Svoboda má také své náklady


napsal Leo K.

Smrt Ladislava Štaidla a demonstrace proti vládním opatřením, kterou „na podporu svobody“ s názvem „Jsme lidi, nás nevypnete“ týž den svolala iniciativa Chcípl PES, mě inspirovala k návrhu jak podobné akce demokraticky omezit. Na demonstraci v horní části Václavského náměstí se sešly stovky lidí s českými vlajkami a píšťalkami, kteří skandovali hesla o svobodě a demisi. „Máme toho dost, svobodu, svobodu!“ ozývalo se z davu. Na shromáždění neměl téměř nikdo nasazenou roušku a k dodržování rozestupů nebyla ani stopa vůle.

Také proč? Demonstrace jsou u nás pouze ohlašované a zřejmě nějaké právní detaily brání poukázat na nouzový stav jako překážku demonstrací. Policie tyto akce více méně jenom monitoruje a žádné překážky jim neklade. Podle mluvčí policie Violety Siřišťové policisté (dnes 31. ledna 2021) žádné významné problémy nezaznamenali. Pokud počet lidí na protestu porušoval současná vládní omezení, nahlásí policie svolavatele příslušnému správnímu orgánu. Stejně podle mluvčí řeší například případy lidí bez nasazených roušek.

Čili většině demonstrujících se nic z toho netýká. Je to typický případ politiky lidských práv bez adekvátních povinností, která sleduje pouze ideologické cíle a se skutečnými lidskými právy má společný pouze název. Politiky, která žádné povinnosti neuznává a která vede k anarchismu – viz poslanec Lubomír Volný.

Situace, kdy malá menšina si křikem a nehorázností vynucuje pozornost připomíná období vzdoru tříletých dětí, které někdy vyústí až stresem. Zatímco u dětí pomůže v nejhorším případě studená sprcha, za aktivismem a občanskou neposlušností je zřejmě něco jiného.

To, že jí establishment bere s bohorovným klidem znamená, že cíle těchto aktivistů plní plány elit jak dál se státní byrokracií, digitální kontrolou a s cenzurou.

Alespoň jsem si nevšiml, že by tito aktivisté řešili skutečné problémy společnosti. Jako na příklad neúměrnou příjmovou nerovnost, exekuce a bytovou nouzi. Vypadá to tak, že teď je na pořadu dne rozvrácení stávajícího systému a k tomu establishment řvoucí dav jako užitečné idioty potřebuje.

Zdá se, že jakékoliv úsilí o vykázání do rozumných hranic je marné, ale přesto bych měl návrh na tak zvané přirozené následky závadného chování. Jestliže se u účastníka demonstrace rozvine (řekněme v intervalu dvou měsíců) respirační choroba upomínající na covid-19 nebo komorbidity přímo souvisící s nemocí covid-19, měla by jemu příslušná nemocenská pojišťovna vymáhat náklady léčení. Vyplývá to z vědomého narušení základních hygienických požadavků v době epidemie. Předpokládá to identifikaci demonstrujících nebo alespoň svolavatelů.

Jestliže nejsou ochotni omezit svoji svobodu ve prospěch společnosti, nechť nesou alespoň dílčí náklady, které jejich chováním společnosti vzniknou.

Vlkův velký dovětek:

Část nedělní demonstrace jsem viděl v přímém přenosu. Na  Seznamu.cz.  Na  Václaváku „se tísnilo“ asi 1500… 1500 čeho? Nechce  se mi napsat lidí. Slovo člověk má nějaké parametry. Alespoň pro mne. A mezi  ty tupé a bezduché  řvaní  nepatří.

V těch asi 20minutách, které jsem té kratochvíli obětoval se na podiu  vystřídali tři dav  hysterizující  vykřikovači  hesel. Mezi nimi zřejmě  i vrcholná  „hvězda“ programu – Lubomír  Flákanec Volný. Tak byl za  nadšeného řevu těch dole oficiálně představen. Byla  to klasická podprahová masáž  chátry.  Yntelektuálka Csaková s jejím  – lidi nevypnete mi unikla.Netuším, zda  to mám pokládat za  újmu či nikoliv. Ale  to není důležité.  Alarmující je  stav společnosti, kdy  mnozí prostě  odmítají  vzít  a  akceptovat jakékoliv  omezení. Někteří proto, že  už  jsou doopravdy na dně a omezení už nevratně  ruinují jejich  ekonomickou nebo lidskou podstatu. Takoví pro mne  chátrou nejsou.    Prostě  už nevědí kudy kam.

Ale je i spousta jiných. Například  věční kverulanti a potížisté. Ti si tohle užívají! Pak spousta  hlupáků, kteří se cítí býti důležitými. Dříve je označovali termínem lumpenproletariát.    Tohle vždycky  chátra  byla a   je. V pravém slov a smyslu. Kolik jich bylo v neděli  na tom Václaváku z oněch 1500?

Ano pan Leo navrhuje  užitečný postup. Jenže  – bude  dostatečný?

Nemyslím. Ani náhodou!

Situace je  daleko horší. Je snadné se vymezovat proti podpalovačům  davových vášní a těm, kteří  se u těhle  ohýnků nenávisti rádi ohřejí.  Jenže  zatím, opakuji – zatím jich je málo. Naštěstí. Ale  je  tu  obrovská masa jiných.

Například  těch, co masově  míří na hory. Co tam jezdí/jezdili na služební cesty nebo si nyní po hotelech, místo, aby  se běžně  ubytovali, což se nesmí, pronajímají například  kanceláře  nebo  rovnou nájemní bydlení. Jako že tam žijí!  Na  to je  současná legislativa  krátká. Takže  horská střediska  praskají ve  švech. Do toho si si jacísi trucmeni pustí lanovky a  už se  práší za kočárem! Pardom, za  lyžemi. Protože koho baví dřepět  doma  a my  si přece vod těch blbců nic zakazovat  nedáme!  Nás nevypnou.!

Stačí se podívat na  tuhle dvouminutovou reportáž z nedělních  zpráv na  ČT. Je krátká, ale  všechno shrnuje  dostatečně!

A co takhle  dát  si pro zvýraznění plastičnosti  aktuální mapu covidové incidence na území republiky podle jednotlivých obcí?  Čím tmavší barva, tím více nakažených v místě  v přepočtu na  100 000 obyvatel.

Není náhodou,  že  ty nejtmavější fleky  tvoří  přirozené územní metropole a pak  ještě  horské regiony! Konkrétně  a zcela  markantně  Krkonoše, Jizerky, Krušné hory, Beskydy!

Mám vysvětlovat, jak ta koexistence  vysoké incidence  velkých měst  a českých hor  spolu souvisí? Věřím, že netřeba, mám to za  urážku inteligence návštěvníků Kosy!  Na českých horách, bez návalu těch, co už je nebaví sedět doma a nenechaj se přece  vypnout, by koronavirus nejspíš  znali jen z doslechu.  Takhle patří mezi nejpostiženější místa  v zemi.

Pan Leo má pravdu s tím, že když jde někdo na  demonstraci,  proti  covidovým omezením, měl by  si platit náklady na  svoje případné léčení, jestliže  v nějaké době po té prima demošce covid  chytí.  Ale soudím, že  totéž  se  týká těch, co nutně  musí do Špindlu nebo na Božák  protože  jim nikdo nic zakazovat nebude  a ten blbej zákaz s ubytováním obejdou tou  kanceláří na horách!   Tohle  už by potrefilo ne  1500 řvounů, ale  asi stovky  tisíc. A bylo by  to třeba. Protože takhle to v neděli vypadalo třeba na Klínovci. Jinde ještě hůře.

 

U nás  si politická elita netroufne  vůbec nic. Představuje  naprosto bezradnou a  bezbrannou chásku. Neodváží se vůbec nic vynutit. Je před  volbami. Vánoce  pustili s plným vědomím, že bude po nich průšvih!  Protože je pár měsíců do voleb.  Nyní jen tupě přihlížejí  tomu, co se  děje na  českých kopcích. Protože  je před těmi  volbami. Restrikce, která není okamžitě  vynucována jek ničemu – vlastně  stává se  směšnou.

V Německu  centrální vláda  i  zemské  kabinety  razí jednoduchou a tvrdou politiku – do té doby než se populace proočkuje  žádné hory!  Horská střediska  jsou prostě  zašpérována  a kdo tam nebydlí trvale, nesmí dovnitř. A v podstatě  ani ven, protože  jakmile  se  počet nakažených někde zvedne  nad 200 kousků na  100 000, niko nesmí od baráku na větší vzdálenost než  15 kilometrů. A  šmytec! Policie za to rozdává pokuty o jakých se nám tu nezdá ani v těch nejhorších snech. Opatření jsou  razantně  vymáhána.  Zatímco na  českých horách statisíce  nevypínačů si užívali gaudia a  sluníčka, v Německu  otevřeli první detenční zařízení pro  odmítače  povinné karantény.. Přesto, že  i Německo letos  čekají volby. Dokonce mají tzv. supervolební rok, protože  se volí nejen do Bundestagu, ale také v celé řadě spolkových zemích!  Jenže někde mají  politiky, jinde jen politikáře. Český případ  je  to druhé.

Pokud  si někdo myslí, že  se vlk zase jen trefuje do Babiše  je na velkém omylu!!!  Jak hned  předvedu.

V těch nedělních večerních zprávách na  ČT je  reportáž, vážící se ke covidovým opatřením zcela  zásadním způsobem. Která  svou  důležitostí a významem daleko překonává  ty  vyřvávající  chaoty  z Václaváku, jakož i  ty davy  nevypnutých  na  hory,  kteří si nic nedají zakázat a  nenechají se vypnout! Totiž reportáž o tom, že  vláda  nejpozději 14.února musí znovu ve sněmovně  požádat o souhlas  s prodloužením nouzového stavu ohledně korony. A  že pro něj v současnosti NEMÁ podporu.

Ve  dvou minutách a něco se dozvíte, že  dost možná už ji tentokráte nesežene, proto hlasy  ANOšéfe a  ČSSD na  to sami nestačí.  Naposled  vypomohl Kluzký Vojta  a  jeho kramáři. Za souhlas, v době  kdy  povánoční koronavlna  vrcholila, požadovali NÁVRAT ŽÁKU PRVNÍHO STUPNĚ  DO   ŠKOL  a OTEVŘENÍ SKI AREÁLÚ! Ačkoli nemocnice už hrály jen o to, zda zkolabují ještě  ten den večer nebo až pozítří ráno! Chápe tohle někdo?!  S britskou mutací v  zádech  vydírání Kluzkéhho Vojty neustoupila.

A nyní červení političtí  usmolenci  vyhlašují, že jako dosť bolo koronaviru, že  vláda  nesplnila jejich podmínky, takže  šmytec.

Okamurův pobočník  Fiala tvrdí,  že  ačkoliv jsme momentálně nejhůře covidem zasažená země na  světě, pro nouzový stav nebyl a není důvod. Ze přece  stačí, aby  vláda ochránila  rizikové skupiny  a ostatní mohou  žít  „normálně! a  že  kabinet pro ochranu těch rizikových nic neudělal. Prostě klasické bezobsažné kecy v  kleci!

Škoda, že nekonkretizoval, co jako vláda  v tomto případě konkrétně  zanedbala! Kde mohla konat více a lépe  při ohraně lidí +65. Když je dlouhodobý zákaz vstupu do nemocnic a  sociálních zařízení, když  se tam periodicky provádějí  testy  a to včetně personálu.  Když důchodci jsou patrně jedinou skupinou, která dodržuje v naprosté většině  vládní opatření. Prostě  jen drzé hraběcí rady.

Podobně se vyjadřuje  Svoboda  z ODS.

Snad jen Pirát Michálek naznačuje, že  jsou ochotni jednat.

Proč o tom píši?  Protože  od  chátry, chaotů a kverulantů nemůže nikdo čekat nic jiného než  potíže a vyřvávání na ulicích. Od  těch, co se nenechají vypnout a cpou se  demonstrativně na hory také ne. Ne do chvíle, než  přijde důsledně vymáhaná  účinná sankce. K  níž se  český politikář  neodhodlá.Chaoti a nevypnutí jsou sice nebezpeční nebezpeční., ale  v omezené míře.

Zdaleka nejnebezpečnější  v době koronaviru jsou ovšem politikáři!  Oni drží moc. Oni rozhodují o  tom, co bude.

Myslím, že nikoho na  Kose nemusím přesvědčovat, jak to mám s Babišem. Je a zůstane pro mne  zemským škůdcem. Nicméně postoje  opozičních stran, tak, jak je předběžně  signalizují  ohledně  dalšího prodloužení nouzového stavu? Nenapadá mne  mne  vhodné slovo! Trestuhodné?  Skandální? Neodpovědné?  Všechno málo, nevystihující pravý stav věci!  Vyjádření mých osobních pocitů je asi nejblíže  výraz fujtajbl!

Ano, fujtajbl!  Jsem  si totiž  zcela  jistý, že kdyby  místo Babiše  vládla ODS, Kalousekpartaj, Okamurahnědí, Kluzký Vojta, Starostové, Lidovci nebo Piráti, používali by  dnes úplně  stejné  nástroje k regulaci koronapandemie  jako Babišův  vládní  spolek. Nikdo na  zeměkouli  totiž nic jiného ani nevymysle, ani nezavedl.  A stejně jako Babiš  by  v parlamentu žádali o nouzový stav a jeho  prodlužování. Ze sekundy  na sekundu by  otočili. Kdyby  drželi za pandemii odpovědnost. Jenže  ji má Babiš.

Peru do něj, protože  doslova a do písmene, kvůli svým volebním preferencím zmastil, co mohl. Kdyby  nekramařila nekalkuloval s  volebními výsledky  jak loni, tak letos a držel se  doporučení odborníků, Česko by na tom bylo neskonale  lépe.  Daleko méně  mrtvých, daleko menší  ekonomické ztráty! A podám si ho za  to jistě ještě mnohokrát.

Jenže  nic  z toho není předmětem parlamentní kritiky!!!!

Bavíme  se  o odmítnutí prodloužení nouzového stavu. Což znamená, že 15.2.2021 už by  v takovém případě  neplatila  žádná omezení. Školy, ačkoli vycházejí  obecně jako místa  největšího šíření koronaviru, by  začaly  učit  v plném rozsahu, celá ekonomika, včetně hospod, fitnesů, bazénů, hotelů atd.atd. by  se znovu otevřela. Z nemocnic a  dalších zařízení  by okamžitě  odešli  vojáci, stát by  ztratil možnost nakupovat ochranné pomůcky  a léky  ve zrychleném režimu a vše by znovu šlo přes  zdlouhavá výběrová  řízení,    zlomově by  skončily  státní  finanční podpůrné programy. Vlastně bylo by toho daleko více.  A to všechno v  čase, kdy  nemocnice  zvládají jen tak  tak. Do měsíce by  zdravotnictví zkolabovalo. Tentokráte  zcela jistě  a definitivně. Protože  z nám míří  britská  mutace  covidu. Daleko rychleji se šířící. Nevěřící Tomáše  v parlamentu bych urychleně  poslal na  stáž do Portugalska! Tam už doopravdy nevědí kudy  kam. Britská varianta je zasáhla  s plnou silou! Volají – marně o zahraniční pomoc. Nestačí kapacita  špitálů, jejich technického vybavení a  není ani už  personál!  Prosí o pomoc Němce, Francouze, Italy….

Předpokládám, že když  tohle vše vím já, znají to i politikáři od fýrera Okamury, přes ODS, TOP, KSČM, STAN Lidovce až k Pirátům. Znají a vědí.  Leč prodloužit  nouzový stav odmítají. Ačkoliv na Babišově místě  by  každý jeden z nich  chtěl po sněmovně  totéž co on!  Proč?  Protože budou volby!!!

Vědí, že  další omezování už je  mezi voliči silně  nepopulární. Takže  hrají  hnusnou, doslova  fujtajblovou hru  – víme, že je  to třeba, ale  my si prsty pálit nebudeme! Ať to prohlasuje Babiš s Hamáčkem s někým jiným a my  budeme naším „zásadovým“ postojem    a kritikou sbírat nespokojené  voliče!

Za sebe  říkám, že si přeji, aby  Babiš  příští volby  prohrál a šel od válu. Je systémovou  hrozbou. Nicméně  tímhle způsobem?  Za  cenu rozvratu zdravotnictví a možná až desítek tisíc  zbytečně zmarněných lidských životů? To nikdy!  Opakuji  – NIKDY!

Ti fujtajbloví političtí  kramáři a podvodníčci   si neuvědomují,  že jejich, čtenáři mi jistě  odpustí – vychcánkovský postoj má, jako všechno – svou rubovou stranu.

Babiš, jak už řečeno, ohledně koronaviru , díky  svému  předvolebnímu kramaření zhudlařil, co mohl! A  volby představovaly parádní možnost, jak mu to tvrdě  spočítat. Ovšem pokud  mu nyní nebo v blízké budoucnosti, odmítne opozice prodloužit  nouzový stav, s důsledky, které to sebou ponese,  pak  ho tím pádem zbaví nejen odpovědnosti za  další vývoj pandemie  v zemi, ať  už bude jakkoliv  šílený,  ale i starých vin.

Jestliže  by  se covid  rozjel do nějakých  šílených čísel typu 50- 100 000 mrtvých do voleb, přestane každého zajímat, co Babiš  zavraždil koncem srpna nebo v prosinci loňského roku!  Platit bude jen to, co volič  uvidí kolem sebe  v  srpnu a září 2021! A ať  nás pak potrefí jakákoliv  hrůza, pak současný bohuželpremier ve  svém Čau lidi jen pronese – tohle je  důsledek opozičních kazisvětů!  Kteří odmítli v únoru/březnu/dubnu/květnu/červnu prodloužit nouzový stav!!!

Za sebe  říkám  -BUDE MÍT V TAKOVÉM PŘÍPADĚ bezesporu pravdu! Fýrera a jeho partu nikdy volit nebudu. Zbytek opozičního spektra  jen v případě  zoufalé nouze.   Ale sděluji modrému Fialovi, Kluzkému Vojtovi, Pirátu Bartošovi, lidoveckému Jurečkovi, Kalouskově  pohrobkyni Pekarové – Adamové a starostenskému Rakušanovi,  že  jakmile  si prosadí neprodloužení nouzového stavu a  tím pádem rozjetí  covidu mimo jakékoliv  zatím představitelné  hranice,  že v takovém případě budu už jen  vybírat  mezi Hamáčkem a  Babišem! A Kosu jednoznačně postavím na jejich stranu.   Babiš  je  sice  zemský  škůdce. Vedle Klause, Zemana a Kalouska, ale to jsou/budou oni také.  Navíc k tomu v případě zrušení nouzového stavu ještě  také  vrazi. Covidoví!

Aby bylo jasno – učiním tak přesto, že nemám sebemenší iluze  o  tom, zda by se Babiš  a jeho ANOšéfe a ČSSD  zachovali jinak kdyby seděli v opozičních lavicích! Bylo  by  to určitě stejné!  Babiš už to na podzim a zejména před  Vánoci předvedl. Nicméně  -když  zuří požár  je potřeba  hasit. A v takovém případě  je  nutné podpořit  hasiče,  přes veškeré výhrady k jejich minulé činnosti a  jít tvrdě po těch, co hasit odmítají, respektive  efektivně  valí k požářišti   sudy  s benzínem. Protože  ze  sobeckých důvodů razí politiku  čím hůře, tím lépe!  

A  pro úplnost konstatuji, že  kdyby  dnes, z dopuštění katastrofického osudu, vládla například ODS s  SPD a  Kalousek partají a byly  ve stejné situaci, napsal bych přesně  totéž.  I jim bych proti kazisvětům ze  sněmovny  poskytl podporu!

Zkrátka  -když je potřeba  hasit,není na házení klacků pod nohy  těm u hadic místo!

Nestal a nestanu se sympatizantem zemského škůdce  Babiše!  V kritickém okamžiku  ale  člověk nemá na  výběr. A ten , zdá se  -14.února nastane!

Pan Leo má pravdu.  Ty  chaoty  z nědělního Václaváku je záhodno střihnout! Přidávám k nim bezmozky, co se nenechají vypnout z českých hor.  Ty je potřeba také  pořádně  sejmout. Nicméně – ryba  smrdí od hlavy. Respektive  – oni dělají jen to, co v daleko a daleko nebezpečnějším  a větším měřítku předvádí  sbor  zoufalců a tragikomixů, co si  říká sněmovna.

A ještě něco. Maluji si, že na Kosu chodí  číst třeba někdo z vedení zdravotnických odborů. Bylo by  dobré, kdyby  si dění ve  sněmovně  hodně pozorně  a  aktivně  všímali už nyní.  Zdravotníci – včetně pomocného personálu  odváděli a odvádějí  neskutečnou práci. Tahle  republika  funguje jakž takž   jen díky nim.  Že makají na krev, za hranu svých sil. A  nyní  političtí  vychcánci ze  sněmovny, tu jejich veškerou dřinu  hodlají, kvůli svým  volebním preferencím hodit  do žumpy.

Velmi bych je prosil,  aby je důsledně monitorovali.  Pokud  nouzový stav padne, oni vedle  nových nakažených budou těmi,  kteří by  to odskákali. Už rok  v tom děsivém blázinci jedou. A  politikáři jim hodlají  zavařit  úplně. Vážení  zdravotničtí odboráři, bez ohledu  na  svaz, když  šlo o vaše  platy , uměli jste se  domluvit,sjednotit a politikářské šejdíře pořádně  skřípnout! Dnes, po 11 měsíční zkušenosti s koronavirem víte, že peníze nejsou zdaleka  všechno, jakkoliv  jsou důležité. Nemusím vám vykládat, co se  stane, když  do nynějšího polokritického stavu udeří další, ještě větší  a rychleji se  šířící vlna! Co si asi tak ve  špitálech a ordinacích  zažijete!

Řekl bych, že  je  čas  sáhnout  minimálně po stávkové pohotovosti. A sdělit  parlamentním taškářům, že když  za  současné covidové konstelace, s  jeho skončením vstoupíte  do stávky. Nechť  si pak na  vaše místa  nastoupí Vojta Filip, Tomio Okamura  a  svým pobočníkem Fialou, Pekarová -Adamová s modrým Fialou. Ať si rozdělí  vaše  služby!  V nouzovém stavu to není možné.  Ale  bez něj máte plné právo s tím seknout! Z minuty na minutu. Uděláte  to ve  vlastními našem  zájmu. Ty z Václaváku nebo ze  sjezdovek a z parlamentu   situace  na  AREch nezajímá. Ale  jejich trestuhodná frajeřina je postavena  jen na  tom, že  vědí,  že když něco, tak vy je budete  zachraňovat!!!! Vy!!!

Je nejvyšší  čas jim ozřejmit,  že když chtějí být  těmi frajery,  tak ať  jim život  zachraňuje někdo jiný!!! Vaše  místa  u covidových lůžek nechť převezmou oni sami!

Tomu budou rozumět Zejména  ti ze  sněmovny.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka, Země Lea K. se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.