Naprosté zoufalství české politické scény a komunistická past


Komunisté, podle  očekávání, dali sbohem Babišovi a ukončili podporu  jeho menšinové  vlády. Přesně  jak jste na Kose  před  časem četli, že také učiní. Po tom podtrhu s 10 miliardami  ohledně  rozpočtu obrany žádný  div.

Obchodníci s nostalgií a třešněmi jsou na prahu volitelnosti a doslova počítají  každý  hlas, který je  dělí  od politické smrti, kterou představuje  volební klauzule  5%.

Osobně  se  domnívám, že   když  je  Babiš  takto demonstrativně podvedl,  minimálně mnozí   z jejich vedení  si dokonce  zhluboka  oddychli. Míním ty, co ještě  nějakou svou politickou  budoucnost v  tomto spolku vidí. Protože  i když  většina  jejich členů a voličů  už  dost  usilovně  bojuje  s  Alzheimerem, sklerozou a jinými podobnými  duševními poruchami /neposmívám se jim,naopak, velmi s nimi soucítím!/, nejspíš  i tak mají problém pochopit, proč ausgerecnet JEJICH strana podporuje  třídního nepřítele, proti němuž by  ze všech sil naopak měla  bojovat  a  to navíc  v době, kdy  tenhle miliardářský  panáček  na ně, svou neschopností vypustil zubatou v podobě  covidu s kosou  a ten se mezi nimi činí  jak bájný Stachanov.

KSČM  to odvrácení se od Babiše, aby  se do podzimních voleb ještě  jednou mohla  tvářit  jako strana  zásadního protestu, bez debat  risknout musela.  Navíc  se nechala  slyšet, že pokud  ostatní opoziční  partaje  vyvolají hlasování o nedůvěře  vládě, tentokrát nejen že  úřadující  vládu nepodpoří, ale právě naopak přidají si svoje polínko do ohně v němž  bude  Babiš  parlamentně upečen.

Ti jedině  a věcně  správní nájemní brkouni  z mainstreamových sdělovadel  okamžitě  zavětřili a  došli k názoru, že  komouš zase  jednou nalíčil na  českou demokracii a  demokraty  past. Konkrétně ta past vyhlíží takto:

Pokud demokratická opozice tuto průhlednou komunistickou past prohlédne, je pravděpodobné, že na hlasování o nedůvěře nakonec ani nedojde a faktická ztráta sněmovní podpory pro menšinovou vládu se do reálného politického života nepromítne. Pokud opozice do pasti s vidinou morálního vítězství nad Andrejem Babišem skočí, propuknou na Pražském hradě oslavy, neboť tamní mocenské centrum mohutně posílí. 

V českém  mainstreamu to doopravdy  funguje  tristně  jednoduše  – je nějaký problém?  Pak za něj může  Moskva  a skvadra jejích  tuzemských přiisluhovačů! Když náhodou ne, pak KSČM!

Zvláštní, že  si titíž  lidé  nepřipouští, že se  šlo komunistické  pasti snadno vyhnout – například  tehdy, pokud  by  stejní psáči  usilovně  od  Nového roku nevytvářeli  dojem,  že  armádní rozpočet se bez oněch pozastavených 10, posléze jen 5 miliard zhroutí! Tlačili na Babiše, že  je  řízen  komunisty, líčili hororové scénáře, co si tito na něm ještě  do voleb  nevratně  vynutí atd.atd. Snad si to ještě pamatujete.   Zajímavé ovšem je,  že  je  ani v nejmenším nezajímá, co v mezičase  českému státu, jeho armádě a nám všem provedli  naši spojenci. Prostřednictvím  svých zbrojařských firem, které  určitě po „pečlivém výběru“  vybralo Metnarovo ministerstvo jako dodavatele  nové dělostřelecké   a protiletadlové  techniky.  A  dokonce  až na  CNNPrima News o tomhle  , pro mne  sprostém podtrhu francouzských a izraelských  zbrojařů  zarytě  všichni mlčí. Oč běží?

Podle zjištění CNN Prima NEWS by 52 francouzských houfnic Nexter na podvozku Tatra mělo vyjít na 8,1 miliardy korun. Taková je aktuální nabídka francouzské strany.

Ministerstvo obrany přitom francouzská děla Caesar vybrala bez soutěže proto, že původně nabídnutá cena – tedy šest miliard – prý byla mezi porovnávanými zbraněmi nejnižší.

A situace se komplikuje i v kontraktu na protiletadlové raketové systémy Spyder. Obrana, opět bez soutěže, vybrala izraelskou technologii, ale plánovala za ni dát 10 miliard korun. Čerstvá nabídka však činí zhruba 15 miliard, jak zjistila redakce CNN Prima NEWS.

Dobré, že?  Parádní výběr  dodavatele  nákup. Stejně jako u vrtulníků! Ropzpočet obrany  ani tak nepodlamoval komouš  jako Metnar a jeho boys  s podporou Černochové a  spol. Ale  to  jsem odbočil. Zpět k věci.

V momentě, kdy  se  současný bohuželpremier zachoval přesně podle  rady parlamentní demoopozice, tak  se zde prý otevřela  komunistickou past,  do níž nelze nespadnout. Jediné, co si lze  vybrat je, zda je  schlamstne rovnou Zeman sám a  stanoví vládu kamarádíčků nebo  dá  taky nějaké  to soustíčko Babišovi, aby  si také kousl.

Fascinuje  mne  svět  profesionálních politických komentátorů analytiků,  schopných myslet  maximálně  na půl tahu tahu dopředu. Ale především účelově  stranicko dogmaticky.

To  neuměli vidět a anticipovat  přesně  tuhle  situaci,  dříve  než  spustili  tu masivní kampaň na  vrácení peněz   pod heslem  – co by  si o nás pomysleli naši spojenci? ačkoliv  bylo jasné, že   zamražené finance, bez  jakýchkoliv  škod  pro  stabilitu  politické scény,  půjde vrátit  první den po říjnových volbách, ať   tyto dopadnou jakkoliv? Zřejmě příliš  komplikovaná  úvaha! Kdyby  se radši starali o to,aby  armáda nakupovala  účelně a za dojednané ceny!

No nic. Máme  zde  dnes  zde  prý komunistickou past.

Já ji, při nejlepší vůli nevidím. Naopak sleduji, jak už  řečeno- pseudokomunisty  zoufale se  snažící zachránit  a prodloužit svůj  lehkoživkovský politický byznys. Že by  jim záleželo na  čemkoliv jiném, zejména  na  výstavbě  jakési komplikované politické  pasti  na nebohé demokratické strany,které by jim ovšem  nepřineslo  ani hlásek navíc, za sebe  spolehlivě  vylučuji! Kluzký Vojta má jinou starost než ličit  pastičky, tomu jde doslova o  každou  hodinu v ve  funkcích! Viz drtivá prohra na posledním zasedání  UV KSČM, kdy  drtivě prohrál hlasování o setrvání ve  funkci šéfa  třešní , tuším 41:16, ale  funkce  se nevzdal, protože mu nedůvěru podle stanov  nevyslovily  nejméně  2/3 ze všech členů ÚV.  Ani nemohlo. 30 jich pro jistotu nepřijelo… Ale on ten  debakl veřejně prohlásil za  vyslovení důvěry a  bude  šéfovat  až  do voleb…. Už chápete , proč je pro mne Kluzkým Vojtou?  Ale opět  zbytečná odbočka.

Pokud opozice  o něčem takovém  mluví, pak jim ji  nalíčil někdo úplně  jiný!  Nikoliv partička  z ulice Politických vězňů!

Přesně  ten  samý,  kvůli  kterému  11. února  2021 zorganizovala  parlamentní Den hanby, když  odmítla  vládě prodloužení nouzového stavu, ačkoliv  země  byla neoddiskutovatelně  na  vrcholu covidové zkázy, protože  Okamura  se odmítl připojit  a demokratičtí opozičníci  usoudili , že mu v žádném případě  nepřenechají  volební elektorát  covidignorů, který pro ně  znamenal daleko větší hodnotu než  život nejméně několika  tisíc  spoluobčanů, jež v zájmu budoucího volebního výsledku klidně obětovali. Až je k rozumu přivedli jejich vlastní  hejtmani.

Past  skutečně  existuje, ale nenalíčil ji Vojta  Filip nýbrž ten, který si podle  jednoho soudního rozsudku, momentálně už  zrušeného, musel nechat říkat Pitomio.  Ačkoliv pitomý  vůbec není, nýbrž  mimořádně protřelý a slizký  prodavač  politických  předražených dek a  hrnců!

On už  vícekrát  organizoval hlasování o nedůvěře  vládě, prý zejména kvůli neschopnosti především  sociálně  demokratických  ministrů  /jen si to nerozházet  do budoucna  s Babišem!/. Jenže opozice mu spoluúčast odmítla s poukazem, že dokud  KSČM  vládu podporuje, nemá takový pokus  reálný smysl.  Ovšem v reálu  hlavním motivem jejího nekonání představovalo Babišovo naprosto unikátní  covidové packalství a břídilství, ve  světě  zcela ojedinělé. Jež opozici bez větší námahy posilovalo  a přinášelo jí  body. Proč v tom Babiše  nevymáchat ještě  více??? Proč vyhovět  polojaponskému  podomnímu  obchodníkovi s teplou  vodou?

Nyní  ta  komunistická zástěrka, za níž se do teď  komfortně  schovávali  – padla. A Okamura je tu s požadavkem na  nedůvěru  znovu.

Obě  tzv. demokratické koalice  stojí  před  dokonalou  Sofiinou volbou

  • hlasovat s Okamurou a KSČM  a dosáhnout  konečně  vyhlášení  nedůvěry  Babišovu  spolku  v posledním tažení a při tom vůbec  nevědět, co si s tím nadělením následně počít, protože  to bude  nejspíše  dokonce  mimo jejich dosah nebo
  •  Okamurův  návrh  odvrhnout, ale  pak si od něj muset nechat líbit nalepit na  čelo, že  jsou vlastně  s Babišem domluvení, že to je jedna podvodnická  banda, která  se vymezuje proti něm jen slovně, ale  když má  vše doložit  činem, pak skutek utek! A tím přijít o část pracně  získaných voličů.

Opozice  opravdu nedisponuje  žádným dobrým řešením.  Kromě  jediného  – okamžitým rozpuštěním sněmovny  a   dosáhnout ještě do prázdnin předčasných voleb!

Takováhle  varianta by pro obě  protibabišovské koalice představovala  ideální  stav.  Babiš  je nyní, v důsledku  covidového smrťáka  těžce otřesen. Jeho popularita je na  dlouhodobých minimech. Rychlé volby by mu neumožnily  tradiční trik s kupováním si  důchodcovského elektorátu  buď mimořádným navýšením důchodů nebo  jednorázovým příspěvkem k penzím. Navíc  lze počítat  s tím, že  s přicházejícím oteplením a  sice pomalým, ale přesto rostoucím proočkováním  Babišova  akceptovatelnost  v populaci přeci jen průřezově  stoupne.

Vlkův  vstup do vlastního  článku

Tenhle text byl  na napsán před  10-ti dny a  stále kvůli aktuálnímu dění odsouván.. Tedy ještě  před Vrběticemi. Dnes už je Babiš konfrontován, vedle  skoro 29 000 mrtvých na covid  ještě s Vrběticemi  a konečným nálezem Bruselu o jeho propojení s  Agrofertem. S definitivním závěrem, že podváděl a  Agrofert nemá  nárok na  bruselské dotace!   Tudíž  covid   lze  ještě označit  slovem  brnkačka!  Ale  znovu -zpět k tématu!

Jenže  – jenže kde vzít  potřebných 120 sněmovních hlasů, když  ANOšéfe disponuje  celými 78, k tomu si přidejme  9 nezařazených poslanců, razících zásadu  – každý den dobrý, protože  mají jistotu, že jejich  prima  bydlo dnem  nových voleb končí? To nemluvím o naprosto nejasné pozici sociálních demokratů, kteří doslova leží v prachu.

Přidejme  si k tomu skutečnost, že  dosud  není přijatý  volební zákona  dokud  se tak nestane,  rozumně nelze volby vypsat!  Další skoro nepřekonatelný problém představují letní prázdniny.  Tedy  dva měsíce, kdy  lze  reálně na všeobecné hlasování zapomenout.

Po nich  už postrádají smysl. Dají se  vůbec, ty volby, i kdyby  se  sněmovna  rozpustila  ještě  dnes  do 30.června 2021 stihnout?  Domnívám se, že technicky  nikoliv.  Tudíž  ideální opoziční varianta  padá.

Vše   další už je mimo jakoukoliv kontrolu opozice  a je  dokonale kontrakroduktivní!

Nehovořím nyní  jen o tom, že  další dění  a kontrolu nad  Strakovkou  převezme  Zeman.   Jen na něm bude,  zda na ministerstva  vyšle  partičku  svých   kumpánů  nebo nechá  bačovat  dál  covidlůzra  Babiše.     Ono to z hlediska politických  kalkulací  vyjde  na  stejno.

Babiš ze  sebe  potřebuje  shodit vinu za  covidovou blamáž, nyní i Vrbětice a   ten malér s Agrofertem.  Vyslovení nedůvěry mu pro spoustu prostých  duší poskytne  úžasnou příležitost se vzpametovat.

Jakmile  ve sněmovně  zazní  verdikt  o tom, že  její  důvěru nemá, okamžitě on i jeho propagandistický  kompars  začne  velkovymývání  českých hlav  – ala  kudla  do zad. Tedy o tom, jak byl zrádně  odstaven od  moci právě  v okamžiku, kdy  nad  tím zlotřilým virem  začal vyhrávat a získávat kontrolu. Jak mu nepřející  těsně před  triumfem  namydlili  schody,  jen aby  nesklidil zasloužené  ovoce  své práce! Jak zarazil ruské rejdy, atd. atd.

Být opozicí  a jejich psáči, řeším jen a jen tohle. Šance  na převzetí moci stojí a padají s covidovým Babišovým naprostým selháním v  celosvětovém měřítku. Do téhle opravdové PASTI se vmanévroval loni  koncem srpna a znovu začátkem prosince sám.  Nechat ho z ní nyní přes  nedůvěru uniknout,  je nebetyčná politická idiocie.  Na níž vydělá jen on a Okamura.

Zdá se  ale, že  z ní není východisko. Okamura s návrhem přijde. Tedy pokud  ho demoblok, jak se tak rýsuje, sám iniciativně  nepředběhne.  Jedině správní psáči píši  o morálním vítězství. Neobyčejně mne zajímá, co budou psát  koncem října, jestliže  Babiš  vstane  z mrtvých.  Jak jim potom bude chutnat ono hrozící dubnové morální vítězství?

Nezávidím opozici.  Nechtěl bych to nyní  rozhodovat. Oni hovoří o tom, že  jim  to všechno zkazí svými budoucími čachry  Zeman.

Tohle bych na  jejich místě   vůbec neřešil. Hledal bych usilovně  cestu, jak  se té nikoliv komunistické, nýbrž Okamurově  pasti vyhnout.  Tak, aby to nepřineslo škodu na pověsti. Není lehké  něco rozumného najít, ale není to nemožné. Jasně, že  do hlavní role je potřeba  dostat nějaký  objektivní , respektive „objektivní“ důvod.

Jako  asi nejvhodnější se mi jeví  zatím neschválený  volební zákon.  Dokud  ten  nevyjde ve sbírce zákonů,  nemá sebemenší smysl  nedůvěru  vyslovovat. Snad  se na tomto, pro mne logickém postulátu, shodneme.

Pokud  vím, momentálně  leží v  senátu,   kde  se pro něj také musí najít většina. Senátoři už  se zase  trumfují   kreativito, aby  celému světu ukázali , jací jsou geniové a  pašáci všech pašáků!  A padají pozměňovací  návrhy  na  různé větší, či menší šílenosti, jimiž  chtějí „vyšperkovat“  těžce  zrozenou  sněmovní  verzi zákona.       Nejvíce přirozeně  zní  pravicově opoziční evergreen  korespondenčního hlasování.

Za  sebe konstatuji, že kdykoliv nyní  slyším o  senátním kutilství, dostávám okamžitě osypky. Nicméně  být dnes stratégem opozice,  využiji  právě  senátní proceduru na  co nejdelší možné protahování  konečného odhlasování  volebního zákona.  Senátní geniové nepochybně  cosi  neobyčejného  doplní a pak to bude znovu  o sněmovně.  A tady bych  s konečným přijetím rozhodně  nechvátal.  To lze  techniky ošéfovat.  Volební zákon, pokud  vím, musí sněmovna přijmout  do konce května.  Je li tomu tak,  tak  tenhle  termín  by mi jako  tomu, kdo řídí  opoziční taktiku, plně  vyhovoval.

Protože koncem května  či začátkem června  řešit  nějakou nedůvěru už postrádá smysl  i pro bezdomovce  z Divoké Šárky. To už lze  relativně  snadno veřejnosti vysvětlit.

Ale  rád si počkám  jak tohle  zmistrují  velemozky ze  sněmovních lavic a jejich  úžasní političtí komentátoři a  analytici, vidící max. na půl kroku dopředu!

V každém případě  opět plasticky  vidíme  neskonalou bídu  vrcholné české politické scény.  Což názorně předvedl  vrchní modroptáčník Fiala svým zveřejněným neotřelým nápadem:

Dvě varianty

Koalice představila dvě varianty, které by mohly následovat po vyslovení nedůvěry. Nejspravedlivější by podle Fialy bylo rozpustit Sněmovnu a vyhlásit předčasné volby. K takovému kroku je ale potřeba 120 hlasů, které se pravděpodobně nenajdou. Navíc v tuto chvíli není schválen volební zákon.

„Máme i druhou variantu – vládu, na které by se podílely všechny politické strany. Šlo by o vládu odborníků, která by zemi přivedla k řádným volbám,“ dodal Fiala. Hrad vzkázal, že se k plánu na odborný kabinet v tuto chvíli nebude vyjadřovat.

Dodatek:

Tenhle  článek ještě  ani nevyšel a už je třeba  jej dodatkovat. Zdá se, že   nápad s  tím zdržováním  přes  datum, kdy  vstoupí v platnost  nový  volební zákon byl více  méně  správný. Nicméně, nebude to zapotřebí.  Podle   prosakujících informací  bude stejně  platit až od července. ODS totiž před dvěma lety prosadila návrh, že zákony budou nabývat účinnosti jen 1. ledna nebo 1. července.  Přiznávám, že jde pro mne zcela podstatnou technickou  novinku  o  níž  jsem nic  netušil. Je li to pravda, pak  je  varianta  s rozpuštěním sněmovny  a  vypsáním předčasných voleb  mrtvá. Ty by se musely konat o prázdninách či  hned v září. Což postrádá jakýkoliv  smysl! Že tu povědomost od té technické novince  nemám já, mne nijak nectí. Přiznávám. Ale  že ji nevzali na vědomí  dokonce  ani předáci parlamentních stran  – jako Ivan Bartoš, či Vít Rakušan,  na pováženou!  Viz jejich  trvající  názor, že nejlepším řešením je  předčasné rozpuštění sněmovny –„My chceme vrátit moc do rukou lidí a nechat je rozhodnout ve volbách, a tedy jít cestou případného rozpuštění Sněmovny,“ Nechápu, jak je možné „dělat velkou politiku“ a neznat detailně  takováhle zásadní procesní pravidla!

Na  druhé straně, jestliže  by  do volebního zákona ještě  sáhl  senát a vložil do něj usanci, stanovující okamžitou platnost a ne tu deklarovanou k pololetí, pár  dnů či týdnů by  se získalo.  Ovšem kdo zabrání  Babišově  vládě, která by byla povinna  ty  extrarychlené volby připravit  v jednoduchém, leč  v Česku nejspíše  pravděpodobném prohlášení, že  to z časového hlediska  do konce tohoto školního roku není možné?  Čímž by Babiš  dosáhl toho, nač  jistě hraje  – volit  v  už  řádně ohlášeném termín.

Takže  se  rozehrála dokonalá parlamentní taškařice,  respektive přímo fraška.  Ve  sněmovně  leží návrh na  vyslovení  nedůvěry  vládě podaný  Fýrou Kanimůrou.    Pod  který se poslanci koalice Spolu odmítají podepsat. A  vykřikují, že  podají svůj vlastní.

Jenže  aby  návrh  na  vyslovení nedůvěry  vládě, aby se dostal na  jednací pořad  sněmovny , třeba  formou mimořádné  schůze, potřebuje  nést podpisy nejméně  50 zákonodárců. Fiala, Pekarová  Adamová a Jurečka  jich za sebou mohou sešikovat max. 40. Schází  10.  Okamura už  anonncoval, že  SPD hodlá hlasovat  jen pro ten svůj. Tzv. Koalice spol je na  tom stejně – podpoří jen ten ,co teprve  stvoří.

Kluzký Vojta a jeho  spolek razí pozici „podepisovat se nebudeme, ale pokud bude schůze svolána, tak budeme hlasovat pro nedůvěru,“.

Vše  rozhodnou  Piráti a STAN. S jejich poslanci se  to hlasování odehraje. Bez nich nikoliv. Jsem zvědav, jak se rozhodnou,  ale  být na jejich místě, nelze  li opravdu zcela jistě a efektivně  dosáhnout  předčasných  voleb nejpozději poslední víkend  v červnu,  je  na místě  přiznat  státnicky barvu a nespadnout  do Okamurovy pasti ani posadit se  na  Fialův politický  jarmareční kolotoč a lidem na rovinu oznámit  – vyslovení  nedůvěry postrádá jakýkoliv  smysl. Ale tohle nyní po Vrběticích nějak zmáknou, situace dramaticky změnila..

Když ne, pak s nedůvěrou lze   přijít  jako se součástí volební kampaně  v její horké  fázi v září. Kdy by  velké praní  Babišova prádla  ve  sněmovně,  za  asistence  televizních kamer,  dávalo alespoň nějaký smysl. Propaganda zadarmo a  na všech velkých sdělovadlech.

Babiš ten letní oddechový  čas  asi dostane, ale  nebude moci uplatnit  svou tradiční fintu o tom, jak mu ti ostatní  hází klacky  pod nohy. Vyšperkovanou o kudle vražené do zad v okamžik, kdy zvítězil nad  covidem.

Mimochodem, moc mne bude zajímat, jak tentokráte  vláda přistoupí k protipandemickým opatřením k zahájení školního rok  2021/22….. I ji   v posledním srpnovém týdnu  nejspíš  čeká velké dilema – zase všechno ve školách , kvůli volbám otevřít, aby  se rodiče nebouřili a  tím risknout  další covidvlnu  nebo preventivně, kvůli starším voličům vsadit  na  nepopulární prevenci?   I když….  no po zkušenostech s Babišem…  je to vlastně jasné už  teď.

A ještě něco si neodpustím – v úvodu  jste  četli jakou špinavou hru hraje  fýra Kanimůra.  Trvám si na téhle  formulaci. Jenže  Fiala, Pekarová  Adamová a Jurečka, tedy tzv.koala SPOLU předvádí totéž. Na své budoucí vládní  partnery -Piráty a  STAN.   Fiala  ví, že  vyslovením nedůvěry Babiše  od válu nedostane, když  to nepožehná  Zeman. A když navíc  ano, instaluje  do vládních funkcí  partu svých šantalů.  Takže mu musí být  jasné, že  vždycky  je  z toho profit pro ANOšéfa. Přesto situaci hrotí na ostří nože. Proč?

No protože  zatím jen  trpně a trapně kouká na záda  konkurenční dvojkoalici. Takže  jí  narafičil svou verzi  Okamurovy  pasti  – hlasujte pro nedůvěru! Kterou jsme iniciovali my. Jinak budete před tzv. demokratickými voliči  těmi, kdo ho  zbytečně  dlouho drželi  u moci.

Pevně doufám, že  Babiš  jako systémový zemský škůdce  na podzim prohraje.  Ale už teď je jasné,  že případná  vláda  dnešní tzv. demoopozice  bude v každém případě  nářez!  Že jejím největším markantem budou  vnitřní hádky, rozbroje a podrazy. rčiě  se dočkáme potvrzení vlkova  vládního axiomu, že  každá další vláda  je horší než ta minulá.

SPOLU, pod vedením  sádrového školometa  z Brna  nám to názorně ukazuje.   To nejsou schopni pochopit,  že  jediná správná cesta  vede přes  koaliční domluvu na  společném postupu s jasným výstupem – hlasujme pro rozpuštění sněmovny  a předčasných volbách? Jestliže  tenhle návrh neprojde, pak formální vyhlášení nedůvěry postrádá jakýkoliv smysl!

Cílem ve  volbách, jestliže  politiku myslí alespoň trochu vážně, nesmí být, aby  Fiala nebo kdokoliv jiný  sehnal PRO SEBE a SVOU STRANU pár hlasů navíc, nýbrž to, aby jich  Babiš  získal co nejméně.  Navíc – hraje  se o hlasy NEROZHODNUTÝCH  voličů, nikoliv o ty už přesvědčené.  A ty  získá ten, kdo nevypadá  jako šejdíř. Jenže takové úvahy jsou schopni jen politici, nikoliv političtí kramáři.

Jenže kde  na  české politické  scéně  objevit  alespoń Harry  Jelínka, když  všichni vypadají  jako banda Petrovkých?

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.