TO SE NEDÁ PŘEJÍT!


napsal Xaver

Tak jsem si myslel, že k té rasově poklekávací komedii ostrovanů už budu mlčet a přejdu tu jejich trapnou rozvášněnost, vyvolanou rozhodnutím příslušné komise UEFA ke zrůdnostem v Glasgowě bohorovným klidem a výsměchem tím směrem. Protože vztek nad těmi scénami jen zbytečně užírá zdraví, což je v mém požehnaném věku škoda…Bohužel objevilo se něco, co mě opět nabudilo a málo se rozebírá.

Navštívil mě kamarád, s nímž sdílím stejný osud osamocení, který ale fotbalem žije více než já. V mládí chytal za „béčko“ jednoho prvoligového klubu. Při řeči mě požádal – jelikož sám odmítá v domě počítač – abych mu přečetl pár těch škodolibostí, co vyplodili tzv. fandové a média za Kanálem po porážce Slavie od Arsenalu. (Ponechám stranou, že mu to svým trapným vystoupením napůl darovala.) Všechny doslova hýkají nad tím, jak z Poháru „vyrazili rasisty“. Kamarád se neudržel a požádal: napiš jim, aby se z toho nepo..ali.

Což tímto činím a vy „příslušní“ tam i zde můžete začít klikat stovky negativních hvězd!

Předtím si ale dovolím vás na něco upozornit, pokud jste vůbec schopni aspoň chvíli se zamyslet…Tak Slávisti jsou dle vás rasisti (a potažmo všichni Češi, které je třeba nejen vyučovat, ale trestat). Zaznamenali jste vůbec, že v tom klubu hraje i pár černochů? Co jsou oni? Rasisti vůči bílým nebo více či méně černým – kam s nimi podle těch vašich zvrácených kritérií?!

Na to pochopitelně nemáte odpověď, protože neexistuje. „Rasovým“ honem na Slávisty a Kúdelu jen potřebujete smáznout brutalitu a českou krev na skotském trávníku i v šatnách (zde rovněž za bohorovného přihlížení tohoto chudáka Gerarda). Co ti dva černí hráči předvedli, nepatří ani do sportu, ani do běžného života; kde by v každé jiné zemi za své zločiny už dávno měli co do činění s policií a soudy…

Jsem přesvědčen, že vzdor vašemu nekritickému „vyšilování“ příslušné odvolací instituce Kúdelu osvobodí. Bylo by to nejen ve prospěch obecné spravedlnosti, sportu, ale i pověsti tzv. západní civilizace, aby se „netěšila“ ještě většímu despektu než teď.

To byl první aspekt, který jsem chtěl v této glose zmínit. Ten druhý je stěží uvěřitelný.

Vážení, z celé té aféry se vyvinulo politikum, jaké tu dlouho nebylo. A tak se nikdo nesmí divit, že se k ní na naší straně řada politiků vyjádřila, což lze na internetu dohledat. Jenže bohužel opravdu jen vyjádřila. Zatímco Kancelář prezidenta zaslala oficiální stanovisko-protest organizaci UEFA, která svým zvráceným vyhodnocením a rozhodnutím v neprospěch našeho klubu celou bouři vyvolala.

A teď se pevně něčeho přidržte! Jakýsi obhájce skotských „brutalistů“ žádá našeho prezidenta – představitele cizí suverénní země, aby se omluvil; a to okamžitě! Přitom dopis z Hradu se obracel na organizaci UEFA, a nikoli na Skoty či jiné nafoukané ostrovany. Nejvyšší mi dopřál už dlouhého věku, ale nikdy jsem takovou pitomost a drzost nezaznamenal…Mimochodem – dal bych půlku důchodu za to, kdyby si ten opovážlivec přijel s panem prezidentem veřejně porozprávět…To je ovšem příliš hypotetická představa, na takovou špinavost nemůže přece hlava státu reagovat.

Možná jsme už přesyceni těmi skandálními okolnostmi, spojenými s nepodloženým obviněním našeho sportovce z rasismu. A mnozí se kloníte ke starému dobrému: mlčeti zlato. Jenže to by musely ctít všechny strany!

Vlkův dovětek:

Milý Xavere,  jistě  víte, cože podle Danta je napsáno nad  branou pekel – Člověče, zanech vší naděje. Stejně tak to bude  s Kúdelovým odvoláním! Váš a já  rád dodávám  – můj svět, mizí a a leckde  už  zmizel na dobro. Určitě  v UEFA! Trest ,vynesený  bez důkazů je zvůle. Nikdo nepřizná, že se jí  dopustil.

Přidejte  si k tomu nafoukané Brity o nichž jste psal původní, ještě nefotbalový článek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotbálek, Xaverův nový dům se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.