ČEsko jako aktuálně opravdu BEST in COVID! Aneb speciál pro všechny dutohlavy, popírající koronavirovou realitu!


Dnešní rekordní čísla o počtu  nově nakažených plus  údaj o počtu  pozitivních vzorků z počtu testovaných, který  už  atakuje  hranici 50% !!!! mne nutí vydat dnes mimořádně  druhý speciální článek.

Popisující  dokonale  skutečnost,  že  Česko je v souladu s Babišovým tvrzením i praktickou ne/činnosti skutečně momentálně  BEST in COVID  z celoplanetárního hlediska. Nemá smysl si brát  servítky  – žádná země  , co jich na  zeměkouli je, není v takových, doslova a do písmene – sračkách  jako Babišland!  Čísa jsou a grafy  jsou nezpochybnitelné. Jsou z respektovaného specializovaného zdroje Our Wold in Data. Další samotný  text není z mé produkce,nýbrž  je bleskově převzat ze serveru Nedd.cz. O jeho průkaznosti a vypovídající hodnotě, doufám že i pro všechny  zdejší korona dutohlavy a popírače, nemůže  být pochyb.Tedy  aspoň doufám.

Koronaviru zaslíbená země

Podle dat, která využívá server Ourworldindata.org, se Česko v počtech nových případů infekce dostalo před Itálii, Belgii, Británii, USA a další státy, které bývají pokládány za silně zasažené epidemií. Dokládá to následující graf, kde je na svislé ose zanesen počet nákaz na milion obyvatel.

graphic 1 zdroj: Our World in Data

Zajímavý je obdobný graf, kde je na svislé ose kumulativní počet případů nákaz (jejich počet od počátku epidemie). Upozorňuje, že také v tomto vyjádření se Česko prodralo ‚na špici‘.

graphic 3 zdroj: Our World in Data

Další spojnicový graf ukazuje, že přední pozice patří Česku i v počtu obětí, které lze připsat na účet epidemie. Ourworldindata.org ho odvozuje z ‚nadměrné úmrtnosti‘.

Graf srovnává loňskou a letošní úmrtnost (svislá osa) v jednotlivých státech. V Česku ve 44. týdnu roku 2020 (26. října až 1. listopadu) zemřelo 4194 lidí, tedy o 2128 víc, než činí průměr předchozích čtyř let. To je nebývalý, více než stoprocentní nárůst, který v jiných zemích nemá obdoby.

graphic 4 zdroj: Our World in Data

Tento graf také vysvětluje prognózu iniciativy Sníh, která sdružuje odborníky z různých oborů a prosazuje vědecké důkazy týkající se epidemie covidu. Podle ní se do konce roku zkrátí střední délka života českých mužů o 1,15 roku a žen o téměř jeden rok.

Proč se nám to přihodilo?

Odpověď je jednoduchá: Česko nezachytilo nástup druhé vlny.

Už při samotném začátku první vlny koronaviru v Evropě respektovaný epidemiolog Antoine Flahault v časopise pro lékařský výzkum The Lancet varoval, že za první vlnou koronaviru patrně bude následovat vlna druhá, ještě větší. Nedd na článek upozornil v březnu – tady.

Flahault, ředitel Institutu globálního zdraví Ženevské univerzity, v něm psal, že koronavirus může být jako tsunami a během tsunami bývá nejvyšší a nejničivější až druhá hlavní vlna, která následuje po vlně první – ‚heraldické‘.

Epidemiolog připomínal, že jako tsunami útočil už vir španělské chřipky, se kterou má koronavirus leccos společné, především vysokou nakažlivost. Ve zmíněném článku pro The Lancet varoval, že „začít žít po první vlně, jako by se nic nestalo, by bylo stejné bláznovství, jako vrátit se na pláž po první vlně tsunami“.

Metaforicky řečeno, Česko se na pláž vrátilo. Vrátila se na ni podstatná část populace, někteří epidemiologové i vláda v čele s premiérem. Andrej Babiš v srpnu zvrátil rozhodnutí expertů o tom, aby byly opět zavedeny roušky. Před blížícími se volbami zjevně nechtěl dělat opatření, která nemohl opřít o mínění veřejnosti.

Je přitom tristní, že žádná epidemiologická autorita proti tomu výrazně neprotestovala. Co víc, selhal projekt chytré karantény, na který předseda vlády osobně dohlížel.

Výsledek je nasnadě: Ze statistik Univerzity Johnse Hopkinse i grafů skupiny Our World in Data vyplývá, že vyjádřeno počtem nakažených a obětí k počtu obyvatel za celou dobu pandemie končí Česko rok 2020 jako jedna z nejpostiženějších zemí světa.

Babiš  rozhodně  dosáhl svého Česko je  fakticky a nepopiratelně

  BEST in COVID!

Aby to nebylo jen o beznaději.

Na stejném webu jsem našel ještě  článek popisující  účinek očkovacích vakcín. Té o Pfizeru a Moderny, tedy zatím úředně povolených jediných ideologicky  přípustných.

Dávám je  sem proto, že koronapopírači a ignoranti  jsou totožní s odpírači vakcinace. Jakkoliv nepředstavují jejich celkové spektrum.  Za sebe  říkám, že  těm grafům účinnosti věřím.  Vypadají takhle:

graphic moderna u

 

graphic moderna u

 

Díky  Bohu, že  do vývoje  vakcin neměli sebemenší možnost  zasahovat  čeští politikáři,bez ohledu na  to zda  ti hradní, vládní nebo opoziční. Ale  přeci jen  ti vládní by  asi představovali o dost horší variantu.

Kdyby  ano, řešili bychom nikoliv  jak distribuovat  vakcinu, ale  kdo bude držet palec  na finančních tocích pro  vlastní  výzkum, až někdy  začne a zda  ho bud e řídit Bába osobně nebo jeho superministr  Havlíček nebo zoufalec  Blatný. Tihle nejsou evidentně  schopni ani  už hotové serum opatřit v dostatečném množství, rozdistribuovat  ty  drobky, co k nám dorazí a co nejefektivněji je  využít!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.