Jak s covidem bojují v Brazílii


napsal Charlie  z Brazílie

Vy, kteří posloucháte  Hodinu vlka na Slobodném vysielači víte, že každou  relaci, ostatně i v  Trikoloře  začínám vždy stejným pozdrevem posluchačského kmene, který  zní:

Zdravím všechny posluchačky a posluchače Slobodného  vysielače, ať už  jsou na zeměkouli kdekoliv! 

Formulka  stálá a podložená.  Protože  vím, že  na příjmu jsou Slováci a Češi nejen z našich dvou republik, ale doslova z celého světa. I toho hodně  vzdáleného. Klasicky přirozeně  ze  Spojených států,  ale  i z Austrálie  – však také kolega  Klokan už několikrát na Kose  publikoval,  ale i z Brazílie.  Kde žije  se svou rodinou  dnešní premierový autor Kosy  -Charlie.

Už několikrát se mi ozval v  reakci  na různá témata  Hodiny  vlka  a  já ho požádal, jestli by mi neudělal situační  zprávu o tom, jak to mají  s covidem v  Brazílii. Co se  například  očkování týče.

Mimo jiné proto, že  Brazílie  patří mezi několik zemí, co ve velkém aplikují  „zízračný“ lék ivermectin. Kteří  odpírači vakcinace  vynášejí  nyní jako svůj hlavní  trumf proti potřebě nechat se očkovat.   Ohledně ivermectinu  se ozval nejprve   sám. O nějaký přehled ohledně očkování jsem si řekl. Dávám najednou oba jeho  maily. Psal je pro mou potřebu. Netušil, že  by mohly  jít na sklo. Věřím, že  snadno zkousnete  formu, jíž  jsou maily napsané. Důležitý je obsah. Proto má  Charlie na Kose autorský debut.  Brazílii máme  všichni zaškatulkovanou jako zemi třetího světa,kde  pěstují skvělou kávu a  hrají úžasný  fotbal. Ale  organizace  čehokoliv – klasická jihoamerická maňana, ne? Zjistíte, že opravdu, ale opravdu NE!!!!! Že  banda  českých politikářů  v mnoha ohledech nesahá  těm  brazilským ani  k jejich kotníkům. Co se  covidu  týče.  Takže  Charlie!

Mail první – o ivermectinu

AHOJ VLKU ,

ZDRAVIM Z BRAZIL. POCUVAL SOM VCERA AKO VZDY HODINU VLKA NA SL. VYSIELACI A PRAVDU POVEDIAC MOC SA MI TO NEPACILO. TVOJ SUPER TO BRAL AZ MOC ZOVIALNE, LAHKO A ZREJME ČERPAL INFORMACIE Z NIE MOC DÔVERNÝCH ZDROJOV.

POPROSIM TA,

PRECITAJ SI ZOPAR MOJICH PRAVDIVYCH INFORMACII TU Z BRAZÍLIE OHLADOM IVERMECTINU..A HLAVNE PROSIM TA. ALE ABY SI BOL ESTE VACSI PROFIK „DENGUE“ SA VYSLOVUJE „DENGI“ NEVYSLOVUJE SA AKO STE OBAJA VO VYSIELANÍ VYSLOVOVALI “ D E N G U E “ ! TO NIE.
(myslim to v dobrom – nekritizujem )

DIK A TERAZ TERAZ POĎME K MOJEJ SPRAVE.

1. Balenie IVM v Brazílii 6mg 4 tabletky stoji na pulte v prepočte 2,50 EUR a mame ho tu skutocne dost aj ked spotreba prudko narastá.
Vláda Brazílie stopla vyvoz IVM do celého sveta, zrejme aby ho bolo dostatok pre brazilsky trh.,,zda sa je IVM je v kurze.

3. IVERMECTIN sa VÔBEC NEPOUŽÍVA na liecenie horucky DENGUE (DENGI) je to FÁMA JE TO ABSOLUTNA BLBOST ktora zrejme vznikla v Europe. NIE JE TO PRAVDA ANI NÁHODOU !!!!!

Na liečenie DENGUE sa pouzivaju PARACETAMOL, TYLENOL DIPIRONA, NOVALGIN skratka lieky na znizenie horucky a proti bolesti.

Je zakazne pouzivat acylpirin, aspirin, ibuprofen, voltaren, cataflam..lieky co podporuju vznik krvacania.(zjemnuju viskozitu krvi)

( Prosim upresni tuto informaciu pre svojich posluchacov, potvrdzuje mi to aj moja manželka rodená brazilka – lekarka.- cize mam info skutocne z prvej ruky )

Tu v Brazílii je vsetko otvorene, restauracie, obchody,,atd…aj ked podla statistiky zomiera denne 1000 ludi – presne ako pred rokom ked bolo vsetko zavrete a bol lockdown 3 mesiace, ..cize my neriešime rúska ako na Slovensku, alebo v Cechach…tu sa ruska nosia ale na druhej strane je tu vsetko otvorene a ekonomika sa dvíha z prachu.

BRAZILCI POUZIVAJU RÙSKA v POHODE ALE NA PLAZACH, A PRI SPORTOCH SA NEPOUZIVAJU. ZÁKLADOM OCHRANY JE HYGIENA A VYHÝBANIE SA VELKYM „FESTAM“ = ZABÁVAM ako je teraz CARNEVAL….a to je prave velky problem pre Brazilcov. Ony sa skratka budu bavit na tajnych oslavach kde sa stretne aj 3.000 ludi samozrejme ide o mladych ludi bez rusok. .Preto je tu tazke porazit COVID..

P.S. MOJ DLHOROCNY kamarat magister majitel lekarne z Bratislavy ma požiadal o zaslanie 20 baleni IVM..siel som na postu a bez uspechu..pani mi jasne odmietla prevziat balik so slovami ze mi to jednoducho brazilska colnica zabavi a nepusti von. A vlada jasne zakazala vyvazat vsetko co je spolocné s COVIDOM ruska, rukavice.filtre,,,IVM atd

Z politickeho hladiska nas prezident Bolsonaro jasne s prehľadom boduje a jeho slova spred roka, o sposoboch lieceni COVIDU mu dávajú jasne za pravdu…..napr v apríli minulého roku zrazil vsetky dane na vitamin C, D, Zinok..atd ale to je uz tema o politike ..to je nabuduce…ak budes mit zajem.

Zatial vsetko a ostavam s pozdravom

Charlie
Sao Paulo,
BRAZIL

 

Mail druhý  – o očkování

AHOJ VLKU ZDRAVIM Z KRASNEJ HORUCEJ  BRAZÍLIE,

OHLADOM OCKOVANIA V BRAZÍLII SKUSIM ZHRNÚŤ POZNATKY KTORE SU ZO SERIOZNYCH WEBOV AKO ANVISA (NARODNA AGENTURA NA DOHLAD ZDRAVOTNE NEZÁVADNÝCH POTRAVIN,LIEKOV…PRODUKTOV etc.)
KAZDA JEDNA VAKCÍNA KTORA SA VYRÁBA NA SVETE MA DVERE OTVORENE PRE BRAZILSKY A LATINSKO AMERICKY TRH  -MUSI VSAK SPLNAT PODMIENKY „ANVISA“
PFIZER SA TO SNAZIL OBÍSŤ A DOSLOVA POUZIT NEJAKÚ KLAUZULU  WHO O „EMERGENCY USE“  URYCHLENOM SCHVALENI V CASE NUTNEJ POTREBY, ALE TYM SI  JEDINE ZKOMPLIKOVAL SITUACI NA BRAZILSKOM A LATINSKO-AMERICKOM TRHU.
AZ TERAZ . února  ANVISA RIADNE ZAREGISTROVALA PFIZER ZE JE VYROBCA VAKCIN A MOZE SA ZACAT OFICIALNE TESTOVAT. (Pozn> To vies my tu nepadame na prdel z nejakych amikov….a to je pobočka Pfizer v Brazílii  uz 65 rokov, má  slusne renome a zamestnáva 1600 ludi, OBRAT PFIZER NA BRAZILSKOM TRHU V R.2018 BOL ZAVRATNYCH  6 BILIONOV REALOV. COZE JE 6 000 000 000   = 1,000.000.000 EURO   https://www.pfizer.com.br/sobre-a-pfizer/institucional
No ale poďme k inym vakcinam:
 OPOZÍCIA KRITIZOVALA KRITIZUJE NASHO PREZIDENTA BOLSONARA ZE BRAZÍLIA JE POZADU S OCKOVANIM , ALE TO JE BLBOST. ON SA JASNE VYJADRIL ZE MEDZI NÍM A VAKCINAMI JE ANVISA.. KED ANVISA SCHVÁLI AKUKOLVEK VAKCÍNU BUDE SA VYRABAT V BRAZÍLII..POZOR..JE TO JEDNA Z ROZUMNYCH PODMIENOK BRAZÍLSKEJ VLADY.
 BOLSONARO E JEHO VLÁDA SI JASNE UVEDOMILI ZE MOZE NASTAT SITUACIA KTORA UZ NASTALA V EURÓPE,  ZE BUDE NEDOSTATOK VAKCIN. A BOLSONARO JASNE POVEDAL…NASOU ULOHOU JE ZAOCKOVAT  MIN. 80%  BRAZÍLSKEJ POPULÁCIE = ZHRUBA 180 MILIÓNOV ĽUDÍ A TO SA NAM PODARI IBA VTEDY KEĎ BUDEME VAKCÍNU VYRABAT TU V BRAZÍLII. JASNE SI UVEDOMIL ZE CEZ VAKCINY SA BUDÚ JEDNOTLIVÉ ŠTÁTY DOSLOVA VYDIERAŤ A  VYROBCOVIA VAKCIN BUDU PRETLAČAŤ SVOJE GEOPOLITICKÉ ZÁUJMY.
PRETO SA UZ VYRABA V SPOLUPRÁCI S ČÍNOU VAKCÍNA CORONAVAC , LEBO CINSKA VAKCÍNA PREŠLA AKO PRVÁ TAKMER VŠETKÝMI TESTAMI. .BRAZÍLIA DOVÁŽA ZAKL. MATERIAL A Z 1 LITRA JE SCHOPNA ZA 1 DEN V INSTITUTE BUTANTAN (STAT SAO PAULO)  1 MIL KUSOV VAKCIN KTORA BUDE ZASOBOVAT HLAVNE BRAZILSKY A LATINSKOAMERICKY TRH.
Pozna> INŠTITÚT BUTANTAN JE VELAVAZENA OBROVSKA BRAZILSKA INSTITUCIA -USTAV  VEDCOV A IMUNOLOGOV  S VÝROBOU VAKCIN A S HISTÓRIOU 120 ROKOV !
VELMI USPESNE NAPREDUJE SCHVAĽOVANIE SPUTNIK V., PODLA NAJNOVSICH SPRAV Z TISKU DOKONCA S PONUKOU OD PUTINA, ABY BRAZÍLIA A INDIA VYRÁBALA SPUTNIK A POMOHLA RUSKU ZÁSOBOVAŤ SVETOVÝ TRH.
TERAZ TROCHU ASPON OKRAJOM AKO PREBIEHA SCHVAĽOVANIE VAKCIN (UDAJE Z OFICIALNEJ STRANKY ANVISA)|
MA TO 6 ETAP
1. ZAKLADNA FAZA REGISTRACIA , IDENTIFIKÁCIA VAKCINY,  PREZENTACE A  DOLOŽENIE MATERIALOV
2. KLINICKE TESTY  (IN VITRO)- SU TO TESTY KTORE SA VYKONAVAJU NA NEZIVOM ORGANIZME, ZVYCAJNE SU TO BUNKY, TKANIVA A ORGÁNY
3.. FAZA  ..TESTY NA SKUPINE TATO FAZA MA 3 PODFÁZY 144  , 600  A VÝSLEDKY NA REAKCIE VAKCINY – DOPADY NA ZDRAVIE
4.. FAZA  ..TESTY NA BALENIE,A  DISTRIBÚCIU VAKCINY-LOGISTIKA
5.. FAZA  ..TESTY NA SKUPINE 9 MILIÓNOV  DOBROVOLNIKOV  A VYSLEDNA STUDIA -VYSLEDKY ZDRAVOTNA NEZAVADNOST A UCINNOST VAKCINY
6. FAZA  PO VYHODNOTENÍ ZDRAVOTNEJ NEZÁVADNEJ VAKCINY, JEJ ÚSPEŠNOSTI PROTI NEMOCIAM, ANVISA SCHVAĽUJE MASOVU VYROBU A DISTRIBUCIU LIEKOV, VAKCIN
UDAJE AKO ANVISA REGRUTUJE DOBROVOLNIKOV JE KNOW HOW ANVISA A NA STRANKE JE NAPISANE..NEBUDU TO ZVEREJNOVAT !
CIZE AKO VIDÍME PFIZER AJ KED TLAČIL CEZ WHO NEPREŠIEL  CEZ 3 FAZU LEBO SA NEZARUCIL, NEGARANTOVAL ZDRAVIE A NEPREVZAL ZODPOVEDNOST ZA PRIPADNE SKODY NA ZDRAVI VAKCINOVANÝCH LUDI A JE PEKNE V PORADÍ.
CIE JE UPLNE JASNÉ ZE BRAZILIA TO BERIE CELKOM VAZNE A MA TO PODLA MNA POCTIVO PREMAKANE S VYHLADOM DO BUDÚCNA. CORONAVAC SA TERAZ PODAVA VO VELKOM A TO JE TA SKUPINA 9 MILIONOV LUDI ZAVERECNA FAZA, ABY BRAZÍLIA CEZ ODOBRENIE ANVISA SPUSTILA MASOVU VYROBU VAKCINY.
SÚČASNÁ SITUÁCIA V BRAZÍLII :
 OČKUJE  SA VESELO  V CELEJ BRAZÍLII HLAVNE SYSTEMOM DRIVE-THRU, SU TOHO PLNE VIDEO NA YOUTUBE, CO JE SUPER NAPAD..(VIDEL SOM FOTKU Z ČIECH AKO SA NIEKDE V CEKARNE TISLO MNOHO STARÝCH ĽUDÍ HLAVA NA HLAVE A ČAKALI NA OČKOVANIE – BOL TO DES – A URCITE KDO  NEBOL CHORÝ TAK TO TAM MUSEL DOSTAT ! )
OPOZICIA NEVYTLKA POLITICKE BODY ZO SITUACIE AKO TO BOHUZIAL VIDNO NA SLOVENSKU ( V CECHACH MOZNO TIEZ-NEVIEM)
NAOPAK NAPR V ŠTÁTE BAHIA SA SPOJILA OPOZICIA S VLÁDOU ŠTÁTU BAHIA  A SPOLOCNE KRASNE MAKAJU NA VYRIESENI PROBLEMOV.
ZASE NA DRUHEJ STRANE V STATE SAO PAULO JE TO OPAČNE, LEBO GUVERNÉR STATU SP  JOÃO DORIA SI BRÚSI ZUBY NA PREZIDENTSKÚ STOLIČKU A SNAZI SA SILOU MOCOU PRESADIŤ BEZ TESTOV AMERICKY PFIZER..  ALE NEMA SANCU A JEHO POPULARITA V SPOLOČNOSTI (AJ JA SOM HO VOLIL) JASNE PADÁ…JE TO TYP PODNIKATELA USPESNEHO, ALE AKO POLITIK SKLAMA A IDE PROTI SVOJIM VOLICOM.
SYSTEM OCKOVANIE V BRAZÍLII JE PREHLADNY A JEDNODUCHY.
 NAPR OD
1.2 -14.2 SA BUDU OCKOVAT OBYVATELIA NAD 90 ROKOV
14.2-28.2   OBYVATELIA 85-90 ROKOV
1.3.- 15.3   OBYVATELIA  80-85 ROKOV.ROKOV…ATD ATD..BEZ PRIHLASOK, BEZ REGISTRACII KDO PRIDE JE ZAOCKOVANY V AUTE DOSTANE PREUKAZ O DÁTUME JEHO DATACH A CELE TO TRVA 2-3 MINÚTY .
MOJA MANZELKA JE  ROZHODNE ZA OCKOVANIE, ALE ROZHODNE NIE PFIZER..TA TU NEMA DOBRE MENO, LEBO CHCELA OBIST BRAZÍLSKE ZAKONY A NA TO SU BRAZILCI VELMI HÁKLIVÝ.
JA OSOBNE SA DAT OCKOVAT NEMUSIM..A AK TAK AKO SLOVAN ROZHODNE KOLI MOJEJ BIELEJ KRASNEJ DNA :O)   URCITE SO SPUTNIKOM.
ESTE POZNAMKA NA KONIEC OHLADOM VAKCINY CORONOVAC. : TA SA TERAZ TESTUJE PRESNE OCKOVANIM A JE NUTNE ZAOCKOVAT 9 MILIONOV ĽUDÍ. ABY ANVISA OFICILNE POVOLILA VELKU PRODUKCIU A VYROBU KAZDEJ VAKCINY.
VLKU DUFAM ZE SOM TO NAPISAL ASPOŇ TROCHU ZROZUMITELNE, AJ KED SOM SA HODNE ROZPISAL..AKÝKOĽVEK DOTAZ RAD ZODPOVIEM A VYSVETLIM. AK TO JASNE BUDEM VEDIET.
NA ZÁVER: INFORMACIE ČERPAL SOM  Z OFICIÁLNYCH  ZDROJOV  A STRANOK  ANVISA..NEPOUZIVAL SOM ZPRAVY S MASMEDII AKO CNN BRASIL, GLOBO, BAND NEWS …A PODOBNE MAINSTREAMOVE MEDIA..TIE TOTIŽ VYSIELAJU NEPRAVDY A NANAJVYS POLOPRAVDY .(NAPR CNN BRASIL ODVYSIELALA ZE BRAZÍLII UZ VYROBILA 2,6 MILIÓNA VAKCÍN PFIZER..:O)  COZ JE KRAVINA)
JE MI JASNE ZE TY PRACUJEŠ  S OVERENÝMI FAKTAMI A INFORMACIAMI,  A TAK SA BUDEM VZDY SNAZIT POSLAT OVERENE SPRAVY – NA MOJU ZODPOVEDNOST.
S POZDRAVOM
CHARLIE
SÃO PAULO
BRASIL
Vlkův  dovětek:
Závěry si udělejte  sami!
Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.