Otázky kolem Vrbětic I.


Ještě jsem ani nezačal psát a  už  vím, že  zase jednou si přivazuji obrovskou kouli na nohu s níž budu zápasit  řadu dní a večerů -totiž začínám si pokládat otázky kolem Vrbětic! Vím, že nejsem sám. V českém mediálním prostoru tak činí  momentálně kde  kdo. Dokonce i trochu rozumnější mainstream  jich sype z rukávu mnoho a mimořádně výživných.

Jak by  také  ne, když se  člověk podívá na  dějiny  Československa  a později České republiky,najde jen málo událostí, srovnatelných svým vnitřním a především mezinárodním dopadem se současnou  vrbětickou aférou!  Osobně  za stejný, či větší  historický kalibr považuji už jen  29. září 1938, 15.3.1939,  25.2.1948,  21.8.1968, 17.11.1989 a 1.1.1993.  Tedy ty největší dějinné dny  existence našeho národa a státu.

Proč?  Protože  výbuch ve Vrběticích, tak jak byl oficiálně podán a jak jej  navíc  eskaluje  podstatná část politické scény, tvořená nejspíše stranami příští vládní koalice nás  v podstatě  přivedlo až na  samý okraj  války s Ruskou federací.  V představách  Pekarové Adamové, Fialy Kupky, Černochové, Jurečky  a mnoha a mnoha  dalších, propagandistů , kteří postavili svoje  živobytí na bigotní nenávisti k Rusku typu  Petra Koláře, Pavla Novotného a s nimi spřažených sdělovadel a la  Respekt, Seznam.cz, Forum 24 apod. už  Česká armáda  dávno měla  vtrhnout  do Ruska a dobýt Kreml. Naštěstí pro svět  ČR nedisponuje společnou  hraničí s ďáblovým doupětem a  spojenci jsou jaksi  nezvykle  váhaví.

Nicméně situace je  doopravdy  vážná. A přímo si vynucje, aby  veřejnost dostala  o vrbětickém incidentu co nejvíce   a co nejdetailnějších informací. Při tom v podstatě nejsou k dispozici vůbec  žádné – kromě  té základní –

dvě exploze  ve obrovském soukromém muničním areálu Vrbětice způsobila  sabotáž  zorganizovaná  ruskou tajnou službou GRU a konkrétně  stejnými dvěma  hrdlořezy, kteří  provedli atentát  na Skripala  a jeho dceru v britském Salisbury o čtyři roky později.   

Za  sebe  říkám a to zcela jednoznačně  – kdybych informaci o ruském pozadí vrbětických  výbuchů    už  před  dvěma, či dvěma a půl léty nedostal v  soukromém hovoru od někoho, kdo nebyl posedlý  rusofobií  a nově nezaregistroval  pondělní  vystoupení Nejvyššího státního zástupce Pavla  Zemana na  vládní tiskovce /čas 1:41min/ k  tomuto incidentu,  držel bych celý megaskandál za  účelovou šílenou megaprovokaci  typu  irácký zbraní hromadného ničení!  Proč  nově uvádím Pavla Zemana  jako kotvu, která  mi brání přidat se na  stranu těch,  kteří  oficiální verzi na smrt  nevěří?  Ti, co čtou Kosu pravidelně  vědí!

Vydal jsem na tomto blogu několik článků, které  se týkaly  buď zatím nedokonaných pokusů Marie Benešové, respektive  Hradu a  Strakovky jej dostat z funkce. V nich byla jednoznačně  vyslovena podpora Nejvyššímu , ač jej osobně neznám. Ale potkal jsem se  jak s jeho otcem a zejména s  bratrem a  švagrovou. Matka Pavla  Zemana zase pracovala  s mojí ženou. A jestliže  tihle všichni mají můj morální respekt, nevidím sebemenší důvod, proč  jej nedržet  i k osobě NSZ.  Věřím na  teorii jablek, co nepadají daleko od stromu. Nejen v  tomto případě, nýbrž  dlouhodobě. A v naprosté většině případů se mi to vyplácelo.

Jestliže  Pavel Zeman disponoval mojí důvěrou  při střetech s Hradem, Benešovou a  Babišem,nemohu  nyní v kauze, jenž by mi za normálních okolností  přišla krajně podezřelá, přehodit  výhybku a  Pavlu Zemanovi vzít  dříve udělený  morální kredit  v  kauze Vrbětic. Beru tedy  jak housku na  krámě, že  prokuratura i policie vyšetřují vrbětický incident  jako  sabotážní čin, s nějakou ruskou stopu.

Znovu prohlašuji, že  nebýt oné dřívější informace a  vyjádření Pavla Zemana, představoval by pro mne  skandál kolem téhle, dnes  už  skoro 7 let staré záležitosti, velmi pravděpodobně  neuvěřitelný, drzý a  nehorázný podvod.

Takhle  jsem  v pozici, že  beru ruskou stopu vážně. Nic jiného mi nezbývá. Nicméně je mi naprosto cizí pozice  slepě  věřícího  a bezmyšlenkovitě přijímajícího všechno, co z vládních, opozičních, policejních, tajnoslužebních a novinářských  zdrojů vypadne a jest nám předkládáno k uvěření a  nepochybování. Tohle jednou provždy  skončilo s Kubiceho zprávou! Ostatně, jak už  řečeno v  úvodu nečiní tak ani podstatná část  jindy pravověrného mainstreamu, tak proč  by Kosa?

V podstatě  každý, kdo se tímhle případem zaobírá, s výjimkou ideologických betonových hlav  typu Pavel Fischer, Pavel Novotný, Petr Kolář, Pekarová Adamová, Langšádlová, Fiala, Kupka, Jurečka,Bartošek, Respekt, Forum24, Hlídací pes a pod. nachází tu více, tu méně  podivných a rozporuplných tvrzen. Takže  přichází  s otázkami. Jenž zůstávají bez odpovědí. A jestliže  takové i zůstanou, jak  tomu vše nasvědčuje,   snadno se přihodí, že  půjde o blamáž  typu agent s  ricinem! Tentokrát  ovšem v naprosto gigantickém rozměr!

Proto, aniž  bych se sebeméně  snažil zpochybnit  onu základní premisu  – ruská stopa a  výbuuchy ve Vrběticích k sobě  patří, budu dále  jen klást, dle mého názoru  triviální dotazy na základě  do této chvíle zveřejněných informací, jenž vysloveny prostě  být musí. Jde se na věc!

Začnu jedním, jenž  přímo s Vrběticemi nesouvisí. Nicméně jde o mimořádně důležitou skutečnost!

Dočasný ministr zahraničí Jan Hamáček se v pondělí účastnil  videosummitu  ministrů zahraničí EU.

Kde podle vlastních slov požádal ostatní členské státy  o solidární akci ohledně  vyhošťování ruských diplomatů Tak jako to učinila  Česká republika, pod  heslem – my spojencům přece věříme!, s případě  novičokové aféry  v Salisbury.

Po konci tohoto jednání  ovšem bylo oznámeno, a  to nikým menším než ministrem zahraničí EU  -Borrelem,  že žádné sankce  EU  ani členské státy nepřijmou!  Podpořily nás jen slovně!  Totéž  se   opakovalo při samostatném vyhlášení zemí  V4 v této věci!  Borrel popřel, že by  Hamáček o  solidární vyhošťování ruských zpravodajských důstojníků ze  zemí EU požádal. Takže

-požádal Hamáček nebo ne? Kdo z těch dvou pánů lže?

-proč lže?

V případě, že Borrel, pak se ptám

–proč nám EU   tu požadovanou formu solidarity  odepírá?

-nevěří snad zjištěním českých tajných služeb a policie? Jsou to snad  více  smyšlenky  a fantazie  než  průkazné materiály?

-není snad  ČR  pro ostatní  EU partnery i vedení  této organizace  dostatečně  důležitým členem, aby se v takto zásadní kauze k jeho žádosti nepřihlíželo? Nebo existuje nějaký vyšší evropský/německý/francouzský/jakýkoliv jiný  zájem dále nehrotit  vztahy s Moskvou, který přebíjí  český požadavek na přímou podporu?

-pokud  ano, jaký?

Pokud lže Jan Hamáček, z jakého důvodu nepožádal a proč  tvrdí že  ano?

-znamená to například, že  ostatní členové i Brusel po něm požadovali  nějakou zevrubnou dokumentaci,kterou jsme jim neposkytly? Proč?Nebo je natolik chatrná, že s ní nelze obstát  při mezinárodním přezkumu?

-nebo děláme jen  velké vlny? Proč?

-v parlamentní diskusi zní ze všech možných stran, že jsme hrdá země, která si nic nenechá líbit. Naprosto v pořádku!  Ovšem patří k profilu hrdé země  škemrání  o podporu po celé Evropě?  A po ruské odpovědi už otevřená  hrozba Moskvě, jestli po další české odvetě opět vypovíte  další personál českého velvyslanectví, pak budeme přemlouvat ostatní evropské země, aby  vás  také vypovídaly. Proč jednáme jako hrdá země  ve stylu malého kluka na pískovišti, jenž vyhrožuje jinému -jen počkej,já zavolám staršího bráchu a ten ti nařeže! Chceme  snad  úplně zdecimovat  jakékoliv vztahy  s Ruskem?

Opravdu jsme ta  hrdá země, když  šlo například o nákup amerických vrtulníků, za který dokonce  i český ÚHOS  vyměřil pokutu  500 milionů korun?  Jak se ta hrdost  projevila  v nesmyslné přítomnosti  české armády  v  Afghanistanu až do hořkého konce?

Čekám na naprosto zásadní odpovědi! A to se zatím Vrbětice neobjevily  ani na  horizontu tohoto materiálu. Je čas  se na ně  podívat! Respektive –  ještě ne! Musíme před tím pojednat jinou agendu!

Spousta  dotazů ze všech možných stran se  váže  k okolnostem té tiskovky, jenž to vše  spustila.

Takže se přidám!

-proč  ona  tisková konference narychlo v  sobotu 17.4.2021 v 19:45 hod.?

-proč na ní  Babiš, kromě  obvinění Ruska a oznámení o vyhoštění 18 špionů diplomatů, uvedl už jen jednu skutečnost, že  konečný materiál dostala  vláda od BIS o den dříve a  že okamžitě  na  titulní  stránku dokumentu nechal vyznačit  čas příjmu? Co ho k tomu to kroku motivovalo? Jaký ten časový údaj má význam?  Co má vyvrátit nebo potvrdit, či čemu předejít?

-proč na  téhle senzační tiskovce, která se přihodí max. za jednu generaci nešlo připustit  dotazy?

-jak s tím datem a časem tiskovky koreluje  Hamáčkovo prohlášení, že  původně to plánoval až na pondělní ráno?

-co nebo kdo způsobil výrazné urychlení a zjevné konání předsedy  vlády  vicepremiera  pod tlakem a v  časové nouzi?

-co je pravdy  na informacích serveru ECHO 24.cz, že  na vládu tlačili Američané????

-Jestliže  ano-  jak a proč?  Co nám hrozilo bezprostředně, kdyby  vláda jednala pomaleji?  O jakou škodu z prodlení se  jednalo?

-Protože  jestli nešlo o hrozící  ztrátu tohoto typu, pak je  nutno se ptát – proč Američané ten tlak vytvářeli? Čím  hrozili? A  co z urychlení situace  získali?

Jenže  ta  sobotní tiskovka není samostatným aktem tohoto případu. Dotazy, jak už konstatováno-nejsou povoleny, nicméně doslova  pár minut po jejím skončení Respekt na  svém webu přichází s naprosto zevrubným materiálem, jdoucím  daleko za penzum informací, které dosud pustila vláda, orgány  činné v  trestním řízení, tajné služby  či kdokoliv jiný

Za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích stojí ruští agenti, kteří se pokusili zabít Skripala

 Obsahoval klíčové informace, například že policie pracuje s verzí, že ruští agenti do skladu ve Vrběticích umístili výbušné zařízení, které mělo zlikvidovat dodávky zbraní na Ukrajinu. Ty měl ve Vrběticích skladovat bulharský podnikatel Emilian Gebrev. Nástraha se měla spustit až později, kdy náklad by byl mimo území Česka, ale nedopatřením se něco pokazilo

Jen o málo později přichází s podobným materiálem Seznam.cz.

Je zřejmé, že  je obě redakce  připravily  předem. Jistě ne tak, že je spíchly na nem  někdy  v  sobotu odpoledne. Pokud je  takzvaně zdrojovaly a ověřovaly.

Zde  přirozeně  naskočí celý hrozen nutných dotazů:

-jak to, že  Respekt, a nikoliv poprvé, má  exkluzivní  informace  z prostředí tajných služeb,  s největší pravděpodobností od BIS a  to nikoli poprvé???? Nyní se  sice kryje  Bellingcatem,ale  stačí vzpomenout na  ricinovou aférku. Tam Bellincat nefungoval…

-jde  o řízený únik informací z těchto tajných služeb  nebo má Respekt s některými jejich pracovníky,eufemisticky  řečeno – „nadstandardní vztahy“?

-jestliže  jde o řízený  únik informací z tajné služby, je  s vědomím vlády nebo alespoň bezpečnostní rady  státu? K čemu má sloužit?

-jestliže nikoliv, jak to, že  se, nejméně od ricinové afery v tehdejších Kundrových materiálech nekompromisně nepátrá  po informační  díře  a krtkovi, který  Kundrovy a Respektu donáší?  Jestliže pátrá, pak jak je možné  že šéfové/šéf  propálené tajné služby,který navíc nedokáže nic vyšetřit, není dávno hnán k odpovědnosti a zbaven úřadu?

-je  ještě  takto děravá, či na vládě a parlamentu nezávisle jednající tajná služba, ještě  mocenským orgánem tohoto státu nebo  nějakých jednotlivců či mocenských skupinek,navázaných na cizí, byť třeba  spřátelenou mocnost? Jak to, že  to nechává v klidu vládu,bezpečnostní radu státu, bezpečnostní výbor sněmovny  a senátu, výbor pro kontrolu tajných služeb?

-když má Kundra  tyto zcela  speciální informace, ačkoliv na ně má nárok asi jako bezdomovec  z Hlaváku, kdo  ještě  další?

-jak chce  dokázat redakce  Respektu, pokud koná v obecném zájmu, jak jistě  tvrdí,  že  není předmětem sledování cizích  zpravodajských služeb a  ty nevytěžují  informace, jež redakce  zatím/nepustila , nevydírají příslušné redaktory  nebo kontakty z české zpravodajské komunity vy, jež  Respekt získal? Že jako Kundra, Tabery  Spurný a další z Respektu  jsou naprosto důveryhodní a  nikdy by  se nezaprodali  nepříteli?  Hm..  Stačí vzpomenout  na  Phylbiho a  Cambridgeskou  pětku!!

-nesloužil Respekt a  jeho redakce /příp. Seznam.cz/ buď jako nástroj kohosi k tlaku  na  vládu České republiky, s cílem  dosáhnout jejího vynuceného konání v konkrétním čase  s předem definovaným výstupem? Jestliže  ano -kdo a jak?

-jak to, že  Jan Hamáček reagoval hrozbou podání  trestního oznámení  na neznámého pachatele  v okamžiku, kdy  exministr  zahraničí Petříček prohlásil,  že  o téhle  kauze  věděl, ačkoliv  podle Hamáčka neměl? Což nyní dokonce rozšířil o tvrzení, že   případ znal nejen on, ale i někteří novináři! – viz jeho „Mohu potvrdit, že informaci měli někteří novináři minimálně od začátku minulého týdne“. Jen dodám, že  začátek minulého týdne nese datum 12.4.

-jak to, že   dosluhujícímu ministru  zahraničí Petříčkovi informaci o ruské ingerenci do Vrbětic embargovali/ zjevně neúspěšně/, stejně  tak  primárně  vyhlédnutému nástupci v tomto úřadě – Zaorálkovi, když  právě toto ministerstvo hraje  ve  střetu s  Ruskem  hlavní roli a předem muselo být jasné, že  odveta Moskvy  se ho bytostně dotkne?  S tím je spojená sice nedůležitá, leč  zajímavá otázka  –  co  když i Lubomír  Zaorálek dostal nějaké echo a kvůli tomuto skandálu  zamini odmítl a  radši  svou vládní misi dojede  v pohodě na kultuře? Kdo by  se mu divil?

Tím podivnosti kolem tiskovky nejsou  zdaleka vyčerpány. Babiš tvrdí, že  o  problému se poprvé dozvěděl až  7.4.2021. Hamáček zase, že  oznámená a  v mainstreamu skandalizovaná  cesta do Moskvy ohledně  vakcíny  Sputnik V představovala jen klamný manévr, sloužící  k upokojení Moskvy, aby  příliš  brzo nezavětřila, jaký úder  proti ní Praha  chystá a že především zakryla  cestu velvyslance Pivoňky  do vlasti, kde  s ním   Hamáček probíral detaily  případu a konzultoval omezení  dopadů naprosto jisté ruské odvety.

Tady je jakékoliv  vazba a logika informací  zcela tristní!  A  člověk i vlk mají  dojem, že  si z něj všichni jmenovaní dělají blázny! Což Hamáčel, po ruském bleskovém vypovězení  20 českých diplomatů a tím v podstatě i ochromení  českého velvyslanectví  komentuje, že  reakce protistrany je překvapivě  silná!

Začnou touhle,nepodstatnou a banální  věcí – my  vypovíme  18 Rusů a  jsme překvapeni, že oni jich vypoví  20??? Jasně je to o dva více. A že je mezi vypovězenými i zástupce  samotného ambasadora? Místopředseda  vlády  a dvojjediný ministr  vnitra a zahraničí  NEPOČÍTÁ  s tím, že  ve stavu, v podstatě  vypovězení  války,  se něco takového stát může? S  exemplární odvetou? Mám tomu rozumět  tak, že  jsme počítali s 18 kusy, což  by  ještě pro fungování  ambasád  neznamenalo těžký problém, ale ti dva navíc nebo ten zástupec,  tak ti nás ochromili? Jestliže  ano, pak se ptám proč  se vyhostilo 18 Rusů a ne  třeba  jen 12,  aby  i při silnější reakci protistrany  naše zastupitelství v Rusku disponovalo  dostatečnou funkční kapacitou?  Že jako my  vyhostili  všechny nám známé špiony? Radši  se neptám, co za  benefit  z takového činu republika  získala, protože známý agent se dá sledovat  a hlídat, ale  když odjede domů?  Každý například Forsythův nebo le Carréův  čtenář ví, že  špehovaný špeh je  něco jako první ve sportce, pro  každou kontrarozvědku?

Ale přejděme  k vážnějším věcem. Vážně  se Babiš  o skandál dozvěděl až 7.4. a Hamáček tu cestu za  Sputnikem jen předstíral jako krycí legendu?

Tak jak je možné, že  29.3.  vláda rozhodla, že z dukovanského  tendru vyřadí  Čínu, ale ponechá v něm Rosatom   a ten že se stane  stejně  jako francouzský, jihokorejský a americko kanadský dodavatel, příjemcem tzv.bezpečnostního dotazníku,  který pro uchazeče  VYPRACUJÍ  TAJNÉ SLUŽBY!!???

To  ony  ty  tajné služby, co sepisují ten dotazník  vládu předem neinformovaly o hrozícím velkoskandálu ani náznakem? Aby tak učinily  o týden později???? To se někom zdá normální a logické??? Navíc zmíněný bezpečnostní dotazník  v reálu koncipovala  tzv.“bezpečnostní šestka“, jak píše, čtyři dny před  vrbětickou tiskovnou!!!!,  opět Respekt. To znamená  tři tajné služby, NÚKIB,ministerstvo vnitra a  zahraničí. A s předáním uchazečům se počítalo tento týden….

Mně tedy ani náhodou!  Pokud je to však pravda, proč potom ty tajné služby před premierem a  celou radou obrany  státu tak zásadní informaci, až do 7.4. utajovaly a z  vlády, konkrétně  ministra vnitra, ministra zahraničí a ministra  průmyslu  doslova dělali pitomce? Jaký závěr  z  toho premier a ministři vyvodí? Tohle by si někdo dovolil?

Jestliže ovšem,jak by každý myslící člověk očekával a  soudil, ti tajnoslužební informaci o Rusech a Vrběticích premierovi a Hamáčkovi  dodali a přesto se hrálo vůči Rosatomu to dotazníkové divadlo, resp. šaškárna  -proč a  s jakým záměrem?

Jestliže  ovšem Babiš  a Hamáček vrbětickými poznatky  disponovali, už  dříve,  pak  zde vyvstávají jiné otázky

-proč Rosatom nevyloučili  stejně jako Číňany. Tedy bez obrovského mezinárodního skandálu?

Který   ČR sice  dostal na světové první stránky,  ale jenž nás  v  budoucnu  mimořádně  vůči Rusku zatíží. Špiony bylo lze vypovídat postupně a  Rusku šlo dostatečně  naznačit, že  o Vrběticích víme, spojence jsme  informovali a že kauzu zveřejníme pokud….? Například  pokud  Rosatom nevycouvá z tendru sám.

Ano, chápu, nepsaly by o nás  NYT, Timesy nebo Washington Post, nereferovala  CNN ani BBC, hubosvalnatí čeští politkáři by  přišli o příležitost se předvádět   jako nejchlapáčtější  ze  všech chlapáků,  kdo je větší Gregory ŠPek nebo Slint  Eastwůl… Jenže  světová politika  není venkovská hospoda plná  furiantů, předhánějících  se  kdo dá větší ránu do stolu!!!!

Proč jsme zvolili takovéhle  buransky demonstrativní, ale vrcholně  nediplomatické řešení?

Že by se Babiš s Hamáčkem dokonale  zbláznili?  Nebo sledovali  nějaký určitý  cíl a ten šel dosáhnout  jen takhle?  Nebo jim snad někdo tento postup předepsal? Opět -kdo a proč?

V každém případě není možné, aby  Rosatom byl ještě  29.3. na seznamu možných dukovanských dodavatelů  a Babiš  získal povědomost  o  Vrběticích až 7.4. Leda, že  by z něj  plk. Koudelka  udělal obecního blázna. Ještě pikantnější  je to s Hamáčkem. Ten sice nesdělil od kdy  je  s vrbětickým skandálem obeznámen,  nicméně zkusme  anticipovat, že  také nejpozději 7. dubna.

Pak těžko pochopit, že  Petříček byl, co by  zamini, je  odstřelen až 11.4.   a  proč to Hamáček vůbec  dělal, když právě  tenhle oranžový topkař  se jeví jako zcela  ideální  figura, svým politickým nastavením, do té vrbětické hry! Ten by si nepochybně  tiskovou konferenci před kamerami a  mikrofony, kde by  vypovídal ruské špiony  náležitě  užil a dal tomu  další punc  věrohodnosti!   Jako nikdo druhý!

Místo toho Hamáček těžce improvizuje  ohledně jeho nástupce, navíc  tomu ideálně vyhlédnutému ani nesdělí či naznačí,  co mu bouchne pod nohama, jen co bude v úřadě, to někomu dává smysl?

Přidejme navíc  Hamáčkem komunikovanou mantru, že  Petříček  šel z funkce protože  soc dem musí mluvit  jedním hlasem a on nabourával spolupráci s ANO! Mám snad  tomu rozumět tak,  že  by byl vyhoštění ruských  špionů a  sabotérů  překazil, či se  o to alespoň pokusil?  Vedle toho  – zadání sjezd soc dem znělo – vygenerovat  vedení a tváře  strany , která  jí vrátí  voliče. Alespoň tak, aby  ČSSD přelezl a nějak 5%. S  tím, že  se  cílí na voliče mého typu – tedy konzervativní levý střed, jemuž  Petříček svou fischerovskoklářovskou  orientací  zásadně  vadil.  Ledva  šel z ministerstva, přijde Hamáček a  spustí  takovýhle ohňostroj,vedle kterého i takový Petříček vypadá jako Putinův  troll! Tím chce  uspět ve  volbách??? Protiruští fanatici si už dávno vybírají mezi koalo Pirátůa  a STAN  a spolkem SPOLU.

A  s tou cestou jako krycím manévrem, aby  Rusové předčasně nezačali cosi merčit?  Proč????? Co jsme tím utajováním a  utajením, které sice  blbej ožralej mužik neprokoukl, ale jinak kdekdo, počínajíc  Petříčkem a konče  Respektem  získali?  Velvyslanec  Zmijevský  prý koukal na povinném koberečku V Černínu jak hrom do police…. K čemu to bylo dobré?

Podotýkám, že Hamáček tím z předsedy slovenské SNS  Danka,jenž mu pomáhal se  sjednáváním cesty  do Ruska a přípravou  rozhovorů,  udělal dokonalého kašpara a nesvéprávného pitomečka, když moskevskou  návštěvu označil za  maskýrovku!

Jenže tohle je  drobnost. Vedle jiné Hamáčkovy  hlášky  – že jako chtěl najít záminku, aby velvyslanec  Pivoňka mohl,bez podezření, z Moskvy domů, aby se   sním projednaly detaily  akce a zejména  ruská odveta! Jak se to těm dvěma povedlo, vidíme!  Pat a Mat mohou jen závidět! Ale je tu cosi zásadnějšího.

Chce  snad  Hamáček oznámit  českému občanovi, že  ambasáda  v Rusku nedisponuje  zabezpečenou linkou na  taj dův hovory??? Nebo že ta linka zabezpečená není, že  ji má FSB nebo GRÚ pod kontrolou? Nebo že velvyslanec Pivoňka  nezvládne  telefonování? Protože jinak si celou tu šaškárnu z cestou do Moskvy mohl ušetřit. Včetně  hysterických výlevů opozice a  jejich  mediálních vřešťanů. Stačilo telefonem, samozřejmě  neprolomitelně kryptovaným, dát  hlavní linii a zbytek poslat  diplomatickou poštou. Když o případ věděli nejméně  10 dnů předem… určitě  tímhle způsobem Pivňka zvěděl, že s ním potřebují v Praze  nutně mluvit.

Cokoliv  z bezprostředně uvedeného je  těžce  skandální!   Ale Hamáček na  své verzi trvá….

Jak to obstojí ve světle  snadno ověřitelného faktu, že 14.4.,  tedy  v době, kdy  už skandál doslova  vřel a otázku představoval  jen termín kdy  vyhřezne Hamáček se s velkou pompou pochlubil, že  uložil příslušným českým zastupitelským úřadům v Moskvě  a Washingtonu, aby  americké resp. ruské vládě nabídli Prahu jako místo eventuálního jednání Biden-  Putin?

Summit Biden -Putin představoval také  jen klamný manévr,aby  Rusové klidně  spali a netušili, co na ně v Praze  chystáme?  Vážně?  To jsme tedy frajeři!

A ještě něco – v roce 2019, když se pod Babišem pohnul  země a on si mohl nechat udělat společné foto a Donaldem Trumpem v Bílém domě, na něž by dnes  rád zapomněl,  dostal tehdy ještě před  tím jednu krajně neobvyklou pozvánku – do centrály americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) v Langley ve Virginii. Kde  za  doprovodu  šéfa  BIS Koudelky  jednal s ředitelkou CIA Ginou Haspelovou . Mimochodem- americká strana si vymínila, že se jednání za českou stranu mohou zúčastnit pouze premiér a šéf BIS. Ani český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček na VIP akci pozvánku nedostal.Premiér prý  dostal brífink na nejožehavější globální témata, které řeší americká rozvědka ve světě.

Ačkoliv  prý šlo vlastně o slavnostní ceremonii, kdy  Koudelka obdržel od  CIA  vyznamenání  – medailí George Teneta. Ta se skládá ze dvou částí. Kromě zasklené plakety oceněný získá i plastiku na podstavci. Koudelka si ji však dlouho neužil. „Kvůli netypickým rozměrům si ji po ceremoniálu vzali Američané zpět. Posílají to do Prahy diplomatickou poštou,“ přiblížil důvěryhodný zdroj.

Nemá smysl se ptát, za  co Koudelka  ten metál s plaketou a sochou dostal. 

Dodnes nikdo neví, o čem a proč tenkrát  Babiš  s ředitelem BIS  v Langley pobývali. Má  či mělo to souvislost s Vrběticemi nebo ne?  Nedělám si sebemenší iluze, že by někdy nějaká odpověď  přišla.   Jisté ovšem je, že  tehdy už tajná stopa  jela po ruské stopě jak smečka loveckých ohařů.

Tady dnes  skončím.  Jak vidíte, Vrbětic jako takových a ruských diverzantů jsem se  ani nedotkl,nijak je  nezpochybnil  a přesto je  zde  katalog  neobyčejně důležitých otázek, bez jejichž  rigorozního zodpovězení  víme jediné – že Česká republika   je  v téhle  kaze  mimořádně  dlužna  spoustu odpovědí svým vlastním občanům!

Pokračování zítra nejméně stejně výživné jako dnes.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.