ČEKÁ SE A ČEKÁ…


napsal Xaver

Před nedávnem jsem tu zveřejnil článek s názvem

JAK DLOUHO JEŠTĚ…?

Pustil jsem si tam bez omezení ústa na špacír s ostrým odsudkem brutality Skotů v zápase se Slávií, s kritikou britského tisku kvůli honu na Čechy pro nepotvrzený rasismus (v podstatě ovšem pro nekritickou předpojatost a předsudky vůči všemu z východní Evropy) a vyjádřil jsem i svůj nesouhlas s poklekáváním při fotbalových zápasech. Ten byl k mému uspokojení potvrzen i chováním našich a polských národních týmů, které toto pochybné gesto nerespektovaly a zůstaly stát.

A ještě jednoho potvrzení mých výčitek jsem se dočkal – z úst více než povolaných; od bývalého skvělého fotbalisty L. Vízka, který včera v jednom rozhovoru řekl:

Rozvířená je také situace kolem Ondřeje Kúdely, který si podle Glena Kamary v Glasgow neodpustil rasistické poznámky. Měl by Ondřej Kúdela na Arsenalu nastoupit? Není lepší tu rozjitřenou atmosféru začít uklidňovat?

Situaci rozjitřili Skotové a musím říct, že v mých očích hodně upadli a platí to i o ubožáčkovi Stevenu Gerrardovi. Kdybych ho se »Šmícou« někdy potkal, tak si nechám tlumočit a vzkážu mu, že se pořád jen za něco schovávají. Proč by Ondřej Kúdela na Arsenal neměl jezdit? Skotové se za toto jen schovávají, maskují tím svou hru a chování. Já si myslím, že Ondra Kúdela na zápas pojede, Anglie není Skotsko, na Arsenalu to bude mít úroveň. Myslím si, že události z Glasgow se na Arsenalu už řešit nebudou. Já jsem zvědavý, jak na to zareaguje UEFA, jaké tresty vyřkne komise. Tohle se musí vyřešit, nesmí to směřovat k tomu, aby tady v budoucnu jeden tým prohrával, pak řeknou, že jim někdo něco řekl do ucha a odejdou ze hřiště… Tohle je do budoucna hrozně nebezpečné. Znovu říkám, že Skotové za tohle jen schovávají svoji brutální hru. Já to taky zažil, hráli jsme s Glasgow Rangers a taky na nás koukali svrchu, podceňovali nás, že jsme z východního bloku, také to bylo hnusné a dá se to označit za rasismus. Jsem rád, že Kúdela jel s národním týmem do Walesu, všichni pak viděli, jak dostal ubohou úmyslnou ránu od Geretha Balea. A nikdo to neřeší, to je ostuda. My jsme malý státeček, ale nebudeme se přeci nikoho ve sportu bát a ponižovat se, při utkání si mají být všichni rovní. Oni si myslí, že jsou něco víc, ale nejsou. Tak jim zase můžeme ukázat, že úroveň našeho fotbalu špatná určitě není. Tady se kope do našich hráčů, kteří leží na zemi… A to je v pořádku? O tom Steven Gerrard vůbec nemluví. Když si na to vzpomenu, tak mám zase vztek.

Už víme, že Kúdela na Arsenál kvůli zranění nepojede, ale to je teď vedlejší. Co ale není zdaleka vedlejší, a to pro celou českou fotbalovou veřejnost, je čekání na to, jak ten skotský „karambol“ vyřeší UEFA? Která v minulosti, kdy šlo třeba o nekázeň našich fandů, udělovala pokuty doslova v řádu hodin…Na verdikt měla čas do včerejška, pondělí, teď je zhruba 14 hodin úterý a stále nic. Bohužel nezbývá než zakončit už jednou použitým titulkem Jak dlouho ještě?

A na základě toho podezřelého mlčení, které může být výsledkem nezřízeného nátlaku „z ostrovů“, si tipnu výsledek: rasismus Kúdely se neprokázal a za pokus o zabití našeho brankáře stopka na 2 – 4 zápasy.,

Vlkův vstup:

O  pár  hodin později než mi  tuhle miniaturu  Xaver  odeslal, UEFA  přeci jenom verdikt nad Kúdelou  vynesla.  Tedy  rozsudek předběžný, protože  i po důkladném šetření  stojí  slovo proti slovu.

Kúdela  tvrdí, že  Kamarovi sdělil, že  je  zkurvený  parchant, Kamara  a  další hráč  Rangers, že  ho nazval zkurvenou opicí.

Přesto, že  UEFA vyšetřování případu svěřila španělskému expertovi Antoniu Garciovi Alcarazovi,  nedokázal ani on jednoznačně  zjistit co a jak.

Kúdela  dostal proto předběžnou stopku na  jeden zápas,Kamara  zatím ještě nic.  13.dubna   UEFA  případ hodlá uzavřít a bude  definitivní nadílka. Podle  zdrojů, pokud  Kudelovi neprokáží rasistickou  urážku, vyfasuje  celkem  nejméně dvouzápasovou  distanc. Jestliže  ano, pak může  očekávat  zaracha  na  deset  následujících utkání.   Kamara  za  fyzický  útok by snad  dostal  nejméně  5  zápasů.

Nicméně jsem celkově  „činností“ UEFA  velmi nemile překvapen. A kdybych si měl vsadit, jak to dopadne, tipnul bych  si, že generálové evropského fotbalu tam nakonec nějak ten rasismus  vyštourají.  Jednak  britský  fotbal obecně je úplně jiná  entita než  kopálisti z nějakého Česka – ostatně  právě o téhle  nadřazenosti a  nafoukanosti  je  dnešní i minulý  Xaverův  text,  ale především   rasismus  je  dnes  šíleně  trendy. Nesrovnatelně  více než kdy  jindy. Mám ještě  v živé paměti jak v roce  2016 FIFA  potrestala  Anglii a  Irsko, za  to , že  si  bílými máky připomněli Den veteránů a padlé  v I. ww.  a  sama  osolila  FC  Barcelona  za  katalánské  vlajky  v hledišti  pře i některých jejích  zápasech. Protože  politka  přece na  stadiony nepatří…

Dnes jí zjevně  polittické postoje  už nevadí. Tedy  ty  „správné “ postoje, abych  byl přesný. Viz poklekávání  mužstev před výkopem. Pokleknutí  je tolerováno, pokleknutí je  protirasistické. Kdyby  UEFA  nyní  pořádně nesekla  Kúdelu, vystavila  by  se obrovskému tlaku  těch jedině  a vždycky  správných z celého světa.  Rád  se budu  mýlit.

Nicméně  jsou další signály, že  to  pro Slávii a Kúdelu  nedopadne  dobře.

Vratíme se  k zápasu  v Ibroxparku. V 61. minutě došlo ke tvrdému střetu slávistického gólmana Ondřeje Koláře s glasgowským Kemarem Roofem. Ten nevybíravým zákrokem udeřil brankáře do obličeje a způsobil mu zlomeninu čelní kosti, otřes mozku a tržnou ránu na několik stehů v obličeji. Roofe ihned obdržel červenou kartu, stejně jako o několik minut později jeho parťák z obrany Leon Balogun.

Zákrok na Koláře je,  dle mého soukromého soudu,  když ne rovnou pokusem o vraždu, tak minimálně  těžkým ublížením na  těle. Prostě  těžkým kriminálním zločinem. Nějak nemohu  nalézt , že  by  UEFA  kriminálního násilníka  Kemara  Roofa nějak exemplárně  a odstrašujícím  způsobem sekla. O druhém vyloučeném – Leonu Balogunovi nemluvě.  A  naprostým mlčením přešla  vyjádření  KAPITÁNA  Rangers  Connora Goldsona – budu upřímný, ke konci zápasu jsem už jen chtěl někomu ublížit…., 

Nechápu, že  tohle  UEFA  jen tak toleruje!  Přiznání, že  kapitán mužstva  už  chtěl jen a pouze  někoho od  soupeře  sejmout, je  děsivé!  Co tohle  má společného se  sportem?  Byť profesionálním?  Přiznání,  že  šel po soupeřích na krev je přece  jasná  hrůza!!!!  Rasismus v podobě  slova  opice  vadí?  Snaha fyzicky zranit, možná zabít je tolerovatelná?  Kam jsme se to dostali????

Nechť  mne nikdo nepodezírá, že  držím stranu Slávii!!!! Přát  cokoliv  dobrého  čínskému cirkusu  v  režii  ÚV  KS Číny?

NIKDY!!!!  Za  žádných okolností!  NIKDY!!!! Doufal  jsem , že  Gunners  včera  večer  dají sešívaným šikmookým  cirkusákům  stejnou  lekci jako když  se tyhle mančafty potkaly  naposled, kdy  Číňan nafasoval sedmičku. Leč  skončilo to  neuvěřitelnou a  nepochopitelnou plichtou. To snad bych měl obrečet…

A půjdu ještě  dále – osobně  se  domnívám, že  Kúdela  řekl  to o té opici. Proto si, dle mého názoru zakryl ústa, aby  nešlo přesně  vysledovat  jeho  urážku.  Pro mne jasná  věc.

Ale nic  se neděje  samo  o sobě!  Všechno je  nutné zasadit  do příslušného rámce!

A  tím  je  neuvěřitelně  brutální způsob  hry, který Rangers  zvolili a  to záměrně.  A od  zrakvení  golmana  Koláře už nešlo o fotbal, nýbrž  ze  strany  domácích o  tvrdou pouliční likvidační  rvačku  kriminálního gangu,  vydávajícího se  za  fotbalový  mančaft.  Řádícího jako  primitivní zvířecí  tlupa. Třeba opičí!  Jaký  rasismus  v obranné  reakci v  tom kdo hledá?

Pro tohle není omluva. A  název  opice, či jakýkoliv jiný,  proti  zkrvavené  hlavě  brankáře čínského cirkusu? To už se svět úplně  zbláznil?  Jak to, že  Roofe už    dávno nemá  doživotní fotbalový  distanc? Jak to, že  nesedí ve  vyšetřovací vazbě?  Kdyby ano, pak nechť osolí Kúdelu podle libosti.

Ale v mém světě  kriminální  násilný  trestný  čin  vždycky  bude  daleko závažnější  než  verbální slovní urážka! 

Ne tak v tom obecném  našem „úžasném“ jemuž se eufemisticky  říká  liberální demokracie.  Reakce  Kamarova  právníka, tak  jak ji včera zveřejnit  Seznam.cz podporuje můj odhad, že  Kúdela  nakonec  exemplárně  zaplatí. Že  v souboji  formální  právo a  důkazy, versus společenská poptávka a mediální objednávka zvítězí na  celé čáře  to druhé!

Kamarův  advokát, jakýsi  Aamer Anwar ví, „jak hrábnout  do strun“, aby  zahrál tu správnou melodii, jíž  nelze odolat:

„UEFA provedla úvodní vyšetřování a provizorní jednozápasový trest pro Kúdelu udělá jen velmi málo pro důvěru v UEFA, že to myslí s vymýcením rasismu ve fotbale vážně. Musí naopak spustit robustní akci. Obhajoba ze strany Slavie se dá popsat jako naprosto neuvěřitelná nebo z říše fantazie,“ píše právník finského fotbalisty.

 

Připomíná také, že současný trest pro českého reprezentanta je jen symbolický, protože by proti Arsenalu stejně nenastoupil.

„Takový trest vyvolává jen málo důvěry u hráčů tmavé pleti, kteří musí čelit tak odporným útokům. Zdrcující důkazy proti Kúdelovi musí UEFA donutit k okamžité akci a tvrdému trestu (pro Kúdelu) za kriminální čin, z něhož je obviněn,“

Takže  kriminálním činem podle  britského advokáta  je  slovní urážka a nikoliv brutální , vražedný  útok s cílem zranit českého golmana,  zrovna tak  je, jak už  jsem napsal pro mne  naprosto kriminálním jednáním  veřejné prohlášení  kapitána  Rangers  – já už chtěl jen někoho zranit!

Tohle  by měla  rozhodně  UEFA  trestat. Jenže  pro ni bude daleko snazší, populárnější  a výhodnější když  Z Kúdely  učiní exemplární případ a postaví ho na pranýř.

A jsem  velmi a velmi zvědav, jestli takhle náhodou  i  na  Arsenalu  náhle  neobjeví  nějaké  rasistické výroky  z tábora  seshitů Jinak přece  není možné, aby  těmhle  východním nazdárkům  nenadělili minimálně  bůra!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotbálek, Xaverův nový dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.