Flash- vakcina Astra Zeneca


Ještě nikdy jsem  nevydal jeden den  dvě flashe. Nebo rozhodně ne  tak krátce po sobě.

Ale musím. Protože  ve dvou oknech monitoru mám dvě  čerstvé zprávy  o vakcině  od  Astry  Zenecy. Vyvolávající těžký záchvat schizofrenie.

Ta první  říká

AstraZeneca? Raději ne, slyší zdravotníci.

A podstatou informací je toto:

V Česku se objevují případy lidí, kteří jsou nedůvěřiví k vakcíně od firmy AstraZeneca, a jakmile se dozvědí, že by jim měla být aplikována právě tato látka, raději odřeknou. „Ano, takové případy zaznamenáváme,“ potvrdil pro Seznam Zprávy středočeský koordinátor očkování Martin Polák.

Situace je pravděpodobně odrazem zpráv, které přichází ze zahraničí. Seniorům či obecně lidem nad 55 let očkování touto vakcínou nedoporučují třeba Polsko, Německo, Francie, Itálie či Jižní Korea. Argumentují tím, že vývojáři stále nedodali dostatek dat o tom, že by byla látka v této věkové skupině dostatečně účinná.

Podle Martina Poláka jednotlivá očkovací místa po Ministerstvu zdravotnictví požadovala jasné stanovisko, zda je vakcína pro lidi nad 55 let vhodná. To však neobdržela.

Jak vyplývá z odpovědi, kterou resort zaslal redakci Seznam Zpráv, o vydávání zvláštního stanoviska k vakcíně AstraZeneca se ani neuvažuje, stačí podle něj právě to, že se za látku zaručila Evropská agentura pro léčivé přípravky, která horní věkový limit nestanovila.

„Ministerstvo zdravotnictví v tuto chvíli neplánuje vydávat žádné doporučení, které by nabádalo k jinému postupu, než je ten uvedený v Souhrnu údajů o přípravku, takzvaném SPC. Není k tomu důvod,“ napsala mluvčí Barbora Peterová. „Věkový limit pro užití není z odborného hlediska nijak omezen. Omezení, která přijaly některé státy, byla vždy spíše doporučením z hlediska národních očkovacích strategií,“ dodala.

Nabízí se spousta  otázek. Těm, kteří Astru odmítnou, se nedivím. Jsem  velkým příznivec  očkování, protože  jiná cesta  z covidprůšvihu nevede. Ale  Astru si, minimálně  zatím, píchnout také nedám. Dlouhodobě  mám její  testy  za  zfušované, odbyté, což vytváří  dojem, že

-je levná, ba nejlevnější ze  všech současných i potencionálních vůbec

-dá se skladovat v obyčejné ledničce

-je ideologicky  v pořádku

-není třeba  připouštět  ruskou nebo čínskou, ideologicky  nevhodnou kvůli nedostatku těch „jedině správných“vakcin

Co na tom, že  vyspělé státy  -Německo, Švédsko, Itálie,Francie,Švýcarsko, atd. jí odmítly nasadit  vůbec nebo jen  pro očkované do určitého věku /55,ev. 60let/ České ministerstvo zdravotnictví, řešící covid  malér  s elegancí a kompetencí  nudle  v bandě, rozhodlo, že  Astra je dobrá pro všechny! Šmytec! Blbové! Žádné speciální stanovisko nevydáme!

A cože mám v druhém okně monitoru a proč že tato flash?

Francie či Švédsko hlásí problémy s vakcínou AstraZeneca, někde s ní raději přestali očkovat zdravotníky

Francie, Švédsko i Německo hlásí výrazné reakce na vakcínu firmy AstraZeneca, což způsobuje problémy u zdravotníků. Některé naočkované lidi totiž postihuje vysoká horečka nebo malátnost a tyto vedlejší účinky přetrvávají i několik dní. Tyto účinky jsou sice známé, ale nyní začaly komplikovat situaci v nemocnicích. V některých oblastech ve zmíněných zemích už přestali vakcínou zdravotníky očkovat, nebo v nemocnicích pozměnili očkovací plány, protože zařízením docházel kvůli komplikacím po očkování personál. Informují o tom média v několika zemích.

S očkováním zdravotníků přestali například ve švédských nemocnicích poté, co v regionu Södermanland řada zdravotníků, u kterých probíhalo očkování prioritně, vykazovala po očkování zdravotní komplikace jako vysoké teploty, nevolnost, bolest hlavy a další příznaky. Zdravotníci nebyli schopni práce a začínali si po očkování brát ve velkém volno a nemocnicím docházel personál.

Podobné problémy hlásí i nemocnice ve městech Brest či Morlaix ve Francii, v nichž si po očkování vakcínou AstraZeneca musela vzít volno asi čtvrtina všech očkovaných zdravotníků, uvádí server Le Télégramme.

Ten se v pátek potýkal s nedostatkem personálu. Minimálně jednadvacet zaměstnanců záchranné služby si stěžovalo na špatný zdravotní stav po aplikaci vakcíny, napsal server Die Welt. V Mindenu museli kvůli nedostatku záchranářů dočasně zrušit výjezdy sanitky, ve městě Lübbecke mohli jezdit jen díky výpomoci Německého červeného kříže.

Korunu všemu  opvšem nasazuje  reakce  výrobce  vakciny  Astry Zenecy:

 „Vypadá to, že se tu objevilo větší množství vedlejších příznaků, než jsme čekali. Na základě studií jsme očekávali, že mohou postihnout přibližně deset procent očkovaných,” uvedl zástupce společnosti Andres Heddini.

Takže  znovu – na mém postoji k očkování se naprosto nic nemění. Nicméně Astra  a systém jejího schvalování mi byly velmi podezřelé  už co jsem četl jak studie probíhaly a zejména  jak různé výsledky, jež  vykazovaly. A také jsem to veřejně komunikoval jak zde, tak na Slobodném vysielači. Kdykoliv lze  doložit!!!

Nedivím se , že v Česku je  z dodaných 40 400 dávek  momentálně  využito jen  1844 – ani ne 5 procent.

Pak je i jasné, proč minsiterstvo zdravotnictví se zdráhá vydat  závazné stanovisko a vymlouvá se na EMA.. Vše dle hesla  – my nic,my muzikanti, to oni!

Co  ovšem nechápu, jsou  ty  neustálé kecy  a bláboly  o tom, že  v EU do oběhu jsou puštěny jen ty prepáráty, co prošly DUKLADNÝMI, opravdu DUKLANÝMI  testy A JE U NICH ZARUČENA  NEZÁVADNOST  pro očkované!

Švédské,francouzské a  německé  zkušenosti evidentně potvrzují pravý opak.  A  dávají  za pravdu mé nedůvěře k produktu  britsko švédi výsledky  z  plošného nasazení????

Za  co  stojí onen důsledný přezkum EMA, když tohle všechno nyní čte?

A především – za co stojí české ministerstvo zdravotnictví, když má  informace  o postoji Švédska, Německa, Itálie, Francie a Švýcarska a  uvolnilo použití bez omezení věku??? Bude nějak reagovat  na  čerstvé výstupy  ohledně personálu německých,švédských a francouzských nemocnic? Nechá si dodatečně  zneschopit  další,  už takhle nedostatečný  personál?  Velmi se obávám, že  reakce nepřijde. Nudle v bandě  si takhle počíná vždycky.  Ale já si Astru rejpnout  rozhodně nedám! Takový očkovací fanatik zase nejsem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.