Člověk člověku člověkem místo vlk vlku vlkem?


Na sobotu se  snažím dát vždycky něco lehčího, pokud  mám.  Dnes  určitě  ano. Starší generace  si vzpomene na  často užívanou propagandistickou  hlášku, že  systém, kdy  člověku člověku byl vlkem, jsme  nahradili  / a už před  30 lety roky znovu odbourali/ světem, kde člověk je  člověku člověkem.

Všechno, míněno u  lidí  – dávno vzal čas. Lidé jsou znovu vlky. Navzájem.

Jen u vlků je  všechno pořád stejně.  Jak ukazuje drobný, obecně  šířený příspěvek, který mi jeden z kosířů poslal.  A já jej rád  přebírám. Slouží, nám vlků, ke  cti!

VLCI -tiše smekám.

Jako první 3 jdou staří či nemocní vlci, kteří udávají tempo celé smečky. Pokud by tomu tak nebylo, mohli by se natolik opozdit, že by ztratili kontakt s ostatními a zahynuli by. V případě náhlého útoku by se pro ostatní obětovali. Za nimi kráčí 5 silných vlků, kteří tvoří jakousi přední linii.V centru smečky jsou ostatní členové, které následuje 5 nejsilnějších jedinců.Úplně poslední a sám jde alfa vlk, který na vše dohlíží a kontroluje celou smečku, udává i její směr. Všichni ve smečce se vzájemně sledují a pomáhají si, je-li to nutné.

Buďme si vzájemně vlky nejen po celý rok, ale po celý život!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.