Práskači celého světa spojte se! Na Twitteru!


Ten včera slibovaný  dvojčlánek o  tom, co zjistil přední slovenský  patolog MUDr. Palkovič, když se  svým týmem pitval ty, co podlehli bud  covidu přímo nebo , řečeno jazykem covidingorů a bohužel ministra  Blatného – s covidem,  musím opět posunout. Tohle  nám neuteče. Jen Babišův Blatník si bude muset o den počkat , protože  zde máme  horkou aktualitu.

Náš  liberálně  ne/demokratický svět, ať  se děje, co se  děje, bez ohledu na  to, zda jde o celosvětovou covid pandémii, rozsáhlé zemětřesení, hladomor  zasahující půl nějakého kontinentu nebo jakoukoliv jinou katastrofu, vždycky prioritně  řeší jen a pouze  tzv. fake  news. Tedy  jen některé!  Pouze  ty, jež se nehodí  do úžasného liberálně  ne/demokratického světa, kde prý  už podle BBC  máme  snad  100 pohlaví nebo i více.  A  dokonce formou výukového filmu pro děti ve  stáří 9-12 let Nevěříte?Zkuste  tedy  tohle.

Podobné  šílené informace  nikomu nejen že nevadí, ale určitě si netroufne   je  ocejchovat ne za  fake  news, nýbrž  za total fake  news. Ačkoli skoro všichni,  kromě  současných náctiletých pamatujeme  časy, kdy tvrzení podobné zhovadilosi vedlo automaticky ke  ztrátě  svéprávnosti.  Ovšem to bylo ještě  v  brutálních, temných  časech primitivního lidstva. Které nyní  ti nejsprávnější ze  správných liberálních ne/demokratů  po celém světě  vytahují  z jejich  temných a primitvních jeskyní a poskytují jim dobrodiní  prozření a poznání.

Ale  to jsem odbočil. Můj častý  nešvar. Omlouvám se.   Zpět  k  meritu dnešního text.

Snažil jsem se cosi vygůglit. Mám v  hlavě  osnovu  dvoudílného článku o Navalném a sbírám  materiál. Aby  získal správnou údernost. Při takovémhle zdrojování  narazí člověk na  spoustu balastu  a někdy i sice  nevyžádaných, ale rozhodně zajímavých informací.

A jedna  z nich mne zaujala natolik, že  se nedalo svítit a musel jsem opět přeskupit  Kosu a  a  okamžitě  napsat  aktualitu. Která se t

Já nikoliv a  tudíž bych si mohl říci -není to tvůj problém. Jenže  to by byla  trapně  krátkozraká  reakce, protože  když  Twitter  vytváří a  zavádí do praxe  univerzální  udávací  nástroj pro všechny  internetové domovnice, něco, co bych nazval vlhkým elfím snem s názvem Birdwatch, lze počítat  s tím,  že  co nevidět  tohle v bleděmodrém zavedou i ostatní  celosvětové  platformy, aby  nás  ochránily. Před těmi některými fake  news. Jen některými, před  BBC  a  jejím „výukovým“ programem určitě nikoliv. To je pravda  pravdoucí. Nepochybně.

Slyším námitku, že moc mluvím a  zatím žádné jádro, které by potvrzovalo co jsem dosud  vyslovil?  Tedy, že  jsme právě  dospěli do dosud nevídané, šťastné  doby s ústředním mottem

                             každý  každému udavačem!!!!

Máte  pravdu! Nejvyšší  čas to napravit. Tady  je  anglické oficiální  oznámení  vedení Twitteru  o  „službě“  Birdwatch.

Angličtináři  udělají nejlépe, když se nyní odpojí a  přečtou si  to v originále  sami. Ostní se budou muset spolehnout  na  to, co se mi podařilo zjistit  s  použitím překladačů. Protože překladače  jsou vždycky  jen  výstupy  z mašiny, půjdu ven jen s tím, co držím za jisté. Nicméně  mne  to opravňuje k tvrzení, že  jde  o první celosvětový kontinuální  výběrově a  nátlakově  udávací systém. Nikdy nekončící a nespící. Kde  lze napráskat  každého, cokoliv a z jakéhokoliv  důvodu.

Twitter tak nepochybně vyřešil dokonale  cenzurní povinnost, kterou na něj přenesly  různé národní vlády. Protože  MY liberální ne/demokraté přece  necenzurujeme,  to jenom v Číně  a Rusku.  To soukromé společnosti určují pravidla, co se na jejich platformách objevit smí a co ne! A  to není cenzura. Nýbrž dodržování jejich pravidel!

Ale po mnoha  mnoha  skandálech je tohle  břímě  občas obtížné  i pro internetové giganty. Twitter  první pochopil, že  evidentně  umělá inteligence  pro cenzurní úkoly není  ještě  dostatečně inteligentní, takže  nechápe  kontext, který je mnohdy  důležitější než  konkrétní sdělení, že  násilné zablokování například Trumpa  mělo svoje  neblahé byznysové důsledky  – například a je mnohými, přirozeně  špatně  chápajícími zásady liberální ne/demokracie, tvrdě kritizováno,  takže  dostal geniální nápad! Opřít  se  o rozhořčený hlas  lidu! Prostřednictvím jeho vysvětlujících  poznámek!

Zatím jen doprovodných poznámek, které mají „vysvětlovat“. Ale  vůbec nepochybuji,  že  časem ty  „doprovodné poznámky“  budou přímým povelem nějakému tomu umělému mazacímu inteligentovi, aby  se  chopil svého elektronického hadru  a konal povinnost.

Jak elegantní, jednoduché a geniální-  hlas lidu je přece hlasem božím! Ve společnosti, která  už boha, kromě peněz a  svého individuálního zbožštění, které se nazývá narcisismus, dávno odvrhla!

Ale k detailům.

Birdwatch má umožnit dobrovolníkům, zatím jen v USA, nahlásit závadné twíty a přidávat k nim kontextové poznámky, které budou zpočátku publikované zatím pouze na samostatném webu Birdwatche. „Naším cílem je posléze zviditelnit tyto poznámky přímo pod twíty globálnímu publiku na Twitteru, pokud bude existovat shoda mezi širokou a rozmanitou skupinou uživatelů,“ uvedl  konstatuje v té nalinkované anglické tiskové zprávě  Keith Coleman, viceprezident Twitteru..

Na svém blogu  to měl vylepšit  ještě takto:

Podle údajného předběžného průzkumu provedeného samotnou společností Twitter „uživatelé oceňují, že upozorňující poznámky budou pocházet přímo z komunity uživatelů /a nikoli z ústředního orgánu Twitteru/ a že upozornění umožňuje  tvořit kontext, který pomáhá porozumět a vyhodnotit twít, spíše než jen vytvářet označení jako- pravdivé/nepravdivé!“

Kdyby  tímhle  disponovala katolická  církev a inkvizice  v  době  Giordanna  Bruna  a Mikuláše Koperníka, pak dodnes nikdo neobjevil  Ameriku, protože všichni věříme, že země  je placatá a Slunce  se točí kolem ní. A vedeme  spory  kolik že  andělů se vejde na  špičku jehly!   Bruno a Koperník  by na nějakém tom hypotetickém tehdejším  Twitteru se svými poznatky  vyvolali bouři kontextových poznámek, že heliocentrismus  a planeta  v podobě  koule  jsou  holé nesmysly, odporující  současnému nejmodernějšímu poznání.

Přemýšlím o tom, jak by  dopadlo klíčové vyhlášení Velké francouzské revoluce s jejími postuláty  volnost, rovnost, bratrství nebo Deklarace  americké nezávislosti!

Ovšem Coleman ví, že jde  správnou cestou:

„Věříme, že tento přístup má potenciál rychle reagovat při šíření zavádějících informací a přidávat kontext, kterému lidé důvěřují a je pro ně cenný!“

No netuším, jestli tomu budou lidé důvěřovat. Ale  jisté, že  sedí termín cenný. Bohužel jde o monopol na pravdu.Ten tedy  opravdu představuje cennost  nevyrovnatelnou.

Kterému  řada  současných politiků a  všichni  fízlové internetových sítí na světě, posedlí svou  spasitelskou a misijní rolí nebo jen osobní záští,   budou nadšeně  tleskat. Aniž  by  si uvědomili,  že  globální internetoví hráči učinili  další bezprecedentní  krok, jak si přisvojit kontrolu nad  světem a lidmi. Protože  ti už se bez internetu dnes neobejdou. Opět jen  oni mají puvoir  rozhodovat o tom, co do světového internetového prostoru smí a  co ne.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.