Sputnikstory VII.


Přiznám se, že  už bych se  rád  dožil okamžiku, kdy tenhle  naprosto neplánovaný, leč  zdá se  – nekonečný  seriál  o vakcinách proti covidu  obecně  a  té ruské s názvem  Sputnikstory  budu moci konečně  odložit  ad  acta.  Nedělám si iluze, že by  se tak snad stalo brzy. 

Rozhodně  dnes  v žádném případě  a  proto přidávám, myslím si, že hodně  výživný  díl.

A  hned na  začátek dám největší  kanonádu.

Šéfka  slovenského ŠÚKLu / obdoba  SÚKL v Praze/ která se proti ruské vakcině  vehementně  rozjela a  se SputnikemV vůbec nepárala.

Nejprve  pustila  do světa, že  Rusko, ani po opakovaných urgencích  nedodalo jejímu úřadu  k přezkoumání  vyžádanou dokumentaci.

„Údaje, výsledky a pozorovania zo všetkých troch posudzovaných oblastí musia do seba zapadať. Informácie dodané výrobcom musia zodpovedať pozorovaniam v mieste výroby, laboratórne testy musia byť podložené výrobnou dokumentáciou. Iba na základe spoľahlivých a overiteľných dôkazov môže ŠÚKL prijať odborné stanovisko ku kvalite, bezpečnosti a účinnosti vakcíny. Dôkazy musí predložiť výrobca, čo sa v prípade vakcíny Sputnik V nestalo.“

Tohle paní ředitelce nestačilo a  24 hodin později vytáhla opravdu  nevídaný  kalibr:

„Podle publikovaných zpráv by se Sputnik V měl používat přibližně ve 40 zemích světa, ale tyto vakcíny spojuje jen název. Není prokázaná srovnatelnost a konzistentnost různých šarží vyrobených na různých místech. Ve vícero případech se jeví, že jde o vakcíny s rozdílnými vlastnostmi,“

Dále konstatovala,  že dodávka zmíněné očkovací látky na Slovensko se liší od Sputniku V, která byla použita v testech a studiích, jež publikoval odborný časopis Lancet. Se  závěrečným úderem, že Slovensko získalo ruskou vakcínu, která není shodná s tou látkou, kterou by měla posoudit Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA).

Zkrátka a  dobře – Rusko záměrně  cíleně  na  Slovensko dodalo v lékovkách jakýsi  roztok s nálepkou SputnikV, neposkytlo  skoro/žádné informace a  především -co, se  v jeho farmaceutických provozech vyrobí  v pondělí,  je naprosto jiné,než v úterý,  o pátku vůbec  nemluvě.  Ona  to přece musí vědět!

A pozor pozor!   Přesto, že  Sputnik V  už používá nejméně  50 zemí  na planetě, nikdo na  to zatím nekápnul! Až ostražitá a vždycky  bdělá  ŠÚKL řiditelka  Baťová! 

Ta dokázala překazit  temné rejdy  věčně  opilých, podvodných mužiků! Lancet se nechal oklamat  plus  jak řečeno 50 zemí  napříč  zeměkoulí, ale  ona?  Ona  nikdy!  

Ale řekl bych, že  ta  dámička  si možná  tragicky  zavařila. A  třeba nejen sobě, nýbrž celému Slovensku. To  tvrzení, že  co šarže  SputnikuV , to jiná látka, je nebetyčně  hloupé  a  může  být pro ni  fatální. Vůbec  bych se nedivil,kdyby ruský stát nebo přímo  vynálezce  Sputniku V, či její dodavatel, Baťovou zažaloval.  Nikoliv  soukromě, protože  ona  ten výrok nepronesla  jako soukromá osoba, nýbrž jako šéfka slovenské certifikační autority  pro kontrolu  léčiv.    Jde o zcela zásadní poškození  renomé ruské očkovací  vakcíny.   A předmětem té žaloby  by ideálně bylo požadování nezvratného důkazu, na němž postavila svůj výrok. Její tvrzení proti 50 či 60 státům, které  už  ruským preparátem očkují a  jenž jistě mají  k dispozici dobrozdání svých  úřadů pro kontrolu léčiv?    Jak by  asi taký proces, pokud by byl veden  alespoň trochu poctivě  musí  dopadnout?  Odpověď je  jednoduchá. Směšně  jednoduchá. Směšná  by ovšem následně  rozhodně  nebyla  částka  za odškodnění  pro poškození  dobrého jména  vynálezců a výrobců ruské  vakciny. Baťová by  ji jistě  nezaplatila. Slovenská republika  by  už musela….Ale  tohle má  v ruce  Rusko.A nebude ani trochu divné, když  takovouhle  žalobu  vůbec  nepodá. Stačí, aby Baťovo rychle  vykopli z úřadu  a  Slovensko Sputnikem očkovat začalo.

To ovšem není všechno, co se  týče  zkoumání bezpečnosti Sputniku V v prostoru vyznávajícím evropské hodnoty.

Zajímavé  zvěsti  přichází  i  z mého oblíbeného EMA. Na renomovaných  Financial Times vyšel článek s  charakteristickým  titulkem:

EU regulator to probe ethical standards of Sputnik vaccine trials

Překladač mi to přeložil takto:

Evropský regulátor /míněn EMA/ bude zkoumat etické standarty testů Sputniku

Ten článek je placený.  Takže  sorry jako…

Nicméně  to hlavní  z něj je vypíchnuto na  německém  zpravodajském portálu n-tv.de v  článku

Wissenschaftler zweifeln Sputnik-Daten an

kde je  článek z FT  zmíněn.  A  to  v mém  překlad  takto:

Rozruch vyvolal také článek ve „Financial Times“ , podle něhož byli účastníci studie Sputnik údajně vystaveni určitému tlaku. Každá kritická zpráva je důležitá, koneckonců vakcína je již dlouho diplomatickou pákou Kremlu – na zlost některých Evropanů 

Vedle  toho EMA  upozornila, že  připravuje  velkou misi do Ruska, kde důkladně vezme pod lupu  ruské výrobní kapacity  a postupy. A přirozeně  přihodila, že NEMÁ  požadované dokumenty. No hlavně, že na  totéž „dohlédla“  v  případě  Astry Zenecy  v necertifikovaném závodě  v Holandsku a v USA, kde  smíchaly  substance  Astry s Johnsony…..

Mimochodem  – AstraZeneca….  Ta  už má  z ostudy  kabát , řekl bych. Zkouším si představit, co by  asi vyváděla  ta  jediná správná media a politikářšt poskoci  vyznávající  transarlantickou solidaritu za  každou cenu, kdyby  stejné  pochybnosti,ba  skandály  se týkali SputnikuV.  Nekončící pochybnosti a  skandály!  Na monitoru se mi objevila informace

Jihoafrická republika chce vakcíny od AstraZeneca prodat, nebo vyměnit. Mají podle ní nízkou účinnost

Jihoafrická republika zřejmě prodá nebo smění milion dávek vakcíny proti covidu-19, kterou obdržela od společnosti AstraZeneca. Podle jihoafrických orgánů tento preparát prokázal velmi malou účinnost v případě místní mutace viru.

Interesantní zpráva pro Česko i Slovensko!V situaci, kdy  Astrou očkujeme, vedle  Britů, jako zběsilí a jen jen tázkou  času, než  ten covidový africký  klon  dostane do obou našich zemí! 

Nemá  smysl, abych se zaobíral výlevy  nějaké paní Baťové, zatím ještě  šéfky, ale  velmi dočasné slovenského ŠÚKLu a jejím , neváhám říci –  idiotským výlevem o tom, že  na  Slovensko Rusko dodalo cosi, co vydává  za  vakcinu proti covidu, ale je  to kdoví co  a že  každá šarže tzv. Sputniku je  zkrátka  jiná  tekutina  neznámých  , přirozeně  škodlivých  vlastností a  dohromady je  spojuje  jen  název.

Těmhle  blábolům, že  by  Moskva  se dopustila  něčeho tak  zpozdilého může  věřit  pouze  klasický  Jarda Retarda nebo místopředseda  ODS  Martin Kupka. Viz jeho vystoupení  v hlavních  zprávách   na  ČT dne  8.4.2021.  – počínajíc  od  času 6:02 min. Kdy s neobyčejným gustem opakoval  bláboly  paní Baťové.

Aniž by  hodlal vzít  do úvahy , že paní Baťová  hraje  svou vlastní  hru.  Vřele bych Jardovi, eh.. omlouvám se  místopředsedovi ODS  Martinu Kupkovi doporučil, aby  si  cosi přečetl o vztahu  manžela  pí. Baťové – Rada Baťa a  Igora Matoviče. Ve  velkém a šťavnatém detailu to nalezne  zde:

Matovič sa dostal do konfliktu s bývalým Kiskovým poradcom, padli vulgarizmy a urážky

Je tam popsán i osobní konflikt  mezi expremierem a dnešním slovenským ministrem financí  a  paní dosudředitelkou  Baťovou. Která  svou další životnost v úřadě nejspíš může  počítat maximálně na hodiny. A aby  vše dostalo maximální grády, dodejme  že  pan Rado Baťo je  navíc  jakýmsi čertem  čtvrté kategorie  na  ministerstvu financí SR, tedy přesně  toho rezortu, kterému  nyní  šéfuje  cholerik Igor, který  dovezl SputnikV na  Slovensko.

S uvážením  všech těchto skutečností nelze  nedospět  ke  zcela  jednoznačnému závěru  proč  ředitelka ŠÚKL tak ostře vyjela proti SputnikuV a  dokonale jej poplivala. Zkrátka  má jasno v tom, že  ona  i její  manžel si budou muset najít  nějakou  jinou obživu a  to bleskově, že  do ŠÚKL určitě přijde důkladná, předůkladná  šťára, s  cílem  něco, respektive – co nejvíce  najít a  kde, v Česku a  na Slovensku,nejsou kostlivci ve skříních? Takže  to může  skončit všelijak. Například  zásahem NAKA a nástupem do jistého státního zařízení.

V takovém případě, kvůli snazšímu  budoucímu přežití, či vůbec  přežití, je  nanejvýš  vhodné  z sebe  preventivně  udělat  bojovnici proti putinovskému  hybridnímu  zlu, zvanému SputnikV.  

Ale  rozpitvávat  slovenské poměry  dnes  nehodlám.  Jde mi o zcela něco jiného.  V pátém dílu

Sputnikstory V -DOPLNĚNO! Ještě jednou doplněno!

jsem vyslovil tuto hypotézu:

…..Jako první /Rusové/ ohlásili  svou vakcinu za  hotovou. O  schválení EMA  se opravdu mohlo požádat už  někdy v závěru minulého  roku…  Jenže…. jenže  zřejmě  předpokládali  ty neskonalé obstrukce,  které se nyní  týkají  Ivermektinu. Oni s pravděpodobností hraničící s jistotou předvídali chování EMA.

Tedy  to, co nechápe  primář  Rezek!  Nad  procesy  v  EMA nemají  žádnou kontrolu. SputnikV klidně mohl být  vystaven  nesmyslné šikaně. Kdyby  se nejdříve  snažili u EMA, riskovali by obrovské reputační riziko, totiž, že  by  SputnikV  byl ze  strany  Evropské lékové agentury  doslova  skandalizován.  Jak by se  s takovouhle „odezvou  “ pak mohl distribuovat  po světě?  Nemyslitelné!

Takže  zvolili  zcela opačný postup- nejdříve  získali  povolovací certifikáty  dnes už 50-ti zemí po celém světě, s příslušnými referencemi a až  pak  se obrátili na  EMA.  Ta ho nemusí certifikovat a povolit pro EU. A podle mne to také neudělá. Kdo chce  SputnikV bít, hůl si vždycky najde. Nicméně  výborné výsledky  a reference ve  velké části světa už  SputnikuV zaručí   vlastní život……

Slovenský ŠÚKL, avizovaná  praxe  EMA – viz  článek FT, ji přesvědčivě a  nanejvýš  dostatečně  verifikují.  Pro Martina  Kupku z ODS   a jemu podobné. V obou nástupnických státech  bývalého Československa.

Jenže  pro  tyhle je zde obrovský  malér. Který představuje  chování   – kdo by  to řekl  -NĚMECKA! A  speciálně  Bavorska.

Oč běží konkrétně, to jsem  se snažil ozřejmit v tomto krátkém textu:

Flash -německý ministr zdravotnictví plánuje bilaterální smlouvu o nákupu vakciny Sputnik V

a necítím potřebu argumenty  znovu opakovat.

Ale  jednu drobnost  odventilovat musím, chtě  nechtě – zajímalo by mne, kde  EMA, po debaklu se studiemi a  svým odborným přezkoumáváním  podkladů a výrobních  závodů  ohledně  AstryZenecy,  bere, řekněme  odvahu /eufemismus pro drzost/ zkoumat ETIKU  ruských  testovacích procesů?!  Jak tohle  kontrolovala  u tzv. „oxfordské “ vakcíny?  Když každá studie  vykazovala  jiné hodnoty, když testování bylo opakovaně zastavováno,   když se ukázalo, že  Britové pracovali s naprosto statisticky neprůkazným vzorkem probantů, když nejdříve  se  vakcina  požívala  výhradně jen pro ročníky  mladší 65 let a  dnes  výhradně  pro  vakcinaci  65+???

Nemluvě o zprávě z pátku, kterou přinesly opět  Financial Times. AstraZeneca, slíbila  původně  do EU  a přidružených zemí /Norsko,atd./ 2,6milionu dávek  ve  dvou zásilkách. Přijd e jen jedna. Důvod?  Šarže plánované pro tu, co nepřijde  jaksi výrobce  zadržel a má s nimi jakýsi blíže  nespecifikovaný problém.

Ano, zdá se, že  ostražitá domovnice… eh už zase překlep, omlouvám se všem, ODBORNICE, žádná  domovnice -Baťová má nakonec  pravdu.  Opravdu jsou  výrobci  covidových  vakcin, kde to se  šaržemi nikdy není jisté.

Jakou kvalitu reprezentuje  práce  takové organizace jako je EMA?Když schválila, opakovaně, bez mrknutí oka produkt  AstryZenecy a  dělá dusno kolem SputnikuV? Jakou důvěru  v ní mám mít,  když  už  i podle šéfa vakcinační strategie evropské lékové agentury (EMA) Marca Cavaleriho existuje spojitost mezi vakcínou od AstraZeneky a případy trombózy? Cavaleri to řekl italskému deníku Il Messaggero.  Což  je  velmi opatrné a vysoce  diplomatické  přiznání jasného a už nevratně neoddiskutovatelného problému s  Astrou.

A  tihle  hodlají  v Rusku zkoumat  etické standardy  jejich testování????

Zajímavé je, že  tyhle pochybnosti  jaksi nedávají důvod k obavám stejného druhu  ani německému ministru  zdravotnictví, ani bavorskému premierovi nebo rakouskému kancléři.

A už  vůbec ne  zahraničním  výrobcům, produkujícím už  ruský SputnikV  mimo zemi původu. Například  v Indii.

Patříte  k těm, co nad Indií a její farmacií  ohrnují nos? Pak doporučuji  hodně pečlivě prohlédnout krabičky od léků ve vaší  domácnosti. Čína  s Indií totiž  fyzicky  vyrábí většinu medikamentů, pro EVROPSKÉ  lékárny.  Nevěříte?  Detaily  zde.     Ale  jsou tací, kterým to nestačí. Takže pro ty  dodávám, že  SputnikV  už  vyrábí i v Jižní Koerei. Taky  prales  že?

Tak snad abyste nezapínali  večer televizi. Nejspíš bude  také z toho pralesa.

No jo…  ale ten Putin, hybridní zbraň, ta hrůza, on to chce přes  SputnikV u nás  všechno rozvrátit a podvrátit! 

Nádhernou ilustraci  podobných  panických  výkřiků  uveřejnily nedávno na Novinkách.cz!! Konkrétně  v  článku

Komentář: Sputnik „dobyl“ San Marino. Pro Evropu je to nešťastná situace

Sentence  toho článek je  triviální. San Marino je  de jure  samostatný stát. Snad jediný  na světě, který má horší covidová  čísla, vztaženo k počtu obyvatel, než Babišcovidland.

Fakticky  jde o běžný  italský region. Italská  vláda  slíbila  San Mariňanům, že jim dodá vakcíny.  Jenže skutek utek.  Takže  pandemie  v  miniaturním státečku běsnila a  očkovací látka  nikde. Toho podle  zneužil zloduch Putin a nabídl SputnikV. Nejen nabídl, ale i promptně  dodal. Takže  rázem je  na marinské skále  naočkováno řádově  3x  tolik obyvatel než  v sousedním třetím nejdůležitějším státě  EU…

Další dodávky  SputnikuV  proočkují zbytek tamní populace v několika  dalších jarních týdnech. Kde asi tak budou ve  stejném čase Italové? No ti z okolí  si zjevně  tuhle otázku položili také a jali se v  docela velkém množství předstírat, že  oni také  jsou San Mariňané a  že tedy  mají dostat ruskou injekci…Humorné, že?

Jenže  tím opravdu nejpodstatnějším sdělením toho rozverného textíku je  toto:

Ale také pro zbytek Evropy to znamená zásadní, možná existenční dilema. Jak se ke Sputniku postavit? Problém má dvě roviny. Ta první je odborná – určitá míra nejistoty, která kolem Sputniku panuje. Vakcína podle všeho funguje, navíc je docela chytře vymyšlená a publikovaná data ukazují i vysokou účinnost. Problém je v tom, že těch dat je málo, takže riziko případných neprozkoumaných účinků je vyšší než u vakcín schválených EU, Británií či USA.

Druhá rovina je politická. Rusku se úspěšně daří vytvářet dojem, že nabízí řešení, které Západ z ideologických důvodů odmítá.

My nejsme jako lidé z ministátečku. My jsme lidé VELKÉHO světa! Ač máme jejich  katastrofická  covidová  čísla, tak se budeme  radši stále strašit možnými vedlejšími účinky, které, už dávno opakovaně prokázané nás  nijak neděsí  u AstryZenecy. Hlavně, abychom  nepřispěli  k vytváření dojmu, že  Rusko nabízí řešení, které  Západ  z ideologických důvodů -ODMÍTÁ!  

Tohle je dokonalá sentence  Sputnikstory!

Prostě  jde, vedle  velkých peněz, už jen o obvyklé vymývání mozků, nad kterým by  žasnul i normalizační bolševik!

Přesto  to i  Babišově  Česku  naráží  na  limity  a  nepochopení. Jak ukazují  následné grafy  z reprezentativního průzkumu  „National Pandemic Alarm“, na kterém spolupracují agentury Nielsen Admosphere, NMS Market Research a STEM/MARK.  Ostatně, co by byl vlkův  článek bez  grafů? Takže  tady  zjistíte, co si našinci myslí o SputnikuV a jeho nasazení v ČR:

Jardu R… omlouvám se opět -Martina Kupku a všechny  jemu podobné  čeká  doslova gigantické úsilí natlouci lidem do hlavy  ten jedině  správný pohled na  věc! Abychom jako ČR nepřispěli  k vytváření dojmu, že  Rusko nabízí řešení, které  Západ  z ideologických důvodů -ODMÍTÁ!

Ovšem jejich ušlechtilé úsilí, v kterém záchrana  lidských  životů hraje nanejvýš okrajovou roli jim mnozí  maří. Zejména  putinovští trollové, šiřitelé fake  news, různí podivíni a tak  dále. To  je pak těžké!

A  tihle  zákeřní rozvraceči toho správného úsilí jsou  úspěšní. Dokonce až tak , že  současný  ministr  kultury  a bývalý ministr  zahraničí Zaorálek  už  zcela defetisticky  konstatuje, že:

Podle něj to Evropa v porovnání s jinými státy „projela“. A  je také mrzuté, že vláda nemá od premiéra dostatek informací o tom, jak jednání o vakcínách probíhají.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.