Když nemá slova vlk,má je prezident lékařské komory Dr.Kubek. DOPLNĚNO!!!


Dnes  vydávám dva články najednou. Musím. Ačkoliv  se tomu zásadně  bráním. Tohle je mikroweb, žádná zpravodajská agentura. Nicméně  – oba jsem převzal, takže  časová náročnost  tvorby je ještě  únosná.

Rozhovor  s  presidentem České  lékařské  komory  Dr.Milanem Kubkem je převzatý z Novinek.cz.  Protože  zcela přesně z vrcholných odborných úst popisuje  to, co se ohledně  covidu  dělo a děje  v naší zemi. Neříká  nic, co byste, zejména  od  září minulého roku, na Kose  opakovaně  a mnohokrát nečetli. Jenže  má  úplně jinou váhu, když  to říká president  ČLK  a když amatér  mého typu.   Navíc  jeho výroky  jsou kompaktní a jdou  vždycky k jádru věci. Což mi dělá potíže. Proto vám ten rozhovor  s Dr. Kubkem  předkládám.

Jsme oběťmi nebývalého experimentu na lidech ze strany Babiše a Blatného, tvrdí šéf lékařské komory Kubek

Stále trváte na tom, že jsme oběti řízeného promořování? 

Vy si myslíte, že to není pravda?

To není teď podstatné, já se ptám vás.

Tak samozřejmě, že ano. Je to nebývalý experiment na lidech. Slepá cesta, která se ukázala, že nikdy nemůže fungovat. Naopak epidemie trvá nejdéle a jsou největší ztráty na lidských životech i ekonomice. Česká republika se stala skanzenem uprostřed Evropy, což vzhledem k tomu, že jsme poměrně vyspělá a bohatá země, tak je obtížně pochopitelné.

Jak si to vysvětlujete vy?

Čelíme stejnému viru jako všude jinde. Nemáme hloupější obyvatelstvo, i když naše tendence švejkovat se v současnosti obrací proti nám. Selhala vláda a sobecká opozice, protože v situaci, kdy jsme v největší krizi v novodobé historii, tak namísto toho, aby se politici dokázali spojit a vyvést zemi z krize, stále politikaří.

Jde jim především o politické body, případně nějaké kšefty, ale rozhodně ne o lidi. Posledních čtrnáct dní řešili nouzový stav, nikoli přísnější opatření, což bylo epidemii celkem vzato úplně jedno a ještě více se rozjela.

Když mluvíte o „řízeném“ promořování, kdo podle vás tedy stojí v jeho čele?

Boj s epidemií řídí ministerstvo zdravotnictví a pan premiér Babiš, a tak je to výsledek jejich práce.

Zároveň jste uvedl, že ministerstvo zdravotnictví vám jako zdravotníkům podráží nohy. V čem?

Například v tom, že neprosazuje důsledně protiepidemická opatření, která mohou epidemii zbrzdit. My už jenom řešíme důsledky toho selhání. Dělá se tu jedna chyba za druhou. Vždycky, když už se trošičku zdálo, že se situace zlepšuje, začali se politici populisticky předhánět, kdo co bude jak rozvolňovat a předkládat nerealistické sliby. Takže se připravili o důvěru veřejnosti.

A k tomu selhal rozjezd očkování, nefunguje testování ani trasování, vlastně prakticky vůbec nic s výjimkou zdravotnictví. A vláda alibisticky přehazuje veškerou zodpovědnost právě na něj.

Narážíte na náměstka ministra zdravotnictví Vladimíra Černého, který minulý týden uvedl, že „za současnou situaci kolem pandemie koronaviru nikdo nemůže, ale jde o tragédii jako každou jinou”?

Také. Minulý týden jsem se v úterý potkal s panem náměstkem. Řekl jsem mu do očí, že je to zbabělý alibismus a naprosto nepřijatelný výrok. To, že vznikla epidemie, je přírodní jev, ale to, že jsme země, která ji naprosto nezvládá, a jsme určitě nejhorší v Evropě, možná na celém světě, zemřelo tu ve skutečnosti víc než 20 tisíc lidí, jsou důsledky chyb při zvládání epidemie. Takže jeho slova nejsou naprosto pravda a je to prostě zbabělý alibismus.

Co byste nyní dělal na místě pana Blatného vy?

(Zamýšlí se) Pokusil bych se zmobilizovat lidi k tomu, aby dodržovali protiepidemická opatření, a vysvětlil bych jim, proč je to nutné, a trval bych na přísném lockdownu včetně všech těch fabrik. Žádné výjimky. Dva tři týdny zatnout zuby, aby lidi viděli, že to má smysl. Mezitím bych připravil plošné testování, a tím bych pak i podmínil obnovení výroby. Dále bych protestoval všechny státní úředníky, rozjel očkování, ale především bych si do toho nenechal mluvit od předsedy vlády Babiše.

Myslíte, že si pan Blatný nechá do všeho mluvit? Nemůže být to, co sledujeme, výsledkem i jeho pohledu na věc?

Předně se stal pan docent Blatný ministrem zdravotnictví omylem. Nemá základní předpoklady pro to, aby stávající krizi zvládl. On není ani epidemiolog, respektive odborník na dané téma, politik ani manažer. V životě nic neřídil a nemá ani dostatečné charisma osobnosti, která by mohla lidi vést. Zkrátka to není Winston Churchill, za kterého by lidi položili život. Není to chyba, ale neměl tu funkci nikdy vzít. Člověk by měl znát své limity.

Tolik MUDr. Milan Kubek.

Zbytek rozhovoru si dočtěte  na  Novinkách.cz

Já převzal jen  to opravdu nejdůležitější a  nejpodstatnější.

Zcela  souhlasím s  tvrzením, že  Babiš a Blatný na tomhle  národě provádějí naprosto neslýchaný  experiment  na lidech. Díky mixu osobní nekompetentnosti, zbabělosti, naprostého manažerského  i lidského selhání a zcela podlých kalkulací, které místo na potření covidu  se orientují pouze  a jen na nálady  voličů. Bez ohledu na  jejich  životy.Ty ty  dva  panáky, ale především bohuželpremiera  vůbec  nezajímají. Dr. Kubek správně dodává, že opozice na tom není lépe.  I pro tu občané představují  jen  množinu  hlasovacích lístků v říjnu a  jinak zcela postradatelnou masu. S  tím rozdílem, že VLÁDA, nikoliv opozice, MÁ POVINNOST  chránit  stát a  jeho občany!!!

Jak se  vám osobně  líbí,  že  jste  laboratorní  myší  v šílené pokusné  laboratoři  Pata a Mata – Babiše  a  Blatného, v  době koronaviru, kde  to tihle  dva  „řídí“?  Tak, že  svět  stojí s otevřenou pusou a  vytřeštěně  zírá? Na kolektivně  dementní Česko. Které se, bez odporu, nechává  covidem vyvraždit.

Opravdu je  tu někdo, kdo  ještě může reálně zvažovat, že bude volit snad nejhoršího premiera  od roku 1918?   Ve  Strakovce  už seděl leckdo, ale nikdo, kdo má osobně na s vědomí nejméně  10 000 zbytečných mrtvých a  obrovské zadlužení státu dohromady. Tohle  nedokázal nikdo. Až  Andrej Babiš.

Nejsem fanda opozice,  ale  tohle  osobně  Babišovi nikdy  neodpustím!

Dodatek z úterního dopoledne:

Nepochybně  Kubkova  slova  s tvrdými příslušníky  Církve Koblihy  nejsvětější  nijak nepohla. Tak ještě přitvrdíme. O vyjádření  bývalého poradce  exministra  Vojtěcha  pro epidemiologii  docenta  Rostislava Maďara. Jsou ze včerejšího speciálu pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Budu citovat jen to nejpodstatnější.

„Řítili jsme se do katastrofy, takto dramatické druhé vlně pandemie jsme mohli zabránit, . Tím, že se do vysoké nálože viru otevřely školy, se podle něj přilil olej do ohně a přineslo to i vysoké počty obětí. Podle prezidenta České lékařské komory byl problém v tom, že Adam Vojtěch byl „až patologicky závislý na Andreji Babišovi“.

„Z mého pohledu bylo jasné, že už v srpnu jsme měli zasáhnout. Má rada byla udělat to co nejdříve, ještě než otevřou školy. Nebyla k tomu politická vůle. Přilil se olej do ohně a dostali jsme se na úroveň, kde jsme nechtěli být a přineslo to vysoké počty obětí,“

Vojtěch podle epidemiologa vždy akceptoval rady odborníků a snažil se je prosadit. „Někdy to naráželo na politický nesouhlas, ale když už hrozící katastrofa rostla, lavina na nás padala a někdo furt říkal, že jsme best in covid, u toho jsem už nechtěl být. Bylo jasné, že se Vojtěchovi nepodaří včasná opatření prosadit. Nechtěl jsem se cítit spoluodpovědný za to, co následně nastalo, když jsem věděl, že to nastat nemusí,“ upozornil epidemiolog.

Ty  koblihy nás  přišly tragicky  draho!

Gustáve Husáku, Vasile  Bilaku, Milouši Jakeši – vraťte se  – vše odpuštěno! A to jsem ty dvaposlední za úplné idioty… Kdysi. Dnes  vidím, že ve s rovnání s Bbaišem to byli velcí muži!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.