Flash -Česko je připraveno stáhnout vojáky z Afghanistanu. Konečně! DOPLNĚNO!!!


Jak oznámil  Novinky.cz  Česko je připraveno stáhnout  své vojáky  z Afghanistanu….

To jsou věci….

Oficiálně a  osobně  to vyhlásil Zemanův poskok na  Obraně  Metnar. Jak se dozvídáme – . po středečním mimořádném videokonferenčním jednání se spojenci.

Je úděsné číst takovéhle vyjádření  ministra  údajně  suverénního  státu!  Kdyby  byl velitelem Národní gardy v Jižní Dakotě, rozuměl bych jeho sdělení. Takhle mohu  jen nevěřícně  kroutit hlavou!

„Vždy jsme říkali, že samostatně nebudeme podnikat žádné kroky a otázku afghánské mise musíme vyřešit kolektivně????

My nebudeme  podnikat žádné kroky  samostatně?  Takže jsme  si zakázali  používání vlastního  rozumu? Jakou osobní hrdost má  blábolil, co něco takové pronese? Za co stojí vláda jíž je  členem?

A  to není všechno – ještě  si troufne dodat:

Dohodu respektujeme a jsme připraveni stáhnout i české vojáky,“

Představuji si, jak by  se pohnul svět, kdybychom se rozhodli dohodu NERESPEKTOVAT a podle Zemanova  výkřiku v  nějakém tom  deliriu tremens  dál POD  KÁBULEM BOJOVAT ZA PRAHU!!!!

To by teprv bylo! To by si to Tálibové  teprve užili, kdyby tam ty  dvě  stovky  českých kluků samostatně  zůstaly!

Očekávám bouřlivou nesouhlasnou reakci z  Hradu.  Třeba  se  dočkáme  dalšího borce  na  vozejku, s berlemi v ruce,  jak si nasadí vojenskou  čepici a  tlačen nikoliv  paní Meullerovou  nýbrž  jistým Mynářem jak valí po Hradčanském náměstí  volajích  – Na Kábul, zbabělci!  Na Kábul!

Jo Pod Kábulem se bojovalo za Prahu….

Nevšiml jsem si, že  by to Praze nějak prospělo. Byl bych povděčen   nějakému tomu Svědku Milošovu, kdyby mi to srozumitelnou formou vysvětlil, když  Zeman jako předseda  vlády  byl tím úplně prvním  premierem, který odeslal české  vojcly na tuhle nesmyslnou misi!Jistě  chápe  , pro mne  skrytou genialitu  tehdejšího rozhodnutí  svého svatého!

Ale  abych nebyl v podezření, že  nasazuji  na Zemana nebo jen na  něj.

Dnešní antibabišovskéá opozice v tomto směru  s ním držela  basu!  Vymezovala   se  pokaždé ostentativně  vůči všemu, co přišlo od Zemana  nebo Babiše, s jednou jedinou výjimkou -a  tím byl podíl na, je  čas  si to otevřeně  přiznat – okupaci Afghanistánu!  Kde  jsme  Američanům  dělali  dvacet  let  takové  ty   brežněvovské Poláky nebo Maďary  z roku 68.  Jenže oni dva  měsíce,my  dvacet let. I ten Brežněv  nepotřeboval  až  tak ponížeé poskoky  kolem sebe.

Podotýkám, že  jsem neměl naprosto žádný problém s tím, že  Američané  zaútočili na  Afghanistán po 11. září. Tohle  jasně muselo přijít a  Talibové si o  to řekli sami. Jejich akce  měla  logiku a  smyl.

Což  ale nikterak  neverifikuje   trapné  připindivání  České  republiky  a její armády.

Velmi bych uvítal, kdyby mi někdo z těch politikářů, co ve sněmovně opakovaně  zdvihali ruku pro tuto koloniálně imperiální misi , jak vystřiženo  z historie  koloniálních výbojů  18. a 19. století, vysvětlil, co tak Západ  za těch více než  dvacet let  dosáhl, čemu pomohl  a především, čeho dosáhla  Česká republika.  Tedy kromě toho,  že tam  tam šaškovala  až do hořkého konce  faktické porážky  a následného sice  řízeného, nicméně přesto útěku? Jestli je tou bilancí jen obrovská  suma  vyhozených  peněz, co nás  tenhle  historický  NATOdebakl, spolu se zcela  zbytečně  zmařenými životy našich vojáků, stál nebo zda mi  cosi, uniklo, co v  nějaké své nedostatečnosti nejsem schopen pochopit a docenit!

Jeem mimořádně  rozhořčen  tou  zcela nevídanou mírou  té nejtrapnější servility a submisivnosti  českých politikářských elit, prezidentem počínajíc!  A snad ještě  více  pobouřen neochoto používat  svůj rozum!

Takže  znovu  – co jsme  za dvacet let  té nesmyslné  afghánské mise, kromě  ztrát na  životech, obrovským finančním výdajům a ztráty  jakékoliv sebeúcty  dosáhly?

A co že  jsme přinesli Afgháncům kromě  dalších 20-tilet občanské  války a  s ní spojeného utrpení?

DODATEK ze  čtvrtečního poledne:

Nemohu si pomoci,ale mám doslova  bonbonek pro sektu zarytých Svědků Milošových!

Hrad právě  vydal stanovisko k  útěku z  Afghanistánu.

Geniální šachista,prognostik a vojenský stratég a  jeho mluvka  vyjevili toto:

„Pan prezident je setrvale proti odchodu z Afghánistánu, považuje takový krok za chybu,“ řekl Právu mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Prezident byl vždy horlivým zastáncem nasazení vojenských sil v Afghánistánu. „Jedině tímto způsobem, a nikoli ústupem z boje, dokážeme bojovat proti islámskému terorismu,“ řekl před třemi lety na velitelském shromáždění.

Přiznávám, že  být členem tohoto bratrstva, prožíval bych nyní  hlubokou schýzu! Věřit Zemanovi  nebo svému rozumu? To  správní věřící ještě  vyřeší. Ale drtivé většině z nich je NATO i EU trnem v oku. Stejně jako válka v  Afghu. A jejich za  živa svatý opuštění českého hlediska nesmyslné a  beznadějné  války, označil  za  chybu. Popasují se  s tím vůbec??? No nezávidím jim, to zas je  den blbec!

Jak jsem napsal  výše, dočkáme se  realizace  Haškovy  fikce  s odhodlaným  bojovníkem na vozejku, jenž ,mávajíc  berlemi  bude  do ochraptění vykřikovat  – Na Kábul! Na Kábul!!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.