Sputnikstory VIII


Já se  toho SputnikuV a  podivuhodností kolem něj a  ostatních anticovidových  vakcin, ale především zcela  nesrozumitelné, či spíše  nesmyslné politice Evropské lékové agentury  EMA  a  bruselské centrály  EU  ne a ne  zbavit.

Ledva včera vyšel VII. díl Sputnikstory, nezbývá, než  vydal další, tentokráte  už  VIII. pokračování.

Protože je opět  o čem psát. Věřte, že  vám z toho půjde hlava kolem.

Nebudu originální,  leč musím se zeptat – kdepak  soudruzi  z EMA a EU  udělali  chybu?

Neboť  na  blikají  titulky  typu

TV2: Dánsko zcela přestane používat vakcínu firmy AstraZeneca

kde se  dozvíte například, že:

Dánsko se rozhodlo ukončit používání vakcíny proti nemoci covid-19 firmy AstraZeneca. Podle agentury Reuters to dnes s odvoláním na nejmenované zdroje uvedla dánská televize TV2. Očkování tímto preparátem dánské zdravotnické úřady preventivně pozastavily 11. března poté, co se u několika lidí po podání vakcíny objevily závažné případy krevních sraženin…

…Podle televize TV2 rozhodnutí vyřadit AstraZeneku z nabídky vakcín v Dánsku pozdrží očkovací kampaň v zemi o několik týdnů

V mezičase  se ukázalo, AstraZeneca, co se  týče  oněch krevních sraženin, v  tom ani náhodou není  sama. Že  stejná, ne li větší zdravotní rizika  jsou spojena  i s tou úplně  poslední  anticovidovou vakcín, jíž požehnala posvátná kráva  všech českých a  slovenských Sputnikobijců – EMA, ta  od americké firmy  Johnson and Johnson. Ačkoliv platí, že   když EMA na  něco  dá svůj štempl, tak můžete  vzít  na to, že….  na co vlastně?  Sputnikobijci tvrdí, že  jde preparát pečlivě  protestovaný, ještě pečlivěji  vyrobený  a tudíž  lidskému zdraví prospívající a BEZ VEDLEJŚÍCH  ÚČINKÚ  a dalších rizik….

JAk do toho zapadají   palcové titulky

Vakcína Johnson & Johnson nedorazí, vyšetřují ji kvůli krevním sraženinám

kde v textu najdete  následné , řekl bych – pikantnosti:

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ve Spojených státech doporučily pozastavit očkování vakcínou firmy Johnson & Johnson proti covidu-19 kvůli vyšetření zpráv o krevních sraženinách. Společnost oznámila, že odloží distribuci své vakcíny v Evropě…..

…Evropská komise požaduje od společnosti vysvětlení. 

Může mi někdo srozumitelně  objasnit, proč EU požaduje  vysvětlení od  firmy a nikoliv  od  své lékové agentury EMA, která přece  vše  pečlivě, přepečlivě  zkoumá, testuje, vyhodnocuje, kontroluje než cokoliv povolí k používání, jak slyšíme  v případě  SputnikuV???

Jak EMA mohla povolit UŽ DRUHÝ  preparát, který  je spojován s netušenými riziky?  Za  co stojí instituce, která zjevně  svou práci dělá daleko hůře než  její americká sestra  FDA,, jenž  Astru Zenecu  stále  ještě  necertifikovala kvůli odůvodněným pochybnostem   a nejspíš  to ani v nějaké historicky krátké době  nehrozí a bez mrknutí oka zastavila  nasazení vakciny od Johnsonů. Proč  FDA  svou práci koná zjevně  daleko pečlivěji než  EMA?

Jak je možné,  že  ze  čtyř  očkovacích látek schválených EMA jsou  už DVĚ, tedy celá polovina ,  postaveny  mim očkovací proces! A  zrovna  ty dvě, na  něž  Evropa  nejvíce  sázela???!!! Takhle funguje  ten superúřad, co ám garantuje  zdraví a chrání nás  před  nějakým kdo ví jakým SputnikemV?

Zatímco EU chce vysvětlit  zejména  to, proč  Johnson and Johnson nedodává nasmlouvaná  množství!

Ale  ze všeho nejvíce mne zajímá, proč vedení EU NEPOŽADUJE  ŽÁDNÉ  VYSVĚTLENÍ OD  EMA!!!!!

Ta  nese  zodpovědnost za  certifikaci přípravků a tím i jejich  nezávadnost!!!!

Jakou má  vlastně  tenhle ouřad  skutečnou reputaci??? Zač  stojí jeh dobrozdání? Nejsou takhle náhodou primárně  politická, pak dlouho nic, pak zase politická a až někde  na 376. místě  v pořadí  teprve  farmakologická a medicínská?

V čem je  Brusel opravdu, ale opravdu  mimořádně  dobrý  jsou  všelijaké  právní  finty a kličky, jak se  dostat z maléru  s minimální škodou na prestiži! Nepochybně  s předstihem v centrále  EU  odhadli, že by se nějaký  nezodpovědný  šťoura ,ne zrovna  jako svátost  nejvyšší ctící  ty  nenahraditelné evropské hodnoty,  mohl začít  ptát  stejně  zákeřně  jako nějaký  vlk, přitom je jim jasné, že  AstraZeneca už má na kontě  tolik malérů, že  už ji nelze do nekonečna  krýt a  lidem vymývat mozky jednoduchou formulkou – rizika spojená s používáním  vakciny  tohoto  výrobce  je vysoce přebít  obecně hromadným užitkem z jejího nasazení. Že  tohle  už přestává působit s  tím, jak přibývají další a  další aféry  oné zázračné oxfrdské vakcíny. Je prostě  dál svou „pověstí“ nedržitelná!  A  nyní se  totéž  děje  i produktem od Johnsonů!

Takže Brusel provedl takzvaný  útěk vpřed  a nechal prosáknout toto:

La Stampa: EK neobnoví po vypršení kontrakty na dodávky vakcín s firmami AstraZeneca a J&J. Navýšení dodávek od Pfizeru

v tomto případě si dovolím převzít  článeček celý:

Podle italského deníku La Stampa by EK neměla, poté co vyprší, obnovit smlouvy o dodávkách vakcín od společností AstraZeneca a Johnson&Johnson a hodlá se do budoucna soustředit výhradně na dodávky od společností Pfizer/BioNTech a Moderna.

EK se tak rozhodla po dohodě s prezidenty a premiéry mnoha zemí unie v reakci na problémy s dodávkami vakcín od prvně zmíněných firem. Obě firmy totiž krátí pro EU dodávky vakcín a tím výrazně komplikují plnění vakcinačních cílů a plánů.

Obě vakcíny provází komplikace s případy vyšší srážlivosti krve po podání vakcinační látky.

AstraZeneca v polovině minulého měsíce oznámila, že sníží své dodávky do Evropy až o 73% kvůli problémům s jejich výrobou. Celkem měla EU s firmou uzavřít smlouvy na dodávky 300 miliónů dávek. 30 miliónů mělo dorazit ještě v roce 2020, 90 miliónů v 1Q21 a 180 miliónů ve 2Q21. Do konce března firma dodala pouze 30 miliónů dávek.

Johnson&Johnson v reakci na pozastavení očkování jejich vakcínou v USA na začátku týdne rozhodla o pozastavení dodávek do Evropy.

Podle vyjádření EK se podařilo s Pfizerem dojednat navýšení jejich dodávek o 50 miliónů dávek v průběhu 2Q roku na celkových 250 miliónů dávek. To odpovídá navýšení původního plánu o 25%.

Takže  vedení EU se  evidentně  nějaké EMA na nic ptát nehodlá. Žádné nepříjemné dotazy!!!Také aby  ano a obrátilo, na její  evidentní těžká odborná pochyben, pozornost celého světa. A vystavilo tak sputnikobijce a především ty  česk a  slovenské, ale i    celého světa, obecnému posměchu s jejich přísaháním na  certifikát od  posvátné krávy  EMA.  Který  svou  vypovídací schopností  a především garancí, stále více připomíná  konečný produkt  trávicího ústrojí posvátného tvora.

Prostě  my, Evropská unie, už s  AstrouZenecou a Johnsony, po doběhnutí  stávajících smluv  / zajímalo by mne, co to konkrétně znamená, ono zmíněné doběhnutí!!!/ nové NEUZAVŘEME. Ukázali se  jako nespolehliví dodavatelé. Nikoliv jako nebezpeční. A to je  rozdíl. Naprosto zásadní. Pokud jde  o tzv. goodwill.   Já si jen, opět šťourovsky,  dovolím dodat, že  a konto spolehlivosti dodávek od  AstryZenecy bylo zcela jasno už začátkem února A nechápu, nač  se  čekalo pomalu do konce  dubna…Zejména po zjištění,  že zemím EU  jsou na rozdíl od  Británie, ve  velkém kráceny  už předplacené dodávky!!!!

Tohle, kdybych na místě  Ursuly v.d. Leyenvé zjistil, tak druhý den smlouva skončila!

No nic.

Zeptám se – uklidnilo vás, že  EU konečně  dala kopačky  AstřeZenece a vlastně  do očkovacího procesu ještě  ani nevpustila  preparát od  Johnson and  Johnson? Že jako briskně dohodla  navýšení dodávek  od Pfizeru? Že tedy konečně  dělá  správnou práci?

Nemělo by!!!  Vážně  ne!

A to nemyslím nyní  informace   z Izraele o tom, že podle  jejich  velmi předběžných testů Pfizer  jaksi ukazuje, že  není  až tak tím pravým ořechovým, když narazí například na jihoafrickou  mutaci covidu  -viz

Izrael pozoruje znepokojivý trend nákaz jihoafrickou mutací u očkovaných

Sám jsem píchnutý Pfizerem, tak si, proti své natuře,  zahraji pro jednou na pštrosa  budu věřit, že  rozsáhlé následné studie potvrdí, že  jde o nějakou anomálii či chybu v testování a  radši uvěřím výrobci, který tvrdí, že i proti jihoafrickému kmenu chrání z 90%.. SNad  se ukáže , že není jako AstraZeneca  nelže.

Znepokojuje mne   úplně  něco jiného.

Evropská unienyní   zjevně  vsadila  na Pfizera  jako svou  dodavatelskou jedničku,  co se týče  současného i budoucího očkování.

Fajn.  Jenže  jaksi skoro zároveň s  tím únikem do italské La  Stampy, že  Astra  i Johnsoni mají v EU utrum, jsem narazil na následující  informaci:

Pfizer výrazně zdražuje vakcíny, o více než 50 procent, prozradil bulharský premiér

i z něho převezmu klíčovou sekvenci:

Vakcína Pfizer/BioNTech bude od příštího roku Evropskou unii stát výrazně více peněz než první dodávky. Upozornil na to bulharský premiér Bojko Borisov, který zveřejnil ceny z nového kontraktu mezi unijními zeměmi a společnostmi, které očkovací látku dodávají. Agentura Reuters už v pátek informovala o tom, že EU hodlá podepsat smlouvu na 1,8 miliardy dávek vakcíny proti koronaviru na roky 2022 a 2023, protože předpokládá, že očkovat proti koronaviru se bude opakovaně.

„Ceny rychle vyrostly. Původní cena byla 12 eur za dávku (v aktuálním kurzu asi 311 korun), pak 15,5 eur (zhruba 402 korun). Pro příští a přespříští rok ale Evropská unie podepsala smlouvu na dodávky v hodnotě 19,5 eur (asi 505 korun),“ uvedl bulharský premiér Bojko Borisov pro agenturu Reuters.

Tohle všechno dohromady se mi musí nutně  zdát!!!!

AstraZeneca je nebezpečná, Johnsoni také a nejspíš  tu předběžnou registraci od EMA  nikdy neměli obdržet! Američané si počínali v jejich certifikaci daleko obezřetněji a odpovědněji než ona  slavná  a nenahraditelná Evropská léková agentura!

Vedle toho jsou  dodavatelsky naprosto nespolehliví , počínají  si, řečeno po česku  šmejdovsky – slíbí, zinkasují, nedodají-viz afera  se záměnou komponent v americké továrně, kde se  souběžně obě produkují, viz nesplněné kontrakty.

Ovšem jejich vyloučení z  evropských dodávek okamžitě  využije  americký Pfizer, který v  tu ránu  zvedne  cenu  z 12 Eur za  dávku na 19,5!!!! Jaký je  rozdíl mezi už zmínnými českými šmejdy, prodávající  skoro nesvéprávným  důchodcům předražené hrnce  a jednáním Pfizeru????

Uvažuji, co by  se asi tak dálo, kdyby  cokoliv  z toho šlo spojit se Sputnikem!!!! Kdyby se ukázaly  nečekané a velmi rizikové vedlejší účinky, kdyby  zcela  hrubým způsobem neplnil uzavřené a předplacené  dodávky,  kdyby  okamžitě  využil  výpadku  svých konkurentů na  evropském trhu a  bezskrupulozně  situaci vyděračsky bleskově   zdražil….

To by byl řev o ruské pseudovakcině, zabíjející bezbranné  Evropany, kteří  Rusům  nalítli,  o tom jak Rusko si nenechalo ujít příležitost jak Evropu vydírat,  atd.atd!!! Jen si něco takového zkuste představit!

Ale  my přísaháme na  EMA. Ta neví nic lepšího, jak jste  četli včera, než prověřovat, zda  Rusko při testování své vakciny dodrželo ETICKÉ  STANDARDY…. Ptám se, jak standardy  dodržela  AstraZeneca!

Míním  etické, bezpečnostní, informační co do pravdivosti údajů a  smluvně dodavatelské. Totéž platí pro Johnsony.  A  jak etický standard – viz nehorázné  zdražení  dodržuje Pfizer…

To, že  AstraZeneca  už  je  značka, která  ztratila  jakékoliv renomé  v mnoha zemích nijak nevadí české vládě!   Ta  hodlá odkoupit  vakciny, které  právě  odmítli Dáni!!!!

Dánsko odepsalo AstraZeneku jako nebezpečnou, Hamáček ji chce od něj koupit pro Čechy

Není potřeba nic  dodávat!  Před minulými volbami byla obrovský  skandál s  dvojí kvalitou potravin. Kdy  stejně balené  potravinářské výrobky pro západní Evropu často reprezentovaly  úplně jinou kvalitu než ty pro východ EU.  Politici se bili v prsa ,jak tenhle nešvar musí skončit!  Ačkoliv  v  Evropském parlamentu nakonec českou věc potopila  Babišova  eurokomisařka  Jourová, spolu s europoslanci  za  ANO, mám livěřit  tehdejší soc demposlankyni v  EP   Sehnalové.  A ejhle když  jde o covid,  pak je, v nejlepším případě béčková  očkovací vakcina  je pro Česko dobrá!

Hlavně  žádný  SputnikV!!! Tam  jde o ruskou hybridní hrozbu a navíc, jak řekl slovenský  ministr zahraničí Korčok, jde o to, že jeho dovozem bychom potvrdili vlastní selhání našeho světa v  boji s covidem.

Takže  Sputnik nikdy!

To, co jste právě  četli ohledně  AstryZenecy, Johnsonů, EU, EMA, atd. ty jedině  správné naprosto nezajímá.  Oni si valí svou kuličku s nápisem Sputnik nikdy!   Usilovně  dál.

Jeden z kosířů/velmi mu děkuji/  mi poslal  mail z něhož  vyjímám:

Ten brazilský článek o Sputniku existuje, ale vyšel už 3. 2. 2021 a já si dovolím spekulaci, jestli není výsledkem jistého nátlaku ze zahraničí (psala o něm média) a jestli na Slovensku nejde jako přes kopírák o totéž. Ale to mě jen tak napadlo.

Článek se mi nepodařilo zkopírovat přímo, tak jsem ho přepsal ze screen-shotu :

Regulator : Sputnik V in Brazil different from Lancet study

Feb 03, 2021 By TBR Newsroom

A study published in medical journal The Lancet states that Russia’s Sputnik V vaccine has a 91.6-percent efficacy rate against the coronavirus. Brazilian federal regulators*), however, says the data*) relates to a different vaccine from that which is attempting clearance for emergency use in Brazil.

The agency says the results published in The Lancet relate to liquid vaccines stored at -18 degrees Celsius, while the Brazilian producers of Sputnik V propose different temperature and storage conditions.

União Química, the local producer of Sputnik V, has been called out by regulators for its slow pace in responding to information requests.

The pharmaceutical group has yet to provide reports on late-stage clinical trial data proving efficacy rates of at least 50 percent.

Sputnik V in Latin America

The Mexican government has cleared the Russian vaccine for emergency use. It will be the third immunizer to be used in the country, following those by Pfizer and AstraZeneca. Hugo López Gatell, Mexico’s deputy health secretary, says 400,000 doses are expected to arrive “in a matter of days“.

Zdroj :

https://brazilian.report/liveblog/coronavirus/2021/02/03/regulator-sputnik-v-in-brazil-different-from-lancet-study/

*) Dovolím si poznámku : Dvakrát je zde porušena shoda podmětu s přísudkem v čísle – obě podstatná jména jsou v plurálu, slovesa naopak v singuláru.

– – – – – – – –

Dvě ukázky z našich médií :

1) Lidovky :

Brazilský regulátor odmítl schválit ruskou vakcínu Sputnik V, nesplňuje prý ani minimální kritéria

17. ledna 2021

Brasília Brazilská agentura pro kontrolu léčiv (Anvisa) farmaceutické společnosti Uniao Quimica vrátila žádost o podmínečnou registraci ruské vakcíny proti covidu-19. Podklady k registraci očkovací látky Sputnik V v Brazílii totiž podle ní nesplňovaly stanovená minimální kritéria. Informovala o tom agentura Reuters. Ruskou vakcínu, vůči níž má řada expertů výhrady, schválily v Latinské Americe Bolívie, Argentina či Venezuela, objednalo si ji také Mexiko.

(…)

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/brazilsky-regulator-odmitl-schvalit-ruskou-vakcinu-sputnik-v-nesplnuje-pry-ani-minimalni-kriteria.A210117_075755_ln_zahranici_lijk

2) Forum 24

Ruská vakcína Sputnik V: už je první problém!

7. 2. 2021 Jiří X. Doležal

Druhého února v Lancetu vyšla velmi důvěryhodně působící studie o vysoké kvalitě a účinnosti ruské vakcíny proti covidu s názvem Sputnik V. A na serveru vakcíny píšou, že třetí fáze testování proběhla i v Bělorusku a v Indii.

Časopis The Brasilia Report zveřejnil den poté zcela zásadní sdělení. Článek se jmenuje „Regulátor: Sputnik V je v Brazílii jiný než ten ve studii v Lancetu“. Regulátorem se míní brazilská státní léková agentura, něco jako český SÚKL.

https://brazilian.report/liveblog/coronavirus/2021/02/03/regulator-sputnik-v-in-brazil-different-from-lancet-study/

Zdroj : https://www.forum24.cz/ruska-vakcina-sputnik-v-uz-je-prvni-problem/

Jsem rád že  Babišovy Lidovky,  vzorný konzument  marjány  J.X. Doležal a Šafrovo Forum24 neztratily  ani na okamžik ostražitost komunistických domovnic,  ani jejich  denunciačně podezřívací  schopnosti a  obecnou yntelygency!

Kosa  je sice jednomužný  web. Ale  disponuje  určitou sítí přátel a kamarádů. A konkrétně  v případě   toho brazilského  webu, který  přinesl už  začátkem roku onu bombastickou informaci o tom, že  Rusko se  SputnikemV fixluje, se  na  jednoho takového přítele a kamaráda, navíc  přímo u zdroje, tedy v  Brazílii, mohla  neprodleně  obrátit.  Dodávám, že  přítel Charlie  není žádný  plašan, ani vyjukanec, nýbrž pán v letech, s obrovskou životní zkušeností, v Brazílii dlouhodobě  podniká a je všechno jiné  než  nějaký zapomenutý komunistický obdivovatel Putina.  Jeho manželka  je  zkušená  velmi renomovaná lékařka  s kontakty  do odborného prostředí.

Takže bylo nanejvýš  snadné, požádat  Charlieho jednak o osobní stanovisko a pak také  o to,aby  mi onen brazilský  zdroj okomentoval a prověřil.

Výsledkem byla  čilí mailová  výměna z níž  vybírám  to úplně nejpodstatnější:

———- Původní e-mail ———-
Od: Carolko
Komu: petr vlk <vlkp@post.cz>
Datum: 12. 4. 2021 3:04:33
Předmět: Sputnik USA a Brazil

USA tlačia  na Brazíliu, aby  nezobral  Sputnik, doporučujem prečítat!

Vlčko k tomu Tvojmu dotazu Sputnik v Brazil . Prečital som si celý článok v angličtine ..pozrel som sa na zdroj , kto to je…a môj názor je že je to BLBOST A NEPRAVDA.
To sú také kecy ako keby som ja začal s Brazilcami písať o problémoch Slovákov a Čechov v  Austrálii. Chápeš ma?!  Blbosť !!!
Pozrel som stránky ANVISA ..nikde ani zmienky..a neboj keby to bola čo len kúsok pravda, politici a USA by si to nenechali ujsť.
Hore máš link ako sa  USA snažia tlačiť na Brazílii aby nepoužívala Sputnik. Na dôvažok vzhľadom k vyhrotenej situácii na Ukrajine…amíci sa snszia zlobovat za anericje ciele v Latinskej Amerike..Dnes prebehla v TV sprava ze Biden navštívi Latinsku Ameriku..ale iba Columbia, Argentína a Uruguai. Čiže nič moc pre USA…navštívi slabých hráčov krajín MERCOSUL. Argentína má nesmiernu infláciu..Columbia nevie na ktorú stranu sa má pridať a Uruguai vykladna skriňa Latinskej Ameriky do roku 2008 ..po kríze totálne krachol.
Ak niečo nájdem o nedôvere ANVISA k Sputniku tak ti dám echo.
 ..
Brou noc
Charlie
Em ter., 13 de abr. de 2021 às 08:44,
petr vlk <vlkp@post.cz> escreveu:

  Od: Carolko <>
Komu: petr vlk <vlkp@post.cz>
Datum: 13. 4. 2021 14:15:40
Předmět: Re: Sputnik USA a Brazil

JO JE TO TEN CLANOK A POZREL SOM SA KTO TVORÍ TEAM „THE BRAZILIEN REPORT“

SU TO MLADI LUDIA VEK DO 30-35 ROKOV,   KTORI SA PYSIA TITULMI ZO STUDII V  CHINA, SHANGHAI, SORBONNE..A KTORI SA NAZÝVAJÚ EXPERTMI NA LATINSKU AMERIKU A TIEŽ NESMELO VZHĽADOM NA ICH VEK „POLITICKYMI EXPERTMI“.
JEDEN ČLEN ŠTUDOVAL A JE EXPERT NA BRAZILSKY FUTBAL, DRUHA SLECNA ŠTUDOVALA NIECO AKO KRESLENIE OBRAZKOV..TRETIA SLECNA PRACUJE PRE BANKU BRADESCO, DALSI CLEN PRACOVAL ALEBO PRACUJE PRE BRAZILSKU POSTU…. NO A PODĽA TOHO TIE ICH CLANKY MAJU ASI AJ VAHU. A VYPOVEDNU KVALITU.
NAVYSE SU VSETCI MAJITELMI A PYTAJU SI ZA ČLENSTVO A ZASIELANIE CLANKOV 3,5 USD$ MESACNE.
POZREL SOM SI ZOPÁR ČLÁNKOV Z POLITIKY A JE MI TO JASNE..BOLSONARO JE DIABOL KTORY NICI BRAZÍLIU A DALSI CLANKY NEPRIAMO OSPEVUJÚ BÝVALÉHO PREZIDENTA ROBOTNÍCKEJ STRANY LULA…  KTORY MIMOCHODOM UVRHOL BRAZÍLIU S BLÁZNIVOU DILMOU JEHO NASTUPNICKOU DO MARAZMU , KORUPCIE A CHUDOBY.
JA BY SOM SA VOBEC TYMTO PLATKOM NEZAOBERAL..
TO JE MOJ NAZOR A VCERA SOM ZNOVA PREZERAL  PODROBNE SPRAVY S ANVISA  OHLADOM SPUTNIKU A JEHO REKLAMÁCIE KVALITY… A NIC ALE VOBEC ANI V MÉDIÁCH NIE JE CO SA PUBLIKOVALO V TOM CLANKU.
A VER MI, KEBY TO BOLA ASPON KUSOK PRAVDA..OPOZICIA BY ROZNIESLA BOLSONARA V ZUBOCH..
ZATIM VSE
CHARLIE
Takže  když to shrnu   -máme  neobyčejně působivý důkaz, jak se  DĚLA  TA OPRAVDOVA NEJOPRVADOVĚJŠI  JEDINĚ  SPR8VNA  ŽURNALISTIKA ! Lišící se  od  alternativy tím, že  by  se NIKDY nesnížila  k  publikování nějakých polopravd, natož  vyslovených fake  news,která zásadně  všechno několikanásobně  ověřuje  na  vzájemně nezávislých zdrojích. Kam se nepochybně  Lidovky  i  zcela pofiderní  Forum 24. cz jistě  sami počítají.
Takže  si dovolím sem připojit  českou verzi toho brazilského  textu, který  Charlie označil za  zcela nevěrohodný. Neboť  jeho rešerše  neodhalila  nic ,na čem by byl založen: Dodávám, že  jde o překlad  strojový:
Mimořádně  zajímavé čtení, jak je Sputnik nevěrohodný!!!  Laik žasne, odborník se diví!!!! A vlkovi  narostl kožich z ovčí vlny a od zítřka se  stane vegetariánem!
Tak Sputnik fixluje protože BBRAZILSKÝ  VÝROBCE  SPUTNIKU NAVRHUJE  ODLIŠNÉ  SKLADOVACÍ  PODMÍNKY než je  uvedenov  Lancet!
A že  se  na  to někdo nezeptá  toho brazilského výrobce  proč to jako?  Proč  je  hned  skandalizován Sputnik jako takový?
Já  například  na  vysloveně  antiruském portálu  Aktualne.cz čtu ohledně  Sputniku  V a jeho skladování  toto:
:
Látka se musí skladovat při teplotách dva až osm stupně Celsia, cena jedné dávky na mezinárodním trhu je podle údajů NICEM deset dolarů (v přepočtu asi 213 korun).
Tohle přesně odpovídá  tomu, co Charlie o tom brazilském zdroji, na kterém rajtují čeští a slovenští ti jedině  správní Ssputnikobijci, píše. Respektive o těch , kteří za  tím webem stojí – jeden je odborník na  brazilský fotbal, druhá dáma  přes malování, atd.atd.
A já jsem si  metrikou , kterou mám k dispozici  zjišťoval,  jak velký informační impact  má  ten web, který je pro Lidovky, Forum24 a další a další podobné zcela  důvěryhodným  a renomovaným zdrojem.
A metrika mi ukázala  následující:
Abych  ta  čísla  nějak přiblížil – v Brazílii  jde  46 832 nejčtenější  web…
Asi  vám to moc neříká.  Takže  vězte, že Kosa  má  v  ČR  asi tak  stejnou denní návštěvnost!!!!
Což hovoří za všechno.  Ne, že by se nestávalo, že  jí  ti daleko větší  občas informačně   nevykrádají, aniž  by uvedli  původní zdroj.  Ale  že bych ji považoval za  kandidáta  na to, že se stane  světově  citovaným tvrdým zdrojem, tak to mne  doopravdy nikdy nenapadlo. Dnes  vím, že minimálně  pro české novinářské šmoky  je  to možné. Takže  už se těším, až se  dostaneme  na  první stránky  těch jedině  správných  velkých!
Zkrátka dostali jsme názornou lekci, jak vypadá tga  jediná opravdová  žurnalistika!
Pak se  člověk  nemůůže  divit doslovnému výronu  blbství, který včera  předvedla  redakce  Seznamu.cz , když  vyrazila z bombastickým titulkem:

Rusové už do Česka dovezli Sputnik V. Oficiálně tajné

Také to ve  vás okamžitě  vzbudilo pocit ohrožení, že  Putler s pomocí kliky  českých zrádců a zaprodanců sem TAJNĚ  a  s úmyslem škodit  propašoval několik milionů  ampulí  SputnikuV, aby  její pomocí  provedl   převrat a vyrvql Českou ršepubliku z pevné  náruče  těch jediných EMOU schválených vakcin a udělal z nás  pomocí  zákeřného hybribně  zbraňového očkování nesvéprávnou ruskou  gubernii?

Pak máte  pocit zcela  správný.  V  nesmyslně  dlouhém článku /když něco takového  napíši já, tak to tedy musí  bejt!/ je  sice jednoduchjé  sdělení – Rusko požádalo Českou republiku, aby  si mohlo jako diplomatický náklad   dovézt neurčené množství  dávek SputnikuV  pro proočkování  příslušníků  své diplomatické mise  v Praze a  dalších zde  žijícíh  ruských občanů, kteří  o to projeví zájem,  ale věřte  jim!

Neustále je krouženo kolem toho, jestli je  to opravdu  pro ambasádu, a  zdali takhle náhodou… No nejlepší je  z té supermagorárny těch jedině  správných citovat:

Problém by ale údajně nastat mohl. Jak se redakce Seznam Zpráv dozvěděla od zdrojů blízkých vyjednávání, může jít o elegantní trik, jak neschválený Sputnik V do České republiky dostat.

Oficiální distribuce vakcíny z Ruska do Česka je totiž u neregistrovaného léčivého přípravku zakázána. „Řekne se, že je to u nás pro ruské diplomaty, zaměstnance, jejich rodiny… Nikdo dovozu nemůže zabránit ani nijak kontrolovat počet vakcín. Ty tu pak mohou být někde uskladněny, dokud jejich užívání nebude českým ministerstvem zdravotnictví povoleno,“ uvedl jeden z úředníků informovaných o průběhu jednání.

Vždy  bdělí a ruské rejdy  odhalující  nezahnouří oka!  Pozor! Pozor!! Oni by  ti  zákeřní Rusáci takhle mohli  provézt do naší, očkovaním kvetoucí země,   EMA  neschválené vakciny!!! Možná  až pro půl národa. A nechat je  ležet někde v tajných  sklaech. Až do doby , než je   nějaký, k tomu příslušný orgán – ta hrůůza –  schvál a  pak jimi hybridně  zaplavit  české ordinanace  a  očkovací centra!

Jen si to představte – bylo by  to schváleno příslušnou autorito a oni to vyndali  z nějaké  té kůlny  v Horní Dolní a  dali k použití! Hrůza vás musí vovanout!

A vše končí  exhibicí  autorky nad  tím, že  jí ruský velvyslanec   neodpověděl,  kolik dávek SputnikuV  do ČR  přišlo!!!!  To si tedy  dovolil, chcápek jeden!

Za sebe  dodávám, že  písmačku  jménem Markéta Dobiášová z redakce  Seznam.cz  si dovoluji sám pro sebe  nominovat na  cenu lobotomik/lobotomička  roku 2021: To aby  těch  ocenění, které zjevně  nabírá lopatou,  držela ještě  více.

Ovšem pozadu  za  ní nezůstává  ani česká  eurokomisařka  Jourová, o níž  už v tomto dílu Sputnikstory  šla  řeč. Ta zase  dala  prudce  yntelegtuální  rozhovor  Novinkám.cz

Jourová: Pandemie nás zastihla nepřipravené, ale Sputnik V nás do léta nezachrání

A  hluboké  myšlénky  z ní padaly jak v lednu sníh na  Aljašce!

EU za jinými zeměmi zaostává, co se týče proočkovanosti. Čím to je?

Vždycky když jsme srovnáváni například s Británií a Izraelem, tak uvádím celková čísla dodávek vakcín do členských států. Ta jsou momentálně 108 milionů dávek, z toho 82 milionů už bylo aplikováno. Nominálně je to daleko méně, než bylo proočkováno v Británii a v Izraeli, ale máme nutnou zásobu pro 450 milionů lidí.

Může se zdát, že zaostáváme, ale tlačíme před sebou velkou poptávku, kterou se snažíme pokrýt tak, abychom splnili cíl, a to je sedmdesát procent proočkované dospělé populace do léta. S každým měsícem se dávky vakcín zdvojnásobují, tak si myslím, že je to reálné.

Myslíte tedy, že i ČR tento cíl zvládne, aniž by muselo využít i vakcíny mimo EU?

Ptáte-li se na to, jestli to zvládneme bez dalších vakcín, tak soudě podle dneška by se to dalo zvládnout čtyřmi vakcínami, které jsou Evropskou lékovou agenturou (EMA) schváleny (Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson – pozn. aut.).

EMA už od února prověřuje vakcíny Novavax a CureVac, a pokud úspěšně projdou schvalovacím procesem, bude evropské portfolio obohaceno i o tyto dvě vakcíny. Čím víc bude schválených vakcín na evropském trhu, tím lépe.

Některé členské země EMA kritizovaly, že je při schvalování pomalá a nepružná, přičemž potřebujeme očkovat především rychle.

Požadavek na rychlost se někdy tluče s požadavkem na bezpečnost, a v Evropě jsme řekli, že přes bezpečnost nejede vlak a že politické a ekonomické tlaky nesmí převládnout nad politickým názorem. To by byl hazard.

Dá se říct, že EMA vypadá, že má dlouhé procedury, ale ona nezkoumá jen vakcínu jako takovou, a podle očitých svědků je to opravdu náklaďák dokumentace – ale musí prověřit i všechna výrobní místa. Vakcína musí být bezpečná až do posledního doteku, do posledního naplnění do nádobky. A to samozřejmě vydá nějaký čas.

Právě zpožďování dodávek je ale jeden z hlavních důvodů, proč některé členské státy EU jednají například s Ruskem a Čínou o neschválených vakcínách. V Česku je to velké téma, ale například o Sputniku V jedná i Bavorsko a další země.

Je třeba si uvědomit míru odpovědnosti, kterou řada členských zemí nechce podstoupit, a pak se spoléhají na dodávky vakcín krytých schválením EMA. Co mně na Sputniku V vadí, je dávka dezinformací a mýtů o tom, že je to jediná super vakcína, která má spasit Evropu. Když se ale podíváme na čísla a vidíme, že ve druhém čtvrtletí bychom měli dodat 360 milionů dávek a Sputnik ještě ani není schválen, tak co se týče krátkodobého přínosu, tedy abychom do léta proočkovali 70 procent lidí, tam nám Sputnik pravděpodobně nepomůže.

Vadí mi i disproporce v informování o tom, co se děje na poli očkování. Devadesát procent zpráv v médiích je o Sputniku. Už se nepíše o tom, že EU dodala do členských států 60 milionů vakcín.

Není to  celý  rozhovor, i odpovědí na otázky  předkládám jen  část odpovědí.

Ale je zřejmé,  že Jourová, kterou vyslal do Bruselu opakovaně  Babiš, s osobním Zemanovým požehnáním a jenž má  starosti v Bruselu cosi úplně  jiného,  než  zdravotní politiku, nákup a rozdělování  vakcin,  je  univerzálním mozkem když ne rovnou  lidstva, tak Evropské unie  určitě!  Velmi bych  jí doporučil, aby  si ,ve  vlastním zájmu přečetla  celý seriál Sputnikstory, aby  alespoň náznakem začala  tušit, oč  běží.

EMA je pro ni , tak jako pro všechny ostatní sputnikobijce zárukou  všeho možného! Znovu opakuji – ze  čtyř  vakcin, které  dosud požehnala,  jsou momentálně dvě v  autu!   EMA opakovaně  selhává, co Astry Zenecy  týče. Soudný  člověk nechápe, jak dostala  certifikát. V USA  na něj marně  čeká.  Provází ji jedne skandál za  druhým!!!

Ale u SputnikuV Jourové vadí  dávka  dezinformací a mýtů o něm! Celý tenhle  seriál je  věnován  právě  a jen  dezinformacím a mýtům ohledně SputnikuV!  Kdyby neexistovaly nebo v nějakém obvyklém množství, rád bych si byl ušetřil čas a námahu

A někdo s takovýmhle přístpem a rozhledem dnes  řídí, v době  největšího světového zdravotního maléru za  posledních 100 let  Evropskou unii. Inu, koho tam Babiš se  Zemanem poslali, toho tam máme!

Kosa  před Jourovou  při jejím prvním, ale zejména  druhém  mandátu varovala  ze  všech sil.

Ta Sputnikstory mne  baví čím dále  tím více. Odkrývají se minové,netušené  horizonty!
Jsem rád, že  jsem se  do tohohle  seriálu pustil. Protože  dokonale  ukazuje, jak lžeme a podvádíme  sami sebe. I když jde vysloveně o lidské životy!!!!
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.