Nouzový stav v domovině Blbounů nejapných… Doplněno!!!!


Titulek dnešního článku pokládám  za obzvláště  zdařilý a originální. Bohužel  není můj.  Převzal jsem jej  z jednoho textu, který se  objevil na  serveru Tiscali.cz. Bude o něm  zásadní  řeč. A  perfektně  pasuje na  dnešek.  Protože  sněmovna  si  opět  zažije  nikoli svou velkou  chvíli, jak se  domnívají především žvanilové v opozičních lavicích, kteří  nepochybně  nevynechají  příležitost  k exhibici,  kterou by jim každý  pošuk v kabátě  před  dívčím internáty  mohl  závidět, nýbrž  intelektulání  a především rozumovou  blamáž obrovského rozměru. Dnes  totiž jedná o prodloužení nouzového stavu.

Zase uslyšíme  tirády o tom, že  k jeho pokračování  není  vážně  žádný  důvod,  protože… protože  a protože… že je třeba  jen chránit kritické skupiny a ostatní nechat  žít,  aniž  by  šikmooký  mudřec prozradil, jak to prakticky provést,  že je nutné pustit  děti do škol a umožnit provoz  vleků,  že  je nutno  ještě  více a  více odškodnit  každého  kdo jde zrovna na ulici kolem  nějakého kandelábru,  že  nouzový stav  už  měl být dávno a dávno nahrazen pandemnickým  zákonem,  že  to vláda  dělá úplně  špatně, že … že  .. že…Prostě proud pokud možno libě znějících, leč bezobsažných blábolů.

Opozice  to pojme  jako výjimečnou a mimořádnou  předvolební platformu,  kde  půjde  na ruku všem, kteří  už  jsou z  covidových omezení jurodiví,  podléhají depresi a nezastírám, že i fatálním ekonomickým dopadům koronakrize. Tyhle hodlají  nevládní ulovit.Covid  je jim ukradený.

V  tom bezbřehém exhibičním žvanění bude  záplava  slov, povětšinou  buď  zbytečných nebo zavádějících, či spíše obojího dohromady. A  velmi  málo  nějakého jádra.

Tím jádrem, které až na jednu výjimku /poslední bod  výčtu/ nebude zmíněno ze  strany  exhibující vůbec  je:

-že  epidemiologická  situace je  katastrofální a jedna  z nejhorších na světě vůbec

-že  bez prodloužení  nouzového stavu  nás  čeká  zdravotnický  Armagedon s naprostým rozvratem systému

-že  vůbec nejde o  to jak potlačit  covid nýbrž  jen o to předvést se před  voliči za každou cenu, bez ohledu na  důsledky a  získat  hlasy  na v podstatě  iracionální  negativní náladě  veřejnosti.

-že  za  současný  covidový  malér může  vláda

Po  posledním  článku na obdobné  téma,  kdy  jsem kritizoval opozičníky za naprosto farizejský přístup  k současné covidové katastrofě,     mi kdosi napsal, že  najednou fandím Babišovi a změnil jsem tábor. Což prohlašuji za nebetyčnou blbost!  Ani nápad!

Strůjcem současné katastrofy, jejího doslova hrůzného rozsahu je jednoznačně Babiš! Nikdo mu neodpáře  nesmyslný  přístup ke  covidové hrozbě  na podzim před krajskými volbami, ani ještě nesmyslnější rozvolnění před  Vánoci. Šlo si snadno spočítat a Kosa  to pro vás také učinila, co za tenhle  Babišův  svévolný  exces ve  snaze se  občanstvu zavděčit – sklidíme. Stalo se. Tohle mu nikdo neodpáře a  my, co si pamatujeme – neodpustíme. Nicméně  stejně  tak nezapomeneme,  že opozice  ani na podzim, ani v prosinci sebeméně  neprotestovala. Naopak na uvolňování tlačila. Ale především to, že  dnes, minimálně  většinově, pro prodloužení nouzového stavu ruku nezvedne.    Protože  to navrhuje  vláda. Tím jasně  říká, že  je jí úplně  egál kolik lidí navíc  zemře, jestli se  zhroutí či nezhroutí zdravotnictví.

Čísla   opozici nezajímají. A už  vůbec  jejich význam. Stejně jako nezajímaly  Babiše v září a  prosinci 2020. Jenže to už  bylo. Za  to Česká republika  už krutě zaplatila!  Nyní se bavíme o tom, kolik zemřelých, v  důsledku  neuvěřitelně  sobeckých  parciálních opozičních zájmů zaplatíme  v nejbližších týdnech!

Nepřeji nikomu nic  zlého, ale pokládal bych za  naprosto přiměřené a   správné, kdyby  každý  z těch  200 sněmovních pomazaných, kteří dnes  nepodpoří  nouzový stav se  spoustou  kraso a prázdno řečí,  covid  chytil a to ve  velmi intenzivní formě. Aby  si  na vlastní kůži vyzkoušel důsledky  své obstrukce! Jenže  marné doufání,tuhle jejich zcela hnusnou obstrukci odnesou, tak jako vždycky – nevinní  obyčejní občané! Papaláši a opilci mívají zpravidla kliku.

Nezapomínám ovšem ani na  to, že  Babiš  den před  sněmovním hlasováním, místo toho,aby  s opozicí  se snažil něco rozumného vyjednat, nutně musel odjet  na  státní návštěvu do Srbska!!!! Nevím, jak si kdo představuje  urážku politického soupeře, ale já přesně  takhle.

Nezapomínám ani na  to, že  Zeman, který mluví úplně  do všeho, tentokráte  mlčí  jako ten nejtemnější hrob!  Je  v Polsku, na 30.letém výročním  jednání V4, což mu nevyčítám. Vládní operativa není jeho byznys  a  za  covidovou pandemii v žádném případě nemůže  ani neodpovídá. Jenže  má  velmi  blízko k poslanecké kšeftpartičce Kluzkého Vojty i fýrera  Tomia. S oběma  se neváhá  setkat, když  jde o záškodnické  triky  ve  sněmovně podle jeho gusta. Proč tak neučinil nyní, když se láme  covidový chleba? Nezajímá ho to? Je  to pod jeho rozlišovqací schopnost? Chce  nechat Babiše  vymáchat  ve splašcích jako odvetu  za  podání té žaloby k US  o níž psala Kosa  včera? Nebo z nějakého jiného  důvodu?  Zajímalo by mne to velmi, ale  není to důležité.  Rozhodující jsou  pouze  čísla. Dnes v sněmovně. A on  se nenamáhal přispět  svým vlivem, aby  vypadala  ksvětu. COž je holý fakt.

A propos  čísla!!!  Dobře  víte, že  na ně dám a  rád  s nimi pracuji. A do teď jste  žádná neviděli. Hned  to napravím!    Aby bylo zřejmé,  jak moc  je  to u nás  špatné,  dám srovnání s našimi nejbližšími sousedy. Kteří  žijí ve stejných geografických, hygienických a návykových podmínkách, více méně vyhlásili stejná restriktivní opatření jako my.   A  přece  vykazují úplně jiné statistiky!!!! Neskonale  lepší, než to co je  v ČR. Ale  dost  řečí – čísla hovoří:

Chápe  někdo, že  nikoho v poslanecké sněmovně NEZAJÍMÁ, že máme  4x  více nakažených na  100 000 obyvatel než  Německo, Rakousko a Polsko za posledních  14 dní?

Že nikomu nevadí, že  máme na milion obyvatel ve  stejném časovém úseku dvakrát  více  zemřelých na milion lidí než Němci a Poláci a skoro 3x  více než Rakušané???!!!

Být poslancem, tedy opozičním poslancem, tak přesně  po tomhle  půjdu!!!  A tady  přitluču  vládu  tlustými hřeby na sněmovní vrata!!!  Protože  to je  JEJÍ VÝSLEDEK!!!! Její!!!

Vsadím se o cokoliv, že  na  to ale ve sněmovně nedojde!  Ptáte se proč? Ptáte se správně!  Ale než  na tohle odpovím, myslím, že  je nutné se zeptat na  cosi úplně jiného – kde je ten zásadní rozdíl,  že  naše pandemická  data  jsou tak tristní ve  srovnání se  sousedy? Co že je  tu  jinak, že  nás  koronavirus zjevně  považuje  za  svou ideální domovinu? Na  rozdíl od přilehlého zahraničí? Kde schází na úbytě.

Na  tohle  dokonale odpovídá  onen  článek z Tiscali.cz o němž  je řeč  v úvodu a z něhož  jsem si  vypůjčil část  titulku. V originále nese  se  jmenuje

Ze studie vychází, že Češi se za koronaviru chovají jako blbouni nejapní

Dokonalá trefa! Je  v něm řečen všechno.  Skoro jej netřeba  dále  číst.  Nicméně byla  by  to škoda. Takže  některé  části a především jeden  perfektně  ilustrativní graf  převezmu:

Jakási Michele Gelfandová, profesorka Marylandské univerzity spolu se svým týmem publikovala v magazínu The Lancet,  studii , která  testovala   cca  55 zemí ve světě a zkoumala rozdíly mezi tím, jak státy zvládají pandemii koronaviru. Nezabývala se však zdravotními systémy, kapacitou nemocnic, dostupností zdravotní péče, podnebím, anebo stupněm bohatství. Studovala, zda a do jaké míry jsou lidé ochotni dodržovat pravidla, která brání šíření nákazy.

Ve studii nazvané ‚Vztah mezi kulturní přísností – uvolněností: Případy a úmrtí na covid-19‘ (The relationship between cultural tightness–looseness and COVID-19 cases and deaths) dospěla k jednoznačnému závěru: Země s uvolněnějšími společenskými normami, ke kterým se řadí Česko, mají za pandemie koronaviru víc nakažených a mrtvých než země, kde mají přísnější pravidla a kde je také striktně dodržují.

V následujícím grafu, který porovnává infekce koronavirem vztažené na milion obyvatel (svislá osa) s kulturní uvolněností (vodorovná osa), figuruje Česko vysoko. Hodnocení přitom pochází ze 16. října loňského roku, kdy stát ještě v Evropě nevyčníval jako odstrašující příklad nezvládnuté pandemie.

Ještě  někdo potřebuje  hledat nějaký  další důvod proč  jsme  koronavirovým rektem celé zeměkoule  a proč  u nás  úplně  stejná lockdownová opatření,na  rozdíl od  sousedů nefungují a incidence neklesá ze  světově  rekordních  čísel? Rozvolněné společenské normy nám dovolují na vyhlášená opatření kašlat!

V Česku se  omezující  opatření vyhlásí a  …  a  .. a NIC! Kdybyste náhodou nesouhlasili,tak dám jeden naprosto symptomatický screenshot  ze  včerejších  hlavních večerních zpráv  ČT!

Nemocnice nestíhají,  z Náchoda  vozí covid  pacienty  na jižní Moravu, z Chebu do Prahy, ale  co by se  český  Blboun nejapný omezoval?!  Že  v nouzovém stavu  vláda  zastavila provoz lyžařských  vleků a lanovek?  Kampak na  českého vychcánka. Zastavené jsou vleky  a lanovky, ale proč  by  lyžaře, co se nenechají vypnout, nemohly vyvážet po sjezdovce  místo toho rolby- viz  fotografie a  reportáž  ČT!!! A  v dalších areálech se prý to chystají okamžitě  okopírovat!

Celé to doplňuje  další mezinárodní srovnávací studie  o chování obyvatelstva  jednotlivých evropských zemích,  o které informuje  čerstvě  opět  server  Tiscali.cz

Podle výzkumu téměř polovina Čechů nezůstává doma s příznaky covidu

I  z  té vyberu  to nejpodstatnější, popisující  českou populaci a  její chování v  době koronapandemie!

S příznaky covidu nezůstává doma podle výzkumu iniciovaného Světovou zdravotnickou organizací (WHO) v Česku 46 procent lidí.

Základní opatření zahrnující mytí rukou, nošení roušek a zachovávání rozestupů nedodržuje 16 až 33 procent populace. Za mediální bublinu považuje epidemii 45 procent Čechů…

Podle 40 procent Čechů přijatá protiepidemická opatření zbytečně omezují jejich osobní svobodu. „Ukazuje se, že v české společnosti je velký podíl těch, kteří preferují osobní svobodu před ohledem na druhé, což se v době pandemie ukazuje jako nevýhodné,“ uvedla Helena Hnilicová z Ústavu veřejného zdravotnictví a medicínského práva 1. lékařské fakulty univerzity Karlovy.

Jak  že  zní  nadpis  dnešního sloupku?

Nouzový stav v domovině Blbounů nejapných…

Profesorka  Gelfandová má naprostou pravdu,když konstatuje:

 obyvatelé západních států /a především České republiky,dodávám já/ se stávají snadnou kořistí koronaviru. Nedokážou dostatečně změnit své chování, přizpůsobit ho novému ohrožení.

„Příběh ptáka dodo dosvědčuje, že návyky chování v jednom prostředí se mohou stát zátěží, když se prostředí náhle změní. Vědci tomu říkají ‚evoluční nesoulad‘. A tento nesoulad byl příčinou tisíců úmrtí v uvolněnějších společnostech,“ píše Geflandová.

Dokonale trefeno! Chováme se  přesně jako Blboun nejapný.

Ten nepochopil, že  lidé, které do té doby nikdy  nepotkal, nejsou přátelé a  že on je pro ně jen kořistí.

Stejně  se  chová  česká  veřejnost, vláda i opozice  vůči koronaviru.

Prostě  země  Blbounů nejapných!  To je přesně  ten důvod a  rozdíl, proč jsme dnes covidovým postrachem celého světa!

Pro výrazně  nadkritickou část  obyvatelstva  je  covid pořád  jen chřipčička, kterou se nehodlají nechat sebeméně omezovat.

A  pro vládu a opozici? Pro ty  druhé příležitostí, jak zkusit vyhrát  příští  volby, ať  to  to stojí kolik životů kolik chce. Pro vládu  nutné  zlo, kvůli kterému nesmí tytéž  volby  prohrát. Ať  to stojí opět  jakýkoliv počet  životů těch  pitomců z podhradí.

Jsou úplně  stejní ti i ti. Bezskrupulozní podlí, studení technologové moci.Blbouni nejapní  zvláštního druhu!

Říká snad  někdo  – dobrá,  mezi  obyčejným Němcem , Polákem, Slovákem, Rakušanem na straně  jedné  a vychcaným Čecháčkem na  té druhé přece snad není tak velký  rozdíl!? Nespokojenost s  lockdowny je  všude.  A o politkářích  z těch zemí  platí totéž,ne? Aby  to vysvětlovalo  ten katastrofický  rozdíl v náš neprospěch….

Dobrá otázka, ale jen   částečná  pravda!

Mezi  obyvatelstvem a  jejich kulturními návyky přeci jenom určitý rozdíl je. Němec  nebo Rakušan respektují úřady a jejich nařízení přeci jen významně  více  než průměrný  našinec. A má k nim také výrazně  větší důvěru. Tohle by mohlo být vysvětlením, kdyby daleko čísla  nepřicházela  také ze  Slovenska a Polska! Kde ono české vychcánkovství je také domovem.

Takže  to nelze  brát jako dostatečné vysvětlení.

Rozdíl spočívá v  restrikci a vynucování  přijatých opatření, zákazů a omezení!  Zkuste  jít do veřejného prostoru  bez roušky  v Německu nebo Rakousku!  Zkuste  tam  natruc  otevřít  hospodu nebo s rolbou tahat   lyžaře, co se nenechají vypnout, po sjezdovce, když  je  vládní stopka!

Okamžitě,  v  lepším případě,  dostanete  pokutu, že  si jí do smrti zapamatujete a pokud porušíte podnikatelské zákazy,  pak se úřady postarají o  to, že zavřete krám nikoli kvůli covidu, nýbrž okamžitě a z moci úřední, kvůli vaší drzosti a lemplovství!

Tohle je ten „zázračný“ recept, který nasadili naši sousedé,  na nějž si ovšem v zemi Blbounů nejapných  netroufne  ani vláda  ani opozice!  Je přece před  volbami! A my bychom  pokutovali, odebírali živnostenská  oprávnění a  licence? To tak!!!! Kašlem na  to – covid necovid! V Německu je ovšem také před volbami….

Odpovědná je  pochopitelně  za nedodržování pravidel  vláda!  Ona  je vyhlásila, ona je  povinna  je vynutit!  Nevládne kvůli popularitě, nýbrž kvůli zachování funkčnosti státu a ochrany jeho obyvatel.   Což  znamená  konat a  to i nepopulární opatření. Jenže to by  premier nesměl hrát o kriminál a obrovské prachy k tomu. Takže  primární vina  je na  vládě!

Ale, jestliže bude příležitost – dobře dnešní sněmovní debatu poslouchejte. Jsem si naprosto jistý, že tam mnohokrát  uslyšíte  opoziční  plkaly burácet kvůli navýšení odškodnění pro  toho.. toho.. toho.. a ještě tohohle. O  rozvolňování,  otvírání,atd. atd.

Ale  nikdo z opozičních ani necekne, že  jako je nezbytně  třeba bezpodmínečně   vymáhat  dodržování  přijatých opatření!!! Ani jednoho nenapadne tvrdě  se opřít  do vlády pro neplněn její vymáhací role. Protože  by  tím poškodil obraz partaje  u voličstva!  Pro mne  absolutní  beznaděj!  Vláda i opozice  je  jedna  sorta. Součást  země  Blbouna  nejapného. Respektive  – ta  rozhodující.

Chcete ještě  malé potvrzení?  Kolik  že  tuzemců nedodržuje například  povinnost  nosit roušky a další  předepsané hygienické postupy proti covidu podle té mezinárodní studie? 16-33% populace!!!

A proč by dodržovala, když  Zeman na oficiálním zahájení jednání V4 se prezentoval takto:

Všichni ostatní  účastníci ceremoniálu  roušky  nasadili,  ale  český bohuželprezident? Proč?  Namítá někdo, že to jako bylo v  exteriéru  a tam jako…. Právě pro tyhle  jsem zvolil ten screenshot  s varšavským korespondentem  ČT  Lukášem Mathé! Ten je  také venku při vysílání té reportáže. A masku viditelně má. Takže  z toho dovozuji jediné  – Polsko předepsalo, že  roušky  se nosí i venku! Určitě  v případě, že se jedná o setkání několika lidí. Jenže proč by  se Zeman omezoval, že?  A když nemusí on, tak proč  jakýkoliv  český občan, navíc  doma, když má  stopro jistotu, že  nikoho ani nenapadne, aby jej za  to popotahoval!

Ještě k Zemanovi  – za  covid  a pandemii, jakž  už  řečeno výše,  určitě neodpovídá a nemá  s nimi nic  společného.  Nicméně situace kolem  prodloužení nouzového stavu je mimořádně  vážná. Určitě  to ví. Přesto se nijak neangažoval. Ani,co by  se  za nehet novorozence  vešlo.  Je přece  v Polsku, že?  Ano, ale v tom Polsku si našel čas na  to, aby  světu oznámil,  že  se  rozhodl, kvůli  verdiktu  15-ti členného senátu  ÚS ohledně  volebního zákona,  neudělit  už  oznámené  státní vyznamenání  předsedovi ÚS  Pavlu  Rychtskému. Na to si i vtom  Polsku čas našel. Na svojí malou ubohou pomstu vůči osobnímu nepříteli. Ačkoliv  rozhodovalo 15 členů velkého  senátu  Ústavního soudu!

Ještě někdo, když vidí, jak se v nejhorším maléru  našeho státu od  skončení II.ww  chová  jeho  obyvatelstvo, politické reprezentace ,ať  už ta  vládní nebo  opoziční  a prezident  republiky, pochybuje  že  Blboun nejapný  nevymřel,  jen se  evolučně  proměnil  v české občany   a  že  zde  má svou domovinu?

Dodatek ze  čtvrtečního rána:

Dnešní článek se rodil včera  skutečně na krev. Hotov byl pár minut před půlnocí, když Kosa  vydává nové číslo.  Takže v  tom  chvatu zůstalo  cosi důležitého opomenuto. Aby bylo jasné, že  Česká republika  je  zemí Blbounů nejapných – covidových.  A proto zde koronavir  řádí jak černá ruka. Omlouvám se – jak korona  v  Česku!

Blbouni nejapní prorůstají masově napříč  společností.  Mocný kmen charakterizuje  běžnou populaci – viz data  výše z průzkumu WHO. Naprosto kriticky  zasáhl  tuzemské politikáře. Tam snad potrefil už  všechny, co se dnes  sešli v parlamentu.

Ale jiné  to zřejmě není mezi lidmi ze  špiček byznysu. Kde bych přeci jen  očekával střízlivější pohled.

Z omylu mne  vyvedl  interview, který  dal Seznamu.cz  bývalý politik a pak byznysmen a  nyní  spojení obojího v  pozici prezidenta  Hospodářské komory – Vladimír  Dlouhý.

To je tedy  maso!

Dlouhý: Dávám lockdownu maximálně měsíc. Společnost je neskutečně nervózní

Pokud  si tohoto krasomluvce přelousknete,dozvíte  se  zejména, že:

1-Je čas  s nějakým lockdownem okamžitě  skončit, bez ohledu na  to jak naroste  počet nakažených a zemřelých, zda  zdravotnictví a krematoria budou stíhat či nikoli. Lidi už prostě lockdown nebaví. Pro něj  jde  zjevně o příslovečné kolaterální, tedy nutné a na výsost přijatelné  ztráty.

2-je třeba co nejrychleji zrušit home  office, protože  je to pro jeho účastníky  vlastně  placená dovolená, nemakají a  flákají se.

3- kompenzovat lidem pobyt v karanténě je špatně, protože běžná lopata  a kanclkrysa  toho jen a jen jako vždycky zneužívají

4-sice  se pár, slovy pár, podvodníčků najde i mezi podnikateli, nicméně nelze se divit, když  vlastně podpory jejich „bohulibé“ činnosti a nadřazenost jejich ekonomického přežití nad  vším ostatním,včetně  životů  spoluobčanů, je  absolutní.

Tohle nejsou přímé citáty, ale  sentence jeho neotřelých sdělení,  halených do mnoha  slovíček a  náznaků.

Význam je  ale naprosto zřejmý.

Vladimír  Dlouhý předvádí  darwinismus  pur. Jak také jinak, vždycky  dokázal být  u koryta. Za komunistů, po převratu, po odchodu z  vlády. I dnes. Osvědčuje svou kvalifikaci.

Tady pro dnešek skončím. Tedy  doufám. Jen na závěr  se musím omluvit Blbounovi nejapnému. Představoval pro mne  skutečně lákavou mediální zkratku. Nešlo jí odolat. Nicméně  musím konstatovat, že není přesná. Vůbec.

Protože ten naivní  polopták, který nebyl vyzbrojen instinkty  na příchod  vrcholného predátora do svého teritoria,  s tou nedostatečnou  výbavou nemohl nic ze dne na den udělat. Jen zemřít.  Nám ordinuje  Vladimír  Dlouhý totéž.

U nás  to není  o vrozené neodstranitelné  zpozdilosti. V Česku  jde o  naprosté a bezbřehé sobectví nadkritické  části běžného občanstva,  všech politikářů i byznys  elit. Osobní sobectví  je  tu v hlavní roli. Běžný občan kvůli sobectví apohodlí senenamáhá nic  dodržovat, vláda kvůli sobectví volebního výsledku nechce  svoje  nařízení nijak vymáhat, opozice  z téhož volebního sobectví torpeduje  vládní návrhy  včetně prodloužení nouzového stavu a  ekonomičtí supové typu  Vladimíra  Dlouhého v zájmu sobeckého profitu snad  ani  pandemii neberou na vědomí.  Pro všechny  platí – mrtvola sem, mrtvola  tam, co je nám po nich. Tedy  do okamžiku než korona  sáhne na ně osobně  a jejich rodiny.

Proto to tady vypadá – inu jak když  korona  řádí v Česku.

Blboune nejapný ještě  jednou – posmrtně PROMIŇ!  Není důvod proč člověk,  který tě vyhladil by  tě nyní také ještě  urážlivě  srovnával  s tupou masou českých sobců všeho druhu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.