Babišovy dárky


Netuším, co nosí Ježíšek do hochnobl pomazaných rodin. Jachtu maj, tak třeba ponorku? Hodinky ty  od Rolexů nebo JWC určitě  už  dávno,  tak třeba  ty  s vodotryskem?  Nebo vodotrysk bez hodinek?  No zajímalo by mne  to, ale  darmá a daremná  spekulace. Prostě  Ježíšk se u těhle  nadře  daleko a daleko více  než   u Nováků z Horní Dolní. Kde  to zvládne  novým mobilem, nějakou  tou značkovou patláma patláma  na ksichtík paní domu a láhvinkou pro jeho pána.  Tak jak to sami známe.

Aby bylo jasno – patřím k těm z té Horní Dolní, ale  moji  ruku ani mysl nevede závist. S ponorkou bych stejně nevěděl  co dělat, náš plzeňský  velkorybník Bolevák nám rok po roce  vysychá a  vysychá, takže  bych ji neměl kde parkovat, natož kde provozovat. A navíc  by mi hrozilo, že  mi ji zrekvíruje NATO. Hodinky Rolex nebo JWC?  Jo, tak  s těmi bych si věděl rady,  ale netřeba. Opravdu dobré už mám. A  vodotrysk nepotřebuji. Ani v hodinkách ani bez. Na Vlčštejně  je  dobře i bez něj. Takže  opravdu závist oproti těm těm hochnobl pomazaným a vůči jejich  racii  od Ježíška  u vlka nehledejte.

Ale napadlo mne, co asi našel Babiš letos  pod stromečkem. No, kdyby  to měl s Ježíškem stejně, jako to vykládáme  vnučce  Kuliferdě,  pak by tam našel jen skrovný pytlík se  zahnívajícími brambory, ne pytel ,jen pytlík, tak cca  5 kilo, víc  si nezaslouží  a další plný hnědého a ještě jeden černého  uhlí. A  šmytec!

Víc  ani ťuk. Abych byl upřímný, i tak bych Ježíškovi v jeho případě vyčítal neomluvitelnou rozmařilost. Vždyť to uhlí pro Babiše  je  vlastně  poslední u nás  vyrubané. To černé určitě, protože  OKD  končí a jinde  už  se  černé nekope. Tak proč ho cpát  zrovna Bábovi?  Ale jde o spekulace, protože  ty  napůl shnilé brambory,  ani ten uhelný  mix  pod  stromečkem u Babišů určo nebyl.

Ale zcela  určitě  tam tři dárky  našel. Dva z Bruselu,  jeden si pro jistotu nadělil sám.

Ty  bruselské jistě nechtěl. Leč  dostal.

Po zásluze.

Tím prvním byl definitivní nález  Evropské komise  ohledně  Babišova  střetu  zájmů ohledně  dotací pro Agrofert.  Už  v  říjnu sice dorazil původní dopis,kde Evropská komise shrnuje výsledky už téměř dva roky trvající prověrky ke střetu zájmů Babiše a Agrofertu,  ale  teprve 17.prosince, tedy akorát pod  stromeček, Brusel předal českému zastoupení u EU  oficiální  český překlad.  Kde  konstatuje  to, co každý  soudný   člověk očekával – že Babiš nadále ovládá holding Agrofert a porušuje tak unijní i tuzemské zákony. Aby hrabal veřejné prachy ve velkém.

Babiš a jeho podrtažka na MMR – Dostálová  sice obsah  tají, ale přeci jen pár podstatných informací se na  veřejnost dostalo.

Auditoři v dokumentu potvrzují to, co už dříve napsali v závěrečné zprávě k auditu. Tedy že premiér Babiš, coby veřejný funkcionář porušuje článek 4 zákona o střetu zájmů. Vedle toho v něm popisují další zjištění týkající se konkrétních dotací pro Agrofert.

A přesně tohle  se  bohuželpremierovi určitě  hrubě nelíbí. To by  radši ty  shnilé brambory  a uhlí. Protože  přečíst na úředním bruselském papíru  na  závěr opatřeným bruselským štemplem, že veškerá unijní podpora, kterou tuzemské úřady přikleply Agrofertu v posledních třech letech, byla přidělena neoprávněně, není žádná sranda. Konkrétně tak stojí tohle:

„Veškeré dotace udělené skupině Agrofert po 1. září 2017 (…) jsou v rozporu s článkem 4c o střetu zájmů za předpokladu, že žádost o dotaci byla předložena během 1. září 2017 či po něm a dotace byla udělena v době, kdy byl pan Babiš veřejný funkcionář ve smyslu tohoto ustanovení,“

Je  to šroubované bruselské úřední ptydepe. Do jednoduché češtiny bych to přeložil asi takhle: pan Babiš, coby  veřejný funkcionář  se pokoušel podvádět a  využil k tomu velmi nedokonalý český zákon o střetu zájmů.  Nebo ještě  jadrněji – Babiš zkrátka, ohledně  evropských dotací -podvádí!

Vůbec nepochybuji, že  teď  zdejší příslušníci církve  Koblihy  nejsvětější jen  nasupeně mávnou rukou a procedí cosi o Jůnii a jejich kancelářských byrokratech a že  se na ně můžem…

Tak to vidí oni.  Jenže jejich  názor  má  význam použitého toaletního papíru zachyceného městskou čističkou. Babiš  to určitě  vidí úplně jinak. Jak by ne, když na základě závěrů předběžné auditní zprávy, o níž již rok české úřady s Komisí vedou písemnou diskusi, by mohlo Česko vracet do unijního rozpočtu kolem 450 milionů korun. Bruselem neproplacené unijní dotace by tak firmě musel zaplatit český stát! Tedy my všichni. Ačkoli by tu půlmiliardu by měl logicky  zacálovat ten, kdo ji obdržel neoprávněně  – tedy Agrofert.

Proč ale my všichni? Protože  Babiš  vládne a tudíž  klasická socializace  ztrát. Přece – ANO,bude líp. Babišovi a  Agrofertu.  Ale  je tu jeden nápad, který by mohl uspokojit všechny, tedy  Bábu a i takové , jako jsem já. Proč nenechat  vzniklou škodu uhradit jen ty, co Babiše  volili nebo hodlají  volit? Oni ho přece  svými hlasy  v roce  2017 dostali do té dnešní prekérní situace!  Bez jejich  voličských lístků  by Babiš neseděl ve  Strakovce a  tudíž  neřešil on ani ta  zlořečená Jůnie  střet  zájmů. Takže   Babišáci, co se takhle k té lapálii vašeho za  živa  svatého postavit  čelem  a  Bábovi i státu, těm   72% ostatních voličů, kteří Andreje  nechtěli,  nabídnout, že  se na tu skoro půlmiliardu  pro něj složíte??!! Je přece  váš!!!

V roce  2017 vás  bylo celkem 1 500 113.  Stačí, když  každý z vás  sáhne  do prasátka  a  dá na Babiše  299,98 Kč a je po problémech! Za  tři stovky a pohodička! Přece nechcete, aby  to platil Andrej osobně  nebo dokonce  republika?  Vy jste  řádní a  odpovědní lidé, kterým  se přece protiví každá nepravost  a připravení  nést důsledky  svých chybných rozhodnutí! Nejste ovce! Dokažte  to, nikoliv  hubou nebo mlácením do klábosnice  na internetu, ale pěkně  konkrétními třemi stovkami! Jinak totiž  republice  hrozí docela  velké nebezpečí – jednak, že je/bude nevratně pošramocena  její mezinárodní pověst, protože  dosud  v historii EU není  zaznamenán podobný  případ, kdy  se  některý z evropských papalášů  takto, v naprostém střetu  s unijními zákony, drze napakoval  z veřejných peněz!  A především- Unie  si bude  Česko a  Babiše  tvrdě  hlídat!

Nedávno Kosa publikovala  dvoudílný  článek o dohadování v Evropské radě  ohledně  podmíněností  čerpání evropských peněz  tzv. vládu práva, tak jak to všechny  členské  státy  EU jednomyslně schválily  na svém červencovém zasedání.  Podepsali to DOBROVOLNĚ  úplně  všichni. Tedy  i Česká republika, zastoupená  Babišem.  Pro jistotu zreplikuji konkrétní znění, co si tehdy představovali pod pojmem vláda práva  právní stát:

Právní stát

Finanční zájmy Unie budou chráněny v souladu s obecnými zásadami zakotvenými v unijních Smlouvách, a zejména s hodnotami uvedenými v článku 2 Smlouvy o EU. Evropská rada rovněž zdůraznila význam dodržování zásad právního státu. Bude proto zaveden režim podmíněnosti s cílem chránit rozpočet a nástroj Next Generation EU.

Maďarsko a  Polsko sice rozpočet  nakonec  tuhle  usanci vetovaly přes  definitivní schválení rozpočtu, ale po písemném ujednání, že  se nesmí vztahovat  na  otázky přerozdělování migrantů nebo zasahovat do jejich rodinného práva, vzaly veto zpět. Takže  dnes  se ono dodržování  právního státu a  vlády  práva  už výhradně úsilí  chránit rozpočet a nástroj Next Generation EU. Tedy přesně před Andrejem Babišem a jemu podobnými!

Tohle  je ten druhý dárek, který Babiš  našel pod stromečkem.  Věru, že v něm žádnou potěchu nenachází!  Není od  věci si konečně  uvědomit, že  nám zase  někdo lepí na  čelo potupnou cedulku s nápisem – Češi nekrást tady! Díky  Babišovi.

Třetí a poslední dárek si nadělil Babiš  sám osobně. Po té, co mu profesor  Prymula  hodil na  hlavu funkci zmocněnce pro vakcinaci a  to z několika dobrých důvodů, jmenoval hlavním covidočkovačem  sám sebe. Nejspíš mu to poradil  Mára  Prchal – Andy,  ten kdo bude  mít palec na píchání pro lidi na konec  bude  covidgerojem a  tomuto lidi  na podzim naházejí, že  jako vyhrál nad koronou  i když  před  tím totálně nejméně 3x selhal a  tu koronu  nechal v Česku řádit podle její libosti!  Lidi prostě  zapomínaj!  Tak si to očkování  vezmi jako osobní funkci!    

A  Andy  ho, nejspíš,  bohužel pro nás  všechny – poslechl. Bohužel, protože po zkušenostech s Babišovým managementem covidu v únoru a březnu, naprostou bagatelizací epidemie  v  létě, která vedla  k děsivé druhé vlně a  lemplovskou laxností a nesmyslným předvánočním rozvolněním, což okamžitě  vybudilo vlnu třetí, už dokázal, že  jako naprostý  slagingr krizové řízení  vůbec nezvládá, nemá ve  funkci národního vakcinačního koordinátora  co pohledávat.

Ostatně zatímco kolem nás  už očkují a  to plnohodnotně, ale především přísně organizovaně a hodně – co to jde, tak mi to očkování ani neumíme  předstírat!

Takže občane, pokud  čekáš,   že  doba covidového temna  s příchodem prvních vakcin končí, jsi nezřízený, ba neodpovědný optimista!

Vrchní píchač Babiš  dosud, ohledně  covidu selhal, kde mohl. Neexistuje  hmatatelný důvod  si myslet, že tentokrát to s ním zafunguje  jinak. Troufnu si tvrdit, že  v okamžiku, kdy v Německu proočkují polovinu národa, my budeme  s celým vakcinačním procesem na  samém začátku. Ale rád přijmu roli  špatného proroka…

Ostatně  tenhle názor  není vlastní jen nějakému vlkovi. Právě  z ČT slyším, že  Škoda  Mladá Boleslav naprosto nehodlá spoléhat  na  Babiše nebo jeho blatníka. Že  si sama  postaví necelých  20 očkovacích center  ve    firmě  / jen pro dokreslení  – Blatný mluvil asi o 50-ti erárních pro celou republiku!!!/. Spotřební materiál typu  jehly, stříkačky a pod. si už  Škoda opatřila a je připravena  si obstarat sama   i dostatek vakcin, jestliže je nedostane  od státu tak, aby  očkování jejich zaměstnanců, všech, ne jen těch v  rizikovém věku, proběhlo ein, zwei! Tedy nikoliv po babišovsku, nýbrž  po německu!  Hluboce  vedení Škody  VW  rozumím!  Oni musí doopravdy  makat, nikoliv  to jen předstírat a  ví, co znamená termín odpovědnost!

Ale na  tom, že  Bába  je  dnes  hlavním píchačem, je i nejméně  jedno velké pozitivum. Odpůrci vakcinace patří zhusta mezi příslušníky  sekty Koblihy  nejsvětější.  Nyní jejich za  živa  svatý  je hlavou onoho očkování.  Jeho odpůrci a  současně  Babišovi nohsledi  tedy  řeší zásadní dilema – jak moc Babišovi věřit? Jak asi dopadne jejich  rozhodování? Počkáme  a uvidíme! Rozhodně se jedná o zajímavou šarádu.

A na závěr ještě jednu poznámku – když Prymulu chytili na onom nočním mejdánku na Vyšehradě,  rozhodně jsem odmítl  spikleneckou teorii, že  to na něj narafičili, aby  ho  donutili rezignovat na pozici ministra  zdravotnictví. Nemám spiklenecké teorie  rád. Nicméně, když vidím, co  se  stalo, respektive především NESTALO ohledně covidové pandemie  v České republice od  té doby, jak Babišův  blatník  Blatný, jako Prymulův  nástupce  dělá  Babišově  marketingu trapnou stafáž, od úpravy  údajů  nakažených, až  do deklasování  jím vyhlášené stupnice PES,  jak couvá z toho, co sám vyhlásí  za kánon, pak je zcela zřejmé,  že  nic  z toho by  s někým, jako je profesor Prymula nešlo.  Což  si všichni snadno spočítali předem.   Včetně Babiše, Faltýnka   i Máry Prchala. Takže  dnes  tu spikleneckou  teorii rozhodně  neodmítám. Čas ji prověřil realitou. Bohužel.

A úplně nakonec  ještě  jedna  zásadní informace. Určená těm, co vykřikovali, že  ten covid  není už  co býval,  že  slábne  a  proto je možné nechat v  běhu přece  ty  malé krámky, fitka, hospody a já nevím co ještě. Co mi dávali v poště  sežrat včerejší covidovou flash.

Takže pro ty mám jedno podstatné sdělení:

Podle výpočtů agentury Reuters ve středu Evropa překonala hranici 500 tisíc zemřelých s covidem-19. Prvních 250 tisíc evropských obětí koronaviru zemřelo za osm měsíců, další čtvrt milion lidí skonal za pouhých 60 dní!!!!!!

Takže jak je  to s  tou slábnoucí koronou?!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.