Dnes Hodina vlka na Slobodném vysielači


Situace okolo Ukrajiny  velmi intenzivně  houstne. Zdá se, že  třetí válka  na  Donbase je na  spadnutí.. Že otázka  ani tak nestojí  zda ke  střetu dojde, nýbrž  kdy se  tak  stane. Přirozeně  s následnými otazníky  typu  – kdo všechno se  do konfliktu zapojí.

Tohle  téma  není z těch, které bych chtěl rozebírat.  Je  příliš  blízko  našich hranic, případná  válka se bude odehrávat  v podstatě  hned za  humny a při horlivosti našich  politikářských , spojenecky  „věrných  poskoků nás  do  toho mohou uvrtat  jedna  dně.

Za obrovskou tragedii pokládám to,  v tomhle konfliktu proti sobě  budou stát  příslušníci jednoho národa, kteří se od  sebe liší  pouze  preferovaným jazykem, jakkoliv  ten nyní stanovený  úřední  měl dříve  v podstatě  falticky  status  asi  jako chodština  v  rámci  češtiny.

Prostě  válka lidí, kteří se  dobře  znají, ještě před  časem šlo o spolu většinově  velmi dobře  vycházející sousedy. Jenže  geopolitické hrátky  cizích mocných,  jako vždycky    jsou nadřazeny  naprosto všemu. Zejména  obyčejným lidským osudům.

Tohle  neradostné téma  si dáme dnes  večer na Slobodném vysielači ve  20,30 hod.Budeme  rádi, když nás  v  tom nenecháte  samotné.

Borísek a  vlk

Příspěvek byl publikován v rubrice upoutávka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.