Izrael a jeho data z očkování jako světlo na konci tunelu české covid beznaděje


Včera, když  jsem popisoval  českou covidovou tragedii a  naprosto  zoufalý  odhad  nejbližší budoucnosti, jak ji ve  svých  prognozách v pátek odprezentoval  profesor  Dušek a UZIS,  jste  četli, že  dnes odprezentuji  čísla  o izraelském očkování proti covidu a jeho dopadech na zvládání pandemie.  Dnes tento slib  rád  splním, protože  po včerejší depresi je potřeba  dát  trochu naděje.  Vedle  toho, pořád  je ve společnosti  nadkriticky mnoho odmítačů očkování.  A  to i v  situaci, že  už  za   odmítání tvrdě  zaplatí pokud  v nejbližších  třech měsících si na  ně covid  došlápne  a  to v  jakékoliv  vážnější podobě. Protože, pokud  nedisponují opravdu exkluzivními styky a kontakty, velkým balíkem prachů nebo nejsou opakovaně miláčky  štěstěny, na ně  jednoduše  nemocniční postel už nezbude.

Ale  jsou  hodně  sekundární  cílovou skupinou. V prvé řadě  cílím na  vás, co chápete  vážnost  maléru a  potřebujete nějakou  naději. V Izraeli jí  našli a  uchopili. Snad  to dokážeme  i v Česku. Děkuji IM za  upozornění na  tento materiál. Je převzat  ze  serveru  Our World in Data.  Přeložen byl strojním překladačem. Proto prosím o jistou dávku tolerance k jeho lingvistické kvalitě.

Očkování a dopad COVID-19 – naše neustále aktualizovaná data pro Izrael

Izrael dosud provedl nejrychlejší kampaň zaočkovanou proti populaci COVID-19. Svět nyní sleduje, jak se pandemie v zemi vyvíjí, aby posoudila, zda má očkování zamýšlený účinek a jak účinné by mohlo být při prevenci infekce, závažných onemocnění a smrti.

Odpověď na otázku, jaký dopad má očkovací kampaň na vývoj COVID-19, vyžaduje důkladnou analýzu založenou na epidemiologickém modelu. Jediné, co zde můžeme udělat, je představit některá relevantní data ke sledování toho, co se děje. Mějte na paměti, že změny v počtu případů, hospitalizacích a úmrtích nelze přičíst pouze dopadu očkování.

Abychom mohli sledovat vývoj pandemie v Izraeli, v následujících grafech zobrazujeme údaje o očkování, potvrzených případech, hospitalizacích, hospitalizaci na JIP a úmrtích. Níže uvedená data pocházejí z více zdrojů:

  • Údaje o očkování, potvrzených případech a hospitalizacích podle věku a geografické skupiny (časné nebo pozdní očkování) pocházejí z prací Hagai Rossman, Smadar Shilo, Tomer Meir, Malka Gorfine, Uri Shalit a Eran Segal.  Jejich předtištěný papír najdete zde . Tyto údaje budou aktualizovány každých několik dní.
  • Údaje o celkových očkováních (z našeho globálního souboru údajů o očkování ) a potvrzených případech a úmrtích (z Johns Hopkins University) jsou denně aktualizovány .
  • Údaje o potvrzených případech podle věkových skupin a o hospitalizacích a přijetí na JIP pocházejí od izraelské vlády a jsou aktualizovány každý týden .

Očkování

Očkování podle věku

Izrael: Podíl dospělých, kteří dostali jednu nebo dvě dávky
vakcíny COVID-19

Tento graf ukazuje podíl dospělých, kteří dostali alespoň jednu nebo obě dávky vakcíny COVID-19. To je rozděleno podle věku.

Tato data pocházejí z prací Hagai Rossman, Smadar Shilo, Tomer Meir, Malka Gorfine, Uri Shalit a Eran Segal. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.