Hejtmani plivli do tváře svým stranickým bosům. A také komunistům.DOPLNĚNO!!! A ještě jednou DOPLNĚNO!!!


Čtvrtek 11. února 2021 držím za  další den národní hanby a  debaklu demokracie novodobého českého státu. Přiřadil se  tak k 29.září 1938 a 25.únoru 1948. Ve  speciálním článku jindy vysvětlím zevrubně  proč. Zejména paralela  s Vítězným Úmorem je  až neuvěřitelně blízká. Ne, opravdu to dnes  nehodlám rozvádět,  ale hlavní premisou je  kolaps  demokracie  ve  vrcholné krizové situaci  a ostudné  břídilství  tzv. demokratických stran.  Které jen pouze  taktizovaly, kupčily, ale zejména hazardovaly  s těmi nejzákladnějšími  zájmy  svých občanů, především  jejich  životy.  A  tohle  tzv. demo nebo po čtvrtku spíše  dement blok,  předvedl neprodloužením nouzového stavu. Protože  to  z naprosto nízkých,sobeckých, čachrářských  důvodů chtěl osolit  vládě.  Na úkor  životů tisícovek svých občanů.

Česká  republika  se  díky  jejich  záměrné a z naprosto nízké sněmovní  obstrukci  dostala do stavu,  že  ač ve  světě  téměř  s nejhoršími  čísly  si  doslov a zakázala použít  jediný  smysluplný  regulatorní instrument,  kterým disponuje  – STAV NOUZE!

Nebudu  to rozvádět, jen bych opakoval svůj  páteční  text

Sněmovní erupce blbství nevídaných rozměrů!

který se  stal  od Nového roku  zdaleka  nejčtenějším na Kose, z  čehož mám  nelíčenou radost. Protože  musel proniknout  i tam, kam normálně  Kosa nedosáhne. Což také bylo jeho smyslem. Je  nutné, aby  si co nejvíce  lidí uvědomilo,  že  okamžité zrušení nouzového stavu představuje  vlastně  situaci,  kdy  po silnici s námrazou jede  auto, navíc  rychle protože  řidič  urgentně  chce  dovézt  spolujezdce  do nemocnice  s nějakým akutním těžkým zdravotním problémem a má li mu zachránit  život, pak nesmí  moc  dbát na stav vozovky, na to, jestli má letní nebo zimní gumy a  zda úzkostlivě  dodržuje  všechny  dopravní předpisy.Hraje se o život.

Jenže  kdosi ho zastaví a nejen, že    nebere žádný  ohled na toho  nemocného v  autě  a jeho kritický  stav a ukládá pokuty za  nedodržení předepsané  rychlosti,  ale  nařídí  řidiči, že  v jízdě  smí pokračovat  jen tehdy, když si nechá svázat  ruce za  zády  a  dál bude řídit nohama. Na  té silniční klouzačce s pacientem v těžké krizi vedle  sebe a  navíc  s dodatečnou podmínkou,  že  do nemocnice  musí dojet včas, jinak že mu bude odebrán  řidičák a on skončí  na nějaký ten pátek v base!  Přesně  takhle se podle mého vidění zachovala  poslanecká  sněmovna. V onen  den národní hanby  11. února 2021.

Ale to jsem zase odbočil.  Je  čas  jít přímo k věci. Nebudu  tu opisovat, jak se následně  čtvrteční sněmovní  „vítězové“, ovšem  pro normálně myslícího člověka je na  jen  zemští škůdci,  trapně  vykecávasli  do mikrofonů, že oni jednali správně a  že nemohou být  zodpovědni  za  důsledky zrušení  nouzového stavu , protože  je povinností vlády  se s novou  situací  vyrovnat a  dokonce v ní zvládnout situaci daleko lépe, než když  používala nouzového stavu!!!!  Neuvěřitelná  drzost.  Rovná úkolu nabírat vodu  do vědra  cedníkem  a neztratit ani kapku.

Nicméně a  na  štěstí,máme po krajských volbách,kdy  se změnily krajské politické  reprezentace! Kdy  naprosté většině  krajů už nevládnou hejtmani z ANOšéfe! a  ČSSD  nýbrž  naprostou převahu  drží  opoziční partaje

ODS 5

STAN 3

KDU  ČSL 1

Piráti  1

plus

ANO 3

ČSSD 1

Už  v pátek jste mohli číst  část provolání  hejtmanů ODS,kterým apelovali  zejména na sněmovnu, aby  dostala  rozum a  s  vládou se dohodla  alespoň na  dvoutýdenním prodloužení stavu nouze.  Cítím potřebu jejich apel zopakovat:

„Žádáme vládu a všechny poslance koaličních a opozičních stran, aby se pokusili najít řešení při jednání o nouzovém stavu, které nám všem umožní zvládnout dobu, která nás čeká a která rozhodně ještě nebude jednoduchá,” uvedl Kuba v prohlášení na sociální síti.

„Bohužel nouzový stav se stal v politickém prostoru symbolem, o který se vede politický souboj, aniž by bylo odpovědně vysvětlováno, že nouzový stav se automaticky nerovná zavření škol, obchodů nebo restaurací,” podotýkají.

„Jako hejtmani si však uvědomujeme, že zrušením nouzového stavu se epidemická situace jako mávnutím kouzelného proutku nezmění a stejně budeme na úrovni krajů nuceni hledat legislativní řešení. My jako hejtmani prostě musíme zajistit fungování krajů a naše pozice je prostě jiná než pozice poslanců,”dodávají.

Pod hejtmanským prohlášením je podepsaná  hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová a hejtmani Královéhradeckého kraje Martin Červíček a Kraje Vysočina Vítězslav Schreka samozřejmě  jeho autor – Jihočech Martin Kuba.

Už tohle  znamenalo  jasnou  facku  do tváře  Petra  Fialy. Ale vlastně  všech opozičních  lídrů, kteří  „slavně  zvítězili“ nad  elementárním rozumem a občany  České republiky.

Pro  Babiše to přirozeně představovalo dar z nebes- ono pověstné stéblo pro tonoucího, kterého se  okamžitě  chytil!  Dodávám, že  po právu a správně!  Protože  zrušení  nouzáku není o Babišovi, jak si  trubci ze  sněmovny  myslí, ale  o nás  všech. Takže  bleskově pozval hejtmany  na  společné jednání. Na  sobotu.

V tu ránu  jako by  do politických špiček  demo/dement bloku najel rozdrážděný  vosí  roj. Fiala, Pekarová Adamová, Jurečka, Bartoš   a Rakušan, v záchvatu údajné státotvornosti  a zodpovědnosti / neuvěřitelné!!!/ se  začali dožadovat, aby  toho jednání  ve  formátu  vláda  vers. 14 šéfů krajů se také  zúčastnili.

Nedivím se! Protože  i  ten největší politický  prosťáček případnou dohodu,  mezi Asociací krajů  a  kabinetem a  prodloužení  nouzového stavu na základě  ŽÁDOSTI  HEJTMANU chápe jako hejtmanský plivanec  do tváře svých  nejvyšších stranických papalášů a papalášek. S gustem je vyjmenuji ještě  jednou hejtmani za  ODS plivli na  Fialu, za STAN na Rakušana, brněnský  hejtman na Jurečku a Hřib byl nakonec přinucen adresovat   jedovatou  slinu do  Bartošova  cifrplátu. A  všichni dohromady to nandali tělním výměškem Pekarové Adamové.

Před  sobotním jednání a v jeho průběhu to ještě vypadalo,  že  opoziční  papaláši a papalášky budou  téhle potupy  ušetřeni.  Hřib, středočeská  hejtmanka  Pecková /kterou jsem dosud  držel za  příčetnou a  rozumnou osobu/  a  částečně  i lidovec  Grulich z Brna veřejně  dávali najevo, že  jako s něčím takovým nebudou souhlasit a že  oni  vyhlásí stav nebezpečí a bude! Že jako vláda  stejně bude  zodpovědná za úplně  všechno, ale  že  se to zvládne. Sobotní jednání a nejspíš  i nátlak  jejich kolegů z ostatních krajů, zejména těch,  kde už  si na  zdravotní kolaps  buď  přímo sahají nebo je  to čeká co nevidět – Hradec, Karlovy  Vary,resp. Plzeň, Olomouc, Liberec,  je  velmi  rychle vrátili do reality. Sobota ještě  dohodu  mezí  vládou a hejtmany  nepřinesla. Další díl rokování následoval v  neděli ráno.

Nyní už víme, že nouzový stav je prodloužen  o dva  týdny. Přesně  jak minimálně  ve  sněmovně  požadoval Babiš.

Nikdo už  demo opozici neodpáře, že její  vlastní  hejtmani jí nasadili veřejně  šaškovské rolničky. Kompletně  všem těmhle partajím a zejména jejich  neuvěřitelně  malicherným, čachrářským, hokynařícím  šéfíkům.

Ačkoliv  tito nepochybně  vyvinuli přímo gigantický tlak na   své náčelníky   krajů, aby  k něčemu takovému nedošlo.  Za žádnou cenu.  Kvůli  té  přímo barnumské veřejné  blamáži a  ostudě!  Leč  stalo se!

Všichni hejtmanům můžeme poděkovat! A  hluboce před nimi smeknout!  Ne proto, že  šli na ruku Babišovi,  na tom mi čerta  záleží a není to pravda. Oni  řešili svůj zájem.To poděkování a smeknutí  jim patří  za to,  že  se nezpronevěřili  svému elementárnímu poslání  – chránit  svoje občany, díky kterým jsou  ve  svých úřadech a že  si i  přes  akutní politickou stranickou hysterii  a  masáž, dokázali zachovat  selský  rozum a jednat podle něj.Nikoliv podle  Fialových, Rakušanových, Jurečkových nebo Bartošových not a především befelů.

To poděkování a  smeknutí  míním vážně i když  v podstatě   nemohli jednat jinak!  Protože  oni a jen oni, by  v případě  skončení nouzového stavu,  nesli přímou odpovědnost  za  další  vývoj epidemie  v regionech. A vědí, jak omezené jsou jejich legislativní, finanční, personální  a  odborné možnosti, jak kontraproduktivní  je  řízení ze 14-ti  různých center, jak problematická by byla koordinace. Živě  si například  představuji, jak by  asi tak probíhal přesun  covid  pacientů z  přetížených krajů do těch ZATÍM méně  exponovaných, kdyby  se musely  domlouvat přímo kraje a  nešlo to přes  řízení a hlavně  nařízení  centrálního dispečinku  lůžkových kapacit.

Karlovy  Vary a Hradec  trvale  balancují v rozmezí  nuly, u nás v Plzni to máme okolo posledních  dvou  lůžek a atd. a třeba  pardubický  hejtman Netolický  do televize  úpěl nad  tím, že v jeho krajské nemocnice  disponují pouhými 23 akutními  lůžky  pro půl milionu obyvatel kraje. Coby  za takovouhle  nouzi jinde dali! Nepochybně by došlo a  vytváření  bezpečnostních rezerv  pro  občany  kraje a  meziregionální solidarita  by se jistě  velmi rychle  značně  smrskla. Ale  to je jen jeden z mnoha  detailů. Je z nich  celé  velké puzzle. Které hejtmani dobře  vidí  a znají. Protože  ho skládají, na  rozdíl  od sněmovních  krasomluvců  doslova  každý  den.

Pro mne jejich  postoj  za všechny  vyjádřil karlovarský hejtman Petr  Kulhánek, kterého osobně  pamatuji ještě  jako malé  batole  v kočárku.  Naštěstí jeho rodiče  byli  inteligentní a féroví  lidé a  jablko nepadlo zjevně  daleko od stromu. Ale to sem nepatří. Jeho koment po jednání s vládou  ano:

„Pokračování nouzového stavu je při stálém přehlcení jednotek intenzivní péče po celé zemi a zvlášť v našem regionu jediné řešení. Byl bych velmi rád, kdyby se to naši občané snažili pochopit, a děkuji všem za trpělivost. Nemůžeme nechat zdravotnický systém, aby se zhroutil a ohrozilo by to zdraví mnoha lidí,“ řekl ČTK Kulhánek.

Tohle je jasná  řeč odpovědného politika. Chci věřit,  že  takhle to vyznávala  i naprostá většina  krajských  náčelníků. Na rozdíl od  pokoutních sněmovních kupčíků z vedení jejich mateřských partají.

Nicméně    bezskrupulozní  kšeftaříci se  našli i mezi hejtmany. Minimálně  dva. Hráli stejnou  hru jako jejich sněmovní straničtí kolegové  – my chceme ve  volbách  zkasírovat hlasy  těch, kteří  jsou  s nouzovým hlasem nespokojeni.  Proto budeme  proti ostatním hejtmanům a necháme je, aby  ten nouzový stav prohlasovali na oko natruc  nám! Nevěříte? Tak to si tedy musíme  dát  část  rozhovoru, který středočeská  hejtmanka Pecková poskytla Seznamu. cz.

Ještě v pátek jsme se totiž domnívali, že jestliže o vyhlášení nouzového stavu požádá většina hejtmanů, vyhlásí se nouzový stav po celém území. Poté ale premiér řekl, že by v každém kraji mohlo platit něco jiného a právě to nás přimělo přehodnotit naše původní stanovisko….

Ještě v pátek jste byli s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem pro variantu, že vyhlásíte stav nebezpeční a opatření se budou regulovat podle zákona o ochraně veřejného zdraví. Co se nakonec změnilo, že jste se připojili k ostatním hejtmanům?

Změnilo se to, že vláda by vyhlásila nouzový stav pouze v těch krajích, které by o to požádaly. A pokud bychom s panem primátorem o nouzový stav nepožádali, tak by v našich krajích platil zcela jiný režim. Byl by to režim, kde by platila opatření Ministerstva zdravotnictví a také opatření podpořená našim vyhlášením stavu nebezpečí. A tyto dva režimy by znamenaly pro republiku velký chaos, protože třeba v krajích, kde by platil stav nebezpečí, by byly otevřeny obchody a služby a pouze bychom v nich mohli regulovat provoz. To by vedlo k tomu, že by fungovala nákupní turistika, která by vedla do Středních Čech a Prahy.

Zkrátka Hřib  a Pecková chtěli chytračit a  nakonec museli do boudy,  protože  by se předvedli  jako vykukovití šmejdi  kazisvěti!

Nic  na tom  nezmění Hřibův  výkřik Otevření obchodů a služeb v Praze by podle něj mohlo vést k mediálnímu lynči Pražanů ..

. Nicméně přidal i tohle:

Takže  on si přál nový začátek?  A  jak, že  si ho představoval?  I to vyjevil:

Prosazoval proto „restart” v podobě ukončení nouzového stavu a zavedení mírnějších opatření podle předpisu o ochraně veřejného zdraví. „Věřím, že by pak lidé opatření lépe dodržovali, kdyby takovou sebereflexi vláda projevila,” míní.

Takže  restart je v  jeho podání  rozvolnění  – pardon- mírnější opatření, která by  lidé, jež nedodržují ta  přísnější – dodržovali!!!!! Něčemu takovému může  věřit  jen kastrát skotu na  tři! A každý  další  kdo  baští seno!

Tak proč  to v té Praze  sólo nezkusil?!  Proč nás, hlupáky  a nevěřící  Tomáše  neumlátil průkazným experimentem, kdy by  v Praze  otevřely  krámy, hospody, bary, fitka, bazény,galerie, atd. atd., došlo ke  zrušení večerky,  aby  její občané i návštěvníci dokázali, že  ty jeho opatření  opravdu  lépe  dodržují než ty  současné vládní?!

Jo,už  vím -vždyť  to říká on  i Pecková!  Nelze, protože  bychom jim to, těm dobrovolně  disciplinovaným Pražákům,  co  každý  víkend  davově  pořádají  nájezdy  na venkov, zákaz nezákaz,  zkazili my -venkovští  balíci a  burani!!!   To kvůli nám  jsou pražské obchody, restaurace, hospody  a   všechno to ostatní  zašpérovány!!!! Vždyť  to tvrdí on sám:

Hrozil by příliv lidí z okolních krajů do pražských obchodů a výrazné zhoršení epidemie.

Pokud si někdo myslí,  že  to s těmi  venkovskými balíky  a burany  přeháním a  zbytečně na něj nasazuji, tak doporučuji podívat  se  do diskusního threadu  pod  ten citovaný  twít. Je to síla!

Vyberu  dva ukázkové kousky:

Klasická  velkopanská  pražská  nablblost – my  z Práglu jsme nejchytřejší, nejhezčí a všechno víme vždycky nejlépe!! Na věčné  časy!   Pražáci b yto zvládli, ale každý vesničan by  si přijel nakoupit, zasportovat a  na pivo do hospody…..

Má cenu  Hřiba, potažmo Peckovou komentovat? Odpověď je jednoznačná. Takže se nezdržujme  a jdeme dál. Je toho ještě hodně  k projednání.

V tom  diskusním threadu nejchytřejších Pražáků u Hřiba, ale nejen  tam, například  i v  ČT  z pozice  tzv. ústavních právníků a  samozřejmě i od   právníka  nejkovanějšího  – VystrčTchajwance,  slyšíme, že  když  nouzový stav ve  sněmovně  ve  čtvrtek neprošel je jeho opětné vyhlášení  na žádost  hejtmanů – zopakujme, že jednomyslnou  žádost hejtmanů – NELEGÁLNÍ  a  porušuje zákon.

Nedalo mi  to abych se neseznámil s tím, co o takové hejtmanské žádosti  říká  zákon  tzv. krizový:

a hned  na  samém začátku – §3 stojí toto:

Zopakuji  bod

(5) Není-li možné účelně odvrátit vzniklé ohrožení v rámci stavu nebezpečí, hejtman neprodleně požádá vládu o vyhlášení nouzového stavu. Platnost krizových opatření vyhlášených hejtmanem končí dnem vyhlášení nouzového stavu35), pokud vláda nerozhodne jinak. Krizová opatření, jejichž platnost zůstane zachována, se dále považují za krizová opatření nařízená vládou.

Takže  pro VystrčTachjwance, všechny nejchytřejší Pražáky a  ústavní právníky  si  dovolím uplatnit  svou  selskou, tedy  vesnickou logiku:

1- hejtmani seznali, že  koronavirová epidemie  je  skutečně  mimořádný  problém

2- po čtvrteční sněmovně a  zrušení stavu nouze  dospěli k názoru, že  budou  dále postupovat tak, že  v krajích musí  vyhlásit stav nebezepčí

3- po zvážení  reálných  možností, které mají k dispozici Nenímožné účelně odvrátit vzniklé ohrožení koronou v rámci stavu nebezpečí

a proto se rozhodli, jednomyslně  neprodleně požádat vládu o vyhlášení nouzového stavu!!!

4-tím nastala zcela nová situace, protože  dříve vyhlašovala nouzi vláda  svým rozhodnutím, nyní ji o to, po skončení předchozího stavu požádali hejtmani!

5-vláda neprodlužuje  starý nouzový stav, ale vyhlašuje nový. Protože   vyhověl žádosti hejtmanů podle krizového zákona.

Nechápu proč  by, pokud  vláda jejich žádosti vyhoví, toto bylo v kolizi  se  zákony!!! Zejména, když už, jak řečeno na  začátku -10  ze  14 hejtmanů  jsou  členové opozičních stran.V žádném případě  tedy nejde o komplot iniciovaný  vládou jak obejít sněmovnu!

Konstatuji, že  jsem  překvapen  právním bezvědomím  primátora Hřiba  a  hejtmanky  Peckové. Kdyby provedli  to elementární  zjištění stavu podle  §3 bodu 5,  zjistili by  okamžitě, že  vláda  opravdu může  nouzový  stav  vyhlásit  jen v  tom regionu,kde o to požádá jeho hejtman. Nikoliv nějakém dalším. A  nic na tom nemění  žádné  stanovisko Asociace  krajů, i kdyby bylo většinové!  Ale  doslova a nevěřícně  zírám na ty  ústavní právníky, konkrétně  třeba  Wintera….

Ti „ústavní právníci“  a jim podobní jsou stejně  zajímaví. Odporně zajímaví.  Řekl bych exoti. V  situaci,kdy  v nemocnicích  umírá tak v průměru 150 lidí denně a nikdo neví pořádně  rady  jak tomu učinit přítrž,  tak tihle,řekl bych  – právní estéti tvrdí,  že tii umírající  a především budoucí umírající v  důsledku zrušení nouzového stavu, představují zcela podružnou, zanedbatelnou  veličinu ve  srovnání s právním formalismem!!!!! Takovýhle obskurní cynismus  je mimo jakékoliv moje  chápání!!!

Představuji si, že kdyby náhodou někdy  Wintrovi a  spol. hořel barák, tak ho  u hasičů ,než začnou hasit nejdříve a nejvíc e ze všeho zajímalo, jestli mají především platné zdravotní prohlídky, absolvovali všechny potřebné kurzy a jejich technika nemá propadlé prohlídky  a certifikace. A  dokud  by mu tohle nedoložili, tak by je nenechal hasit!!!

VystrčTchajwan mne naproti tomu nijak neudivuje.

Zajímavé je, že  partajní centrály poplivaných a  zfackovaných  mlčí a nikdo se zatím  nechystá k soudu… Uvidíme, jak jim to vydrží  dlouho.

Ale  tím ta krajská vzpoura  proti sněmovnímu výronu blbství ani zdaleka  nekončí. Nepochybuji,  že  řada  alternativních serverů zejména  těch koblihovitých, se dnes věnuje  stejnému tématu  a  bahní se nad  tím, že jako Babiš  -no ten jim to natřel! Trubkám jedněm!  Zase slavně zvítězil!!!

Troufnu si tvrdit, že  takoví  udělají moc  dobře, když se  ze svého rauše  rychle proberou!  Opravdu  rychle!

Tím, kdo momentálně  vyhrál, na pouhé dva týdny je  každý český  občan. Dokonce i ten, kdo se s hejtmanským konáním nemůže  a nehodlá smířit.  Virová  exploze, jež by  se ho tvrdě  dotkla  je ZATÍM odložena. Zatím. Na  dva  týdny.

Babiš  si jen koupil čas.    Konkrétně pouhých 336 hodin. Po jejich uplynutí se  chléb bude lámat  znovu. Protože  není pochyb, že  i za ty  dva  týdny  česká  čísla se  zásadně  nezlepší a budeme  velmi rádi, když se  ani nezhorší.  Takže  nás  čeká další jednání o nouzáku ve  sněmovně. Zase  ten samý tyjátr!

Jen  ti čerstvě  zfackovaní a poplivaní  si dají  důkladnější přípravu.  především určitě  vynaloží všechny  síly, aby zpacifikovali  hejtmany  a  zbavili je  rozumu a ten nahradili  starnickou disciplinou. Takhle  soudruhu,  pardon – omlouvám se – tak takhle  pane  hejtmane /paní hejtmanko, takhle opravdu , ale opravdu  ne! Takhle  veřejně  zesměšnit  rodnou stranu, jejího předsedu a  poslance ze  sněmovny, tak  to se stalo naposled!  Rozumíš  ty blbe/blbko?!

Jestliže  ne, tak  věz,  že  krajská  rada  už  ví, co má  v takovém případě  dělat – tebe  odvolá  a  na tvoje místo dosadí  opravdu  pevného  soudruha/soudružku, eh  čo to tárám- pana  radního/paní radní!  My už  jsme zkrotili jiné ptáčky!

Tohle je ovšem  jen  jedna možnost. Ta neveřejná, ale  nejpřímější a nejúčinější. Ale  to  půjde mimo veřejnost  a sdělovadla.Pro ty  se připraví úplně  jiná munice!

Hejtmani svůj  čtrnácti denní souhlas  podmínili několika  podmínkami –cituji:

První podmínkou je, že jde o mimořádné opatření a zodpovědnost nese vláda. Ta musí přijmout pandemický zákon, dále musí přijmout plán na postupný návrat dětí do škol od 1. března. Nejprve půjdou první stupně základních škol, ale také poslední ročníky a maturitní ročníky a poté následující. Mezi požadavky je i očkování pedagogických pracovníků.

„Požadujeme další kultivace opatření v rámci maloobchodu, služeb, kultury a amatérského sportu – s tím, že uvolnění nenastane zítra, ale na dalších jednáních chceme mít jasný harmonogram postupného uvolnění – přesných podmínek, za kterých je to možné dělat,“ uvedl Netolický.

Další požadavek je na urychlené samotestování ve firmách a u velkých zaměstnavatelů. Podmínky chtějí mít hejtmani jasné k 1. březnu. Již od pondělí má začít platit další požadavek, tím je zrušení omezení úředních hodin na úřadech.

Jsem si jistý, že  kamenem úrazu, či spíše odjištěnou nášlapnou minou, přes kterou  vláda  sotva  přejde, je  onen pandemický zákon,  který by  nahradil ten  současný krizový. Jak po tom volá opozice. Dobře  ví proč.  A  tím proč  určitě  není skutečnost,  že  je koncipován na  živelní pohromy a nikoliv  pandemie. A  že tedy  nekryje  specifická  rizika  potřeby  pandemie.

Kdybych to řídil, pak místo nového zákona, bych  volil formu doplnění  toho krizového. Jak už se  stalo nejméně  jednou.  Protože  má  totiž  část  druhou , zvanou

Změna zákona o státní správě ve vodním hospodářství(§ 41)

kde jsou řešeny povodně. Jako reakce  na ty  dvě historicky velké kolem roku 2000.

Doplnila  by se specifická pandemická /stejně jako ta povodňová/  část s  převzetím ostatních mechanismů.  Protože  přesně  o tohle opozici půjde! Tedy  zase vedle obrovské příležitosti žvanit, žvanit a zase  žvanit. A získávat  lacinou pozornost  kamer. Ať vláda předloží, co předloží, opozičníci to roztrhají na kusy. S  tím, že  půjde o zmetek. A  dodávám, že  to nejspíš  i zmetek skutečně bude.V doslova  pár  hodinách, co  to Blatný a jeho lidé  uštrikují,nic  kloudného sepsat nelze. Pokud ovšem  na právním odboru  ministerstva  nesedí právničtí  geniové. Což lze  s naprostou jistotou  vyloučit.

Přijmu jakoukoliv  sázku, že  spor  se  v parlamentu nepovede o  odbornou část  zákona.Tohle  je pod rozlišovací  schopnost  českých poslanců. Ale  bitva, kterou  Babiš nemůže  vyhrát, jestliže  jej nepodpoří komunisté /jsem na jejich postoj moc  zvědav/, se strhne  o prováděcí  doplňky.Zejména  o to, co smí nebo nesmí vyhlásit  sama – opozice  přirozeně  porajtuje na  naprostém minimu, dále jak často a kdy  si vláda  pokorně  dojde do sněmovny  a jak moc má žmoulat čepici  a  šoupat  nohama  před  opozicí.  Zde  samozřejmě  co nejvíce.

Vychází mi z  toho,  že  jestliže  Babiš  zcela,  před všemi těmi dnes zfackovanými a poplivanými Fialy, Bartoši, Rakušany, Jurečky a Pekarovými Adamovými nekapituluje, jednání  o  pandemickém  zákonu zkolabují  a hejtmani z  toho nuceně  vyvodí příslušnou reflexi. A  to nemluvím o dalším opozičním hitu  – tzv. odškodňovacím zákoně…

Nevěřím, totiž, že  opozičníci  dokáží myslet  koncepčně a  nikoliv na okamžitou  pomstu za poplivanou ješitnost. Že  jim něco říká slovo vize  a  delší  časový horizont . Třeba  jednoho roku.

Co, že mám konkrétně na mysli? Tohle:

Čerstvý průzkum Kantaru  říká, tzv. demoblok složený  z obou koalic  by  získal v podstatě /rozpočítáme li propadlé hlasy/,  určitě ve  sněmovně  nadpoloviční většinu. Bez ohledu, jak se strany dohodnou, pokud  vůbec, na  metodě přepočítávání hlasů.

Což  znamená,  že  jestliže  by  skutečné volby  takhle nějak vyzněly,  pak platí -čím více, ohledně pandemického zákona  dnes  Babiše podusí a  omezí,  tím více zítra  stejný zákon podusá a omezí je  samotné. Protože  korona  hned  tak v Česku nezmizí a neodezní. Ioni se  s ní pak popasují  s plnou zodpovědností…..

Oni opravdu nedisponují  žádnou, ba ani sebemenší vizi, pouze  jednu jedinou -chceme moc. A moc a hned! A nějaký časový  horizont? Jen do zítřka.Půl roku, rok? To je pro duševní giganty  typu  Fiala, Pekarová Adamová,Jurečka nebo Rakušan  neznámé teritorium.

Ostatně i tohle  flagrantně  osvědčili minulý  čtvrtek ve  sněmovně. Právě  v souvislosti s volbami.  Jejich trapné , malicherné,  podvraťácké  a primitvně  sobecké  ne a ne a  zase ne prodloužení nouzového stavu  to prokázalo.

Jsem  jen amatérský politický komentátor.  Nicméně, kdybych držel pozici  stratéga kterékoliv  z těch pěti  zabedněných  nesmiřitelných partají,  volil bych, dodávám, že  jako kupčík, úplně jiný postup.  Právě  s ohledem na  možné vítězství v příštích  volbách.

ÚS  zneplatnil podstatné  části volebního zákona a  stanovil velmi krátký /leč naprosto dostatečný  čas/ na vypracování nových. Což nepůjde  bez  dohody  s ANO. Protože  s Okamurou  nebo Trikolorou  nikdo jednat nebude. A jinak 101 pro novelu nedopočítají.

Demoblok se předvedl jako dementblok. A to nejen kvůli zamítnutí prodloužení stavu nouze. Ale především proto,  že nikoho z těch hlav pomazaných nenapadlo  vyměnit  s Babišem  těch 14dnů, které nakonec  stejně  dostal, za  závazek  konečně  propustit  na jednání sněmovny  lidoveckou novelu  volebního zákona, jenž tam leží  dva  roky. Dvakrát Babiš  slíbil,  že ano, že půjde  na jednání a dvakrát  slib nedodržel.  Tady ti  demo  doslova zavraždili ideální příležitost, jak ho přinutit, aby  otočil a hrál podle jejich partitury.

Babiš  takový návrh nechce. Protože zachovává současných 14 volebních obvodů. Což se mu nelíbí. On stejně  jako Okamura nebo Klaus ml.  si představují jeden celostátní obvod,  jako při volbách do Evropského parlamentu.

Důvod  je  triviální. Všechno, co se  týká ANOšéfe! je postaveno,resp. stojí a  padá s jeho osobou. Jednak nemá  skoro žádné persony, rezonující  v regionech, ale především ví, že lidé volí v případě ANO je na jen  šéfa. Zbytek panáků za ním je nezajímá. Proto není schopen  udělat nějaký výsledek v  senátkách a proto projel krajské volby.    Jeden volební obvod by znamenal, že  v celé republice by  volili Babiše. A ne nějakého místního, v podstatě neznámého nýmanda, který má sice  na  Andreje  číslo, což ale nic neznamená. Například  to, že  čičmundovi  zvedne  telefon, když o něco půjde. Stejně tak to funguje  v případě  fýry Okamury nebo babyKlause.    Tyhle  tři partičky  stojí  o  jednu kandidátku pro celou zemi.

Ostatní strany  profitují  tím více, čím více volebních obvodů. Mají starosty,  hejtmany zastupitele všech úrovní požívajících  určitý  goodwill  v kraji. Který generuje  volební hlasy. A  efekt Babiš/Okamura je   oslaben.

Proto bych byl nabídl, ve  vlastním zájmu, Babišovi handl – zajistím prodloužení  o ty  dva týdny.  A klidně  se zaváži, že  přidám následně ještě  další dva.  Za podmínky, že v  za těch 14 dnů v legislativní nouzi nechá projít nejen  ten pandemický  zákon, ale  i ten lidovecký  volební.  Ber nebo nech ležet! Nevěřím, že  by odmítl.

Opozice, až do té vrcholné trapnosti minulý čtvrtek, si stála  na volební  vítězství. Jsem zvědav na  příští čísla Kantaru, která  zobrazí  zda  a kolik demoblok za  to zrušení nouzového stavu zaplatí.

Ale i kdyby  ho to nestálo jediného  voliče, je  v jejich bytostném zájmu   mít schválený  volební  zákon a zejména ve variantě  se 14 obvody. Protože  pro Babiše, v jeho dnešní situaci je mimořádně  lákavá i možnost  nedohody. Prostě vyvolaní povolebního chaosu, který by  umožnil Zemanovi silně ingerovat do dění a vlastně  převzít  po volbách režii. Nic nemiluje  více  a tohle by  si opravdu užil! A  učinil by  vše, aby  Babiše podržel.  Protlačení výhodné novely  zákona o volbách by omezilo jeho rejdy. Neznemožnilo, ale  silně  přiskříplo.

Nikoho  z opopapalášů a papalášek to netrklo! Neuvěřitelné!  Takže  dovozuji, že  Babiše  čekají obrovské obstrukce  s tím pandemickým zákonem. Tvrdě narazí. Opozice mu v podstatě, dle mého odhadu, sotva umožní  splnit  slib, který  dal včera  hejtmanům.

A  ty ostatní podmínky?

Otevření  škol, obchodů, skiareálů atd. ? To opravdu někdo může  myslet  vážně? To jako nikdo nezná tenhle graf?  Nebo mu nikdo z opozice a hejtmanů  nerozumí?

Musím vycházet  z  toho, že  opravdu nikoliv. Takže  se to pokusím vysvětlit  polopaticky  až primitivně.

Graf popisuje  počty  nakažených den po dni -červené sloupce a kumulovaný počet úmrtí nakažených covidem -modrá linka, den po dni, počínajíc  3,3,2020, kdy  se objevil první případ  v ČR.

Zlom  z téměř nulových hodnot  v ČR nastal se začátkem  školního roku  -1. září 2020.Nástup dětí  do tříd  okamžitě vyvolat  obrovskou covidovou tsunami!  Myslí si snad parlamentní a jiné hlavy pomazané, včetně hejtmanských, že znovuotevření škol nepřinese  stejnou pandemickou progresi?  Pokud ano, pak  je na čase  sdělit národu sladké tajemství proč že to bude jinak!

A je  tu ještě  jeden důležitý aspekt.  Prý se naočkují učitelé… Nic proti tomu, ale ptám se, jestli je, v době enormního nedostatku  vakcin správné +a morálně udržitelné,že  se tak stane nutně  na úkor  těch úplně  nejzranitelnějších -generace 80+….

Totéž otevření obchodů a toho ostatního. Tohle  si dovolil Babiš, aby Blboun nejapný měl Vánoce a  3.12. padla omezení pro krámy, hospody a  vše ostatní. Kosa před tím úpěnlivě  varovala. Přišlo, co přijít muselo -ještě  větší covidová  exploze a  ještě  strmější nárůsty  mrtvých!  Ovšem Hřib a podobní  chtějí rozvolňovat!  Prý  to bude fungovat lépe. Při přeplněných špitálech?!!!!

To opravdu někdo myslí  vážně?  A nebo  mám tlaku  opozice  rozumět  tak, že  se  z nich stali  běsní opodarwinisté, kteří  hodlají  uskutečnit  plán tzv. promoření, jenž loni na  jaře představili bývalí vrcholní manažeři ČNB-Tůma  a Hampl, který dokonale popisuje  následující malůvka,kterou  už Kosa  jednou otiskla:

Dnes, s ročním odstupem, lze konstatovat, že byla  zcela vylhaná. Nezaměstnanost  není, ani náhodou na 20 či více procentech. Investoři neodešli, růst  zločinnosti se nekoná, nikdo nezaznamenal nucenou prostituci,ani řetězové krachy, natož ekonomický  sešup   do 3.světa, nemluvě o pádu ČR do područí Ruska.

Stejně  tak je vylhané, že  ten vlak přejede jen pár  LDNkářů, co stejně do roka  umřou.. Už tohle představovalo sprostý cynismus. Faktem je, že  jsme zaznamenali  největší úmrtnost od konce II.ww. A že se  významně zkrátila průměrná doba  dožití jak mužů tak žen….

Všichni, co ve  čtvrtek hlasovali pro ukončení nouzáku, poslali ten utržený  covidový  vagon  na   kolej, kde ležíme  svázáni my  všichni.  Aby  věčně mladí, úspěšní  a  chytří, ale především vrcholně  sobečtí, mohli  co nejdříve  na hory, do fitek, barů a hospod. Podle svého založení a  okamžité nálady.A  mám stále  silnější podezření, že je to i jejich  varianta  důchodové reformy.

Nyní umírá  kvůli covidu cca 1000  lidí  týdně.  Z více než 90% důchodového věku. A  dalším se zkracuje významně   míra dožití. Udělal jsem si malý  propočet přes palec. Půjde li to takhle do konce roku, stát  ušetří na  důchodech až nějakých 15-18miliard jen letos.

Máme  dobře  našlápnuto, viz  informace, že  oproti prosinci 2019 vyplácených důchodů  na konci loňského roku bylo o skoro 15 tisíc méně. Ale to už je  na úplně jiný článek…

DODATEK z pondělního odpoledne

Moje dnešní závěry  došly  rychlejšího  potvrzení, než bych byl čekal.. Míním především hlavní premisu – že opoziční hejtmani nafackovali a poplivali svoje  vlastní  partajní šéfy. 

V podstatě  totéž konstatuje i VystčTchajwan  v interview, jež dal Novinkám.cz  pod  všeříkajícím názvem

Vystrčil: Babiš chtěl ODS rozdělit

Dozvíte se tam , že:

1- Babiš  záměrně  torpédoval možnou dohodu ve  sněmovně aby  nebylo přijato prodloužení nouzového stavu

2- že šlo o předem připravenou podlou past, s cílem rozdělit opoziční strany  na  část vůdcovskou a část  hejtmanskou

3-že  mu  do ní  hejtmani naivně  spadli

4-že jim nezbylo nic  jiného

5- že se stejně  nepovede zlotřilci narušit  semknutost jejich stranických řad

6- a že je to stejně  všechno nezákonné a všechno zažaluje

A tohle  je nominálně  druhý nejvyšší  reprezentant  státu….. „Všechny zažaluju!“

Holt veřejné poplivání a nafackování opravdu bolí….

Další DODATEK:

Ale  VystrčTchajwan  v těch šílených úletech ovšem ani zdaleka  není  sám. Kdosi mi právě poslal článek z jakési jiné alternativy, kde  se  autor  snaží rozebrat dohodu Babiš  hejtmani. Dodávám, že už  dlouho jsem se  tak nepobavil a nenasmál, jako u tohoto textu. Jeho hlavní linkou je  „úvaha“, že  Babiš  mohl celou situaci  – tedy neprodloužení  nouzového zákona  politikářsky vychytrale  využít a nechat  v nastalé situaci vařit skoro bezmocné hejtmany a  tím i celou opozici. Ale on prý a ted  čtěte pozorně -ve své UŠLECHTILOSTI  tuhle skvělou možnost odmítl, protože  mu jde jen a pouze  o lidské životy  a  vzal na sebe  břímě  dohody  s hejtmany, kdy politicky tratí místo toho, aby na rozvratu  zdravotního systému a  umírání ve  velkém dělat politické body!!!!

Ani jedno voko suché…

Tak z Andreje  Babiše se  stal Andrej Ušlechtilý!!!! No neberte to!   A  jde mu jedině o lidské životy. Což  dokázal  přesvědčivě  koncem léta  a začátkem školního roku a  pak si to pro jistotu zopakoval před Vánoci!!!!

Můůůůůůůůůůůůůůhehehehehehe!

Já si trvám na  tom,  že  s hejtmany měl obrovskou kliku a  představovali pro něj  přesně  tu  mýtickou slámku, jíž  se jako tonoucí chytil. a ona  se ukázala  býti pořádným záchranným vorem!

Protože  kdyby  mu  krajští šéfové, zejména z opozice, nouzák neodkývali, respektive  NEPOŽADALI všichni o jeho prodloužení,  a ten se zrušil  a kraje  pracovaly jen se stavem nebezpečí, tak by se pandemie  rozjela  bleskem.  A  kraje i  opozice, za  silné podpory mnoha  medií  by křičely, že  ty  drastické nárůsty nakažených  a mrtvých jsou jen a pouze  proto, že  vláda  a speciálně  premier  a ministerstvo zdravotnictví SELHAVAJI  v podpoře  krajů, nečiní co  mají a musí. Nikoliv kvůli zrušenému nouzovému stavu. A  veřejnost by  na  to rozhodně  slyšela. Viz  přesun preferencí k oběma koalicím!

Babiš  Ušlechtilý  je  komplementární  doplněk   k VystrčTchajwanovi a jeho  rafinované Babišpasti, do níž  spadli  naivní hejtmani.  Ale  člověk se rád  od  srdce zasměje, na  rozdíl od  zoufalého výkřiku u VystrčTchajwana!  Díky  za  to. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.