Mimořádná Vlkova poštovna na Slobodném vysielači


 

V páteční Hodině  vlka  jsme  se  s Borískem k slíbenému tématu – to jest  k čachrům kolem Sputniku V, AstryZenecy a především Evropské lékové  agentury  EMA, vůbec nedostali. Důvod proč  se tak stalo je drobný  a  zároveň gigantický. 

Borísek položil  naprosto nevinnou otázku – kdo může  za  koronavirovou pandemii a její debakl  v obou našich zemích?

Moje odpověď  zněla – viníků je rozhodně  více než  jeden. A jako tři  hlavní mi vyšly, zhruba se  stejným podílem

1-vir  jako takový a naprostá nepřipravenost světa a především našeho systému, na  obecnou krizi, kterou způsobil a pořád  ještě  působí. Náš  demokratický, přesněji tzv. liberálně  demokratický systém funguje jen  při optimálních podmínkách. Jinak je příliš pomalý, komplikovaný nefunkční, protože  všichni  do něj můhou  mluvit, ale  nikdo nechce za nic  nést odpvědnost

2- konkrétní sestava  mimořádně  neschopných politikářů,  kteří  v době  covidové  pandemie  řídili a  řídí  obě naše  země.

3- lidé,  kteří si takové politiky  jak v ČR , tak na Slovensku ve  volbách zvolili do čela státu, ačkoliv  před  volbami  disponovali dostatkem signálů, že  volba  hlavních  vítězných stran je  zcela  chybná a  ani jednomu z jejich  lídrů  – Babišovi ani Matovičovi se   nedá věřit,  ani co by se za nehet  vešlo.  

Takže  logicky z toho vyjde  výsledek, proč  v  covidové „hitparádě“  v rámci  celé  zeměkoule  zaujímáme  dvě  absolutně  NEJHORŠÍ POZICE.

Zatímco  na  bodu  číslo 1 panovala  mezi námi obecná shoda, ohledně pořadí  důležitosti u zbylých dvou  nás  rozdělovalo opačné  hluboké přesvědčení. Borísek  viděl vinu u  konkrétních politikářů, co právě  drží moc,  já  u lidí.

A  od  diskuse na toto téma  už  jsme se  v pátek večer, po celou dobu relace nedokázali odpoutat.  A protože  naše  diskuse  chytila  i posluchače, přišla  následně záplava  telefonátů a  my  se ani nestačili dostat k žádnému  mailu. Což je  špatně. Okamžitě  padl slib, že  je vypořádáme, jak činíme  vždycky  v pořadu Vlkova poštovna, vytvořeném právě  pro  podobné případy.  Jen jsme  velmi obtížně  hledali společně  vhodný  termín.

Tímto oznamuji,  že  Poštovna s jasně  daným tématem bude naživo odvysílána  v 

                  úterý 30.3.2021  ráno v  9,00 hod.

jste  srdečně  vítáni!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.