30 000 nakažených denně do konce ledna a kolaps zdravotnického systému?


Nedělám to rád, ale musím. Neustále mi píše  několik idiotů, popírajících  covid  jako takový vůbec  nebo  alespon kritickou situaci s níž máme  v České republice  DIKY  BABIŠOVI a  jeho smrtící neodpovědnosti co do činění!  Server  CCN Prima News  právě vyhodil článek s  nadpisem

Jsme ve fázi masivního šíření. Čeká nás až 30 tisíc nakažených denně koncem ledna

Zásada nepřetiskovat a pravidlo jednoho článku denně sem nebo tam v dané chvíli nehrají roli!  Jde o  to, že  jsme  vážně  v maléru  rozměru  klasické války. Nehodlám strašit  sebe ,natož  vás. Nepřetiskl bych to, kdyby  v  textu nestál, že se  vlastně jedná o výtah  ze  zprávy, kterou osobně  poslancům přednesl ve dnes ve středu před poslanci představil šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.

Takže  žádný kecal, co chce na  sebe mermomocí upozornit, aby  si ho media  konečně  všimla. Ale  ten, kdo je  zodpovědný v téhle  zemi za  covidová data, jejich sběr a správnou interpretaci  OSOBNĚ!

Asi se  vám po přečtení následujících  řádek nebude  snadno spát. A možná, že  jaksi neudržíte  ani jídlo v žaludku. Ale  to není důvod  strčit hlavu do písku!

A co řekl Dušek poslancům? Tohle:

„Jsme ve fázi velmi masivního epidemického šíření. Reprodukční číslo je na 1,2 až 1,3. Je to negativní zpráva a jsem ve fázi, kdy epidemie stále sílí. Změnu můžeme čekat nejdříve po 10. lednu a později,“ prohlásil ve středu před poslanci na výboru Dušek.

„Budeme svědky vysokých čísel. Až 20 tisíc nakažených denně,“ prohlásil při představování výhledu směrem k polovině ledna.

Čísla, o kterých v prezentaci mluvil dále, jsou ale ještě hrozivější. Míří až k 30 tisícům nakažených denně konce ledna.

V nemocnicích přes 11 tisíc hospitalizovaných

Důvodů vysokých čísel je podle Duška několik. Zaprvé epidemie sílí všude na světě a tomu se nevyhne ani Česko. A za druhé se provádí denně celkově až 70 tisíc testů.

Země má podle Duška i dalších odborníků před sebou nejhorší období. Čísla nakažených jsou totiž pevně spjata s kapacitami nemocnic. Na lůžku aktuálně v českých nemocnicích leží sedm tisíc pacientů.

Pokud se ale splní scénář, kterým nyní jdeme, dostaneme se podle Duška v polovině ledna přes 11 tisíc hospitalizovaných.

„Jsem v rizikovém vývoji. Určitě se dostaneme na hodnoty devět a víc tisíc lidí na lůžku. V modelu, který je jako realistický, dokonce vidíte 11 764 lidí v nemocnicích k 15. lednu a 1 770 na JIP,“ dodal Dušek.

Pokud bychom se do takové situace dostali, hrozí podle poslanců, že nebudou lůžka pro ty, kteří je budou skutečně potřebovat.

„Musíme to těm lidem říct natvrdo. Když budete mít infarkt, tak se na lůžku nedostanete a prostě pro vás nebude,“ promluvil důrazně na výboru poslanec ANO David Kasal.

Běhounek: Vydržte do konce ledna, nebo zkolabujeme

Na Duškovu prezentaci poté reagoval poslanec a exhejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek a apeloval, aby vláda nic neotevírala a nechala vše nejméně do konce ledna zavřené.

„Zveřejněte všechna tato čísla. Ať nejsou plané naděje. Ať to do 22. ledna vydržíme nebo nám to skutečně zkolabuje. My už to nemáme kým nahradit,“ reagoval Běhounek.

Nemocnice jsou totiž již dnes přetížené. Mají jinou startovací pozici než na jaře nebo na podzim, kdy se plnily postupně. Nyní už jsou ale naplněné, ne-li přeplněné.

„Základní problém přetížení nemocnic je fakt, že na jaře byly nemocnice prázdné, ale teď to tak není. Jsou tam pacienti, kteří zabírají kapacity z předchozích vln a stále se léčí,“ dodal ministr Blatný.

Téměř  všechno, až na ta  opravdu neslýchaně  vysoká čísla  nakažených jste  mohli opakovaně  číst na Kose. Zejména  když  Babiš s Havlíčkem před  Vánoci otevírali co mohli!  Ale když to dostanete  podané takhle najednou, tak jakákoliv  sranda končí. A  vůbec mne  sebeméně netěší, že  se  naplňují ty  nejhorší odhady Kosy…

Kolik Babiš , v zájmu  svého volebního výsledku je ochoten obětovat  lidí? Respektive  kolik tisíc  či desítek tisíc?

A kolik mrtvých  musí ještě   přibýt, aby   ignorcovidoví  idioti pochopili co se kolem nich děje?????!!!!!!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.