Flash -německý ministr zdravotnictví plánuje bilaterální smlouvu o nákupu vakciny Sputnik V


Zatímco  slovo SputnikV  se  v českých politických a mediálních kruzích  stalo v lepším případě  prohibitivním ,  v  tom horším a bohužel běžnějším- sprostým a něž si ti jedině  a vždycky  správní otírají  svoje  zahnojené holinky a jímž  vysvětlují jakékoliv pohnutí  i toho nejmenšího lístku na  domácím politickém stromě, u našich sousedů na jih  a na západ od  českých hranic  je  všechno zdá se  – úplně jinak. Maďaři Sputnikem očkují, rakouský Kurz  je – zdá se před  podpisem dohody  o nákupu vakciny,  bavorský premier  Söder  na  vlastní pěst uzavřel smlouvu o dodávce  2,5 milionu Sputniků do  zemských očkovacích center,  farmaceutická  továrna   v bavorské lokaci  Illertissen, jenž  dříve  patřila  Pfizeru,  prý začne  co  nevidět  produkovat  Sputnik V v Německu,aby  začala  masovou dodávat nejpozději v  červenci.

Bavorský ministr  zdravotnictví s  ryze  německým jménem  Holetschek konstatoval, že se jedná o vysoce účinnou látku a  že  cituji: přeji si, abychom vakcinu  měli co nejrychleji k dispozici.

Politická konkurence  bavorské CSU, v osobě  místopředsedy  Svobodných demokratů Kubickiho, to komentovala  slovy, že otevřeně  demaskoval politováníhodnou a zarážející neschopnost  spolkové vlády  opatřit  dostatek očkovací látky  a stejně  tak, že  Bavorsko už nehodlá spoléhat na  packalství   a neumětelství  Ursuly v. d. Leyenové v téhle kauze a nehodlá se  řídit jejími doporučeními.

Vrchol všeho představuje  čerstvé prohlášení  spolkového ministra  zdravotnictví Jense  Spahna, že  Berlín uzavře s  Moskvou bilaterální  smlouvu,mimo  procesy  Evropské unie, jen co zjistí, jaká množství vakciny  jsou Rusové efektivně  schopni  dodat.

Reagoval tak  na výsledek jednání  ministrů zdravotnictví zemí EU, kde bruselská  centrála  jednoznačně  deklarovala, že není  ochotna  uzavřít  s  Ruskem tzv.předsmlouvu o dodávce  ruského proti covidového séra. Na  rozdíl s předsmlouvami,  které zavírala  jak na běžícím pásu  loni v létě  a na podzim s tehdejšími potencionálními dodavateli  – klasicky  Pfizerem, Modernou, Astrou Zenecou, Johnson and Johnson, kteří  už mají předběžný  certifikát  od  EMA a nějak do EU, ale především nespolehlivě, dodávají. Ale stejné předsmlouvy  má Brusel uzavřeny  například  s Curewacem, Sanoffi a  asi třemi dalšími firmami, které si zatím o kompletní vakcině mohou nechat jen  zdát.

Ne  u Sputniku setrvale platí,  že  muž s koženou brašnou nesmí projet,  a co představovalo běžnou praxi  u  západních dodavatelů není  vedení EU ochotno praktikovat u ruského výrobce.   Tam žádná předsmlouva  o dodávkách s Bruselem nebude!

Jenže  v Německu se blíží parlamentní  volby. Očkování vázne, rostou epidemická  čísla /jakkoliv  měřítku, kdy  v Česku by  se  bezbřeze  rozvolňovalo- stačí porovnat počty  covid mrtvých  -ČR 27 000 vers. Německo 78 000, ačkoliv  Němcůje 8x  více/, nicméně popularita  CDU/CSU  se  sune  k historicky  malým hodnotám a hrozí,  že  příští vláda  už bude  bez  obou Unií / Bože  chraň nás  od všeho zlého zeleného!!!!/

Je potřeba  něco rychle změnit a udělat. Takže  SputnikV!  Ovšem je tu pořád  ta  EMA.  Co nám prý garantuje  bezpečnost preparátu. Jak názorně  vidíme na kauze  AstraZeneca. Bez EMA  ani ránu. Zatím platí  jak v Česku, tak Německu. Jsem zvědav jak dlouho  u našich sousedů.

Zatímco co čeští političtí nedouci  zabetonovaní v  geopolitice  – co by tomu řekli naši spojeni, nasazením Sputniku bychom potvrdili, že  Západ jako takový  v koroně  selhal, atd.  unionističtí  političtí  matadoři dávno pochopili, že na  covidu se bude  lámat  příští volební výsledek. Že se na něm buď  udělají nebo oddělají, jak  řekl jistý  český politikářský   podpantoflák a  prokázal Trump. Proto Sputnik v Germánii, proto Sputnik v Rakousku , proto ve Slovinsku.

Jen  Fiala, Jurečka, Pekarová Adamová a  další podobní a  stádo jejich  kývačů zatím nechápou, která  uhodila a ostentativně  Sputnik bojkotují  a dehonestují. Za  obrovské podpory  těch jedině  správných médií. 

Dovolím si použít  klasické hlášky  – kdyby blbost nadnášela, tak Česká republika  by  vzlétla  nikoliv  jak holubička, ale nejspíš  rovnou jako raketa  do vesmíru!

Němci jsou odhodláni uzavřít  s Ruskem smlouvu o dodávkách, Česko žvaní. Němci  soudí, že s očkováním musí pohnout, my jsme s  čísly spokojeni. Ačkoliv  jsou na tom obě země  v podstatě  stejně. Holt  každý má jinou představu o  tom, co je  úspěch a neúspěch.

My  zůstaneme  věrni „evropským hodnotám“, za mne perfektně  definovanými v  případě  očkovacích vakcin proti covidu,  už míněným  Wolfgangem Kubickim z FDP až do smrti smrťoucí. Doslova a do písmene!.

Zdroje:  zde, zde

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.