Všude mají koronavirus, my k tomu ještě navíc Babiše /a teď nově i Arenbergera/


Ano, je  to smutná  pravda – všude na světě  mají covid. Není země, která by se  mu dokázala nějak vyhnout.  Jenže Česká republika  k tomu má  něco navíc  – Andreje  Babiše!  

Takže jsme, ohledně dopadů koronaviru NEJHORŠÍ na světě.

Píši tohle, s velkým smutkem na  duši – už  hodně dlouho. Ačkoli to byla  pravda jen „de  facto“ , nikoliv  de jure.  V celosvětové covidové hitparádě  nás  od  titulu „best in covid“  jaksi drželi od  toho nejvyššího stupínku různé trpasličí státečky  typu San Marino , Andorra  a tak podobně. Leč kdo ne/umí ten ne/umí!  Jak známo.   Ale teď jsme je konečně  „trumfli“!

Pod vedením Andreje  Babiše se Babišland konečně prodral i přes  ty  přidrzlé trpaslíky! A nyní vévodí celkovému pořadí  v potu  coronavirových mrtvých celé planetě – best in  covid se stalo realitou!!! Tak konečně  se to Babišovi podařilo! Nezpochybnitelně!  Být Best in Covid!

Tedy v počtu mrtvých  na  100 000 obyvatel! Nikdo už nám nekonkuruje!

Na základě  covidových  statistik  agentrury  Reuters, které  zpracovaly Novinky.cz už nelze  o našem premianství pochybovat!

Na  tomto místě nemohu jinak – platí pro mne, že  čísla hovoří, jak dobře  víte. Takže nemůže  následovat nic jiného,než  grafy nebo tabulky. Nejlépe  však obojí.

Může být, že  se  mnou hrubě nesouhlasíte. OK,vaše právo. Pak dovolte, abych položil jednoduchou otázku – proč  zrovna  naše  země  je tak postižená, že je nejhorší na světě?

Jsme  snad, jako její obyvatelé,nějak speciálně  geneticky  zatížení – rozuměj, vůči koronaviru méně  chránění, tedy  svou přirozeností nedostateční a méněcenní? Ve  srovnání jak s našimi nejbližšími sousedy z Německa, Rakouska, Polska?

Či snad řádí v  ČR nějaká obzvláště  agresivní, jinde neznámá mutace  covidu, co se d rží jen uvnitř českých hranic?

Máme  snad  nějaké unikátní civilizační návyky  v osobní  hygieně  a zdravotní péči?

Je  snad  zdejší obyvatelstvo nějak zcela mimořádně  neopatrné  ve srovnání s chováním jiných  národů při koronavirové pandemii?

Jsme  kulturně, ba přímo civilizačně  odlišní od  okolních státu, respektive  celé  Evropy  a zbytku světa, což  umožňuje  zcela  ojedinělou decimaci  naší populace virem ve srovnání  s celou ostatní planetou?

Je  v České kotlině nějaká  známá či neznámá  jedinečná anomálie meteorologického, geofyzykálního, spektrálního či jiného rázu, která  koroně v jejím zabijáckém úsilí unikátně napomáhá?

Je snad Česká republika republika  pod nějakou  speciální klatbou  nějakých temných sil,  s kterou se, jako výrazně  ateistická  země  neumíme  vypořádat?

Nabídl jsem vám právě  veškeré možnosti,  jenž mne napadly a které by mohly vysvětlit  onu dnes  nuž neoddiskutovatelnou   skutečnost, že Česká republika má  nejvíce  obětí covid  na  100 000 obyvatel.

Protože pokud nehraje  zcela  fatální roli některá z nich, či jejich souběh  a tím by se vysvětlovalo proč  je Česko covidem nejpostiženější  zemí světa, zákonitě  přijde na  řadu, jako ona  zásadní  covidová  odlišnost ČR  od  zbytku světa jen věta – covid mají všude, ale jen my k tomu máme  Andreje  Babiše!

Ne, nenasazuji na něj! To odmítám se vší rozhodností!  Ale když  z výše  uvedené  nabídky jiných možných příčin, stejně  jako já, si nevyberete  nic, co by planetárně zcela ojedinělé  řádění korony  mezi českou populací vysvětlovalo, pak osoba  předsedy  vlády  České republiky  je  tím jediným  markantem, který nás  od zbytku planety  odlišuje!

Ostatně jeho výroky, činy i nekonání  Kosa   pečlivě  mapuje  a  velmi  usilovně a  všude, kde je to jen trochu možné, před nimi, co jí hlas  stačí  – varuje!

Ne, nehodlám sahat  do archivu, a dokládat  to,ač by to bylo snadné. Soudím, že pro naprostou  většinu z  vás  nic takového není třeba. Víte, že  si nevymýšlím.

Pochybovačům z řad eventuálních  nováčků ale nabídnu  dva konkrétní  příklady. Vlastně  – jednu otázku a jeden příklad. 

Ta otázka je triviální  – myslíte  si některý jiný stát za jeden jediný  rok   BĚHEM COVID PANDEMIE  VYMĚNIL 4 MINISTRY  ZDRAVOTNICTVÍ????

Může být, že  ano. Ale  já o tom povědomost nemám.  V každém případě  už jen tenhle  fakt  nabízí  skoro dokonalé vysvětlení, proč  je  Česko covidovou márnicí celého světa!  Výměna ministrů zdravotnictví znamená  kontinuální nekompetentnost, ochromení  funkčnosti hlavního protipandemického ministerstva, naprostou chaotičnost a  zmatečnost  centrálního proticovidového řízení!!!  Dodávám, že  ministerstvo zdravotnictví je v portfoliu  Babišovy politické divize  Agrofertu a  on osobně  ty ministry  točící se ve funkci jak svatí  na  Staroměstském orloji, vybral a  uvedl do úřadu! Kdo vybírá, je odpovědný za  svůj výběr! Jestliže  tři své volby seznal špatnými, pak je  zřejmé, že  on a  především on je nekompetentní!

Přidejme si k tom tři výměny  na postu hlavní hygieničky země – opět jde o  kompetenci Andreje  Babiše,byť nepřímou přes ministra  zdravotnictví!

Ano, covid mají všude. Jen my k tomu ještě navíc  Andreje  Babiše!  Jako „krizového“ manažera! Za mne, je tohle  opravdu jediné reálné  vysvětlení.  Tedy  s výjimkou toho, že  by  tu řádily  nějaké ty temné nadpřirozené  síly, či že jsme geneticky  nějak méněcenní oproti zbytku planety, nebo že  zde je nějaká unikátní a jinde neznámá anomálie, atd.atd. Viz  úvod  textu.

A nyní k tomu příkladu. Blatný musel před  týdnem zabalit a  vypadnout  z ouřadu. Na jeho židli, ještě po něm teplé, už  trůní onen čtvrtý  ministr  zdravotnictví  -Arenberger.   Prý komunikačně  zdatný. Jehož  úkolem, po komunikačním autistovi /jak ho nazval kolega Roman Michelko v poslední Trikoloře/,   je  především a já se  dokonce domnívám, že jedině – vylepšit  u veřejnosti  obraz  Andreje  Babiše  co by totálního covidlůzra. Protože  její část,  dnes ještě  , pro mne nepochopitelně, mu věří,  by mohlo napadnout totéž  co mne  v tomto textu. Což by znamenalo  lůzrův  definitivní politický konec a  a pád.

Arenberger  pověstí  zkušeného komunikátora určitě  disponuje. Dokonce  kdysi v nějakém meidu  vysílal určitý pořad  s dalším takovým povedeným  mluvičem  – Romanem Šmclerem, jak se  tento neopomenul sám pochlubit

Pan profesor Arenberger je nejen špičkový odborník, ale mistr komunikace. Dělali jsme spolu i rozhlasové pořady.

Pro Andreje  Babiše  je ta komunikace to nejdůležitější, co od svého zdravotního ministra očekává.  Komunikaci, která  obyčejnému Novákovi vysvětlí,  že  například  když  potká  černocha, tak to není  černoch, nýbrž jen  jaksi trošku,  ale jen opravdu maloučko víc  opálený  našinec. A že  Babiš  ten covid  zvládl  levou zadní.

Jenže  my, vedle toho Babiše nyní máme i Arenbergera, od  kterého veřejnost, na  rozdíl od  Babiše očekává  cosi úplně jiného. Totiž, že  bude  řídit  svůj rezort  kvalifikovaně, znale a kompetentně!!!

No a pan profesor  Arenberger  se nám předvedl  hned po svém nástupu, přes víkend. Kdy jeho ministerstvo dávalo dohromady seznam opatření, jež v republice budou platit  hned po skončení  nouzového stavu -tedy  od  pondělí 12.04.2021, 00,00hod.

Vedle  částečného povolení  prezenční výuky  v  školách a  školkách, otevření některých  zavřených obchodů a zrušení zákazu cestování za hranice okresu, největší tahák  představovala  možnost  shlukování  více osob. Jak v interieru  – max. deset, tak exterieru  – max.20.

To platilo ještě  v neděli dopoledne.  Po obědě  už bylo všechno jinak!  Všechno zpět  – uvnitř i venku max.dva  cizí lidé pohromadě  a šmytec!

Protože  odborníci, i ti z ministerského poradního orgánu, vedeného doc. Šmejkalem  se postavili na odpor, že prý  podobné uvolnění je nepřijatelným rizikem a  povede k příliš mnoha mezilidským kontaktům,což jednoznačně povede ke zvýšení incidence.

Navíc, když  se začalo pátrat, kdo vlastně  toto, epidemiologicky  nesmyslné rozvolnění navrhl a do textu ministerské vyhlášky  prosadil, náhle nikdo nevěděl!  No nejspíš  to budou  ty  temné nadpřirozené síly, co si  zasedly na  ubohou Českou republiku!

V každém případě je zřejmé,  že  pan ministr  Arenberger svou rozvolňovací vyhlášku nečetl nebo nepochopil. co v ní stojí a jaké to má dopady. Obojí je  mimořádně silně na pováženou! 

V každém případě platí,  že plně  najel na  Babišův způsob řízení – co mohu, rozhodnu dnes a nebudu odkládat na  dobu, až  tomu snad budu rozumět!

Co kdyby  méně přemýšlel o tom, jak být  více komunikativní  a ušetřený čas radši věnoval primární úloze ministra  zdravotnictví – boji proti covidu? Třeba  pořádně  četl a chápal základní covidové dokumenty, které podepisuje?   Ale může být, že  chci po něm moc. Nebo že ve své zabedněnosti nechápu, co že je pro tento stát  důležitější….

Těžké blamáže  si byl okamžitě vědom Andrej Babiš. 

Ještě v neděli z chaosu okolo změn v pravidlech pro shromažďování lidí obvinil experty skupiny MeSES. Ti to odmítají, šéf vlády podle nich nemluví pravdu.

„V podstatě skupina pana doktora Smejkala a pana Kulveita, se kterým jsem i mluvil minulý týden, dává ta doporučení de facto pozdě. Asi to není jejich chyba, my tomu musíme dát úplně jiná pravidla,“ uvedl na adresu odborné skupiny premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém nedělním příspěvku Čau lidi.

Kdepak – neselhal jeho nový ministr! To by mu Andrej hned přece napsal vytýkací písmo. Selhali odborníci  z  expertní skupiny. Jsou to lemry líné! Jen se válí a berou prachy!  Malej dvorek a velkej  bič  na ně, milí Koblihové! 

Jenže experti si premirovo kálení na  svou vlastní hlavu nenechali líbit a okamžitě kontrovali a to velmi rezolutně:

„Neformálně jsme na to, že to je podle nás zásadní problém, ministerstvo upozornili 6. dubna ráno. Myslím, že na skupinu odborníků, která pro stát konzultuje pro bono kromě svojí normální práce po večerech a nocích, je to dosti svižné tempo. Představa, že by taková skupina mohla, nebo dokonce měla předvídat, co vše by mohl někdo v rozporu s odborným názorem někam napsat, a vyjadřovala by se k podobným budoucím rozhodnutím preemptivně, mi přijde dost neobvyklá, reagoval Jan Kulveit, člen MeSES a odborník na globální rizika a modelování pandemií.

Tajemnice odborné skupiny Irena Kotíková Seznam Zprávám potvrdila, že experti reagovali už v průběhu týdne a ihned poté, co se o věci dozvěděli. „Pan premiér ví, jak to bylo,“ dodala.

Lze dodat – ví, ale  nepoví!

To potvrzují i další členové MeSES, například sociolog Martin Buchtík.

Pan premiér v Čau lidi bohužel lže. MeSES se dozvěděl o opatření 10/20 z médií. Předem jsme byli žádáni o konzultaci zoo, trhů a okresů – nic dalšího. Na poslední chvíli šlo na vládu 10/20. S premiérem jsme to takto komunikovali, ví, že jsme byli informováni jinak,“ uvedl sociolog na svém Twitteru.

Je potřeba ještě  dále nějak dokládat komu, či čemu za  své celosvětové premiantství v počtu zemřelých vděčíme, co nás odlišuje  v  covidové  márnici od zbytku světa?

Pro mne platí  už  ono v titulku zmíněné – covid má celý  svět, jen my k tomu máme ještě  Andreje Babiše. A nyní i komunikativního Arenbergera! 

Vlastně- nyní když jsem tenhle  článek konečně  dopsal,tak mne napadla  ještě jedna  možnost, jako vysvětlení  toho, proč  jsme best in covid –   že  jaksi  celý svět, doslova  celý  celičký, fixluje  data. Jak nakažených, tak především zemřelých. A  jediný chudák  Babiš  to neprokoukl a nechává uvádět nefalšované statistiky… Takže  oni podvádějí a on platí tvrdou  a nespravedlivou daň  za to, že hraje poctivě a  ČR jako jediná uvádí nezfalšované počty  covidových zemřelých!!!

Takhle  to musí  být  a nejinak!!! Babiš  hraje poctivě!!!!  Už proto, že   Babiš je   futrálem pravdomluvnosti – což plasticky dokazuje  ta  jeho hláška o to, že odborníci dali svoje  stanovisko pozdě a mnoho a mnoho dalších doložitelných koronavirových výroků. Babiš = pravdomluvnost a poctivost v každém ohledu!

Jsem zvědav, jak dlouho bude trvat, než s podobným převratným “ vysvětlením“ o geniálním bojovníku s  covidem Babišovi přijde Mára Prchal nebo Babišovi nájemní psáči, či  koblihovský internetový kompars. Už se moc  těším!

Všude  mají covid.  Jen my k němu máme  ještě navíc  Babiše!To se máme!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.