Trumpův kanonenfuter a Banzai Trump!


Než se pustím do jádra  článku, cítím potřebu pro jistotu objasnit  dva  pojmy  z dnešního titulku. Totiž  kanonenfuter a  útok Banzai!

Kanonenfuter  čili ne úplně významově   přesně  česky  významově  – potrava pro děla-  je  termín, který s sebou přinesla  I.ww. Kdy se  bojiště  zmechanizovalo a  kulomety  spolu s  dělostřelectvem si vybíraly  do té doby naprosto nevídanou smrtící daň mezi útočícími vlna mi  nepřátel. Prostě  voják nebyl nic  jen žrádlo pro děla. Nepřátelské.

Pokřik Banzai!  Leckdy v  delší verzi Tennó heika Banzai– sláva  císaři nebo Nippon Banzai -ať žije  Japonsko,  ve smyslu našeho vojenského Hurá!!!  křičeli  japonští vojáci, když v bezvýchodné situaci, drceni spojeneckou přesilou. opouštěli poslední obranná stanoviště  vrhli se do beznadějného  konečného útoku, kterým už chtěli  neodvratnou prohru  jen doplnit co nejvyšším počtem v poslední chvíli zabitých  vítězů. Zkrátka  šli se obětovat!

Přesně  stejné pocity  navozovaly středeční pozdně odpolední, večerní a  noční televizní záběry nejdříve  z washingtonského  Capitol Hills, pak z schodišť  a teras Kongresu a nakonec   z jeho samotných útrob. Nejspíš něco co Washingon od  roku 1814, kdy jej obsadili a vydrancovali Angličané  v II. americké válce za nezávislost  s Británii.

Tentokráte  ten nájezd  neřídil hanebný  britský král Jiří III., ale  nevím jestli mám spíše  napsat vyprovokoval nebo zorganizoval- Trump. Sedí obojí. Bohužel!

Vše zpunktoval ještě  úřadující americký prezident. Neústupným odmítáním akceptovat  výsledky  voleb a trvalým vřískáním, že  šlo o podvod. Jeho elitní a velmi drazí advokáti podali k soudům různého stupně, včetně  Nejvyššího, v mnoha státech více než  60 žalob ohledně  průběhu voleb a sčítání hlasů: Neuspěli  nikde a  ani jednou!  Ani ve  státech, kde  vládnou republikáni, ani před soudy, kam už stihl „své“ soudce jmenovat a dosadit  Donald Trump. Což  platí především o Nejvyšším soudu, kde  stihl najmenovat 3 členy a vytvořil komfortní konzervativní většinu 6:3.

Nic  z toho ho neodvrátilo, aby  dál usilovně nehecoval svoje příznivce, že  všechno je jeden  velký podvod  a on je  vítězem.  A oni tuhle politiku přijali. Ačkoli jistě  znají  staré americké přísloví, že když něco vypadá jako kachna, kejhá jako kachna,chodí jako kachna, pak že to JE  kachna! Pro ně  je  všechno Trump, i kdyby  kachna  chobot a hrb mít  měla!

Trump si mlel dál svou.

Místo toho, aby přestal fňukat a  podpořil oba  republikánské uchazeče  o senát  v Georgii. Tam se  volební finále  shodu okolností konalo také ve  středu, kdy Kongres  měl oficiálně stvrdit  výsledky  prezidentského klání a  vyhlásit  Joe Bidena novým americkým prezidentem.

Volby  v Georgii  svou nečekanou důležitostí překonávaly  svým významem cokoliv  v USA  od onoho listopadového volebního úterka před  čtvrt  rokem. Šlo o to, jestli úspěch  demokratů bude maximální a  republikáni prohrají nejméně na  dva  roky  úplně  všechno a  upadnou do těžkých a zničujících vnitřních zmatků a bitev,  zda  Bidena  senát v nepřátelských rukách přinutí k podstatným kompromisům nebo zda  modří ovládnou úplně  vše a podle libosti  a půjde jen o to, jak moc budou muset ustupovat  fanatikům a pomatencům z jejich radikálního křídla, pro které žádná šílenost není dost  šílená.

Neumím pochopit, že  tohle  neviděli republikáni, Trumpův poradní tým a jeho fanatičtí  přívrženci. Místo toho, aby  všechny  síly  napnuli k úspěchu v Georgii, kuli a realizovali poslední zoufalé pokusy  jak nějakým trikem udržet svého Donnyho v Bílém baráku. On přece neprohrál!Ne a ne a ne!!!!

Takže se stalo, co se stát muselo!  V  dříve  jasně  republikánské Georgii poprvé  v jejích dějinách získal senátorský post  černoch! A   o pár  hodin později mladík – dokonce druhý nejmladší senátor  v historii Kongresu, bez politických zkušeností, živící se do předvčerejška  jako dokumentarista. Přesně  jak Kosa předpověděla  ve  své flashi v době, kdy  o  vítězství  mladíka  Osoffa ještě neexistovaly naprosto žádné relevantní signály.

Reps prohráli totálně, ostudně  a především zbytečně!  A  Donald  Trump nejen s nimi, ale on je  hlavní příčinou tohoto debaklu. Kvůli své umanuté ješitnosti a  narcisismu, v kteréžto disciplině mu může  konkurovat snad  jen český mstivý stařec  z Hradu.

Už v té volebně  výsledkové  flashi jste mohli číst, co bylo na  té užalované a ufňukané Trumpově agitce v Georgii špatně. Zopakuji to – těsné volby  VŽDYCKY  rozhodují nikoliv  přesvědčení voliči, nýbrž ti, co váhají  do poslední chvíle. Tyhle je potřeba získat!  V daném případě zejména  voliče a VOLIČKY z  rozsáhlých  středostavovských předměstí  georgijských velkých měst.  Střední vrstvy  mají rády  svůj klid  a životní standard. Zejména jejich ženská  část. A Trump jim většinově  svým neustálým stěžováním a  serií nesmyslných kapriců nutně šel na nervy a zprotivil se. . Nenabízel nic kromě nekonečného chaosu a protestů. Nakonec jen nadkritická,byť těsná většina  pojala  jako troublemakera  -potížistu.

A nejen to, podobně se chovala  i řada kongresových republikánů, kteří s využitím silně  pochybných  procedurálních kliček hodlali zabránit  tomu, aby Kongres  ve  středu potvrdil Joe  Bidena.  A do toho Trump svolá sraz svých skalních před Kongres. Aby ho vzali útokem!

NE v Georgii  Republikáni tentokrát zvítězit nemohli! Se  všemi důsledky, které to pro USA, ale především pro ně bude mít! To  nikdo u Trumpa, včetně jeho samotného, ani z Republikánské strany,nechápal, že  když  Demokraté ovládnou i senát, mohou eliminovat poslední   baštu konzervativní moci  -Nejvyšší soud, tím, že  jak už naznačovali, rozšíří  dejme  tomu  třeba o čtyři počet jeho členů a  ty nové soudce  si najmenuje  Biden podle libosti? Takže  konzervativní většina  se okamžitě  stane  menšinou?

Jestliže  Demokraté po porážce Hillary představovali spíše spolek zoufalců než  slovutnou americkou politickou stranu a  Biden jim jako kandidát vlastně zbyl z nouze,  u jejich smrtelných rivalů si myslím, že  situace  nyní bude ještě horší.

Trump svým extravagantním způsobem zbytků vládnutí a komunikace rozdělil Ameriku i stranu.  Zdrcující škody  způsobila nejen jeho porážka a především to, jak se choval po ní, ale  už ohlášená ambice,  že za  4 roky hodlá kandidovat znovu.  Což by byl  historicky ojedinělý experiment. Odhlédnu nyní od jeho věku, který je velkým limitujícím faktorem,  ale  sotva  si představím, že  Trump,  po posledních excesech, zůstane, navíc  celé 4 roky  republikánskou ikonou!  Zejména  když bude muset  čelit  oprávněnému obvinění, že  finální porážka  v Georgii je v podstatě jeho výhradní selhání.

Připočtěte  si k tomu osobní ambice  Trumpem dříve eliminovaných dravců typu Cruiz, Rubio , atd. atd.  Dovolím si předpovědět, že  Republikánskou stranu čeká  obrovská tzv. „domácí zabijačka“  a vnitřní chaos o  dost větší než jakým si prošli Demokraté.

Ostatně  – první  vážné pnutí čeká  Republikány  bezprostředně – Nancy Pelosiová, šéfka  demokratické většiny ve Sněmovně  reprezentantů oficiálně požaduje  buď urgentní zahájení procesu Impeachementu s Donaldem Trumpem nebo jeho odvolání podle  25. dodatku ´ústavy. Pro neschopnost vládnout. Můžete se nad  tím pošklebovat jak chcete,  klidně i ťukat si na  čelo a namítat , že jako něco takového dva  týdny  před  tím než Trump odejde   úřadu a  s pořád ještě  republikánskou většinou v Senátu, když je potřeba k odvolání  a  uplatnění  ústavního dodatku 2/3 většina., je nesmysl. Není čas  a nejsou lidi,říkáte? Abyste se nespletli! Pelosiová a  Demokraté samozřejmě  chtějí  exemplárně   a nevratně  ponížit a pokořit  arcinepřítele  Trumpa. To je  jasné. Ale nechtěl bych být  šéfstratégem u červených. Ten totiž musí nyní  prodělávat  nejhorší dilema  svého života – rozhoduje se mezi prostou slušností zachování loajality  k pořád ještě  hlavě  státu a zájmem strany. Který  by nyní  z taktického hlediska  velel   vážně  zvažovat podporu Impeachementu.  Proč? Protože  pokud by  takto Trump doslova  v posledních hodinách byl odstraněn z úřadu,  znamená to, že UŽ NIKDY  nesmí  NIKAM KANDIDOVAT!  A  tudíž  je  znemožněno, aby za  čtyři roky kandidoval. Tím by  se okamžitě  u Republikánů mnohé vyjasnilo a vyčistilo.

Protože  jde  o elementární šance  budoucího prezidentského kandidáta  republikánů, ať už jím bude kdokoliv. Ovšem jiný než současný prezident. Risknu ještě  jednu předpověď   –  jestli Trump nedostane impeachementovou stopku, pak nejspíš   zkusí v roce  2024 kandidovat , podobně jako kdysi jiný miliardář – Ross Perot. Jako nezávislý. Ten  sice nikdy nebyl nominálním republikánem, ale patřil do jejich názorové diaspory. A jeho nezávislá kandidatura  v  r.1996 oslabila  právě  červené, takže  Clinton poměrně překvapivě porazil velmi populárního Boba  Dolea. Protože Perot mu ukradl středopravé  hlasy.  Před mým vnitřním zrakem  defiluje úplně  stejný scénář! Jen letopočet je 2024….

Proč? Protože  čtvrteční útok fanatických trumpistů , jestliže  jejich za  živa svatý neodejde  z politiky, neskončí jinak, než  Trumpovou nezávislou prezidentskou kampaní. Mimochodem, podle bleskového průzkumu napříč  Spojenými státy celých 46% republikánských voličů včerejší  obsazení Kongresu schvaluje!  Takovouhle podporou Perot nikdy nedisponoval!  Další důvod pro republikánského šéfstratéga,aby řešil nejsložitější šarádu svého života! Podpořit Pelosiovou, znamená zbavit se Trumpa. Nicméně  je  zde  akutní nebezpečí, že   voličská základna   strany  to v zoufale velkém počtu nezkousne a Reps opustí….Co  dělat?

Ale  vraťme  se  k těm, které Trump svévolně  a nesmyslně poslal  jako kanonenfuter na poslední  marnou zteč  na  Kapitol. Tihle  si, ani náznakem,  neuvědomí   jakou  podlou hru s nimi  Donald  ve  čtvrtek sehrál!

Nejprve  je  sezval před Kongres na manifestaci, pak je náležitě  rozhicoval, když je vyzval, aby  svůj boj nevzdávali, že  vyhráli, ale o vítězství je připravila  celá serie podvodů. A  aby to šli na Kapitol říci svým kongresmanům. Protože  ti přece  mohou  odmítnout  uznat volitele vygenerované v jednotlivých státech výsledky prezidentské volby.   Spiegel ho citoval -. „Buďte tam a buďte rozzuření!“  Poslední zoufalý útok Banzai Trump!

Takže  ho poslechli – byli tam a  rozzuření, jak si Donny  přál. Překonali  čtyři policejní zátarasy a  vrazili do  budovy Kongresu  „JIM“  to vysvětlit. Výsledek?  Vandalsky vydrancové kanceláře, řada krádeží – ale především 4 mrtví.

Starostka  Washingtonu vyhlásila následně  zákaz vycházení, do hlavního města napochodovala  Národní garda  z Virginie a  Marylandu.  A Trump a  další, kteří tuhle bouři seli? Najednou se od  ní distancovali a vyzývali ke klidu a umírněnosti!

Zkrátka a proto dnešní titulek – Trump poslal svoje nejvěrnější na poslední marný sebevražedný  útok. Banzai Trump!  Jeho skalní příznivci mu posloužili jako  klasický kanonenfuter. Doslova  do písmene  – zhasly  4 životy!

Nic  více  a nicméně! A bude  ještě  hůře.  Tedy pro ty  co za ním neochvějně  stáli a poslechli jej ,aby  „tam  byli a byli rozzuření“.

Těmi zanechanými mrtvými a jejich následným ústupem z Kapitolu nic nekončí, nýbrž právě začíná!  Žádná státní moc, pokud  se po takovém útoku nezhroutí, si  ho nenechá líbit! Vsaďte na  to, že  už  běží  vyšetřovaní, zejména  s důrazem na přesnou  identifikaci těch, co vtrhli do budovy Kongresu. A budou  nalezeni. Když nalezeni, tak obviněni. Když obviněni tak postaveni před  soud. Se všemi důsledky!

Tvrdě  za svůj atak zaplatí. Kdo z vás věří tomu, že  Trump svým věrným zaplatí  prvotřídní advokáty, aby je  z  maléru vysekali? Když je k jejich činu vybídl? Předpokládám, že úplně  stejně jako těch,  co by si vsadili na  to, že  Trump  osobně za  ně odsedí  tresty  vězení, jestliže padnou  nebo zaplatí případné peněžité pokuty, či odpracuje  přisouzené hodiny  veřejných prací!

Tohle je pro mne ústřední leitmotiv  dnešního sloupku!  Nechť si čeští  fanatičtí věřící  tuzemských  politikářských podvodníků všeho druhu a  barev uvědomí, kam zavedla mnoho z  jejich amerických trumpovských klonů v  jejich slepé  víře v jejich idol!!!

U nás  je opovrhování  selským rozumem u těhle, bez ohledu zda se jedná  o elfy, liberální fanatiky, Kalouskovy kokoty, Pitomiovy odezírače  ze  rtů, vyznavače  víry  Koblihy nejsvětější  nebo Svědky Milošovy, atd.atd. o stejnou sortu. Liší se jen okamžikem, kdy jim jejich guru největší  adresuje  výzvu „Buďte tam a buďte rozzuření!“ Ale už nedodá  – následky si ponesete  sami! Pro dokreslení scény, podle Českého rozhlasu už je mnoho zatčených.

Podle stejného zdroje s  sebou snad  nesli i nějakou  dřevěnou šibenici. Prý na  věšení  zrádců. Reportér  ČRo ve  Washingtonu  Jan Kaliba  se ptal jednoho z těch chlápků, co chtěli věšet zrádce, jak takový ničema pozná- prý snadno, je  to kdokoliv, kdo prohlásí prezident  Joe Biden!  Jak pregnantní!

Proč  Trump poslal  své  na ten Banzai útok? Šlo mu o vyvinutí maximálního možného nátlaku na na  republikánské  zákonodárce, aby odmítli uznat  volitele  ze  swingstátů. Ale především fokusoval tlak na svého viceprezidenta  Mikea Pence, aby prý využil svých zákonných pravomocí a  zpochybněné volitele  odmítl akceptovat. Prý jako viceprezident takovou kompetencí ze zákona  disponuje.

Pence, který mu, více než 4 roky  stál věrně po boku a nikdy se nesnažil vystoupit z Trumpova  stínu, to jednoznačně  odmítl. S poukazem , že něco takového je ilegální a tedy  zločin, protože  žádnou takovou kompetenci nemá. Zrádce nad  zrádce.. Věříte  tomu?

A  s ním toto stanovisko akceptovala  naprostá většina kongresových republikánů. Když  došlo na hlasování, zda připustit  volitele z Arizony, Pensylváie  a  dalších podobných států,  podpořili tento požadavek nanejvýše  jednotky  /konkrétně 7/   zákonodárců.  Takže  ani hrozba  šibenicí nezabrala. Biden je úředně  schváleným vítězem!

Trumpův poslední útok, s nasazením nevěrnějších  jako kanonenfuteru zcela  selhal! Jako všechny takové  zoufalé výpady.

Zajímalo by mne  jak je  asi těm, co už  jsou zatčeni nebo brzy budou, když  si vzápětí přečetli, že  Trump slíbil bez dalších problému Bidenovi předat prezidentský úřad  20. ledna….. A  ví, že  on za ně  ani obhájce platit nebude, ani trest neodsedí…..

Nicméně tím tenhle malér  ani náhodou nekončí. Naopak

Biden se může  zcela jistě  rozloučit  s představou, že  sjednotí zemi. Čtvrteční útok na Kapitol ji dost možná rozpoltil nevratně. Protože  fanatici z  druhé strany, při akcích typu BLM mnohokrát ukázali, že  jsou stejní.  A příště, podle stejného vzorce, kdy   nějaký jejich Trump či Hillary vytáhnou báchorku o podvodu, což je po letošních volbách nejspíš už standardní  součást amerického politického arzenálu, přenesou politiku do ulic a klidně  i do Kongresu také. Pandořina  skřínka  je otevřena  dokořán!

Tvrdím opakovaně, že liberální demokracie nemá s opravdovou demokracií nic  společného.  Ta normální má železné pravidlo, že  vládne  vítěz a poražený to akceptuje. v té liberální smí vládnout jen ten, kdo  vyznává  modní bláboly. Odmítám námitku, že  v případ Trumpa se jedná o antipod. Demokraté  totiž vůči němu postupovali přesně takhle celé 4 roky jeho vládnutí. Oni tenhle způsob politického boje uvedli do praxe. Trump jej vyeskaloval.

Nyní nás  zaplavují reakce ze světa. Přirozeně  toho západního. Všichni jsou zděšeni, ohromeni, odmítají, stydí se, atd.atd. Necítím potřebu to rozvádět. Ovšem všichni tihle podporují  radikální síly  v Hong Kongu nebo Bělorusku v útocích proti  vládě  a  parlamentu.  A  jasně  vědí, že  jsou oprávněné, protože došlo přece k volebním podvodům…..

Vzpomínám na Hrabalův  Dům, ve kterém už nechci bydlet, kde  jeden z nyní dělňasů na  šrotišti, dříve prokurátor, vysvětluje  mladému kolegovi, co je třídní spravedlnost – víš mladej, když mně  jako prokurátorovi nafackuje  dělník, je  to jeho svaté právo, protože  jen ventiloval spravedlivý hněv  dělnické třídy  vůči reziduím buržoazie,. Když  já  nafackuji dělníkovi, půjdu sedět do kriminál. Protože  jsem se dopustil bezdůvodného útoku na dělnickou třídu!   Jde o parafrázi a nikoliv přesnou citaci.

Takhle  funguje  krásný lepší svět dnešních liberálních demokratů…..

Mohl bych toho napsat ještě  hodně, například  udělat  přehled kolik náhle od  Trumpa odpadlo jeho nejbližších. Neučiním tak, byl by  dlouhý. Stejně jako je už tenhle  text.  Ale po tom násilném extempore   se jim ani trochu nedivím. Ještě prezident je  už  nesnesitelně  toxický.

Mohl bych dát detaily  popisující , že  Trump to všechno, ty kaprice a potíže, konal proto, aby  zinkasoval co nejvíce peněz od svých příznivců na podporu svého boje a že to je mimořádně lukrativní byznys.

Nebo příklady  co všechno se použilo v závěru senátorské kampaně  v Georgii. Jak nesmyslně  Trump odmítal podepsat finanční konsolidační dohodu obou stran v Kongresu, ačkoliv  ta  slibovala, ze  strany  demokratů každému Američanovi po  nastolení Bidena  šek na  2 000 USD koronavirové pomoci. Kolik hlasů tenhle detail v Georgii asi tak stál?  Atd.atd. Ale  ušetřím toho vás  i sebe.

Místo toho položím prostinkou otázku  – jak dlouho potrvá, než nějaký  psáč typu Jakuba  Jandy  zjeví, že  za tím útokem na Kongres a nesmiřitelně  rozdělenou  Amerikou  stojí temné rejdy  Kremlu a Putina  osobně? Už se  na to těším!  Protože  v liberální demokracii to jinak být  už ani nemůže.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.