Odstřelí Zeman Babiše?


Jedině, když se  současně  ještě  střelí do hlavy!

Je  neuvěřitelné, kolik se v poslední době  objevilo spekulací na  téma, že, že  geniální  šachista, prognostik a  vůlbec  lumen světla  největšíh a vší geniality – mstivý stařec  z Hradu,  se prý vážně zamýšlí nad  tím, že  nad  Babišem zlomí hůl a přestane  držet  ochrannou ruku.  Či snad , že  už  to dokonce udělal. A  to nejen na  mainstreamu, ale   i na alternativě.

Ne, že  by  situace v České republice už dávno a  dávno nevyžadovala  vykopnutí  Babiše  ze  Strakovky  vysokým obloukem!  Před  třemi roky  bylo pozdě. Ale  v podstatě  půl roku před  termínem voleb? To  někdo může  myslet  vážně?

Hlavním zdrojem spekulací  je  výzva, kterou před  časem adresoval na Hrad  fýra  Kanimura – „Současná vláda nemá strategii, nerespektuje názory odborníků, hrozí represemi ze strany policie za porušování vládních opatření a nekoncepčním přístupem vytváří pouze další chaos, a tím nese za stávající situaci plnou odpovědnost. Je nutné žádat především vyvození osobní odpovědnosti jednotlivých členů vlády a umožnit rychlý vznik nadstranické vlády odborníků po dohodě s prezidentem republiky, protože tato vláda definitivně ztratila důvěru veřejnosti,“

A také  neobvykle  silné politické lavírování komunistů, kteří drží Babiše  u moci. A přesto mu 11.2. neumožnili prodloužit  nouzový stav a  tím ho předběžně  dostali na kolena. Ale kupodivu mu hned v zápětí, proti logice Babišova sestřelení pomohli s novešlou rozpočtu, kdy se jim naskytla ideální příležitost ho zcela  znemožnit.

Obě  dvě  tyhle  opravdu „povedené“ partičky politických krysařů  mají mimořádně  blízko k Hradu  a  a jsou obecně  vnímány   jako hejblata  jejichž pomocí Zeman rozehrává  svoje  politické  hry, a proto  spekulace o Babišově konci a vytvoření dejme tomu  – úřednické  vlády, kam  by  Zeman  opět  jmenoval svoje  kamarádíčky, nabraly  na netušené síle. Světe  div se -také na  alternativě…. Že  třeba  na  takovém Šafrově   Foru24.cz  a podobných  demagogickoyntelygenčních platformách, kde je  přání  otcem myšlenky, jde li  i  o ideologicky „správnou “ věc, nepřekvapuje. Ale prozemanovská alternativa? Zajímavé. Už i ta  holt poznala, že  v krizi se „manažer“  Babiš předvedl jako totální Andrej Patlák. A ráda by   nějak kompenzovala svou dlouhodobou totální slepotu.

Ostatně  zprávy  o tom, že  by  současný kabinet  mohl být  vystřídán úřednickým, tak ty  v českém mediálním prostoru rotují  už  někdy  od minulého listopadu,  kdy se spekulovalo  o  tom, že  by Babiše nahradil současný  generální ředitel ČEZ Daniel Beneš a ten že  by  takovou vládu k Zemnaově  obrazu  sestavil. Půl roku  uběhlo, ČEZu pořád  velí stejný  generál, Babiš  dřepí ve  Strakovce. Teď  se zase pro změnu spekuluje s Prymulou. Toho prý si má Zeman  cvičit, v komunikační zdatnosti,  aby  jako pak, touto dovedností vyzbrojen s chutí a radostně  se jal  role  Zemanova premierského maňáska  ve  Strakově  akademii. Prymula je takto pro mne  vykreslen jako dement,co si neumí spočítat 2+2. Proč by si měl pálit prsty, když na tom nemůže  nic získat a  ví, že veřejnost by ho většinově dnes nepřijala? Aby  vyhověl Zemanovi? On ho k něčemu potřebuje?

Pokládám osobně  tyhle  a  podobné  úvahy  za mimořádně  humorné.  Za jeden velký  komický  naivismus.  Proč?  Tak to zkusím vysvětlit. Podle mého  názoru  Zeman odstřelí  Babiuše jen tehdy, když se  současně  střelí do vlastní hlavy. A  to od něj rozhodně nelze  čekat. Zeman se má  rád. Nejvíce  ze všeho v celém vesmíru.

Prvním předpokladem, pro to, aby Zeman onu úřednickou  vládu mohl vůbec  začít  nějak sestavovat,  je   odchod  současné vlády  ze scény. Což lze uskutečnit pouze  třemi způsoby.

1- Andrej Babiš  podá  demisi

2-vláda ve  sněmovně sama požádá o hlasování o důvěře vládě

3-ve sněmovně  se opoziční strany  rozhodnou  vyvolat  hlasování  o nedůvěře   vládě a uspějí

Nijak jinak úřadující  vládu odstavit  nelze. A nevyčaruje  to ani geniální  šachista  a prognostik a  futrál vší  politické  magie.

Nehodlám  opakovat  hysterické výlevy  současného bohuželpremira o tom, že nikdy neodstoupí, všichni je známe  a pamatujeme  si,  takže  variantu první lze  s naprostou jistoto vyloučit.

Tím pádem  si lze  škrtnout  i možnost, že  by  sněmovnu požádal o vyjádření důvěry. Tohle  řešení se  liší  od dobrovolné  rezignace pouze  tím, že  by muselo být  součástí nějakého  hodně  rafinovaného politického komplotu  rozehraného  ani ne  tak Hradem jako samotným Babišem, jehož součástí  by bylo dostat  především tzv. demokratickou opozici do údajné pasti  rozhodování  – je reputačně pro nás horší, pár  měsíců před  volbami Babišovi vyslovit nedůvěru a nést  vinu za  pád  vlády  uprostřed  největší  tuzemské krize  od konce II.ww  nebo  ho  nějakým  nepřímým způsobem, protože  napřímo by  to při hlasování  nešlo, lůzra  Babiše  podržet a  tím se  diskreditovat  u veřejnosti, že  jsme proti němu verbálně,ale  skutek utek?

Tahle  šaráda  je  hlavní  myšlenkou těch, co fandí Hradu a kteří  si s manévry  na  Babišův  odstřel pohrávají. Protože  chtějí mít za každou cenu svou hračku.

Zejména  v souvislosti s třetím možným způsobem- že  fýra Kanimura  vyvolá  ve  sněmovně  votum o vyslovení  nedůvěry  současné  vládě.  Řekněme   si rovnou, že  polojaponec možná   sežene  dost hlasů pro něco takového mezi poslanci. To se mu povést může.  Ale dodejme , že  nedůvěra  se  dá prohlasovat  jen na  101hlasů. Nikoliv  méně . Současná  vláda  disponuje  92 mandáty.

Teoreticky  tedy dát  dohromady  potřebnou 101 lze. Prakticky? I při zvážení  té  rádoby  pasti?     Soudím, že nemožné!

Tzv.demokratická opozice  by musela prodělat těžké zatmění  mozku, aby  nyní svrhávala  Babiše.  A to z mnoha  důvodů

-Babiš   se představil v koronarizi jako neuvěřitelný zoufalec, babrák, patlal a lůzr. Do všeho se plete a všechno na co sáhl  zkazil. Covid nás  zasáhl  nejvíce na planetě  a  v dohledné době  si pozici rozhodně  nevylepší, nýbrž ještě pohorší.

-pokud by  byl sněmovnou odvolán, je vlastně  vyviněn z odpovědnosti za svůj korona debakl! Nic lepšího by  se mu nemohlo stát

-nikdo netuší, zda by jej Zeman nechal vládnout  do voleb,což by podle mého odhadu  nejspíše  učinil a  poskytl mu tak  fakticky  dokonalé krytí  typu  –já za nic nemohu, vládnu v demisi, to oni, ti zlí mi znemožnili  řídit  zemi efektivně a  koronaztráty a mrtví jdou na jejich konto nebo zda by opravdu sestavil další  kamaráčoft a rozeslal jej po ministerstvech. A  tím vlastně osobně převzal odpovědnost za  další covidové mrtvé a ekonomické škody. Navíc ani kamaádčaftkabinet   by  žádnou  nedisponoval. Stála by proti němu nepřátelská sněmovna.  Že by  vládu  mohla a především za  dnešních podmínek CHTĚLA  sestavovat opozice, je  naprostý  úlet.

Sečteno podtrženo -fýra Kanimura možná  zařídit  hlasování o nedůvěře. Zeman klidně může kout  přes něj  tu pastičku na opozici – vyberte  si před hlasováním ze  dvou  zel, abych vás  znemožnil před  voliči  – ale to je tak asi všechno.

Reálpolitika vypadá  jinak.  Hlasování klidně může proběhnout.  Ale to neznamená, že  se v něm najde 101 aniž by se  strany demobloku   blamovaly.  Stačí, když  zkrátka  se do sněmovny nedostaví 8 poslanců z jiných klubů než  je  ANO a soc dem a 101není k dispozici. Pokud tedy  všichni zaměstnanci politické divize Agrofertu  zůstanou LůzrAndrejovi  věrní. Samozřejmě, že totéž platí o Hamáčkově  stádečku.

Už  nyní  si  lze nejméně jednoho potřebného odškrtnout-  komunista  Dolejš  je  s těžkým covidem ve  špitále. A v čase  koronaviru a lockdownu a  přísné karantény  není vůbec  žádný problém se   před hlasováním „nechat  vytrasovat“ v dostatečném počtu  a tím 101 znemožnit. Všichni ostatní poslanci z opozičních lavic  pak mohou celé  hodiny  do Babiše  vlády  pohodlně bušit a bušit za přítomnosti kamer a nakonec demonstrativně  zvednout  ruku pr  jeho odvlání, ale  to víte, Babišem prokaučovaná  pandemie  nám efektivně zabránila  jej  poslat, kam patří…. 101 se nesehnalo!

Tak prosté to je.

Ale tohle zdaleka  není  všechno.

Podívejme se  blíže na Babiše a jeho situaci.

Opravdu moc a moc by se mu šiklo, kdyby  dnes v situaci, do které republiku svým bezbřehým matláctvím, neschopností a opakovaným selháváním dostal, mohl předat  veslo, zejména  po aktu, jež by  šlo mediálně  vydávat  za podraz těch druhých,  aby se  na jeho „best in covid“  zapomnělo alespoň  částečně. Protože  čísla nějaký  čas budou  horší a horší. A  až klesnou /kdo ví kdy/, okamžitě  přijde konfrontace s další neřešitelnou úlohou – obrovským tlakem celé opozice  a především voličů na okamžité rozvolnění! Bude  stačit  malinkaté  umenšení současné  hrůzy a ten tlak na  vládu po „normálním“ životě  překoná všechny  dřívější!  Hesla jako

-pusťte  děti do škol

-pusťte nás  ven

-nechte nás  nakpovat

-zachraňte nám dovolené

-otevřete  hospody

a  další a další  podobná  uvidíme na každém rohu a  vždycky  jakmile nějaký opoziční politik, zejména  Okamura s Filipem, otevře mluvidla.  Za  obrovské podpory  nespokojené veřejnosti. A přitom Babiš  bude  vědět,  že když  tomu volání koncem jara a v létě podlehne, velmi pravděpodobně  riskuje  stejnou podzimní covid vlnu jako se mu to stalo  loni v září. A to všechno bezprostředně před  volbami! Dokonalá past na Babišejak přijít  o hlasy voličů!

Moc  rád by  se vládní odpovědnosti v současnosti vzdal. Ale musí to vypadat, že mu ji někdo nějakým podlým trikem ukradl!  Demisi podat nemůže. Tím by  jen veřejně přiznal že  je neschopa  všech neschopů a netáhlo všech netáhel. Stejně tak  iniciovat hlasování o důvěře.

A tím by si podepsal politický ortel! Což nehodlá učinit. Za žádných okolností! Proč?  Na to odpověděla už  dávno Lenka  Zlámalová v rozhovoru  s názvem

Zlámalová: Babišovi hrozí 10 let vězení, může přijít o všechno. Davů se bojí, ale neodstoupí

Můžete  si  o něm myslet, co chcete, ale jakmile  Babiš politicky  jakkoliv  zeslabí, bude opravdu hrát  o holou existenci. Všimli jste  si, jak například  dozorující  státní zástupce  i policie neustále  žádají o prodloužení lhůty  na došetření případu Čapí hnízdo? Zeptali jste se někdy sami sebe  proč?  Já ano. A vyšlo mi, že  se to orgánové  snaží protáhnout za  termín příštích voleb. A podle jejich výsledku  to buď  rozbalí před soudem v plné parádě nebo to naopak pošlou tzv. do kopru. Babiš  hraje  o   kriminál a  svůj majetek. Proto nikdy neodstoupí. Proto nepožádá o důvěru.

Zbývá nedůvěra. Tu snadno přežije. Viz zájem reálné opozice nechat ho se  ještě více znemožnit v pandemii.

Má   covidlůzr nějakou možnost  z toho vybruslit podle svých not?  Určitě  ano. Na první nástřel mne  jedna napadla a jistě  existují  další. Ale  jde o hru na  ostří té nejtenčí představitelné  žiletky.

Fýra Kanimura  skutečně  dosáhne  hlasování o nedůvěře.  Opozice  si to spočítá a  pošle do karantény  dostatek poslanců, aby to vyšlo někde celkově  mezi 95 až 100. Více  asi  udělat bez ztráty  mimikrů nelze. V takovém případě  si umím představit,  že  Babiš  s Faltýnkem  dokáží zařídit,  že  náhle  se v jejich poslaneckém klubu „najdou vnitřní zrádci“  v dostatečném počtu  na potřebných 101,  kteří Andrejovi vrazí pověstnou  kudlu  do zad!

Dokonalé řešení!!!  „Zrádci“  přirozeně  budou obviněni ze spojení  demoblokem, představení  jako padouši, které zaplatil Bakala  atd.atd. Vše  s patřičným mediálním humbukem. A  v každém případě  dodatečným velkým inkasem oněch zrádců. Přirozeně  maximálně utajeným, protože od Bakaly  by to v žádném pádě nebylo! Je  to jen a jen otázka  správné ceny.

Být demoblokem, velmi bych přemýšlel nad touto variantou a možnými podobnými – přemýšlel. A hlasování o nedůvěře  buď  vůbec  nepřipustil nebo  prostě  na  něj vůbec své poslance neposlal, protože způsobit  nyní pád  vlády   covidovuo  katastrofu sebeméně neřeší. A pustit  Babiše  z covidové pasti = prohra.

Příští volby, ostatně tak jako vždycky  nebudou o  tom, kdo má více  rozhodnutých voličů, ale především o  tom

-kdo v poslední chvíli sebere  většinu nerozhodnutých

-kolik hlasů propadne a jak se přerozdělí

Tady opozice  nemá nad  čím váhat. Babiš  jako skutečně  hlavní viník koronamaléru je ideálním cílem. K tomu  budoucí tlak na rozvolnění je   pro ni požehnáním. Pokud se  propříště vyvaruje  neuvěřitelného, ba  až kriminálního nonsensu  s neprodloužením nouzového stavu, nemůže  prohrát.

Nevěřím  na úřednický  kabinet. Protože  dokud  Babiš  nerezignuje  sám nebo nebd e sněmovnou  donucen  rezignovat , Zeman,  i kdyby  chtěl   sebevíce,  nemůže  fakticky  Babiše  moci zbavit!

Jenže podle mne nechce.

A má k tomu  dost dobrých důvodů. Babiš  a jeho  nějaký  trochu slušný  volební výsledek je  totiž jeho jedinou pojistkou na  setrvání na  Hradě. Už  jste to opakovaně na Kose četli. Příští parlamentní  volby  nejsou jen o tom, kdo sestaví vládu a ujme se řízení téhle nešťatsné země, ale také o tom, jestli Zeman vydrží na Hradě  až do 8.března 2023!  Pokud  by se  demobloku , případně  ještě s podporou soc dem, podařilo získat  v dolní sněmovně  120 mandátů, pak bych si na Zemanovo prezidentování  do  konce jeho funkčního období nevsadil! Existuje  1000+1dobrý  důvod, proč by byl senátory  a poslanci demonstrativně  vyobcován z Hradčan.    Pro mne po zásluze.

Krátce  řečeno  Zeman ochranou Babiše  chrání sám sebe. Proto na  nějaké hradní rejdy  na odstranění covidlůzra nevěřím. Ingerence  Zemana  do tvorby nějaké  úřednické vlády je pro něj osobně kontraproduktivní.

Zeman Babiše neodstřelí. Leda, že by se sám střelil do hlavy!

Ať si mainstream  i  alternativní  pábitelé  pod heslem přání otcem myšlenky nebo být originálním písmákem ventilují cokoliv.

Ale  existuje  přeci jen cestička,  kdyby  Zeman ten odstřel s  tím vstřelem do vlastní hlavy  třeba  risknul.

Před  víkendem se zase Babišovi jednou  pohnula  země! Považte, volal mu sám a osobně  americký ministr zahraničí Blinken! Babiš nejspíše prožil další ze  svých snových orgasmů..

Ačkoliv  ho nezavolal  Biden osobně, ale  jen jeho emisar….Prezidentovi nestálo za  to, ztrácet s někým, jako je Babiš – čas. Ví, že  u  Andreje  stačí čert nižší kategorie.

Jistý Kanimůrův  europoslanec  míní, že z  Babiše se stává obyčejný pindosník.

Nemyslím si to. On už jím dávno a  dávno je. Vzpomínáte  na  jeho vyjadřování bezmezné důvěry  spojencům v kauze  Skripal?  Vzpomínáte na  nesmyslný nákup amerických vrtulníků,   na nesmyslnou angažovanost v Afghanistanu, Mali, atd. atd?  Babiš už pindosníkem dávno je.

Zajímejme  se, proč  ho asi  tak  podržtaška  Blinken  volal a proč  právě  nyní.

Současné globální  výzvy? Spolupráce  USA a EU  v boji s pandémií?

Hahahahaha, zasmálo se  koště  v koutě!  US nejspíše  chtějí být  best in covid?   Nebo  považují  Babiše  za globálního hráče  typu Čína a v každém případě  většího než Rusko, že  s ním jako pořeší  ty  globální výzvy? Nebo ho  snad  mají  za někoho, kdo řídí  celou EU? Když má ten mobil na  Macrona?

To jistě….

Kdepak.  Američané přesně  vědí, co je český bohuželpremier  za týpka. I to,  jak dlouho máme  do voleb a  především -jak velkými šancemi disponuje  na  další sezení ve  Strakovce. Tedy  – spíše nedisponuje.

Tady  jde o něco  jiného. Bezprostředního. Kde  USA  hodlají ČR  postavit do latě  svých okamžitých zájmů! Je to cosi bezprostředního. Před horizontem voleb.

Osobně mne napadají  jen  tři  takové  záležitosti:

1-Zemanem nastartovaný dovoz  ruských a  čínských vakcin na  covid

2- Tendr  na  Dukovany. Kdy sněmovna propustila  do  třetího čtení zákon o výkupních cenách elektřiny  z  nového jaderného bloku, aniž by se opozici podařilo vyřadit  z tendru ruského a čínského dodavatele

3- případné rozhodnutí  v  tendru  na  pásové transportéry  pro armádu a snahu  zajistit  vítězství pro Ascod

Netuším, v jaké  fázi je rozhodování  o transportérech, ale  skoro si myslím,  že do voleb už rozhodnutí nepadne. Možná proto, že  Babiš  si to nechává jako  určitý nátlakový prostředek pro povolební vyjednávání s koalicí ODS/TOP/KDU

První a druhý důvod  jsou jiná káva. Propuštění  vakcin nevhodného ideologického původu do reálného očkování v ČR naleptává  transatlantickou  „jednotu“ a  ukazuje, že  západní svět selhal. Nehledě k zajištění byznysu pro západní/americké farmakoncerny.

Dostavba  jádra  v ČR je  evergreenem, který  českým premierům zajišťuje  přijetí v Bílém domě, kam se jinak nedostanou ani souhrou šťastných náhod. Tady jde jak o geopolitiku, tak  velké peníze.

Ve vakcínách se  silně  angažuje  Zeman.V jádru a přístupu Rusů a  Číny  také. A Babiš mu dosud odporoval, pokud  vůbec, velmi vlažně.  Tady hledejme  důvod  onoho, pro Babiše orgasmického, telefonátu.

Zde  je ta spolupráce  USA  a EU  v boji s koronou, ty  globální výzvy. O nichž  se ve  svém twíttu zmiňuje náš  covidlůzr.

Rozhodnutí v obou případech musí padnout  v  řádu  dnů, max . týdnů. Proto ta Blinkenova intervence!

Jsem velmi zvědav,zdali se  setká  s úspěchem. Zdali Babiš  se vzepře ohledně vakcín a  Dukovan Zemanovi. Kdyby  ano.  pak si umím představit , že  Zeman ho opravdu zkusí odstřelit a sebe  trefit do hlavy.

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.