K/očkování proti koroně – aneb Babiš nemůže nikdy zklamat! DOPLNĚNO!!!!


Očkování proti covidu je  velké téma  v podstatě pro celý   svět. Ten se k němu, až na potížistcké pomatence, upíná  jako k jediné možné cestě, jak se  vymanit  z covidového temna.

V době, kdy  takový Izrael už má napíchanou celou čtvrtinu populace,  konkrétně – věkově nejstarší a tím i  nejohroženější skupinu obyvatelstva a  v Británii podvodník Johnson hledí masivním očkováním v počtech milionů zachránit  svou politickou budoucnost a vůbec  celá civilizovaná Evropa už jede na  téhle  vlně a má  funkční plány i systémy očkování Babišland  velkohubě  včera  spustil tzv. rezervační systém očkování pro občany  starší 80 let.

Premier a samojmenovaný  vládní zmocněnec pro očkování -Babiš  před  spuštěním udělal opět  mediální  roadshow, kdy zajel do několika nemocnic,  zapózoval, pokynul, moudře pohovořil a soustředěně a akčně  hleděl do kamer a nás  – normální smrtelníky  ujistil, že  je  všechno pod kontrolou.

Přesně  stejně  jako na samém začátku epidemie, kdy  oznamoval, že  základního zdravotnického materiálu je  dostatek, koncem jara, kdy  tvrdil , že  chytrá karantena  funguje, pak v případě  epidemických ohnisek v OKD, že  vše má pod palcem a že  koronu roznáší  barabové, co ze  šichty musí na pivo, pak v létě, že  roušek netřeba, v půlce  září, že  se nemáme  covidem strašit . A nyní  vykřikoval, že  očkování funguje a nejnověji  – že  rejdy  korony  zhatí jeho rezervační systém zlatý!

Nejdelší dobu ovšem pózoval v brněnském velkokapacitním očkovacím centru. Protože  to představuje opravdu  parametricky mimořádně  významný  počin pro očkování na  jižní Moravě a městě  Brně. Bez debat. A  ani trochu se při tom nezastyděl.   Proč , že by měl?

Protože on, ani vláda  s tímhle centrem, jeho výstavbou, řízením  a sanováním nákladů nemají sebeméně  nic společného. Vše je  v režii města a  snad i kraje. On si tam ovšem šel udělat  PR, aby  bába  Dymáková, takto jeho skalní volička  z Horní Dolní věděla, jak se stará! A neobtěžoval se o  tom informovat ani brněnskou primátorku  nebo jihomoravského hejtmana! Proč  taky? Mára Prchal doporučil fotečky, sehnal fotografy a na  Čau lidi a večer  v bedně  se to bude dobře  vyjímat!  Že to zařídili a  odpracovali jiní, schopnější a operativnější?  Tím lépe! Oni jenom slíznou smetanu! O to více  chutná! Zejména když  primátorka  i hejtman jsou z opozice!

„Celá situace se mě nedotýká osobně. Mrzí mě to kvůli zaměstnancům brněnských veletrhů, kolegům z města i kraje, a vůbec všem, kdo se na přípravě, stavbě a zahájení provozu podíleli, protože takové chování vůči nim není fér. Já jsem hrdá na to, že Brno má pro svoje občany řešení očkování, a budu spokojená, když pro všechny, kteří o to mají zájem, bude v dostupné době k dispozici vakcína. A díky městu, veletrhům a v tuto chvíli zejména FN Brno to bude možné. Takže se vlastně díky té zvláštní návštěvě bude o to víc vědět, že v Brně jsme připraveni jako první!“ komentovala Babišovu návštěvu brněnského výstaviště primátorka.

Já na jejím místě bych byl daleko tvrdší a nejspíš  bych vypálil cosi o nestydatém vyžírkovi. Nejsem  na její pozici, takže  je  čas  se vrátit  k očkování a premieře  očkovacího rezervačního systému.

Zkušenosti prvního dne   ukazují, že  je to přesně jako jindy, když  krizový  amatér  Babiš  něco vezme  do ruky. Stejně jako nefungovala  chytrá karanténa a trasovací systémy, jako se zhroutil  prodejní systém elektronické  dálniční známky, tak to dopadlo i včera  ráno!

Nikdo, s trochou funkční paměti a  ještě zachovalým mozkem nemohl být zaskočen, že  systém se přetížil,  pak  už jen sem tam nefungoval a  nakonec  to dopadlo tak, že  se sice zaregistrovalo nějakých snad  100 000 šťastlivců, ale  něco max. kolem  5 000se opravdu dočkalo zafixovaného termínu na  svou jehlu.

A  to se bavíme o stavu, kdy je  spuštěn prioritně  pouze  pro cca 440 000 lidí!!!!  Jakou hrůzu si zažijeme my ostatní, pro něž se má registrace otevřít k 1.únoru, kdy nás  může  zkusit přijít až 10,3milionu?

Mimochodem, včera spustili očkovací rezervace  i v Polsku. Najednou pro 30 milionů svých obyvatel!  Ani tam to nebylo bez  zádrhelů, ale takového  bezbřehého chaosu, jako v Česku  se nedočkali  ani vzdáleně. Detaily  viz  zde. Jen mimochodem -zaregistrovali  nejméně 5x  více zájemců oočkování.

Debaklozní výsledek, na první podívání! Jinde  by, po takové blamáži, nejspíš  rezignoval  kabinet. Ale  Andrej a  jeho  spolek, co si říká  vláda,  jsou jednak teflonoví a jednak splachovací. Takže  rezignace- proč???  Že jako takhle  ona rezervace jen těch úplně nejstarších seniorů se klidně může  vléci i několik let? A koho to zajímá, všechno přece  funguje! Tedy  tvrdí Babiš.

Když následně  čelil tvrdé kritice, že  systém vyžaduje  dvě potvrzovavací sms  na jedno přihlášení a přidělení termínu a  že tady  to rozhodně nefungovalo ani trochu, protože  sítě operátorů se přetížily vytáhl ze  svého arzenál  cosi, co ještě  nepředvedl. Zkusím ho ocitovat:

„Systém byl přetížen. Pokud jsou operátoři přetíženi jako na Silvestra, tak se jich musíte zeptat. My nejsme operátoři,“ řekl k problémům s odesíláním SMS premiér Andrej Babiš.

„Jestli někdo mluvil nebo nemluvil s operátory, to já nevím ,“ dodal premiér v reakci na dotaz, zda se stát na spuštění systému adekvátně připravil.

Pro jistotu ještě  jednou  připomenu, že  Babiš  sám sebe jmenoval hlavním koordinátorem vlády pro očkování!!!!

A pak  neví jestli někoho napadlo zajistit dostatečnou technickou podporu od  telefonních operátorů, ba jestli s  nimi někdo promluvil o tom, co stát po nich vlastně bude  chtít! Chápe  tohle někdo?  Inu  Andrej Babiš – krizový manažer.Ovšem v obráceném gardu  – krize  způsobující!

Operátoři se pochopitelně  okamžitě  ozvali:

Operátoři se dozvěděli o požadavku státu na SMS ověření při registraci k očkování proti nemoci covid-19 až po spuštění systému. Uvedl to v pátek na Twitteru výkonný ředitel Asociace provozovatelů mobilních sítí Jiří Grund. Zakládajícími členy asociace jsou mobilní operátoři O2, T-Mobile a Vodafone. A dodal:

„Možná by příště pomohlo, kdyby operátorům stát o nápadu požadovat SMS ověření řekl dříve než hodinu po spuštění systému,“

Načež  reagoval Babišův Blatník  prohlášením,  které bohužel nemám, ačkoliv  bych moc  chtěl, v doložitelné formě, protože  jsem jej  slyšel v autoradiu při přesunu z místa  A  do místa  B, ale znělo nějak  takhle:

Stížnosti  na nedostatek informací jsou neoprávněné, v mediích jich bylo dost!

Jinými slovy, kdyby  operátoři četli noviny, zejména  ty Babišovy  dostatečně zírali na televizi, mohli všechno vědět a nyní už se jen trapně  vymlouvají!

Tak takhle  si Bláboliš se  svým Blatníkem představují  nejrozsáhlejší  státní operaci v dějinách samostatné České republiky!!!  Tedy  s výjimkou měnové odluky!  Tu Klaus a jeho aparát  zvládli brilantně, to se musí nechat.

Je  opravdu tristní  sledovat  Babiše  a jeho počínání v době koronavirové. Kosa tomu věnovala  už  obrovský počet  řádků  a přiznám se, že bych chtěl jednou zažít  den, kdy  ho, ohledně  covidu, bude možno za  cosi pochválit. Ve  vlastním zájmu. Jenže  doposud, s výjimko jarního lockdownu, lze  evidovat  pouze  řetězce  jeho omylů, přešlapů, vysloveného lemplovství a  z nich rezultujících stamiliardových ztrát  a  tisíců zmařených lidských životů.

Očkování je  nadějí. Ale obávám se, že nikoliv  pod taktovkou Andreje Babiše.  Chlubil se například  tím, jak onen rezervační systém bude dokonalý.  No především by  měl fungovat. Což není ten případ, to už  víme. O tom, že  je třeba  jej postavit  tak, aby  ho nešlo narušit, natož s nad v něm podvádět?   Vy kteří jste někdy  alespoň trochu programovali víte, že o něčem takvém se u projektů podobných programových  balíků vůbec nediskutuje. Tyhle  triviální samozřejmosti se nekomunikují. Není proč. Ty každý  automaticky  vnímá!

Takže  jak to je  s tou operabilitou rezervačního systému a jeho neprůstřelnou funkcí?

Takhle:

Kterak se 24letý student k registraci mezi 80letými dostal

prostě študent  IT   se za chvilku přes nedokonalosti programového balíku dokázal zaregistrovat mezi 80-ti letými. Ačkoli něco takového by  každý programátor znemožnil zcela prioritně  a  automaticky!

„Jsem studentem softwarového inženýrství na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Internetová bezpečnost je mým koníčkem, proto mě napadlo se na celý formulář podívat trochu detailněji,“ prohlásil student pro Novinky.cz.

Odhalit zásadní chybu, díky které se mohl zaregistrovat přednostně na očkování, přestože seniorského věku ani náhodou nedosahuje, se mu podařilo za pouhých 15 minut.

Podle vlastních slov ho ani nenapadlo, že objeví chybu tak rychle. V podobných robustních systémech, jakým by měl registrační systém pro celý národ bezesporu být, totiž může trvat klidně i hodiny, než někdo nějakou zranitelnost odhalí. A v ideálním případě se to ani po mnoha hodinách nepodaří.

Zájemci o   detaily si  je jistě pečlivě projdou  na  zdrojovém článku.

Tak takhle vypadá  český  očkovací rezervační systém. Buď nefunguje  vůbec, když  ano, tak špatně,  bez podpory  operátorů , s kterými se  nikdo, natož Babiš , nepotřebuje  bavit. A nejlépe pracuje  tehdy, když  máte  trochu pokročilejší IT  znalosti. Pak vás obslouží hned  a přednostně!

Očkování a  přednostně?!

No jasně!  Tohle  je s tou píchací celorepublikovou akcí spojeno už od  samého začátku. Do ČR  vakcina  dochází po kapkách. Doslova a do písmene. Protože  Babiš a  jeho spolek jsou akční asi  jako spící medvědi v zimě.

Nicméně   pár  tisíc  dóz, které jsou učeny pro oočkování zdravotního personálu a  těch opravdu kriticky nejohroženějších v  koronavirových doupatech, zvaných eufemisticky  domovy  důchodců, leckdy  končí ve velmi podivných ramenních svalech. Například  manželky  radního Královohradeckého kraje. Nebo příbuzných lidí, kteří pracují  ve  Státním zdravotním ústavu. Tyhle případy  jsou notoricky  známé. Ale  ani zdaleka nejsou nejsou jediné. Z  TV právě slyším, že jihočeský hejtman Kuba  nyní v  přímém přenosu za  totéž  popravuje  ředitele  nemocnice v Českém Krumlově.

V takové pražské Všeobecné fakultní nemocnici očkovali prý každého kdo šel zrovna okolo, pokud  se tam vyskytl v tzv. Happy  Hours.  Viz

V pražské nemocnici očkovali i kolemjdoucí, aby nemuseli vyhazovat dávky

Podobná praxe  snad  zkusili i ve  FN Brno. Televize vedle z pokoje mi  ještě navíc  sděluje, že  některé pražské obvody  se vykašlaly  na  Babiše a  Blatníka a  vakciny  si pro své seniory opatřovaly  vlastní akvizicí a dokázaly  je okamžitě  doručit  praktikům v obvodu a  ti je promptně  rozočkovali mezi potřebné ze  svých registrů. Žádný strach, že  by  něco přišlo nazmar, protože  se  pozvaný nedostaví.  Vše  fungovalo hladce. Nedivím  se, prstíčky  do toho nestrkal ani krize  způsobující manažer  Andrej Babiš  ani Blatník.

Když  Kosa  30.prosince 2020 vydala článek

Českou národní strategii očkování by měli převzít dealeři pervitinu! DOPLNĚNO!

tušil jsem, že  to nejspíš  bude takhle nějak. Ale  že  až tak přesně  se trefí například  následujicí  pasáž, jsem opravdu netušil:

Očkování nakonec nějak dopadne. Ne díky státu, ale státu navzdory. Díky tomu, že se lékaři obětují, lidé zahrnou sociální sítě vlastními kampaněmi a české občany přesvědčí německá kancléřka nebo britská královna. Distribuci vakcíny můžou řešit třeba dealeři pervitinu, kteří se beztak těší větší důvěře obyvatel než státní aparát. Oč méně se fotí na sociální sítě, o to více reálně pracují a lze jim věřit, že jim na lidech přece jen záleží. Ostatně ve výrobě, distribuci a konzumaci této látky jsme skutečně nejlepší na světě…

…To je náš stát. Tenhle bizarní kabaret je naše země a tohle všechno se děje, protože na víc v tuto chvíli nemá….

Včerejšek na  to Babišovo nikoliv očkování,nýbrž kočkování dal štempl. Kterým stvrdil nejméně  pár  set, ale spíše pár tisíc zbytečně zemřelých navíc.

Doplněk ze  sobotního poledne:

Původně  jsem chtěl text  „vyšperkovat“ o autentické Blábolišovy  výroky  k očkování. Jak se vyvíjely  v čase. Ale nedostatek času a poměrně  náročné googlení mne nakonec  odradilo. Naštěstí web Českého rozhlasu  si tu práci dal a  všechny podstatná Blábolišova tvrzení, týkající se očkování až do dnešního dne  našel ,shrnul a vyzdrojoval.

S  gustem je přejímám, abych  je kdykoliv  ve svém archivu lehce našel. Jistě  budou zajímat i vás. Bláboliš  je prostě  Bláboliš.

20. prosince 

„Protože mám svoje zkušenosti s ministerstvem zdravotnictví, celoroční, takže jsem se rozhodl, že to budu já.“
Premiér Andrej Babiš oznamuje, že nakonec zřídí funkci zmocněnce pro očkování a že se jím stane on sám.

27. prosince 

„Že jsem se jmenoval vládním zmocněncem, je samozřejmě nadsázka. Původně jsem si myslel, že někoho budeme hledat. Celou tu akci řídím já a ministerstvo zdravotnictví. Dohlížím na to, pomáhám ministerstvu, takže žádný zmocněnec není a nebude. Já jsem premiér, který je za to zodpovědný a vždy jsem se hlásil k té odpovědnosti.“
Andrej Babiš vysvětluje, že není zmocněncem, ale že za očkování přebírá plnou zodpovědnost.

28. prosince

„Potvrdilo se to v USA, tento postup schválilo i izraelské ministerstvo zdravotnictví a od rána mám informace z mnoha českých nemocnic, že se z jedné ampule dá bez problému natáhnout šest dávek.“
Premiér Babiš na twitteru prohlašuje, že požádal předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, aby Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) co nejdříve schválila možnost očkovat z jedné ampule vakcíny proti koronaviru od firem Pfizer a BioNTech šest dávek namísto nynějších pěti.

3. ledna

„Od 15. ledna se spouští centrální rezervační systém. Ale do toho systému se budou moci přihlásit jen lidé starší 80 let. Ti dostanou termín vakcinace. Já doufám, že to zvládneme v lednu. A mladší lidé v lednu se přes centrální rezervační systém zatím nebudou moci přihlásit, ale bude pokračovat to očkování podle toho režimu, jaký je teď.“
Babiš představuje očkovací strategii ve videu Čau lidi na svém youtubovém kanále.

5. ledna

„Vyzývali jsme, aby to šlo rychleji. Je nenormální, že vakcína AstraZeneca, která byla zakoupená již v srpnu, ještě nebyla schválena. Už 10. prosince jsme se ptali na Evropské radě, když Británie začala 8. prosince očkovat, proč se neočkuje i v EU. Odpověď byla, že vakcína není schválená. Vyzývali jsme, aby to šlo rychleji. Bohužel, bylo tam velké zpoždění.“
Andrej Babiš kritizuje postup Evropské unie. Podle něj může za pomalý rozjezd očkování.

„Nemohou chystat vlastní strategii. Musíme se domluvit, protože vakcínu nemají. Tu kupuje stát. Státní strategie už se projednávala dvakrát. Chtěl jsem, aby byla známa již před příchodem vakcíny. Ministerstvo ale muselo řešit jiné věci, třeba nouzové stavy.“
Tentýž den Babiš kritizuje i kraje, které začaly veřejnosti představovat své vlastní plány na očkování.

9. ledna

„Takovou logistickou akci nemůže řídit epidemiolog nebo lékař. Nechci se přeceňovat, mám ale za sebou x krizových situací. Člověk v byznysu získá jiné instinkty, jiný tah na branku, jiné myšlenky a zkušenosti. To lidé ve státní správě nemají.“
Babiš pro Novinky.cz odhaluje argumenty, proč bude řídit očkovací akci v Česku. 

10. ledna

„Udělaly nám v tom trošičku nepořádek, protože vakcínu předali na další místa. Je potřeba v tom udělat lepší evidenci. Dochází k prodlevám a vypadá to, že se neočkuje dostatečně.“
Babiš připouští, že dojem z očkování není kdovíjaký, očkovacích center mělo být podle něj 31, ale očkovalo se na 84 místech.

13. ledna

„Samozřejmě, že nejsem spokojen. Vakcína čeká v mrazáku na naše lidi. Některé kraje už požadují další vakcínu, ale nemají vykázanou ani desetinu. Pak nemůžou požadovat další vakcínu, když nemají dodávky vykázané. Já je na to upozorňuji od rána do večera, už žádnou rezervu nevidím. Pokud to nebude fungovat, bude pan ministr za sebe muset přemýšlet, jak své ředitele donutit k tomu, aby tyhle triviální povinnosti plnili.“
Předseda vlády při návštěvě očkovacího centra v Brně kritizuje systém očkování, na který sám dohlíží. 

15. ledna

„Došlo k pětiminutovému výpadku, nebo přetížení systému a všichni se z toho můžete zbláznit. Ale to bylo ve chvíli enormního zájmu. Jinak registrace běží pořád dál. Je to velký nápor, a pokud operátoři nestíhají posílat esemesky a říkají, že to je jako na Silvestra, tak je třeba si uvědomit tu situaci. Považuji za zbytečné otevírat rezervační systém pro všechny občany České republiky.“
Babiš brání rezervační systém, který stát ráno spustil pro seniory starší 80 let a který drhnul, navíc operátoři nebyli podle svých slov dopředu upozorněni na výrazně zvýšený nápor. Předseda vlády také oznamuje, že avizovaného 1. února se rezervační systém pro všechny občany neotevře.

Paráda, co??? Může mi někdo vysvětlit, že  téhle zemi vládne takovýhle lůzr?

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.