Proč jsme dali Rusku ultimátum a vědomě vyhrotili vztahy? DOPLNĚNO!!!


Netrpím iluzí,  že  by  Babiš, Hamáček a už  vůbec ne  fungl nový  zamini Kulhánek nebo kdokoliv  jiný  trpěl  sebemenší představou,  že Rusku po tom včerejší ultimátum, že když do dnešních 12,00 hod. … no však víte,opakovat netřeba, zhnědnou trencle a podvolí se.

Stejně  tak těm, co tuhle konfrontaci nevraně  a nesmyslně  vyhrotili, je  jasno v  tom, že dnešní odmítnutí Moskvy  doplní  další její silová reakce.

Ještě během dneska se  dozvíme,  zda na české ambasádě  zůstane  jen velvyslanec a řidič  nebo zda  ani ti dva. A přirozeně – recipročně, viz budoucí   další, už třetí   vypovídání z Prahy.

Co pokládám za pravděpodobnější je uvedeno ve včerejší večerní flashi.

Ale  to teď už není důležité!  Ani trochu. Zcela  vědomě  česká  vláda  vyhrotila  celou situaci až tak,  že obvyklé konstatování  – vzájemné vztahy jsou na bodu mrazu je  nepatřičným eufemismem!

Daleko více  více  odpovídá, že jakékoliv   kontakty  jsou záměrně  a vědomě provokativním způsobem zcela zničeny   a mezi oběma  státy  panuje  otevřené  nepřátelství.  Se vším, co k tomu patří, s výjimkou vypovězení horké války  a zahájení palby!

Takže  přímo na každého z nás  volá  hlasem poplachové sirény  otázka

                                               PROČ?

Proč  to vláda, rozuměj  především Babiš a Hamáček,  takto zcela  záměrně  vyeskalovali??

A momentálně  se zdá, že dokonce se Zemanovým souhlasem…  Nicméně  ohledně  současného nájemníka  Hradu s definitivním soudem rozhodně počkám do jeho  jasného verbálního vystoupení.  Náhlá schůzka  s  Klausem, jehož  stanovisko už známo je, cosi  o jisté názorové distanci  od kroků  Babiše a spol.,  připouští. Ale s  nějakým závěrem je třeba rozhodně počkat..

Vraťme  se  ale k  oné otázce  za milion  – PROČ?

Hamáček i Babiš  tvrdí, že  je to proto, že  ruská reakce  byla  zcela  nepřiměřená a  že jsme  prostě, kvůli sebeúctě, jinak reagovat nemohli! Že  prostě  s takovouhle odvetou nepočítali!!!

To jsou takoví  amatéři, že netušili, že když my  vypovíme  demonstrativně 18 členů jejich velvyslanectví, že nám oplatí stejnou  mincí. Pravda, přidali dva  navíc,  co nám bránilo srovnat  ty dva   bez  ultimáta?

Takový postup by  se určitě Moskvě  nelíbil, ale  nepředstavoval  by  provokativní spálení veškerých mostů!!! A nechal by nějaký hrací prostor. Znovu -PROČ?

Kvůli naší  SUVERENITÉ? Kvůli naší HRDOSTI? Jak hystericky  vykřikuje  opozice a  ještě hysteričtěji s ní  spřažený  mediální svět?

Ani náhodou!!!

Jak jsme  suverénní  a hrdí ukazuje  markantně  Afghanistán!  Jestlipak  víte, protože nás nikdo o tom neráčil dosud  informovat, asi aby nás  neobtěžoval,  že  armádní velení momentálně  neví co dřív. Podle  německých zdrojů

USA drängen Bundeswehr zu Eilabzug

USA tlačí Bundeswehr k překotnému stažení

změnil Biden zásadně časový horizont stažení  amerických jednotek z  Afghanistánu.  Bývalé konečné datum 11.září zkrátil od dva měsíce  na 4. července,   americký Den nezávislosti!  Aniž by konzultoval spojence!!!!

V Německu je  z toho mezi poslanci Bundestagu pěkné  haló!!! Dovolím si dva z nich citovat:

Expertka  FDP na  brannou politiku Marie-Agnes Strack-Zimmermann :

Nejsme přece  bezmocnou loutkou a  to ani tehdy, když se USA  rozhodnout popadnout klobouk /v jednoduché češtině  – zdrhnout/.

Stejný expert Die Linke- Alexander Neu:

Spolková vláda byla postavena před hotovo věc a nyní přihlíží  jak se nemožné stane  možným.Tolik k transatlantickému partnerství  vzájemně si rovných.

V tuzemsku nikdo ani necekne! Doufám, že  alespoń na Obraně, v generálním štábu a ve  Strakovce  jsou informováni! Že máme vypadnout  do  prázdnin!  Jinak si s Talibanem válčíme ve vlastní režii!

Jestli takhle reagují Němci, pak si dovodíte sami, jak asi funguje  ta naše proklamovaná hrdost a suverenita v západním azimutu.  Tak jak, že  je to pro Babiše, Hamáčka, snad  i Zemana  tak posvátná hodnota, že  hrajeme hru – na život a na smrt? Když v klidu spolkneme  afghánské ponížení?

 

Hrdost a suverenita   tím důvodem nejsou!

Co jiného?  Volby!?  Že jako Babiš a Hamáček se bojí, aby při  nějakém měkčím postoji vůči Rusku neztratili žádné voliče  v  říjnových volbách?  Takže  chtějí trumfnout  v pozici tvrďáků i  šíleně  rusofobní  opozici?

Tak to už  spíše  věřím na Mikuláše  v létě a na to,  že  v Krkonoších běhá yetti s  celou  rodinou!

Když se podívám na klasického  voliče ANOšéfe! a oranžových, pak mají s nesmyslným vyhrocením pozice  vůči Rusku  v naprosté většině přesně opačný problém! Jan Hamáček a celá soc dem  si  právě  zatloukli poslední hřebíček do své parlamentní rakve a  Babiš  nejspíš  definitivně prohrál volby. Právě tímhle  aktem. Oba protibabišovské bloky  mohou slavit! A ještě  více  Fýra Kanimůra!

Že by si to Andrej s Honzíkem nespočítali?  Ani nápad!

Takže  znovu -proč  sakra?

V prvním díle Vrbětic  je dokazováno, že  do  té akce  Čepiga -Miškin -Vrbětice  zjevně byli dotlačeni, jednali pod tlakem a v maximální  časové nouzi.

Ale  ani náznakem netuším, co je  vedlo k zpravodajsky  nesmyslnému a provozně  technicky, ve vztahu k funkčnosti  naší  ambasády v Rusku, zničujícímu vypovězení  18 Rusů z Prahy.Protože  ruská , minimálně  stejná odveta, přijít musela.  Proč  nevypověděli  dva, možná pět kusů mi zůstane  záhadou. Moskva by  provedla  totéž, nějaký čas by  to jiskřilo a  pak nastal nějaký, sice  hodně  chladný, ale  funkčně pracovní stav. Poukaz  na  to, že  jsme vyhostili špiony  a překazili jim jejich rejdy u nás, jsou směšné. To už  je pořešeno včera – demaskovaný špeh je požehnáním pro každou  kontrarozvědku!

Takže  opět- PROČ!

Jediné, co mi vychází  jako odpověď,  že když už ten konfrontační  kurz  s těmi 18-ti byl, BEZ JAKÝCHKOLIV TVRDÝCH  DÚKAZÚ, jen  na  základě PRÝ  pravděpodobných hypotéz  NASTOUPEN, očekávali jsme, že  nás  spojenci z EU  a NATO  na první  výzvu  a našlápnutí BEZPODMÍNEČNĚ  a  bez PŘEMÝŠLENÍ  PODPOŔÍ!

A  ono následovalo  – VELKÉ NIC!  Jen  slova o podpoře České republice! Žádné, opakuji ŽÁDNÉ  vyhošťování diplomatů z  ostatních spojeneckých zemí!!! Nula!

Jen příslib, že možná, po přezkoumání, atd.atd.

Pro Babiše,Hamáčka, celou opozici a především Českou republiku flagrantní prohra  a ponížení. Snad  až facka  do tváře.

Takže  aby  v  tom ti dva  nezůstali sami jako příslovečné kůly v plotě,  využili  nesmyslného pokřiku  fanatické opozice a jejích  písmáků  o potrestání Ruska a  srovnání počtu lidí na velvyslanectvích a  sepsali to ultimátum. S plným vědomím, co to natropí a jaké  budou důsledky. Smyslem je  DONUTIT ty, které označujeme za  SPOJENCE, jímž  vždy bez ptaní  věříme a  jsme s nimi okamžitě  solidární, aby  konečně  už také nějakého toho Rusa  VYPOVĚDĚLI!!!  A nevypadali  jsme pořád  jako klasický Hanswurst když  konečně  slezl z pece  a vylezl před  chalupu!

Jinak mi to nevychází! My  se prostě  ocitneme na pokraji války  s Ruskem,  vzdáme  v téhle zemi všechny svoje zájmy, zinkasujeme  v  čase  covidového ekonomicého debaklu klidně  ztráty  ve  výši možná až stovek miliard korun /se zahrnutímnepřímých exportů přes třetí země/, jen proto,  že nejdříve  nedomyslíme  důsledky  hospodsky furiantského bouchnutí  do diplomatického stolu, zaskočí nás  triviálně očekávatelná  odveta  druhé strany,  takže  abychom trvale  nevypadali  jako obecní chudý  duchem, vše  ještě  idiotsky  vyeskalujeme s cílem vynutit  si  součinnost  velkých kluků!!!

Suverénní a hrdá  Česká republika  ,model 2021…

By,By Afghanistan!

Ale může  být, že  se pletu. Že vše je  daleko jednodušší a že  za tím stojí Mára Prchal. Že už ho omrzelo hrát ministra zdravotnictví a hlavního hygienika, když zjisti, že jeho marketingová doporučení přivodily největší planetární  pandemii v Česku a že  Babiš na jeho doporučeních  v předvečer  loňského 1. září a ohledně otevření  před Vánoci silně  doplatil. Takže vymyslel, jak marketingově  přebít dnes  už 28 000 křížů na  Staromáku.  Je  totiž  prokazatelným faktem, že covid momentálně, kvůli Vrběticům a  vyhošťování  nikoho nezajímá. Jakby nebyl. I takhle  to možnáje.Vyloučit se to nedá. Ale pak  jsme ještě  větší idioti,  než v té první a pro mne pravděpodobnější variantě. Ale naprosto dokonale by to vysvětlovalo  nevysvětlitelné – tedy proč  Babiš  s  Hamáčkem vyhostili v prvním kole  těch 18 diplomatů, když přece museli vědět, že…  A  ovšem také proč nyní dál tlačí na pilu, i když už ta řeže jejich vlastní ruku!

Dodatek ze čtvrtečního rána:

Právě  se objevil čerstvý průzkum, jak silně populace  vnímá Rusko jako hrozbu. Celý článek zde.

Já z něho přebírám jen závěrečný  graf, který ukazuje,že  celková populace je názoru, že  jde o trochu více než průměrnou hrozbu. V takovém případě,je  li za  tím Mára  Prchal -tak to jsi to zase zmastil , stejně jako stí mvánočním rozvolněním,genie! A dokumentuje to výše uvedený předpoklad, že  Babiš s Hamáčkem opět přišli o voliče!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.