Dvě praktické zkušenosti z covidem a každá úplně jiná


napsali čtenáři Kosy

Covid je dlouhodobý fenomén.  Dotýká se  přímo /ten horší případ/ nebo nepřímo /ten lepší/ každého z nás. Všichni už máme nějakou zkušenost.  Ve středu se mi v poště  v jednom okamžiku  objevily  dva  maily na toto téma Nemohly  být  odlišnější.  Jako  den a noc, oheň a voda.

Rozhodl jsem se je  oba  uveřejnit.  Vyberte  si  sami jestli je naše  covidová současnost  skleničkou na půl plnou,  či na půl prázdnou.

Nejprve  LF:

Dobrý den, možná by se mohlo někomu hodit.

Na současné pandemii Covidu je nejpodivnější, že ač je obyvatelstvo informováno o tom, jak je nemoc nebezpečná a denně masírováno děsivými statistikami, v případě, že pocítíte příznaky, jste v podstatě ponecháni vlastnímu osudu s tím, že pokud se váš stav zhorší, můžete si zavolat sanitku. Jako by byl celý problém zúžen jen na nemocnice a vakcíny.

Co se zcela opomíjí, je včasná a správná domácí léčba. Jak v USA, tak i v jiných zemích proto lékaři upozorňují na to, že správná domácí léčba může zachránit tisíce lidských životů.

Nikdo je neposlouchá. Řada účinných a levných léků je pomíjena a potlačována-kolchicin, ivermektin…Proto lékaři v USA vypracovali manuál A Home-Basic Covid Treatment /CovidPatientTreatmentGuide.pdf/, ve kterém píší, jak vyhodnotit, zda jste riziková osoba, co máte brát za léky, podpůrné prostředky, co brát 1-3 den, co 4-7, jak si kontrolovat saturaci kyslíkem, spousta užitečných a ověřených věcí, které vám, nebo vašemu blízkému mohou zachránit život, jaká rizika Vám hrozí,  kdy se obrátit na lékařskou pomoc. Po přečtení získáte dojem, že je neuvěřitelné, že něco tak logického a celkem jednoduchého u nás nemáte šanci od našeho lékařského systému získat. Jako by si někdo přál, aby se stále plnily nemocnice, umírali lidé a ekonomika zůstávala zavřená. Pokud nenajdete manuál na internetu, můžete to zkusit zde. https://webshare.cz/#/group/KUxe112vJr/. Je v angličtině, pokud převedete online pdf do wordu, můžete pak na přeložení použít strojový překladač. Doporučuji, je to opravdu poučné.

A nyní hr

Vlku,

Sleduji všechny Vaše pořady na Slobodnom vysielači i na Kose o Covidu a zdá se mne, že Vás tato problematika extrémně zajímá. O mně se zatím Covid neotřel, ani o nikoho z rodiny, až do pondělka 22. března, kdy na pracovišti (pracuji teď v  nadnárodní firměí) jsem se nepodrobil testu na Covid 19 ze slin. Možná by Vás moje drobná zkušenost zajímala…
Pondělí 22.3.
6.00 hod. na pravidelné pětiminutové poradě jsou oznámeny jména pracovníků, kteří budou během dne voláni na test na Covid 19, mezi nimi i moje jméno
10.00. hod. Byl mi proveden test, ale oproti testům z minulých týdnů výsledek slinového testu nebyl jednoznačně negativní (ale ani pozitívní).
10.20. hod. Test zopakován, tentokrát test jednoznačně negativní, ale zástupkyně manažéra, který má dnes volno, oba testy fotí a posílá je formou MMS manažérovi, který obratem rozhoduje, že musím okamžitě opustit pracoviště a hlásit se svému obvodnímu lékaři. Podle jeho slov mne na pracovišti nutně potřebuje, ale pokud je i sebemenší riziko, že mám covid, musím podstoupit CPR testy.  Jsem upozorněn, že od tohoto okamžiku nemohu pracovat na základě paragrafu v Zákoníku práce – nemožnost vykonávat práci ze strany zaměstnavatele a že mi běží 100% plat a že si v žádném případě nemám u svého obvodního lékaře zajišťovat elektronickou neschopenku, dokud nebudu vědět, že jsem skutečně nemocný.
Kolegové mi gratulují, že budu mít minimálně 5 dnů 100% placené volno, tři dny než půjdu na CPR testy a pak dva dny čekat na výsledek. Možná se to protáhne i na týden tvrdí někteří a mám dojem, že  mě to i docela závidí.  No uvidíme…
13.00 hod. Začíná ordinovat můj obvodní lékař, zatím stále obsazeno, musím být trpělivý, je možné, že dnes odpoledne se mu vůbec nedovolám a budu pokračovat zítra dopoledne
13.15 hod.  Po čtvrt hodině jsem se dovolal, obvodní lékař trpělivě vyslechl moji story o opakovaném testu ze slin a zeptal se mě na rodné číslo. Žádá mě o trpělivost a slyším v telefonu jak ťuká do počítače. Tak jsem Vás elektronicky objednal do cytogenické laboratoře, která je nejblíže vašemu bydlišti a píši urgentní, takže si prosím napište  telefonní číslo do laboratoře a domluvte si okamžitě termín.
13.30 hod.  Na třetí pokus jsem se dovolal do cytogenické laboratoře, která je skutečně velmi blízko mého bydliště. Paní, velmi ochotná, chce po mě rodné číslo a slyším že ťuká do počítače a už mi oznamuje, že jim přišel požadavek od mého pana doktora. Objednává mě hned na druhý den ráno na 8.20 s tím, že výsledky budu mít v e-mailu nejpozději ten samý den okolo  15.00 hod. To jsem absolutně nečekal, že celá záležitost bude hotova během jednoho dne a pokud budu negativní ve středu už zase mohu být v práci (cítím se dobře, teplota 36.2 absolutně bez potíží)
13.35 hod.  Přichází mi email z cytogenické laboratoře, kde je potvrzení, že bude proveden test stěrem, je tam čárkový kód a desetimístné číslo žádanky testu. Potvrzení je platné až do 21. dubna ve všech cytogenických laboratořích mimo těch, které jsou určeny pro samoplátce.
No, zatím to všechno funguje nad moje očekávání… Uvidíme zítra.
Úterý 23.3.
8.00 hod. Jsem už na nádvoří objektu, kde sídlí laboratoř, je tam plastový domeček s pánem ve skafandru, podle jména mě najde v seznamu a bez čekání a během několika sekund je mi proveden test (bez bolestí proveden stěr z nosu) a jsem upozorněn, že odpoledne mne pošlou elektronicky výsledky testu. Žádná fronta, odcházím po několika minutách. Nejvíc času mi zabralo opětovné nasazení roušky po odběru, protože u té původní praskla gumička, naštěstí nosím vždy několik náhradních.
15.00 – 18.00 Čekám na výsledky, ale nic nepřišlo. Okolo 17 hod volám  do laboratoře, ale telefon zvoní a zvoní, zřejmě jsou už všichni doma. Když začínají ráno v 7 hod, co by tam také dělali?
Středa 24.3.
10.00 hod. Výsledky přišly e-mailem. Jsem negativní, certifikát vystavila inženýrka, zkontrolovala magistra, potvrdila doktorka, všechno s podpisy, tak to bude určitě pravda a mohu být klidný. U jména v kolonce pohlaví mám napsáno neuvedeno, abych se nakonec neurazil, kdybych se cítil jako žena, nebo jiný tvor  a nežaloval je pro způsobenou traumičku.
10.10 hod. Dovolala jsem se svému doktorovi, resp. sestřičce, která mne řekla, že pan doktor mne bude volat osobně, protože to musí slyšet osobně, hovory si zřejmě nahrávají. Za chvíli volal doktor, dvakrát jsem musel opakovat, že jsem negativní, výsledek z laboratoře dostane rovněž, proto jej nemusím posílat.
Z této malé zkušenosti musím konstatovat, že ohledně Covid to v republice funguje nad moje očekávání, nejvíce mě překvapilo stanovisko zaměstnavatele, přestože se jedná o nadnárodní firmu, kde se snaží z lidí dostat minimálně 100%, okamžitě mě poslali domů a zaplatí mě za dva dny 100% ušlé mzdy.
Přiznávám, že mi oba maily udělaly  velkou radost. Ten první z nich je o tom, nejcennějším čím disponujeme – vlastní pomoci v nouzi!
Ten druhý  pak vysloveně potěší tím, že  něco konečně  v tomhle  státě, ohledně covidu  -FUNGUJE!  Když se  do toho nemontuje  Babiš a  ostatní  panáci.
Jen se  na skok  vrátím k článku  z minulého týdne, kde  jsem zastal  vyhozené bývalé  hlavní hygieničky  Dr. Rážové. O níž si kdosi otřel  boty, s tím, že ne  Babiš, ale ona  selhala a může  za  explozi covidu  u nás.  Její nástupkyně  je v úřadu týden.  Do organizace toho testování  určitě  nestačila  zasáhnout!  Ale jisté je, že loni v létě, před instalací Dr. Rážové  testování fungovalo úplně jinak.Neskonale  hůře…..
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.