Docházejí mi slova


Nebaví mne  psát o koroně. Co nebaví  – už mne to děsí. Ještě  daleko více  mne ovšem irituje  leitmotiv-  korona a  čeští politikáři.  Jakkoliv  tohle je opravdu žhavé  téma.Tak nesnesitelně, jak  žádné jiné, které Kosa  za  více než 9let své existence pojednávala. A  navíc  nekonečné. Což je jeho nejtragičtější aspekt.

Jde  totiž o  nekonečnou  ságu selhávání, neodpovědnosti, hlouposti, ignorance, sobeckosti, malosti, podlosti, křiváctví, záškodnictví,  lůzrovství, lhaní, mydlení schodů,  podvádění,  pokrytectví, přihrávání  velkých malých domů, zkrátka  všeho v politice  odporného, leč bohužel a  v tuzemských podmínkách  zejména -možného. Čím více opovrženějšího, tím ovšem častěji používaného.

Všichni se  ovšem zaštiťují  zájmy  státu a především ochrany  obyvatel, ačkoliv  je  zcela  zřejmé,  že nic není,  těm  panákům a panákyním  z obou  hnízd  v malostranských palácích  a  Strakovky  vzdálenější,  že  právě  tohle.  Kdyby  totiž  onen zájem státu a  ochrana  životů jeho obyvatel v době  koronavirové pandemie nezaujímala  nějaké 854. místo v pořadí  důležitosti zájmů  členů vlády, poslanců a senátorů,  nýbrž  -dejme  tomu  už  takové 256., pak  by  česká  republika nepředstavovala  koronavirovou  řiť  celé  planety,  ale  vykazovala  by  alespoň takové  koronavirové  statistiky jako Moldávie, Honduras, Zimbabwe, Nepál a jiné podobně  „rozvinuté“  státy. Zejména  v počtu  covid  úmrtí vztažený  například na 1 milion obyvatel. Pohled  na  skore  Worldometeru mluví jasně.

Jenže  jak vláda, tak opozice  hrají  stále svoje  hry. A nedají se nikým a  ničím rušit.  Proč  také?  Oni mají důležitější  věci na  starosti! Proto  to v  Česku vypadá  jak v  otevřené  ráně morové.  Kterou s vytřeštěnými zraky  sleduje  celý  ostatní svět, zejména ta jeho civilizovanější část.   A  pokud  je  dostatečně cynická, pak si k tomu ještě mne  ruce -s nějakým tím konstatováním “ je skvělé, že  se  ti neuvěřitelně  dementní Češi  rozhodli být  odstrašujícím příkladem  a  celosvětovou laboratoří, kde probíhá ojedinělý  experiment – co se  stane  s celkem vyspělým státem, když korona dostane  volnou ruku“.

Hlavně, že  spousta  hrdých tuzemců, kteří se  na vytváření toho našeho covid zmatku  intenzivně  podílejí vykřikují,

-že máme okamžitě  vystoupit  z EU, protože  sami si prý  budeme  všechno řídit lépe

-že se nenechají očkovat, protože nikomu nebudou sloužit jako pokusní králíci.

Ale  klidně  jsou, s celou Česko republikou,  těmi pokusnými  králíky pro naše  vládní i opoziční papaláše, jenž v  reálu předvádějí, co všechno „dovedou“  když se jim nechá volná  ruka  a  nějaká zlotřilá Brusel, ani nikdo jiný se jim do toho neplete!

Úžasný a naprosto fascinující  bizár, řekl bych,  pokud  bych na šílené Česko  koukal z venku a  nikoliv  zevnitř! Jenže  mám  smůlu. Lítám v tom také, aniž  bych disponoval sebemenší  šancí cokoliv ovlivnit…. Bezmocně  zírám na  vládu i opozici.

Ale  je bez debat,  že  nesporně daleko větší  díl  za  český  covidový  debakl nese  Babiš a jeho kabinet. Především Babiš  osobně. Nebudu dokladovat  proč, to už  Kosa  popsala  stokrát. Nejméně.  Ale příslušný, nesmazatelný  díl patří přirozeně  i  do opozičních lavic. Ani tohle nehodlám rozvíjet. Ze  stejného důvodu. Jen dodám, že  pokud patříte nikoliv  k  myslícím jedincům, nýbrž  do sekt  jednotlivých  partají a jejich  vůdců,  a přesto se mnou nesouhlasíte, pak je na  čase, abyste  se  seznámili s průběhem pátečních ne/jednání ve  sněmovně.

Ta  si předsevzala, že jednak  projedná  znovu  senátem vrácený Pandemický zákon a  pak Nouzový stav. Resp.  jeho prodloužení  do 30.března  t.r. Na obojím existovala  předběžná dohoda  mezi  menšinovou vládou a  většinou opozice.

A  co, že  se  odehrávalo ve  skutečnosti?

Například  to, že  Babiš s Blatným slíbili dodat  protistraně  před zahájením sněmovní schůze  podklady o tom, proč  nouzový stav do 30.března.  Nedodali nic!!!  Chápe to někdo?

Další chuťovkou je, že  schůze  sněmovny  nezačala, jak bylo předem domluveno. Nekonala se  ani pevně  domluvená předjednání  Babiš  versus  opozice. Proč? No protože  premier  jaksi neměl čas!  Zdržely ho  nesporně  důležitější  věci. Jako návštěva  Thomayerovy  nemocnice,  kde jedné pacientce  právě  aplikovali  dovezený zázračný lék Bamlanivimab.

Což Babiš  promptně  ohlásil celému světu a  svém FB!  Také jste  v pátek brzo ráno cítili, jak se  země  zachvěla?

A opozice v  tom  čase, bez slíbených  podkladů, zírala  do prázdna  jak  skupina  neandrtálců uprostřed  současného New  Yorku….

Tentokráte  se rozhodně nedivím jejich rozhořčení. Dokonce  už  ani  tomu, ze  si vynutili nakonec  schválení  senátního kutilství nad Pandemickým zákonem a  prohlásili, že  je nyní ochotna  dát  vládě oněch dalších nouzvých 30 dní, ale nikoliv  jako prodloužení  v  té době  ještě  platného nouzového stavu vyjednaného s  hejtmany, protože pak by prodloužení znamenalo plné a  veřejné přiznání  jejich  obrovského a záměrného  selhání při hlasování  11. února,  nýbrž  jako zcela nový stav nouze, který s  tím starým prý nemá  vůbec  nic  společného.  Protože  prý nastala  nová skutečnost  – šíří se nám tu britská mutace. Do opozičních  lavic  sděluji, že nikoliv  od  25. února  2021 nýbrž  nejméně od  Silvestra  2020… A  11. února  to každý  obyčejný občan  viděl a věděl. Jen pro opozičnípolitikáře  je  to zjevně nová věc….

Ale  chápu je.  S Babišem, který  hraje  takovéhle  divadlo a nutně musel do té Thomayerky místo do sněmovny a nedodrží  slovo ohledně podkladů zacházet  slušně? Proč? K čemu?

Takže  když se sněmovní prach konečně  v 11,00 hod. usadil a všichni si  vyřídili svoje  důležitější a neodkladnější  věci na FB a jinde, konečně se začalo jednat. Aby  „už“ za  3 hodinky  sněmovna  sfoukla  ten Pandemický  zákon  v opoziční superúpravě a Babiš  se  dal vodit na  vařené nudli.

V době, kdy  píši  tenhle  článek  ještě nemám povědomí, jak to dopadlo  s tím stavem nouze  do 30. března.    Ačkoliv  signály  o lockdownu, který uzavře  opravdu   celou obchodní  sít s výjimkou potravin drogerie, lékáren a  zdravotnických pomůcek a  také 1. a 2. třídy  škol a  dokonce,vůbec poprvé i  mateřské školky a nejspíš  nás  v pohybu omezí  jen  katastr  našeho bydliště, plus  další omezení, jsou  mimořádně intenzivní.

Je také proč. Ačkoliv  je mi jasné , že  covidignoři, popírači,  chřipčičkáři a  ti,co se  přece nenechají vypnout nikdy, nic  takového  neuznají. A  fýrer  Tomio  bude znovu a znovu vykřikovat, že  je potřeba jen ochránit  ohrožené  skupiny,  a  ostatní  nechat  žít, aniž  by se pochlubil geniálním řešením, jak to konkrétně, v době  bezpříkladné  covidové  exploze a rozpadu zdravotního systému -provést!

Nicméně dnes už je  zjevně i tohle málo. Experti volají po naprosto nekompromisním  lockdwnu italského střihu z jara  2020. Kdy v postižených oblastech severní Itálie zastavili  úplně všechno. S výjimkou kritické infrastruktury. Tedy i tamní průmysl. Babiš, Zeman a Schillerová  na  ten český nehodlají nechat  sáhnout. I když je  zřejmé, že  vedle  školek a škol,  jsou pracoviště  hlavním zdrojem  nekontrolovaného  šíření nákazy a  nějaké testy, zejména  ty  antigenní, pokud je  firmy  vůbec budou používat, na  tom nic nezmění! Jenže  po  kolapsu zdravotnictví by mohl následovat kolaps  ekonomiky.  Jen  bez zastavení  výroby a  třítýdenním  skutečně tvrdém lockdownu,  se vším všudy,  už asi vážně nemáme  naději na nějaké zlepšení.  Zhoršení a  obrovské  je  naprosto realistické.

Jak ukazuje  následující expertní  článek, převzatý ze  Seznamu. cz, v podobě nejdůležitějších  částí. Přebírám nerad, ale jak stojí  v titulku – docházejí mi slova.  Cítím však potřebu sdělit, že  to, co nyní považujeme za  covidové peklo, nám už pozítří, jestliže  s tím rychle něco hodně razantního neuděláme, může  připadat jako čas idylické selanky.

Ovšem  tohle  naši papaláši z vlády, sněmovny, senátu  – neřeší oni nemají čas protože  je zajímají jen jejich hry. Pohroma  ovšem klepe na dveře. A nebude  se nás  ptát , zda  smí vstoupit. Pokud  ty  dveře  rázně a důsledně nepřibouchneme.

Nevěříte?  Takže  nezbývá, než  vás, s odpuštěním  – praštit mez  oči s třemi  variantami  budoucího  vývoje   šíření covidu  v České republice, tak, jak je v pátek  veřejnosti  představil ředitel ÚZIS Ladislav Dušek. Takto šéf  vládních  zdravotnických statistiků!  Nikoliv nějaký  vlk, který  doložitelně  při vánočním rozvolnění  předpověděl, že k prvnímu výročí  zavlečení korony  do ČR budeme mít nejméně  20 000 mrtvých na/s covid/covidem., nýbrž  vrchní státní  zdravotní počtář. Který disponuje  daleko hlubším vhledem  do covidové propasti než  já.  Jeho výpočty, ve všech třech  variantách jsou naprosto šokující a zdrcující! Nemá smysl mluvit. Dejme  grafy a  čísla.  I když je mi  dávno jasné, že  na  covidignory neplatí  vůbec nic. Kromě případu, že  je osobně poveze  rychlá  k  okamžité intubaci na JIP.

Jak už  řečeno  – státní zdravotní statistici z UZIS  propočítali tři  varianty  dalšího šíření  covidu v ČR a  to podle  množství společenských kontaktů obyvatelstva v nejbližší budoucnosti:

Varianta  I.  – budeme  si počínat  STEJNĚ NEODPOVĚDNĚ,IGNORANTSKY A  HLOUPĚ  jako dosud, či dokonce  ROZVOLNÍME, jak požaduje  fýra Okamura, Volný  a  další a  další krysaři,za nadšeného potlesku  Csákových a  dalších podobných

Vidíte  to, co já?  Tu hrůzu????  V březnu přes  800 000a  v dubnu  už  přes  1 000 000 nově nakažených?  Nedovedu si to představit. A ani nechci. Jestliže  by  tohle covidinferno nastalo, pak se sesype nejen  systém zdravotní  péče!  Ale úplně  všechno! Kladu si otázku, jak při takovýhle počtech nakažených  a zejména  KDO dokáže  udržet v  chodu  vodárny, elektrárny, distribuci plynu, tepla, kdo bude  v prodejnách potravin prodávat a je zásobovat, kdo zajistí elementární bezpečnost v ulicích a  vůbec  základní  chod  státu????!!!!  Nic z  toho by nebylo možné!!!  Přidejte  si k tomu  z počtu nakažených  nejméně  2,ale  spíše  3 a možná 4 procenta těch, co zemřou  díky  rozpadu zdravotního systému. Pak se pohybujeme  někde mezi 36 000 až 72 000 úmrtí  za  pouhé  DVA  měsíce!!!!

Pamatujete, jak ještě  před  14 dny  opozice, Havlíček, Dlouhý, Prouza,Chcípl Pes, fýra  Okamura a další a  další včetně  podstatné části sdělovadel  chtěli posílat děti do škol a otevírat  všechno možné?  S  výjimkou chcíplých psů  fýry  Okamury a exotů jim na  roveň postavených   ignorů a  ignorantů  dnes o nich náhle  není slyšet. A Babiš, Plaga a pod si také  KONEČNĚ  uložili alespoň bobříka  mlčení.  Nepotřeboval  jsem  ani tehdy  ani dnes  žádný UZIS, abych si snadno spočítal která  bije.

Zdá se, že  s dalším nouzovým stavem, uzavřením škol a dalšími zpřísněními snad tohoto scénáře  zůstaneme  ušetřeni  – jen tak mimochodem, zaznamenali jste  vyjádření  další původní rozvolňovačky  – středočeské hejtmanky  Peckové,  že jen v jejím regionu  bylo 200 školních hotspotů  šíření  nákazy?! A  to chodila  jen 1. a 2. třída….. Jak byx  to asi vypadalo, kdyby se školy  otevřely  v daleko větším rozměru?!

Takže  si dáme  další možnost

Tohle asi tak odpovídá  tomu,  co bychom tu technicky  příštích  30 dnů mohli mít….

Za mne  opět jen děs  a  hrůza! Za  výhru považujeme, když  se  v dubnu  vrátíme na  současná  zcela  šílená  čísla…..  Milion  nově nakažených nebude  za pouhý  duben, ale za oba jarní měsíce dohromady…. Dochází mi slova. Opět – jak si kdo představuje  udržitelnost  základního zásobování energiemi, vodou , zásobování a prodeje  nezbytného sortimentu?    A počet mrtvých  za ty  dva měsíce?  Bude stačit stejné číslo jako za první rok covidu nebo ho máme  hned  zdvojnásobit  a  objednat  kremační kapacity  v  celé sousední Evropě?

Abychom prožili  tenhle  „šťastný“ příběh s 900 000 nově  evidovaných covidů velmi pravděpodobně  bychom se  potřebovali dobrovolně  uzavřít  doma a  k tomu zastavit  průmysl…. Ale odměnou za  to by přišel  žádoucí obrat.  Jenže  vláda  se k tomu neodváží, opozice  by jí to ani nedovolila, podstatná  část  tisku  také ne. Ale kdybychom si to dovolili my  sami,  tak tyhle  kazisvěty  k ničemu nepotřebujeme!!!  Jenže,  jenže  národ  blbounů nejapných si poradit  nedá a cokoli odepřít  nemíní!  Takže,  s velkým štěstím snad  uhrajeme   tu remízu z varianty  B.  Která je ovšem jasnou prohrou, ba  spíše  pádem do propasti.

A ještě  si ukážeme, jak varianta  A a B  zatíží  český zdravotní systém. Tohle  dávám speciálně pr covidignory. Mohou popírat  co chtějí,  Ale  fakt , že je  v  ČR konečný  počet nemocničních postelí, kyslíkových a  JIP a  ARO lůžek snad  chápou  i tihle  dutohlavové.  Více jich nevyčaruje  ani jejich  fantazie. V koutku duše  doufám,  že ty  dva jednoduché grafy pochopí. Ale  nevsadil bych na  to:

  Ještě  připojím  krátký  komentář:

Jsem mimořádně zvědav, jak to Duškovi a jeho počtářům z UZIS  vyjde. Technokratické já mi říká, že  jejich predikce  jsou   asi bohužel – přesné.  Ale živá  bytost  ve  mně  se  tomu vzpírá. A  namítá  – jsou  faktory mimo rovnice a  jejich proměnné.  Které  ovšem jsou schopny  sehrát  zásadní  roli.

Náš  současný  covidový  malér  stojí na  dvou nohách

1- neschopnosti, malosti , hluposti, politických elit, nízkých a podlých  partajních zájmů

2- hlouposti a ignorantství podstatné  části obyvatelstva  přijmout  nějaké osobní omezení.

S idiotstvím  politikářů, tzv. celebrit  a  části sdělovadel  nikdo nic nesvede.  Tady nelze  čekat  žádný obrat.

Ale  my  sami?  Duškovy  prognozy  by  už více méně, svými důsledky, zasáhly  úplně  každou rodinu.   Evidentně pro obrovskou  spoustu našinců  platí, že pokud  se  o kamna nespálí, neuvěří, že  jsou horká.     Nyní si  a to hned v březnu,  na  ta rozpálená kamna  sáhneme.  Zřejmě  úplně  všichni.   Jestli tohle neobrátí naše chápání  covidu jako hrozby, tak nám doopravdy není pomoci!  Takže  snad ta  čísla  budou  nakonec  lepší  než  Dušek, UZIS  a já  na základě  výpočtů , čekáme. Své sehraje  určitě  i  očkování, ačkoli v  českém podání, pod  „taktovkou“  vládního samozmocněnce  Babiše  jde o naprostou  blamáž, navíc  kříženou  s  parodií.  Ale  i přes  jeho  absolutní selhání  se  projevit musí. Očkování ve  svých důsledcích je prostě blbovzdorné. I Babišovzdorné Viz  čísla z Izraele, která odprezentuji  zítra.  Protože představují  zcela jasné světlo na konci našeho beznadějného a bezútěšného tunelu!

Tedy  za předpokladu,  že  se nepřipojí  do  „hry“  další velká  temná  hrozba, která se objevila  na  obzoru -viz

Jihoafrická mutace se tu v žádném případě nesmí šířit, varuje vědec

„Vláda musí okamžitě konat, jinak se tato varianta nekontrolovatelně rozšíří,“ říká v rozhovoru pro Seznam Zprávy vědec Omar Šerý. Na mysli má jihoafrickou mutaci, kterou se mohou nakazit i lidé, kteří již covid-19 prodělali.

Je to znepokojivé svědectví špičkového českého vědce. Především o tom, jak vláda fatálně selhává v boji s epidemií a neposlouchá, co jí radí odborníci. Brněnský neurobiolog a specialista na DNA diagnostiku Omar Šerý tráví mnoho hodin týdně ve „skafandru“ při výzkumu koronaviru. S kolegy nyní prověřují také několik vzorků s podezřením na takzvanou jihoafrickou mutaci koronaviru. Podle nich se v pátek na 99,9 procenta podezření potvrdí. „Vláda musí okamžitě konat, jinak se tato varianta nekontrolovatelně rozšíří,“ říká Šerý v rozhovoru pro Seznam Zprávy.

Ten rozhovor s  Omarem Šerým je  obsáhlý. Doporučuji si ho pečlivě přečíst Hlavní závěry  jsou:

-vláda dělá jen ta opatření, která obyvatelstvo nevezme příliš  negativně

-názory  expertů ji nikdy  vážně nezajímaly, pokud nesouzněly  s představami politikářů

-když už  si je  vůbec vyslechla, pak jen jedním uchem a tím druhým je  pustila okamžitě z hlavy

-karanténa  v  současné  zkrácené podobě  nedává smysl,  po 10-ti dnech bez  výstupního  testu se  přenašeči vypouštějí do prostoru. Tohle  už je -naštěstí právě předěláno na  14 dnů.

-vláda  vydává  obrovské sumy  peněz na  kde co, ale na naprosto pořádné laboratorní vybavení se jaksi nedostává

-jestli se tu rozjede jihoafrická mutace,  pak nechť nám pomáhají všichni svatí. Protože  od politických  elit nemůžeme  čekat  vůbec nic. Bez ohledu na  stranickou  příslušnost.

A  na úplný  závěr  ještě jedna  drobnost.  Jakkoliv  jsem mimo jakékoliv  centrum dění  a informace ke mně  docházejí  jen velmi spoře, přeci jen sem tam nějaký  ten chodbový  drb dorazí. Na jejich základě, kdybych byl poslancem  s  přístupem k interpelacím, rozhodně  bych  Andreji Babišovi a jeho fámulusovi Blatnému položil dvě jednoduché  otázky:

1- jaký  podíl z  celkově prováděných anticovidových testů  připadá  na  firmy , které jsou součástí  skupiny  Agrofert?  Je pravda, že to je  až 50% z celku?

2- jaký podíl z kontingentu  100 000  od Francie  zapůjčených očkovacích látek Pfizer  připadne na  očkování  pracovníků ze  skupiny  Agrofert? A kde je možné účinně zkontrolovat,  kam se rozdistribuují?

Ty otázky jsou zformulovány  na základě  osobních informací, které  do vlčího doupěte  dorazily. Rád  bych  věděl, jestli jsou pravdivé.

Odpovědi bych, jako poslanec  vymáhal  nesmlouvavě.

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.