Padla facka padla na sále…..


Ve  čtvrtek čeští  politikáři prolomili  další dno. Díky  zjevu jménem Volný. Ten ostentativně nejen že  odmítl , se  svým souputníkem Bojkem, respektovat  nařízení parlamentu o povinném nošení roušek, nýbrž     svůj parlamentní příspěvek využil k sprostému urážení kde koho a  kde  čeho.  Nepomohlo ani  vypnutí mikrofonu na  řečništi, po předchozím upozornění, že se tak stane, jestliže nezmění výrazivo.Okamžitě se přesunul na  místo řídícího schůze  a tam napadl místopředseda sněmovny  Hanzala, který schůzi v  tom okamžiku moderoval.  A začala  řádná bitka. Taková, jakou často vidíme  v oduševnělém a  přísně  demokratickém ukrajinském parlamentu, například.

Takže  už  to máme  i v ČR!  Ukrajina náš  vzor!

Nikdo tím nemůže  být zaskočen!  Nikdo, kdo trochu zevrubněji sleduje  českou politiku nějaký ten pátek.

Volný není žádnou  výjimkou. Sice zaráží, že původním povoláním je  učitel /tělocvik+ dílny/ ačkoliv se  chová jako rabiát / už jednou se ve sněmovně  , resp. před sněmovnou hodlal servat, když vyzýval poslance Birkeho, aby  si to šli vyřídit ven/, nicméně,  když se člověk informuje na internetu, čím se živý – má to být obchod  s chudobu v  tom nejbrutálnějším slova  smyslu, kdy ubytovává z cikánských ghet   lidi bez přístřeší a za ně inkasuje  státní příspěvky na bydlení, že  měl jakési majetkové tahanice  se  svou původně  rodnou stranou  vůdce Okamury, kvůli  prodeji propagačních předmětů strany, což spolu s naprosto neurvalým chováním vůči členům SPD  na severní Moravě  vedlo nakonec k jeho vyloučením z houfce  soukmenovců samotným stranickým vůdcem, který jej do parlamentu v  roce  2017 přivedl.

Prostě  jde  týpka, kterého normální člověk obejde  velkým obloukem a  když  už  musí  jednat, má pro jistotu po ruce pepřák nebo elektrický paralyzér.Ten jeho souputník Bojko je  stejná ráce. Tohle nám  Tomio Okamura  instaloval do parlamentu. Ačkoliv  při minimální sociální inteligenci musel minimálně  tušit, co za  sortu  s sebou do sněmovny  bere. Za účelem přijímání zákonů! Konstatuji já.

Okamura  se sice  po čtvrtečním incidentu od  mlátičky  Volného ihned distancoval, nicméně on ho vybral na kandidátku a tudíž  rváč  Volný je  jeho vizitkou. A troufnu si tvrdit, že  je docela možné, že kdyby  se  v poslaneckém klubu SPD  hledalo…  No nic, kdykoliv  tihle  s výjimkou Fialy, Kobzy a  snad ještě Kotena, vystoupí je  to vždycky  nářez jak se patří.

Jenže Okamura  je  jen prvním a  nikoliv  „nejzáslužnějším“ z celé řady  těch,  kteří  rabiáta  Volného a rvačku ve  sněmovně  porodili a  dnes  se distancují, ohrnují nad  ním pysk a zacpávají  si nos  a  káží  , jako vždycky a  rádi  -morál!

Jak co se týče politkářů, tak psáčů a intervjůků!

Je jich opravdu dlouhá řada. Tak dlouhá, že nelze  vzpomenout, natož se  v tomhle textu zmínit  všech. Ale pár jmen a  situací  zkusím.

Začnu, jak se sluší – Václavem Klausem. Ten nějakou morálku nebo slušnost  neuznával a  dodnes neuznává za  nějakou kategorii.

Na téma Klaus a  arogance /synonymum pro chování Volného/ by  se daly napsat romány. Vzpomínáte jak posílal v době  své první  vlády  své koaliční partnery koupat, když s ním nesouhlasili? Kdyby ne, stačí si připomenout  jeho záměrně provokativní  chování ohledně ne/nošení roušek a  dodržování omezujících  opatření vlády ze  současnosti. Jaký je  rozdíl mezi Volným  a tímhle zemským škůdcem? Jen v  tom, že  Klaus nemá přes sto kilo, má umělý kloub a skoro 80 let. Takže se nemůže  prát. A nepoužívá  slovník čističů stok. Za mne  rozdíl pouze  v  balení, nikoliv ve  výrobku. Naproti tomu Volný zatím / protože neměl příležitost/ neraboval ústavu a neudělil prezidentskou amnestii  privatizačním grázlům, které zatkla policie ve velkém.

Pojďme v historii dál.  Co takhle doba  Jiřího Paroubka?  Ne, že by  mi  nějak ležel na  srdci, ale vzpomínáte  na  to jak pravicová chátra na něj opakovaně útočila salvami vajec? Za  když ne přímého potlesku jeho politických oponentů a  médií,  tak s pokryteckými výzvami, aby jako to přijímal s humorem, že  o  nic nejde než  o jakousi drobnou rozvernost! Volný se přece  chová  demokraticky  stejně  jako ti vajíčkoví bojovníci!

Následovala  přímá volební inzultace Bohumil  Sobotky. A  opět stejná reakce politických soupeřů a mainstreamu  jako u Paroubka. Chce  to více nadhledu sucharští socani a  berte  to s humorem! Kolik kovaných demokratů na internetu pochvalně  mručelo,  jak ten plešatej dostal bezva po čuni?

A  co  Macek a jeho výchovné zfackování Ratha?  To  si politářská pravicová elita a s ní spojený tisk vysloveně  užíval!

Stejně jako o  trochu později, když  Topolánek v parlamentu  ukázal  Kalouskovi, že je jednička! Ten to těm blbým socanům a komoušům nandal!  To je  frajer!

Pojďme  dál! Před  pár  dny  Kalousek konečně  vypadnul ze  sněmovny, zavdal tímto krokem důvod ke spoustě  komentářů a  politického bilancování ze  strany  současných i minulých politikářů a  žurnalistů všeho druhu.

V drtivé většině  šlo o rekapitulační chvalozpěvy, jaký že  úžasný politický zjev, rétor, státník,  geniální finančník politickou scénu   opouští! A  také vzor a  futrál demokracie.

A  neopomenuli vzpomenout jeho slavné činy, jimiž podle nich podepřel demokracii v Česku. Například  to , jak zfackoval jakéhosi drzého spratka před  sněmovnou.  A takový Petr Honzejk, hlavní komentátor  Hospodářek, ten připomenul další slavný  slovutný navýsost demokratický  čin superinteligentního  a  ještě  vtipnějšího politikáře na  odchodu. Totiž  básničku, kterou v roce  2012 počastoval účastníky  tehdejší  masové protivládní demonstrace na  Václaváku, organizované odbory,byl jsem, s několika  dalšími tehdejšími čtenáři Kosy  mezi nimi:

Zřejmě má on  a podobní  Míru za  demokratický etalon. Já za  exkrement. bojí začíná na  e… Co, že  říkají  maminy  svým malým dětem, když  sahají na  něco, na  co by neměly? Pepíčku, Petříčku, Mirečku  – to je  eeeeeeeeeeeeeee!

Pro Honzejka a další novinářské šmoky, ale  především pro  politickou galerku je to ovšem příkladný zjev. Pro mne  jen Volný.

Když jsem viděl běsnícího Volného, tak mne napadlo, že je  pod  vlivem. Podobně jako párkrát veřejně  i demokrat  Kalousek!  Který  ovšem na  parlamentní  výtky, že  často chlastá a je pod obraz, svému politickému rivalovi sdělil  –

„K onomu vzájemnému napadání, které beru sportovně, pane kolego, jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat.“

Nemohu přirozeně opomenout  ani současné mocipány – Babiše  vyhrožujícího nepohodlnému poslanci spisem, co všechno na něj má nasbíráno nebo bohužel prezidenta a jeho soustavné urážení názorových oponentů, chovajícího se vůči ústavě  se  stejnou úctou a  respektem jako Volný  k parlamentním pravidlům. A používajícím stejný, ale  spíše  ještě  daleko horší slovník a prožívající  sem tam virozu. T5eba když se  otevírá komora  s korunovačními klenoty.

Přidejme k tomu novináře. Kteří podle  svých politických sympatií a  antipatií  jednou  sprostotu, buranství a chrapounství  vydávající  div ne za  ctnost a žertovnou příhodu z natáčení,  jindy  za  katastrofický prohřešek rovnocenný  inicializaci III. světové.

Chcete  příklad  snad  neilustrativnější ? Stačí vyslovit  jméno Pavel Novotný. Kterého  mnozí šmoci, že  všech  různých redakcí, po jeho skandálním projevu  na loňském  kongresu ODS, sice  velmi opatrně, ale vytrvale  představovali  jako když  ne  novou naději pro ODS, aby  více zaujala  masy,  tak minimálně za inspirující zjev  v  její nudné politice.   A  doslova  řičeli nadšením nad jeho drze  sprostým chováním na  ruských televizních okruzích  a při sprostých  exhibicích před  ruským velvyslanectvím!!!!

Pavel Novotný  nevadí. Ba právě  často opačně! Jak se  liší slovníkem, chováním a agresivním projevem od  rabiáta  Volného?

Tihle všichni stvořili rváče  Volného. Tedy  zejména oni. A  dnes  se  cítí být  morálně  rozhořčeni a  zraněni ve svém demokratickém cítění? Ptám se – jakým právem?   Volného porodili oni a  nikdo jiný!  Společně  a nerozdílně.

Jeden  Volný  by  ovšem nepředstavoval žádný problém. Do parlamentu se dostal a zase  v něm skončí. Tedy  doufám. Ale jistý si tím nikdo být nemůže. Jestliže  šlo, se souhlasem nikoliv  malé  části sdělovadel, politiků a  VEŘEJNOSTI házet  vejce po Paroubkovi, fackovat  Sobotku nebo s Kalouskem nespokojeného občana, pak lze  důvodně  předpokládat, že  i Volný má ve veřejnosti svoje  zastánce. A nebude jich málo – zkusím si, bez jakékoli indicie  tipnou  -15%. Těch  co zaplesají blahem pokud  bude nějakému politikáři, řečeno jejich slovy  rozbita  držka.  Není zas  až tak těžké  těmhle pocitům nerozumět. Ale nelze  to NIKDY  dovolit. Nejen tehdy když jde o držku politikáře s nímž  souzním. Nikdy!!  Prostě za žádných okolností.

Především z řad  bigotních covidignorů a popíračů.  Pro ty  bude  Volný  hrdina ! Dobře jim to pověděl  a nandal mámo! Máš  pravdu, je  to pašák táto! Škoda, že nebude kandidovat  do parlamentu.

Volný je sice předsedou jakési obskurní straničky, kterou  si po odchodu  od vůdce Okamury  sám založil. S tou se  dostane  tak leda  na místní lampárnu a  nikoliv  do parlamentu. Ať bude  eskalovat skandály, aby na  sebe  upoutal, jak chce.

Ale  co když se  s někým spojí? S někým, kdo zatím je mimo zorné pole  politikářů a sdělovadel, ale  šanci mít, ze  dne na  den, může? Ne nemyslím Trikoloru Klause mladšího. O té lze prohlásit, že  zatím dělá  pouze ostudu našemu stejnojmennému pořadu na Slobodném vysielači, které tam vysíláme Romanem Michelkem kolegou Intibem a mojí maličkostí a kde komentujeme  excesy  v české a slovenské domácí politice.

Ale už jste také  zachytili  zatím bizarní informaci, že  bývalý pražský  radní za ODS, jistý  Janeček, majitel malého pivovaru Malý Janek, soustavně protestující  proti covidovým opatřením vlády  a  demonstrativně  je porušují za dohledu televizních  kamer, přišel s nápadem založit politickou stranu Chcípl PES????

No tom by  nebylo nic  až tak zajímavého, kdyby .. Kdyby prostě nekonstatoval,  že  každý hospoda se   může připojit a   zůstat v takovém  případě otevřená, protože   ji de jure  organizačně  učiní místním stranickým sekretariátem. Tudíž  bude mít štamgasty a bude   točit,  protože  covidové restrikce  se  na  sekretariáty politických stran NEVZTAHUJÍ. A pivko nebo panák není komerční záležitost, ale  stranické pohoštění! Ani to covidová omezení nepostihují.

Na  první pohled  absurdní bizár. Na druhý? Pokud  ministerstvo vnitra  schválí stanovy, musí tuhle „partaj“ zaregistrovat. A hospody jako sekretariáty? Není třeba velké fantazie k vyfabulování toho, jak snadno tam lze z hecu, jednoduchého protestu nebo pro srandu naverbovat  členstvo!   Které už nechodí přece chlastat  do hospody, ale provozuje  politickou činnost.A následně  z  toho doopravdy  rychle konstituovat  opravdovou politickou jednotku. S níž už  do voleb jít lze. Protože  snadno celoplošně pokryje  území republiky a nabere nezanedbatelnou  část  pivařů a  dalších oduševnělých  protestních.  Covid hned  tak nezmizí. Rozhodně  ne  do voleb.  Očkování je dnes jedna  velká blamáž. To znamená, že omezení tu s  námi budou určitě  do voleb. Nepochybuji, že  Volný  už dneska  je miláčkem většiny  sankcionovaných násosů. Vůbec  bych se nedivil, kdyby Janeček se  dohodl v  Volným a Bojkem jako svými parlamentními tvářemi  a  z protestního hecu proti covidovým omezením se  stala  bleskově  rostoucí  strana  s  reálnými ambicemi se do sněmovny opravdu dostat a Volným jako hlavním maskotem?

Žádná obzvlášť  složitá konspirace!

Padla facka  padla  na  sále! Nikoliv ovšem na  Vlachovce. V parlamentu. Má řadu otců a matek, kteří ji vygenerovali. Z normálního státu usilovně  tvořili a tvoří  buranskou žumpu, že páni presidenti, ministerští předsedové, ministři poslanci a novináři všeho druhu? Vy jste otevřeli Pandořinu skřínku. S  havětí  jako je  Volný. Před  tím Kalousek. A v budoucnu kdo ví kdo. Protože Janeček jim, podle mne ,vymyslel ideální politickou skluzavku v době  covidové.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.