovala  několikrát. Opakování postrádá smysl.  Oba  dva  zákony  představují dokonalý exemplář  siamských dvojčat. Tak jsou spolu srostlé!!!!

Normální soudný člověk nutně drží názor, že

NELZE HLASOVAT SOUČASNĚ  PRO ROZPOČET 2021 A SOUČASNĚ PROTI SNÍŽENÍ DANĚ Z PŘÍJMU FO NA 15%

nebo v opačné variantě

PRO SNÍŽENÍ DANĚ FO NA 15% a  SOUČASNĚ PROTI ROZPOČTU 2021 !!!!

Protože  by  šlo o zcela  absurdní, protismyslný a prolhaný postoj. Který media musí roztrhat na kusy  a volič  ztrestat exemplárně  v příštích parlamentních volbách….

Opak je pravdou!  V současné České republice,   při  „kvalitě“  její politikářské a  žurnalistiko propagandistické scény a   naprosté  nezodpovědností a ignorancí výrazně nadpoloviční většiny  voličstva platí  -No problem! Siamská dvojčata  lze současně  vidět srostlá  i oddělená!

Babiš, respektive jeho fámuluska  a vědma  Schillerová klidně připraví nikoliv státní rozpočet, nýbrž  hadr o němž  vědí, že  s realitou nekoresponduje  ani v nejmenším. A přidají k tomu vědomě nesmyslné oslabení  státních příjmů. Jen proto, aby  Babiš disponoval  šancí vyhrát  volby a neskončil eventuálně nikoliv na Krymu, jako jeho syn, nýbrž v  krimu.

Viděno jednoduchou logikou, tedy  zůstat  přisátý na miliardových  státních penězovodech a chodit  dál v oblecích, šitých na míru a nikoliv  v erárních teplácích. Tomuhle  alespoň nějak rozumím. To logiku má.

Rozumím  i postoji Starostů a Pirátů, kteří hlasovali jak proti rozpočtu, kvůli jeho vylhanosti, tak proti novému nastavení zdanění FO, kvůli jeho naprosté neodpovědnosti vůči dalšímu chodu českého státu. Tohle má  elementární a žádoucí logiku a s tím souzním.

Naprosto ovšem nerozumím  postoji soc dem!  Na jedné straně  správně  vzdorující té imbecilní novele  úpravy  daně  FO a  podříznutí  příjmů státu a  na  druhé straně  zvedající ruku pro rozpočet, nemající s reálem zbla  společného! Soc dem dělá všechno, aby se do politického zapomnění nejspíš  dostala  nejkratší možnou zkratkou.

Za  zcela  šílený, ba  absolutně podlý,  pak držím postoj  trojky  ODS, lidovců  a Okamura  spolek. V debatě o rozpočtu,  tihle modří, černí  a hnědí argumentovali zcela  neodpovědnou a  naprosto nepřijatelnou výší  dalšího státního zadlužování.  Až jim na  čelech  vyrážel pot odpovědného, ba úplně nejodpovědnějšího  a  nejrozhořčenějšího hospodáře.  Tedy tam, kde do mikrofonů a kamer  vykřikovali ještě  trochu racionálně. I když se vzápětí uchýlili k  absurdnímu divadlu  typu:

My, ODS  to nepodpoříme, protože  vláda  se nesnaží šetřit a lidovci plus záhnědy jim sekundovali. ODS a jejich  klerikální spojenci ukazovali například  na  zvýhodněné jízdné pro důchodce a  studenty,   hnědí na  státní příspěvky pro nevládní sektor.  Nepochybně  většina  jejich voličstva, když to slyšela,  zaplesala nadšením. To je  vono, to je  vono!!! Tady  ta hnusná vláda rozhazuje, tady  se  dá šetřit!!! Ten Fiala, Jurečka, Tomio, ten jim to natřel , zmetkům!

Vládu držím za hnusnou. Což všem není důvod, abych se k tomuhle  chóru nikoliv  voličů, nýbrž vymaštěných fotbalových fandů, kteří ovšem nemají místo hlavy kopací míč nýbrž   stranické dogma, přidal. To  radši zkusím gůglit. Abych zjistil, o jak velkých úsporách  ona  „principiální“ a  nesmiřitelná opozice  modrých, klerikálních a hnědých oportunistů a  mluví.

Začnu  tím už  tisíckrát omílaným dotovaným jízdným. V předkoronavirovém roce 2019 na něj stát přispěl částkou 5,8 miliardy. Při celkové výši rozpočtu 1 600 miliard, jde o „závratných“ 36 SETIN PROCENTA! Pokud berete  průměrnou měsíční mzdu, o níž byla  řeč  výše, pak se to rovná  126 korunám. Které na  cosi iracionálního /a já  přiznávám, že tahle dotace iracionální je/  vydáte. Když je ušetříte, myslíte si, že  jste  aspoň trochu zásadně ušetřili? Je tu někdo takový? A to nemluvím o tom, že  v letošním koronavirovém roce s několika  lockdowny  se  k těm necelým 6 miliardám nepřiblížíme  ani vzdáleně. Možná  tak na polovinu, ale  spíše méně. Tohle má vytrhnout  rozpočet, jak tvrdí Fiala  a  spol?

Opozici, naprosto nepřekvapivě, nejde o to používat peníze odpovědně. ODS i lidovce už jsme ve vládě  zažili víc než nám  bylo milé. Už dokázali, že  dokáží, jak kdysi dávno hlásalo jejich hlavní předvolební heslo. Odpovědnost NENÍ jejich disciplina, cílem je  poškodit  Babiše  a jeho voliče.

Není pochyb o tom, že dotované jízdné využívají  zejména  ti, co  co volí Bábu. A při „kvalitě“ českého voliče, by  určité procento z tohoto kmene od  Bláboliše  odpadlo, kdyby  jim tenhle  jízdenkový převolební guláš, protože jednoznačně  o volební úplatek z jeho strany  šlo, zase vzal.  Nic jiného nehledejme. Protože ani nenajdeme.

Ještě  výživnější je  výlev  japonské záhnědy rozpočet nepodpoříme, protože  sype neziskovkám a  to nelze tolerovat. Nepovedlo se mi zjistit, kolik celkově neziskovky  získají, či mohou získat z rozpočtu 2020 celkem. Ale  zde se lze  dobrat k excelové tabulce, kde  jsou vypsané  vládní granty pro neziskový sektor. Při rozliknutí zjistíte detaily po jednotlivých ministerstvech  i sektorech činnosti. Jednoznačně  největší dotaci a to dokonce  v řádovém vyjádření, dostává vládní sportovní agentura. Má s tím někdo problém? Nebo snad  s financováním sociálního a zdravotního sektoru typu pomoci s Alzheimerem, hospici atd.? Podobných grantových programů je tam mnoho.

Nehodám zastírat, že tam lze najít i jiné – například romské programy, granty ministerstva  životního prostředí, ale především ministerstva  zahraničí. Tam už se ovšem najít dá. Ne, nemám na  mysli pár milionů na podporu krajanských menšin po světě. Žádný problém nevidím ani ve  100 milionech pro humanitární pomoc, atd. Ale  vidím tam položku Program transformační spolupráce. V jeho detailním popis čtu –

Projekty transformační spolupráce v zahraničí tematicky zaměřené na podporu demokratizace, dobrého vládnutí, nezávislých médií, transparentnosti a aktivní občanské společnosti v cílových zemích. Projektové aktivity a výstupy, které směřují k naplňování priorit lidskoprávní a transformační politiky MZV. Podpora demokratické transformace Ukrajiny – prostředky dosud vyčleněné zvláštním usnesením vlády

Od té doby, co nám Petr Kolář objasnil,  že  na ministerstvu zahraničí kdysi založil dosud  funkční tzv. diverzní jednotku, jejímž cílem je spolpůsobit a organizovat politické převraty  v určitých zemích,  teď  přesně vím, z jaké  kapitoly  rozpočtu jsou zřejmě tato diverzní jednotka a její projekty financovány. A rovnu říkám – vadí mi to a nedivím se nikomu, kdo má stejný pocit. Jenže  mne zajímá, kolik, že na tuhle  diverzní činnost rozpočet vyčlenil – vím to na korunu – 80 milionů!Směšný peniz  z hlediska  celkové výše rozpočtu.

Takže  polojaponec  odmítl rozpočet kvůli 80 milionům a pár  dalším podobně  velkým položkám? Vy, co ho chcete  volit tohle zbaštíte?  Že státní finance  zachrání  v součtu pár stovek milionů, které by se škrtly neziskovkám?  Když  primární Babišův  návrh pracuje se sekerou 320 miliard,  kterou ruku v ruce  s ODS, lidovci  a  právě Okamurou  ještě  zvedli o dalších nikoliv  100 milionů nýbrž miliard???? Totéž platí pro voliče ODS a lidovců! Opravdu  vám někdo už nevratně  nabulíkoval, že  zrušením státní dotace jízdného a pár podobných věcí  se  státní finance zmátoří? Ještě k tomu cosi přidám.  Ale  až po té co se  vypořádám s Kalouseksirotky.

Ti by zdánlivě  vyhověli mému jednoduchému kritériu, že  logicky uchopitelné je  hlasovat buď PRO  rozpočet a PROTI daňové  vraždě nebo PROTI  rozpočtu a PROTI daňovému zločinu. Tedy  když nejste  zrovna  Babiš, u nějž má logiku hlasovat jak pro rozpočet tak pro daňovou zrůdnost. Což oni naplnili.

Kalousek sirotkům sice  vadí jak rozpočet, tak ta  daňová obludnost, nicméně zasaďme  to do širšího kontextu  a přezkoumejme  jak moc. Pekarová Adamová i Jurečka v týdnu oznámili, že  společným kandidátem trojkoalice s ODS  je vrchní modropták Fiala!   Tedy přesně ten, který definitivně pomohl Babišovi prosadit  daňovou  vraždu! Bez něj by se  oligarcha mohl jít klouzat. A nejspíš  díky  tomu  vyhraje i příští volby.  A tenhle exot je pro Kalouseksirotky  tím nejlepšímna post  premiera?! Tohle  nelze nazvat jinak než pokrytectví a magorárna  na druhou! Protože on zpečetil ten daňový zločin!  Protože   v podstatě  s ním souhlasí!

Ale ono to megapokrytectví  by z postoje  opozičních  partají a politicko podnikatelských subjektů čouhalo i bez té sebevražedné 15%ni daně  z příjmu FO. Stačí se  podívat na parlamentní debaty o koronavirových kompenzacích . V parlamentu i sdělovacích prostředcích. Kdy  celé opozici jakýkoliv  vládní kompenzační modus nikdy není  ani dost široký, aby  zahrnul , podle opozice všechny  potřebné, ani dost  velký, aby je tzv. odškodnil dostatečně  vysoko!  Oniby  sypali daleko daleko více  a šířeji.  Ačkoliv  účet přímých nákladů za  covid ke konci listopadu dosahuje 241miliard korun – viz  následující tabulka:

Všechno jim je pořád  málo. Opakuji – jde o přímé náklady  pro státní pokladnu. Schází tam podstatné  sumy, například  výdaje podpůrných programů za prosinec, ale  i ztracené příjmy ze  zrušené EET, výpadek daňových příjmů od ekonomických subjektů  pro příští rok a spousta  výdajů s covidem souvisejících, ale nepřímým. Třeba  kvůli  sníženému HDP.

Kdyby covidovou podporu režírovala  opozice, pak podle  toho, jak je jí všechno málo by nejspíš  korona výdaje nedosahovaly nyní  241 miliard nýbrž nejméně dvojnásobku.Možná i více.  A tihle  budou hovořit  o zadlužování?

A jejich voliči jim to žerou beze zbytku. Stejně jako ti Okamurovi, že  polojaponec  nemůže  rozpočet podpořit  kvůli penězům pro neziskovky! Ale  velkou daňovou zhovadilost v rozměru 1000 x větší  ano!!!

A čeští buldové s právem volit  baští a  baští!

Co zbývá pojednat ještě? Inu  KSČM, respektive   kluzkého Vojtu a jeho poslanecký  hlouček obchodníků s politickou nostalgií!  Ti v tomhle  divadelním kusu, jemuž by  slušel  nikoliv  název  Parlamentní schůze  s hlasováním o rozpočtu, nýbrž  Názorná lekce  oblbování voliče  a politikářského šejdířstv, sehráli hlavní roli.

Oni ji rozehráli už před  tím, když  část kluzkovojtovních prodavačů deště hlasovala s Babišem pro  jeho verzi daňových úprav u superhrubé.

Vedle  toho ovšem  třešňáci  vyhlásili, že  jako rozpočet podpoří, ale jen když… jen když z armádního rozpočtu bude  odebráno 10 miliard korun a ty místo na zbrojení, stát využije jinak. Nejlépe  buď na přímý zápas  s koronou nebo na  zalepování koronou zapříčiněných škod. A prý je to prncipiální postoj a basta!

Babiš  se bil v prsa, že  komunistickému vydírání neustopí, totéž  Hamáčkovi socani.Jak to nakonec  dopadlo všichni víme. Ale nejsem si jistý, za si uvědomujeme  skutečně  dosažený stav!!!!

Opozici nakloněná sdělovadla  a samozřejmě opoziční politikáři a žvanilové zaplavují mediální prostor naprostými bláboly o tom, jak je  Babiš  ve vleku zrádných komoušů a Moskvy, jak ti mají předčasné Vánoce, jak Česká republika  zradila ústupkem kluzkému Vojtovi své západní spojence  a jak podvedla  NATO a  vůbec – jak je ČR  doslova  vyvrhelem mezi ušlechtilými  rytíři kulatého stolu NATO. A také, jak armáda  přišla o peníze, které jí nyní budou chybět, zejména  když by  znovu měla  nastoupit do nemocnic a domovů důchodců a hasit  tam covidový požár. Jak obrovský je  to nevděk vůči ní, že těch 10 miliard…

Podobně  se chlubí i kluzký  Vojta a  jeho partička  parlamentních šejdířů. A doufají, že jim to zbytky  jejich voličského elektorátu sežerou v  dostatečné míře, aby  příští podzim, ještě jednou a nejspíš  naposled, ještě  mohli nasednout  do toho prima korytního malostranského podvodného politického kolotoče.

Nikdo z pravověrných NATIstů, jejich  písmáckých a interwievovských nájemných kecálistů a  nikdo od komoušů se  ani trochu nenamáhá, aby  pustili do světa  pravdu.

Filip dosáhl jen toho, že vláda  v lednu  na  dvou svých  schůzích provede  dva  jednoduché administrativní úkony. V tom prvním převede 10 miliard z kapitoly  ministerstva  obrany do státní rozpočtové rezervy, na  tom druhém zjistí, že  armáda už v lednu peníze  nutně potřebuje, jestliže nemá okamžitě  zbankrotovat, takže  je z rezervy  MO zase  hned  vrátí!

Takhle to ten šikovnej usměvavej Vojta  yvjednal! Armáda nepřijde ani o floka!   To je  to jeho vítězství, takhle to Babišovi a především Babišovi nandal!!! Takhle to zkomunikoval on i Babiš veřejně už PŘED finálním hlasováním  i po něm. Všechny partaje,bez výjimky  ze  svých   voličů ohledně rozpočtu  udělali idioty. Ale  nikdo tak obrovsky jako kluzký Vojta   a jeho partička  z těch,co horují pro srp a kladivo! Doslova je  znectili!

Vojta  Filip a spol. drželi Babiše  ohledně rozpočtu doslova a do písmene  pod  krkem. Bez jejich pomoci šla republika do rozpočtového provizoria. Čehož si byl bohuželpremier  plně  vědom. Proto tak trapně  fňukal ve  sněmovně  alespoň o nepřímou podporu  opozice odchodem ze sálu při hlasování.

Ne, že by ono provizorium opravdu nějak vadilo. Jelo by  se na  1/12 letošního každý měsíc a s  tím by  rozhodně šlo vydržet. Minimálně nějaký čas. Jen by  Bába  nemohl financovat  další předvolební dárky. Ty už slíbené vůči učitelům a pracovníkům v  sociálních službách, ale i těch, které jeho marketéři, v čele  s mediálním mágem Márou Prchalem, teprve plánují pro horkou fázi předvolební kampaně. To je jediné, co by Babiš  doopravdy musel řešit. Protože mu jde o krk a bude potřebovat ke   svému přežití každý hlas.  Ostatní by pokryl.

Jenže jde  také o vnější  dojem. Vůči Bruselu a především finančním trhům.

Vycházím z předpokladu, že  tohle všechno ti, co si říkají komunisté – věděli. A přesto mu šli  tak neuvěřitelně hloupě na ruku. Slovo nesmyslné by  platilo, i kdyby  těch 10 miliard  šlo opravdu natvrdo do rozpočtové rezervy a  armáda  je už nikdy nedostala zpět. Nestalo by  se vůbec nic. Prostě jen některé  zbrojní  akvizice by se  přesunuly do příštího ro,kdy už do toho komunisténejspíš nebudou moci mluvit.  Armáda , zvící jedné lehké a jedné těžké brigády koloniální pěchoty, protože  nic jiného nepředstavuje,  by to nijak nepocítila. Koloniální pěchota je jen kanonenfutr koloniálních pánů. Nic  více.

Kdybych komunistický marketing řídil já, pak by  Babiš  dostal úplně jinou podmínku – rozpočet příštího roku zkrátíme  armádě o prostředky  vynakládané na  její koloniální mise  do Afghanistanu, Iráku a  Mali.  Tyhle  akce, na  rozdíl od Pobaltí nebo Islandu nevyplývají automaticky  z  členství v NATO. Jsou dobrovolné a jako takové -zbytné. Takže  souhlas  s rozpočtem podmiňujeme  okamžitým stažením z těchto, z českého hlediska, nesmyslných misí.  Je na  tobě  Babiši, zdali vyhovíš  nebo ne!

Takovéhlemu stanovisku by  rozuměl  každý potencionální komunistický volič. Ale nejspíš  i spousta  těch okamurovských, kteří kdysi  pro třešně hlasovali. Nepochybně i leckdo od  Klause  mladšího a dokonce  i od občanských stran!

Pravice a její media  by se klidně mohla zvencnout, ale  to je  asi tak všechno.  A kdyby Bába nevyhověl, pak by nejspíš o nějaké  to procento ze svého kmene  odepsal také.

Jenže  kluzkej Vojta  to odehrál jak to odehrál – prostě  jako nejodpudivější politický a korytářský šmírák.

Na  celé té debatě o rozpočtu a jeho přijímání  není nic komického či úsměvného. S jednou jedinou výjimkou.  Tou  je  blábolení politikářů, části mediální scény, Metnara a  elitních zelených mozků  z Dejvic  o tom, jak peníze  budou chybět  armádě v dalším boji s koronou, když  se jí sebralo těch deset miliard.Nechápu, že někdo může  být  až takhle nestydatý. I bez oněch 10 miliard by  armádní rozpočet  měl proti letošku +3 miliardy. Tedy skoro o 5%  více. Z čehož vyplývá, že provozní výdaje, tedy platy, energie,nájmy, opravy,prostě  vše  co je projejíchod doopravdy nutné, má pokryto.  Že by  se eventuálně nedostalo na  nové nákupy, zejména  pásové obrněné  transportéry?  Tisk a zelené mozky  z Dejvic  tvrdí, že  by  to podvázalo schopnost armády pomáhat s covidem.

Můůůehhhhe!

Tak on je potřeba  na výpomoc  v domově  důchodců  nebo v nemocnici obrněný transportér? Navíc  fungl nový, ten starý nestačí? Tak proto na žádném televizním záběru ohledně pomoci vojáků nejspíš  nebyl! Já  do teď myslel, že k pomocným pracem ve zdravotních a sociálních zařízeních plecháče nejsou třeba. Ačkoliv  to musí být  nejnovější a k tomu vrcholně utajený lékařský postup. Nejspíše  osvědčený  v Afghu nebo Mali.   Tam se dost možná taková  medicína s použitím obrněnců   praktikuje. Jen nám to zapomněli  říci.

A ještě něco, speciálně pro ty co se té argumentace o nevděku vůči  s koronou pomáhající armádě  nehodlají vzdát!

Netuším, kolik členů armády  se nasazení proti covidu celkově  zúčastnilo. Ale sotva jich bude více, či zásadně  více než  třeba  hasičů. A  určitě méně  než zmobilizovaných mediků a  studentek středních zdravotních škol.

Troufnu  si vyslovit  domněnku, že  ani Záchranný hasičský sbor  ani rezort školství nedostay do svých rozpočtů nějakých 10 miliard navíc  na obnovu techniky, vybavení nebo pořízení  nových potřebných budov, za  ty staré odepsané. A  přitom  v koronakrizi si odvedli svoje  a bez nich by  se byl zdravotní systém už zhroutil! A je jisté, že  za pár  dní nastoupí na  třetí covidovou vlnu. Opět v počtech daleko  větších, než poskytne  armáda. A zvládnou to bez transportérů, eventuálně hasičských stříkaček. Divné, že?  Ke spojencům v  NATO je ČR  neskonale  vstřícnější než  ke  svým zachranářům nebo školství! Jak správné!

Projednávání rozpočtu  2021 je katastrofa. Věcně, principiálně, logicky, technicky, argumentačně. Ať to uchopíte, jak chcete. Politici všech stran,bez výjimky, z nás  voličů dělali veřejně  nesvéprávné blbce  bez paměti a mozku. Takzvaní novináři je  v tom podporovali, co mohli. Ukázalo se, že oprávněně.  Mají nás  přečtené. A vědí, že  se většinově  jak blbci chováme. Což jim rádi v příštích volbách potvrdíme. Tahle země nemá žádnou budoucnost!

Sice  je  článek dopsán, zredigován, ale  bohužel nemohu skončit. Právě  mi monitor  tisku vyhodil dvě  informace, které  k dnešnímu textu patří:

1-Zeman se vyjádřil jednak, že  rozpočet podepíše, ale především, že  nezvetuje  ten  paskvil ohledně superhrubé mzdy, který okrade příjmy  státu o 100 miliard. Protože  prý senát učinil krok správným směrem, když  omezil daňovou slevu na poplatníka. Sice  se mu nelíbí, že   ji jen snížil a nikoliv  zrušil,  ale  veto kvůli tomu nepoužije. Nedělám si sebemenší naděje, že  by jakýkoli Svědek Miloše Neomylného pochopil, že jeho za  živa svatý  z něj udělal pitomce,  když   kritizuje  to jediné, co je v tom daňovém  zločinu smysluplné a pro něj užitečné a  zadlužení z toho vzniklé by  se  snadno vykompenzovalo jinde. Ostatně  Zeman velmi dobře  zná stádo svých věrných.

2- sázková kancelář  Fortuna čerstvě vypsala sázku na  to,kdo  se stane  v roce  2023 dalším českým prezidentem. Dle jejích zkušených bookmakerů jednoznačně  největší šance mají Babiš a  Klaus st.

Na  Bábu je kurz 2,45:1, na Klause  5,5:1.

Pokud vás urážel začátek dnešního textu,kdy píši o drtivé většině  českého voličstva  jako o lehce  manipulovatelných a nemyslících trubkách,  pak kurzy  Fortuny ohledně  budoucího prezidenta jsou jasným potvrzením tohoto nelichotivého názoru!

Fortuna  zcela  transparentně  vsadila  na,bez obalu – blbost a  krátkou paměť  českého voliče!

Pro jednu půlku voličstva  předpokládá, že bude nejvhodnějším kandidátem bývalý komouš,estébák a  nyní   evropsky  proslulý eskamotér s veřejnými penězi, navíc potvrzeně  zcela  neschopný a  selhávající krizový manažer, když to napíši kulantně. Pro druhou pak má být nejpřijatelnější ten, co nechal vydrancovat  takzvanými privatizátory  republiku a  ty, které policie  přeci jen, nejspíše omylem, polapila, stihl ještě odamnestovat.

A   tihle si to podle  Fortuny ,    momentálně nejpravděpodobněji, spolu za  dva roky  rozdají ve  druhém kole  prezidentských voleb!!!

Evidentně  i bookmakeři z Fortuny se drží přísloví mého otce mého otce  – totiž, že  na lidskou blbost se  dá sázet s naprostou jistotou  a vždycky.

A přesně  stejného fenomen  zažila  ČR minulý týden při jednání o rozpočtu 2021.

Dodatek z pondělního poledne:

Helena Horská rezignovala na čestnou funkci člena Výboru pro rozpočtové prognózy

Ing. Andrej Babiš

Předseda vlády České republiky

nábřeží Edvarda Beneše 4

Praha 1 – Malá Strana

118 01

Rezignace na funkci člena Výboru pro rozpočtové prognózy

Vážený pane předsedo vlády České republiky,

Rozhodla jsem se po zralé úvaze rezignovat na čestnou funkci člena Výboru pro rozpočtové prognózy.

Důvodem mého rozhodnutí je flagrantní porušení pravidel řádného sestavení státního rozpočtu pro rok 2021 a nerespektování obecných principů řádného hospodáře. I přes mé opakované volání po jejich dodržování, po předložení nové reálnější makroekonomické prognózy a prognózy daňových příjmů a přes mé výtky k nekompletní, a tudíž nereálné prognóze daňových příjmů pro rok 2021, ke které jsem se na jednání 21. září 2020 odmítla vyjádřit, nebyla projevena žádná snaha Ministerstva financí ČR o nápravu a zohlednění zveřejněných výtek k prognóze rozpočtu. Jako člen Výboru jsem cítila spoluzodpovědnost za zajištění dlouhodobé udržitelnosti veřejných financí. Za těchto okolností nemohu, ale ani nechci zastávat „čestnou“ funkci člena Výboru.

S úctou

Ve Zvánovicích, 19.prosince 2020

Ing. Helena Horská, Ph.D., K Habru 174, Zvánovice, 251 64

Pro neznalé -Helena  Horská je  dlouholetou hlavní ekonomkou Raiffeisenbank CZ a drží si v odborných kruzích dlouhodobě  mimořádně vysoké renomé. Potkali jsme se, ještě během mé aktivní dráhy, takže  mohu osvědčit  vysokou odbornou kvalitu jejích názorů.  Důvod její rezignace je  zcela zřejmý.Dalšího komentáře netřeba. Tak takový je  rozpočet na rok 2021 v Babišlandu.  

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.