Flash Česko dalo Rusku ultimatum!


Sotva novopečený  ministr zahraničí Kulhánek  prošel dnes prvně po letech do Černína, začal  konat!  A jak!

Neváhal ani sekundu  a  dal Rusku ultimátum!

„Ruská federace má do zítra do 12:00 čas, aby umožnila návrat všech vyhoštěných diplomatů zpět na velvyslanectví v Moskvě. Pokud se naši diplomaté nebudou moci vrátit do Moskvy, hned zítra dopoledne rozhodnu o snížení počtu pracovníků na ambasádě Ruské federace v Praze, aby odpovídal současnému stavu na českém velvyslanectví,“

Křivdil bych mu, kdybych byť jen naznačoval,  že je to z jeho hlavy, či jeho iniciativa.Prostě to dostal uloženo. Kým?

Takto se na Seznamu také píše:

„Na tomto postupu je shoda mezi prezidentem, předsedou vlády a mnou jako ministrem zahraničí,“ dodal.

Že   opozice  nadšeně souhlasí netřeba  dodávat! V dalším dílu Vrbětic  kladu, vedle jiného, určitou paralelu mezi  situací kolem aktuální kauzy Vrbětice a  atentátem Gavrilo Principa  na    následníka  trůnu v  Sarajevu.

Nemá smysl čekat, použiji tenhle příměr  už  teď.

Připomínám, že  tehdy  malé Srbsko nepřijalo ultimátum evropské velmoci, jakou Rakousko Uhersko představovalo. Výsledek znáte  – I.ww. a vlastně i II.ww. Přesto, že téměř nikdo, s výjimkou pruského generálního štábu a části ruské generalit,  konflikt  nechtěl.

Opakuji – malinké Srbsko odmítlo ultimátum  tehdejší velmoci.

Dnes  malé Česko předložilo ultimátum  existující velmoci – tedy Rusku! Buď  zítra  do 12,00 poníženě  přilezete k českému  křížku nebo  vám vypovíme asi tak 90 lidí z vašeho velvyslanectví v ČR!

Opakuji potřetí  – malinké Srbsko  odmítlo!  Co asi tak udělá Rusko?  Vypoví  všechen  zbývající český personál  naší  ambasády  v Rusku, včetně konzulátů,nebo  nechá  velvyslance  a šoféra? To je  jediné, co nejspíš  teď  v Kremlu řeší.

Přirozeně  plus  další  opatření jenž by nás  bolela co  nejvíce.  Ne, kohoutky  s naftou a plynem nezavřou, o tomto není. Ani nepřeruší dodávky  paliva  do Temelína  a Dukovan, jak se nám vševědi z Novinek snaží podsunout.   Ale jistě něco najdou. Být  českým exportérem do Ruska  měl bych nyní hlavu v pejru!  A to na historicky  dlouhou dobu! Protože  těch  nejméně  70 kusů , co oni z Moskvy vypovědět nemohou, neb   je tam nedržíme  na rozdíl od jejich  českých zastoupení, si v žádném případě líbit  nenechají a vykompenzují to  tak, aby  jsme to pocítili my  a nikoliv jejich kasa.

Je  jisté, že česká politická scéna kompletně zbláznila!  Zajímalo by mne, co na  tuhle  eskalaci říkají  skalní fandové Babiše a především Zemana!!!

Nejméně  stokrát  jsem na Kose vysvětloval, co jsou zač,   že  jakékoliv spoléhání na ně  je naprostý nesmysl.  Že vždycky  podvedli své  voliče Takže  dnes jak  Babišáci a Svědci Milošovi?

Ale  vlastně  -omlouvám se  – tenhle  špílec je  v současné, stále eskalované krizi úplně  zbytečný. V průšvihu je jeden každý z nás. Včetně  těch, co nyní jásají, jací že jsme  pašáci! Všichni. Vlk, Joseff  a Máňa Koblihovi, Svědci Milošovi, Jakub Janda.Všichni.  Já a  i skety  Koblihy  nejsvětější  a Miloše  Neomylné to víme. Jakub Janda slaví.

Nechme ho v jeho rauši vážení Koblihovi i Zemanisté /bez ironie/!  My  tu kocovinu máme  už teď . Na něj čeká. A  daleko horší!

Fakt doslova  cítím  to Sarajevo.

Jen doufám, že  dnešní Berlín a Paříž  jsou obsazené jinými lidmi, jimž je  absolutně  vzdáleno myšlení  jejich  předchůdců z roku 1914. A chci věřit,  že Joe Biden okopíruje  postoj Woodrowa  Wilsona  z téhož roku. .

Že by  tihle  šli do války kvůli nějaké České  republice?  To si může namlouvat  Černochová, Pekarová Adamová, Langšádlová, Kupka, Fiala, Jurečka, Hřib,  , senátor Fischer, Petr Kolář  a další podobní.

Hlavně, že  jsme  dali to ultimátum!

Kdyby blbost nadnášela, pak jsme v okamžiku vyhlášení toho ultimáta  opustili sluneční soustavu!

Tipnu si – obě ambasády  se zavřou. Na nějaký  čas. Rusko  pověří  Bělorusko svým zastupováním v     banánové republice, pošle tam nějaký personál a bude. Koho požádáme  my,?  Asi  Slovensko?

Schválně, kdo bude postižen více?

Poprvé souhlasím se Zemanovým výrokem – jen blázen nemění své  názory! Bigotní rusofobní  blázni, kteří tuhle partii bez  důkazů, jen na základě prý  pravděpodobných hypotéz rozehráli,  opravdu názory  nemění a nezmění.

Ale nemohu si  znovu odpustit – jak se nyní cítí ti,  co ten  bonmot  Zemanovi schvalovali právě teď? Neposmívám se jim. Ptám se.  Seriozně.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.