Předvčerejší zapomenuté výročí


sestavil Ož

Vlkův úvod:

V pondělí jsem se od internetu odpojil o něco dříve ,než tak obvykle  činím.Což  se ukázalo býti chybou.  Protože  mi unikl večerní mail od nicku  Ož. Kterým mne upozornil na jedno důležité, leč  zcela nekomentované  výročí. Ptal se, jestli k němu něco mám a  dám, že  on si jinak dovoluje přeposlat něco, co by mohlo představovat  kombinaci výročního videoblogu, protože  to výročí  má v lidské historii  své obrovské  místo. Jako například  bitva  u Thermopyl, Marathonu,u Salaminy,  u Tours, na Katalaunských polích, na Lechu,   u Lepanta,  u Vídně, atd..Zkrátka  šlo o jedno z  osudových  vojenských střetnutí,  kde se rozhodovalo o bytí a nebytí  evropské/světové civilizace.   Které, ačkoli to není, rozhodně ne, z historického hlediska -nijak dávno, dnes  nikdo nepřipomene  ani náznakem.  Protože se  to v našem civilizačním prosto  naprosto nehodí. Ba je  to fatálně  nevhodné.

Už  vám dochází, o jakou  událost  se jedná?

Přiznávám, že  i já   zapomněl.  A pokud  vím, tak Kosa  se  této události sólo ještě nikdy  nevěnovala.  Je tedy  nejvyšší  čas  to napravit. Ačkoliv včerejší  výročí je nekulaté. Proto použiji  Ožův  mail, tak jak mi přišel.  Kosa  je  nyní už jen jeho.

Zdravím Vlku,

máte něco na zítřejší výročí?

Chápu že v dnešní covidové době se všechno různě překrývá, na druhou stranu aniž bych podceňoval covid z perspektivy historického pohledu, se právě v dnešní době ukazuje jak mizerně jsme připraveni na byť jen sebemenší krizi i konflikt lokálního charakteru například Donbasu.

Tak nabízím jak připomínku historické  srovnání západního a východního způsobu zpravodajství :

versus

V zájmu historické objektivity je třeba uvést, že hlášení moskevské rozhlasu se v době války nenahrávala, a hlasatel Jurij Levitan je svým typickým hlasem a dikcí znovu přečetl a nahrál až po válce.

A někdy neškodí pohlédnout těm východním hordám do tváře – malém fotoblogu. Z toho Stalingradu  tenkrát!

 

 

Stalingradská  realita  bojů…..

V centru Stalingradu

 

Vítězství a  vítězové….

Stalingradský  triumfátor

Východní hordy  „den  po té“

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.