Když se B/b/latník nehodí


Pokud patříte  k pánské  části čtenářstva a zažili jste opravdová klukovská léta se  vším tím hulením  někde  za bukem, plotem, výpravami do cizích zahrad na podzim na jablka, hrušky  a  podobně, s  fotbalem  na  nejbližším  plácku, chytáním  čolků a jiné  havěti, střelbou  z praků na  kde  co, chytáním ryb,  samozřejmě  bez povolenky, atd. atd. , pak jste také  v  těch časech  jezdili na kole, respektive na kolech.  A nejspíše  bez  blatníků!  Na  co v terénu  nebo při jízdě na  rybník nebo koupaliště blatníky?  Vždyť by jenom překážely!  Blatník je tu přeci jenom od  toho aby  chytal špínu a cákance ze  silnice nebo cesty, ale jinak je to přece jen zbytečný  krám!

Tohle  je klukovská moudrost mého  mládí.  

A Jan Blatný  si ji  užil v úterý večer  vrchovatě. To si ho totiž  zavolal lůzr Babiš na Úřad  vlády a suše mu sdělil, že už s ním dál nepočítá, má si  sbalit  svých pět švestek a  vypadnout  z ministerstva  zdravotnictví, Zkrátka  a  dobře  – Babiš  se  vrátil na malou  chvilku do klukovských let   /osobně  by mne zajímalo, kdo z normálních kluků mohl s něčím, jako je on normálně kamarádit…/     a demontoval z  vládního vehyklu  blatníky a především  Blatného. Už  ho nebude  potřebovat. 

Na  mainstreamových  webech se okamžitě  začalo spekulovat, co spekulovat – skálopevně tvrdit – Blatný  byl odstřelen, protože  bránil  zavedený  ruské  proticovidové vakciny  Sputnik V  do  aktuální české vakcinační kampaně.  To prý ho stálo  ministerskou karieru. Je to pravda? Neb chcete li – je  to jediná pravda? Nebo  znovu jinak,  je  to hlavní pravda?  Na to se pokusím odpovědět  v tomto článku.

Na  začátek musím konstatovat, že  dnes, na  rozdíl od  naprosté většiny  jiných mých textů,  nepůjde  o analýzu nýbrž jen o úvahu.  Na  analýzu  mi schází  informace a  vhled  do zákulisí. Takže  se mohu jen a jen  domýšlet. Nebo chcete li – spekulovat.

Že  Blatný ležel v  žaludku  Zemanovi a  že  Zeman  tlačí  na uvedení ruského Sputniku V do tuzemské očkovací praxe    a  exministr  zdravotnictví si  trval  zásadně  na svém  – že  bez  požehnání EMA  on souhlas  k jeho aplikaci v  tuzemsku nedá,  je bez debat. Stejně  tak  je dávno známým faktem, že  když se  bohuželprezident na někoho umane, udělá všechno, aby  mu politicky zakroutil krkem.  

Nicméně SputnikV podle  mne  NEBYL ani  klíčovým důvodem, proč  Jan Blatný jako ministr skončil a  dokonce  půjdu tak daleko, že  tvrdím, že NEPŘEDSTAVOVAL ani spouštěč  osobní krize  a řekněme – někdy od půlky  února osobnostní diference a  rostoucí nedůvěry  mezi Babišem a  Blatným. Která zde zcela  evidentně už nějaký čas  existovala  a s každým dalším týdnem se  stále více  stupňovala. 

Já za okamžik,  který rozhodl o další Blatného ministerské  karieře  považuji  11.únor 2021, který  jsem na Kose označil za  Den národní  hanby , plně srovnatelný  s 25.únorem 1948. Kdy opozice  odstřelila  prodloužení nouzového stavu ,  o nějž žádala  vláda. Ačkoli všem, včetně  těm v opozičních lavicích, muselo být nad  slunce jasnější, že  třetí  covidová  vlna, navíc ta zdaleka  nejhorší ze  všech, vrcholí a  republika  stojí na pokraji rozvrat systému zdravotnictví. 

Babiš  věděl  předem, že  narazí a proto vyhlásil že

….. že  vyjednání prodloužení nouzového stavu ve  sněmovně  je  věcí ministra  zdravotnictví  a  vnitra, tedy  Blatného a Hamáčka.  Nikoliv jeho. On  nic, on pouze  premier. A  za vládu, jak známo vyjednávají zejména ministři. Ve sněmovně,  když tam vláda potřebuje  cosi odhlasovat. Prostě  klasický  lůzr  Babiš. Navíc  vrcholně zbabělý.

Ten pokus  vyvinit se  z porážky  ve  sněmovně,  jakkoliv  byla  hanebná a  zvrácená a jíž nakonec  vykryli a pro vládu  zachránili zejména opoziční hejtmani,  kterým došlo,  co se stalo a valí se na ně,  představoval  už příliš  silnou  kávu  i  pro Babišovy nájemné  brky  z iDnes, takže  následně  vypustili  tento komentář

KOMENTÁŘ: Prostě to nedopadlo. Vinit Blatného je cynismus, Babiš dostal přes prsty

 

Jakkoliv je  titulek výmluvný, kousek z toho text převezmu:

Andrej Babiš evidentně podcenil situaci. Přepočítal se. Chvilkami působil až trapně, když třeba v předvečer hlasování vzkazoval, že to je věcí ministra vnitra Jana Hamáčka a šéfa resortu zdravotnictví Jana Blatného. Ani jeden z nich to dojednat nemohl. Hamáček by totiž mohl slibovat, co by chtěl, ale bez Babišova posvěcení by to bylo jak prodávat vzdušné zámky. 

Prodlužte nouzový stav! Ne, není to nutné, neshodnou se hejtmani

 

„Hodit“ vše na Blatného je úplný cynismus. Jan Blatný nemá absolutně žádný politický „výtlak“, jeho slovo při politických jednáních tak má váhu asi jako vaše, nebo moje. Babiš politikařil. Komunistům by tentokrát za podporu musel něco nejen slíbit, ale také dát. A za to by mu zase omlátil hlavu zbytek opozice, což by se mu pranic nelíbilo. Babiš si evidentně myslel, že to zase nějak dopadne, takže se na vyjednávání vykašlal. Nedopadlo to.

Autor  toho sloupku  -Petr Kolář/nikoliv  TEN Petr Kolář  rusofob/  se trefil dokonale. Blatný nedisponoval sebemenší šancí cokoliv  v tehdejší sněmovně  dojednat.  Babiš  potřeboval najít náhradního   viníka.  Tehdy, když  se třetí vlna  rozjela a  tím  spíše  dnes, kdy  se zdá, že  se  čísla přeci jenom lepší  a  že snad  to nejhorší máme  za sebou.

Jenže  dnes  je  na  Staromáku těch 27 000 křížů za  covidové /a já  pro sebe  dodávám Babišovy / mrtvé! Pozůstalí k nim přiřazují  nová a nová konkrétní jména a  ty zemřelé personalizují. Což se nejspíše  nějak potáhne  celou  volební kamapní.  Ve  volebním  roce????!!!!  Špatně,  mediálně hrozně  špatně! A  volební preference  ANOšéfe?!  Raději nekoukat na průzkumy!

Jenže   Mára Prchal, podle potřeby  hlavní hygienik, stínový ministr  zdravotnictví, když je potřeba  mediálně  řídit obraz  BigBosse jak bojuje proti covidu, tu zase ministr  financí a práce a  sociálních věcí, když  je potřeba  nakoupit podporu  důchodců nebo  zaměstnanců, hlavně ,aby  volební šance  neuvadaly ví, co  Pepa  a Máňa Koblihovi chtějí a potřebují  slyšet, aby  neopustili  Babišovo stádo věrných!

Covidová  čísla klesají, před námi  je opravdové jaro a po něm léto, kdy loňská zkušenost  říká, že  teplo a  sluníčko  koroně  zas  až tak moc  nepřejí. Vedle toho i otřesně pomalá, lepmplovsky  organizovaná vakcinace, charakteristická  zejména  nedostatkem vakcín, který  Babiš osobně  v minulém týdnu  svým vysloveně  hloupým sólistickým jednáním  na  vakcinačním summitu  EU  ještě prohloubil, když připravil republiku   70 000 dávek, přeci jenom nějaké očkované, zejména  z  nejvíce ohrožených  věkových skupin, už  generuje a  nikoliv zanedbatelná  část zbylé populace  už je, díky  Babišovu hazardérství a neschopnosti, promořena.  Takže  počty  nakažených, umístěných v nemocnicích a zemřelých  zcela  jistě  a nepochybně začnou výrazně  klesat. 

Vsadím boty,  že  Babišův mediální supernatloukač klínů  do českých Koblihových hlav -Mára  Prchal  už  dávno Andrejovi doporučil –  víš  šéfe, jestli chceš  zachránit  preference, pak  si připrav za  Blatného  potichu nástupce  a  jakmile  se  čísla  trochu pochlapí, tak ho okamžitě vyhoď! Zabiješ  tím nejméně  dvě mouchy  jednou ranou – část  lidí, zejména  těch, kteří tě  volí, ty lepšící se covidová  čísla a  to vyhazovav  spojí dohromady a řeknou si  – ten Babiš, to dělal v  té krizi dobře, ale  ti , co byli kolem něj, zejména  to torpédo ušatý z Brna, tak ti mu to kazili!!! Kdyby  to řídil Babiš,  tak strejda  Rudla a  teta  Běta,  ať je jim země lehká, tu  určitě  dneska  byli s  námi!KdepakBabiš,ten nanás  myslí, kudy  chodí,kvůli nám nespí!

A vedle toho šéfe,  ten Blatný  vadí na  Hradě a slyšel si  Zemana, že pokud  nevyhodíš  Blatného a  ředitelku  SÚKLu, tak  přátelství nepokvete!   

Tohle je ten důvod  proč  se  ukázal být B/b/latník na  vehiklu zbytečným.  Ten SputnikV  v tom roli sice  sehrál, ale pouze  jen jako podpůrný  důvod.   Hlavní roli obsadila  Babišova potřeba najít  a ukázat  svým věrným , plus  nerozhodnutým voličům  na viníka  té  covidové  katastrofy, co na  Česko dolehla  od  září minulého roku a udělal z nás  covidové  rektum celé planety – prostě  entitu, která  má, vztaženo k počtu obyvatel, nejvíce nakažených a nejvíce  mrtvých.  Po Babišovi  přece nikdo nemůže  chtít, aby  se přiznal k tomu, že  viníkem je on. Zejména  on. Že  nepředstavuje  ani náznak řešení, jen součást  problému.  Bohužel tu  nejpodstatnější  a  v podstatě neodstranitelnou. 

Všechno, co jste  četli v předchozím odstavci  bylo na Kose  dostatečně  na číslech a tvrdých faktech prokázáno.

A  této premise odpovídá, jak už vysvětleno, i načasování. Ostatně, ti z  vás, kteří si všímali celé serie  vytýkacích dopisů za posledních, řekněme  tak 6  týdnů  měli  dostatečně  jasno  předem. Šlo o kampaň  Blatného veřejně  znemožnit a následně vykopnout. Aby  Koblihovi  pochopili pointu. Nebo už  jste  v praxi všech  dosavadních českých vlád  snad  zažili, že  by některý její premier, navíc  ministrovi  za svou stranu, posílal vytýkací  dopis? Byť jeden jediný? Nikdy, že?! Když  došlo mezi předsedou  vlády  a rezortním šéfem k rozkolu, vše  se řešilo jednoznačně  – demisí či odvoláním ministranta. Na vytýkací dopisy  nedošlo  nikdy,  ani ve  vyhrocených sporech  o koaliční ministry! Dodejme, že  když  se  seznámíte s  tím, co Babiš  Blatnému konkrétně vytýkal, zjistíte, že  jde  o bezobsažné  bláboly.       

Jenže  mainstream a představitelé politické opozice  si vedou  do omrzení  svou  – je to kvůli zásadní neochotě  Blatného připustit do hry  SputnikV.

Stačí si přečíst  výběr  z názorů opozičních papalášů. Například  zde

Opozice: Blatný skončil, nechtěl hrát proruské představení. Je to skandální

Všichni melou do omrzení jedno a to samé – Blatný  dostal kopačky  kvůli SputnikuV. Sympatizující komentátoři, jimiž  vás  nehodlám nudit  – jak by  smet!

V  celé té  pokleslé  hitparádě  opozičních  blábolilů  je jen málo racia. Prim hraje  antiruský narativ. A  snaha přesvědčit českého buldu, že  Putin jen  jen číhá, jak by  Česku zakroutil krkem.

Opozice  ve  své globální a  globalistické idiocii  opět  zoufale  špatně  kalkuluje.  Když  hraje  tuhle  ruskou  kartu. Vsadila  v  dané  situaci – opět na  antiruskou hysterii a  věří, že jí přinese rozhodující politické body.  Je  vidět, že  nic nepochopila a nic se nenaučila. Například  z posledních prezidentských  voleb. Kdy  Zeman byl skutečně  k poražení. Opakuji stačilo, aby  90 000 těch, co mu dali hlas se  rozhodlo pro Jiřího Drahoše  a klidil se s ostudou na  Vysočinu. To se rozhodně povést mohlo. Kdyby ovšem  Drahoš  svou  kampaň vedl jinak  a  stál za jejím směřováním někdo jiný  než bigotní antirusista  Petr Kolář.  Antiruské hecování   a  naopak zcela  vazalská podřízenost  „našim spojencům“ je připravila  o  hlasy, řekněme konzervativní středové levice.  A nyní  to OPAKUJÍ! Nechápu,nerozumím.

Ten kdo naopak  chápe  a rozumí velmi dobře  je  Babiš a především Mára  Prchal. Oni ví, že  parlamentní volby  nerozhodne  ani antiruský halas nýbrž  to,  jak s opozice ne/využije  covidový průšvih a  Babišovo totální  selhání v něm!!!

Takže  rajtujte  pánové a  dámy zejména  z ODS, KDU a TOP, ale i od  Pirátů a  STAN  na  SputnikuV!  Nic lepšího se  Babišovi nemůže přihodit!   Nechte  lidi zapomenout na těch  27 000 křížů, hlupáci!

Se  Sputnikem V  už  si Babiš  i  nový ministr  Arenberger  hravě poradili!  Už se stihli vyjádřit, že  ruskou vakcinu  zapojí do očkovacího programu, ale jen s  certifikátem EMA:  Jinak ji  maximálně propustí pro dobrovolníky  v rámci klinické studie! Což představuje  naočkovat, samozřejmě po nějakém,ne právě krátkém  administrativním procesu, několik tisíc  lidí a pak to, opět nikoliv  rychle  – vyhodnotit. A  pak už nepochybně  Akce  jehla  v ČR  už dáno  vyšumí  či bude  v samém závěru.CO může  chtít  Zeman víc?Dělali jsme , co jsme mohli! Spokojenost  jistě  zavládne  i vBruselua Washingtonu i  u západních farmagigantů! Ti Češi jsou sice sralbotkové, Sputnik nezamázli, ale  co  – výsledek platí! Zůstal mimo hru.

Babiš  do solodobrodružství nepůjde. Přes  všechny  silné  řeči na  očkovacím summitu,  že ho jako EU  žene  do náruče  SputnikuV. Kdepak, on  moc  dobře  ví,  že ke  svým agrofertním velkokšeftům potřebuje  nepoštvat si proti sobě  unijní a další  rozhodující  západní papaláše. Ostatně, kdyby skutečně  aspoň trochu vážně  uvažoval o ruském preparátu, už  dávno by v ČR  skončilo očkování  Astrou!  Ale ČR je naopak pevná  hráz Astry  a Zenecy!  

Vedle  toho Babiš  ví, že  ruské  výrobní kapacity  mohou  tuzemsku dodat  několik stovek  tisíc  dávek, možná nanejvýše   až milion, ale nic přes  tuto hranici a  to je prostě  příliš  málo. Otázkou  je  také, kolik neočkovaných  by,  pod dnes sotva představitelnou  mediální  palbou vymývačů mozků, se  nakonec  SputnikemV  vůbec oočkovat nechalo…

Ale  tohle opravdu netřeba  řešit.  Babiš i Arenberger  že  veřejně  konstatovali, že dokud  EMA  nic, tak oni v téhle  otázce  také nic, cituji:

„Není to o Sputniku. Jsou tu nějaké teorie, ale není to o Sputniku. Budeme čekat na rozhodnutí EMA (Evropské lékové agentury),” řekl ve středu Babiš.

„Ze zákona stát nemůže nakupovat jiné vakcíny, než které nakoupil od Evropské komise,” připomněl. Arenberger řekl, že se ve věci plně ztotožňuje s Babišem.

Vše  je  nakonec  docela  významně potvrzeno  tím, že  není odvolána  šéfka  SÚKLu Storová a podle  Arenbergera  k  tomu  ani není důvod. Zeman, neZeman!

Ale proč  by se  opoziční lídři obtěžovali  myšlením? A proč  by jím  rušili voliče, když  ti to většinově po nich nežádají. Jestlipak  si všimli  výroku  Kluzkého Vojty  na  Blatného konto:

„Jde o pravomoc předsedy vlády, který ji využil poté, kdy pan ministr dlouhodobě nebyl schopen najít řešení nedostatku vakcín pro občany naší země a musel jeho práci nahrazovat osobně, napsal Novinkám šéf KSČM Vojtěch Filip.

Až  na  to, že  má  Kluzký  Vojta  kluzkou  optiku, je tady  obsažena  čirá sentence  téhle  ministerské výměny – totiž to, což  už jste  četli výše  – Blatný je vinen!  Tím, že nejsou vakciny!!!!  Ačkoliv  hlavním zmocněncem za očkování se sebevědomě  sebejmenoval Babiš, ačkoliv  rozdělovaní  vakcin  se  stalo výlučnou  úlohou a tématem  Evropské rady,  kde jednají jen premieři, ev. presidenti jednotlivých členských zemí a nikoliv  ministři čehokoliv a  zdravotnictví  už vůbec. Viz Babišův  debakl minulý  týden.

Ale Kluzký  Vojta,  hodlající  Babišovi určitě ale  určitě  vypovědět  toleranci jeho vlády ví, že  selhal, ohledně  vakcin  – Blatný!

S překvapením jen zírám, jak i tenhle superprotřelý  politirikářský  kramář a koňský  handlíř, je  z hlediska politické předvolební  strategie a  taktiky  dokonale mimo. Prodavači  třešní a  nostalgie po časech minulých hrají  o holé politické přežití!    Jejich  bývalí  voliči dílem odešli na věčnost, dílem přeběhli k Okamurovi a  především -právě k Babišovi!  A  Kluzký  Vojta neví nic  lepšího, než ty, co mu sebral Bába,  ujistit,  že  Babiš  to vlastně  dělal dobře, jen  Blatný mu to kazil!!!!!  Místo toho, aby  burcoval  u starších ročníků kvůli těm  27 000 zemřelým, kdy mezi nimi jsou určitě jejich rodinní příslušníci, kamarádi a známí???  A by je  získal zpět  a případně  další s nimi? K neuvěření!

Pokud by někdo ještě pochyboval o mých vývodech,  než  zváží  i vyjádření  bohuželpremiera  ohledně Blatného práce:

„Důvod není ten, že bych nebyl spokojený s jeho prací. Problém byl v tom, že se rozcházíme v názoru, jak by měl resort fungovat,“

Tak Babiš  MÁ  PŘEDSTAVU JAK MÁ  ZDRAVTNICTVÍ  FUNGOVAT?????  To jsou věci!!!  A měl už  tu představu  tenkrát, když  spolu  s Vojtěchem tvrdil, že  zdravotníci jsou připraveni, že  ochranné pomůcky  neschází?  Tehdy, když  odmítl  zahájení školního roku v  rouškách?  Tehdy když později tvrdil, že  se máme přestat  bát  covidu? Tehdy, když v prosinci  nesmyslně  rozvolnil a v nemocnici ještě pořád  ještě leželo přes  4 000 korona pacientů?  Tehdy, když  špitály praskaly  ve švech a tvrdil, že netřeba oslovit okolní státy, zdali by nám v nouzi nejvyšší pomohly?  Tehdy, když se bil v prsa, že on vakciny zajistí a že  očkování je připraveno?  

Co tenhle  exot  o zdravotnictví  vůbec  ví? Tedy kromě  toho, kolik požaduje, aby  mu ročně  „hodila“ medicínská  divize  Agrofertu????

Část opozice i mainstreamu nyní lká nad  odchodem Blatného.  Já nikoliv.  Blatný mimořádně  špatně  vstoupil na politické jeviště, když popřel, že podepsal petici proti  Babišovi. Ale tuhle jasnou  charakterovou  vadu bych snadno překousl, kdyby…  kdyby  covidové  skore České republiky nevykazovalo tak šílená  čísla. Ne, že  by  za nimi stál  především Blatný. Tohle jde  jasně za  Babišem.  Ale  exministr  zdravotnictví disponoval exkluzivní pozicí – zcela jasně  se vymezit  proti  zcela  nesmyslným a  epidemii  eskalujícím  Babišovým krokům. Bez jeho souhlasu žádné předvánoční rozvolnění  neexistovalo.  Tenkrát propadl.  Tady  Česká republika  prohrála  úplně  všechno!  Blatný, místo aby  se Babišovi vzepřel, srazil kufry, poslouchal a  mlčel. Tím se pro mne stal oním blatníkem. Sloužícím jen  k zachycování špíny a krytí toho kdo sedí za  řídítky  vládního vehiklu… A pak pryč. Blatný se  stal blatníkem a jako takový i skončil. Demontovaný.

To, že  tahle jeho trapná  submisivita  k ničemu nevede, jen k jeho ztrapnění a zesměšnění, pochopil příliš  pozdě Řekl bych, že  až někdy  koncem  února, respektive  začátkem  března. Od  té doby  se  náhle začal chovat  jako sebevědomý ministr. Který si je vědom své odbornosti i svých povinností a je schopen vygenerovat i autoritu. Prostě – stal se skutečným šéfem klíčového rezortu. Místo  vazelínou  v Babišově  ruce, kterou si může namazat , kam potřebuje. A  objevily  se  vytýkací dopisy. 

Tohle je příběh  Jana  Blatného. Člověka, který byl odvolán v okamžiku, kdy začal zvládat svou opravdovou  funkci a přestal být  zbytečným prvkem na  vládním kole. Ale, viděno střízlivě,  nikdy neměl šanci  uspět. Jeho osud, stát  se hříšným kozlem, na něhož se všechno hodí, byl dán předem a on si  jí navíc  přisvojil v momentu, kdy  zkusil zapřít  podpis  petice proti bohuželpremierovi.  Tím hned  v začátku deklaroval  slabost a submisivitu, které se  sice, jako naprostá výjimka, dokázal více méně zbavit, leč pozdě.  

Ostatně, že  to zbavování přišlo pozdě  a  jen postupně,  dokumentuje i odvolání  hlavní  hygieničky  Dr. Rážové.  Dodnes  nevysvětlil, proč.  Jeho hláška  – takové věci přicházejí, má čestnou pozici ve  vitrině  politických blábolů.

Mimochodem,  řekněme , že  z „dobře  informovaných“ kruhů,  jsem už  dávno a dávno slyšel  o tom, jak Babiš  „cvičil“ Blatného na  vládě. Prý na něj  řval jak na  posledního knechta od  krav. A prá je  to jeho zcela  normální modus operandi.

Babiš  a  tahle pověst o stylu jeho jednání jedno jsou. Kdyby  náhodou  někdo nesouhlasil, doporučuji, aby  vzal na vědomí  informaci, že hlavní hygienička Pavla Svrčinová   ZKOLABOVALA během úterního jednání vlády. Dodávám, že  vlání sezení se  sice konalo formou videokonference a hlavní  téma představoval návrat  prvního stupně  do škol.  Kde jí nepochybně  patřil jeden z hlavních partů. Spolu s  ministrem školství Plagou. Který prý byl také na odstřel a na  jehož konto Babiš před tím prohlásil, že naprosto nechápe, proč  by  předběžně  školáci z prvního stupně  chodili na  střídačku. Plaga přežil. Což znamená, že  většina  vlády  se postavila  za něj a hlavní hygienička  určitě  také. Plagův návrh nakonec kabinet přijal. Ministr  školství, zatím, přežil. Hlavní hygienička, ačkoliv  je to dost tvrdá  dáma, skončila s  akutním zhroucením ve  špitále. Proč  asi? Ptám se zejména  Babišáků…

Tím lze  asi skončit. Vlastně – ještě nikoliv. Mám jednu  otázku, kterou bych rád položil Janu Blatnému i jeho nástupci  – pánové, co vás  motivovalo k tomu, že  jste  Babišovu nabídku  přijali???? To  jste opravdu netušili, co je  tenhle lůzr  zač? A co s vámi následně provede?  To jste opravdu  toužili mít ve  svém CV  zapsáno   od  XXX  do YYY ministr  zdravotnictví ČR????  Jestliže  ano, pak je mi vás  doopravdy líto. Vlastně není a nebude. Až skončíte!

     . 

 

      

 

   

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.