Už je to tady – aneb k čemu je dobré očkování a Covidový pas


napsal Pavel Kalenda

Zdálo by se, že očkování proti Covidu-19 je dobré pro všechny lidi na Zemi a jako potvrzení o očkování bude sloužit Covidový pas stejně, jako o očkování například proti tropickým nemocem, bez kterých se nedá vycestovat do mnoha zemí Afriky. Je pandemie a očkování proti Covid-19 tím skutečným důvodem pro nutnost zavedení Covidového pasu?

Z mnoha mediálních zpráv prosakuje zcela jiný důvod – omezení sociálních kontaktů mezi lidmi a cestování i v rámci jedné země, natož mezi zeměmi. Takto jsme připravování na „nutnost“ očkování i jen v rámci návštěvy holiče, maloobchodu se spodním prádlem, nákupu něčeho zdravého k jídlu třebas na tržišti, nebo návštěvy zubaře, či kina (https://zivotvcesku.cz/kadernictvi-a-sluzby-jen-pro-otestovane-rika-havlicek-vsichni-budou-podvadet-varuje-manikerka/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_id=11245588).

Bez pasu to v budoucnu nikam nepůjde, ačkoli se nyní snaží mnozí zakrýt skutečnou podstatu Covidového pasu, který bude mít stejnou funkci, jako byly kdysi výjezdní doložky.

Naštěstí se už dnes v praxi ukázalo, k čemu budou skutečně dobré Covidové pasy: K záchraně vlastního života, a to nikoli z důvodu Covidu, ale vůbec k možnosti opuštění jakkoli ohrožené oblasti. Ten, kdo nebude vlastníkem Covidového pasu, se bude moci pohybovat jen uvnitř někým definovaných uzavřených zón, ať už to budou obce, okresy, kraje ostrovy či státy nebo soustátí. Naopak, vlastník Covidového pasu bude moci nějakou tu uzavřenou zónu opustit a případně si tak zachránit život (a to vůbec ne z důvodu nějaké „pandemie“). Jak jsem došel k takovému závěru? Přesně toto se totiž ukázalo v případě výbuchu vulkánu La Soufriere v Karibiku na ostrově St Vincent (https://www.abc.net.au/news/2021-04-10/caribbean-island-st-vincent-volcano-erupts-16-000-evacuated/100060486) .

https://youtu.be/dfnGJkxU_vU

8. dubna 2021 vybuchl tento vulkán a sloup popela dosáhl až do výše 12 km (https://www.volcanodiscovery.com/soufriere-st-vincent/news/127122/Soufriere-St-Vincent-volcano-St-Vincent-Island-West-Indies-powerful-eruptions-continue-with-huge-ash.html). K záchraně 16000 obyvatel ostrova St Vincent se začala organizovat evakuace pomocí výletních lodí. Na lodě se ale nesměli nalodit nevakcinovaní lidé ani v době ohrožení jejich životů. Ministerský předseda St Vincent a Grenady to zdůvodnil tím, že nevakcinovaní obyvatelé by nebyli přijati žádným z okolních států (https://www.facebook.com/OPMSVG/videos/354855929277755/ – 59:05).

Nakonec vše dopadlo takto: Nenaočkovaní lidé se sice mohli nalodit na přistavené lodě, ale v průběhu plavby budou muset být testováni a pak i očkováni dříve, než se vylodí na některém z okolních ostrovů Karibského souostroví (https://twitter.com/RoyalCaribbean/status/1380970187898249218?ref_src=twsrc%5Etfw), jako by právě ostrov St Vincent byl zdrojem celosvětové pandemie a ta byla tím, co nejvíce ohrožovalo jeho obyvatele a nikoli nějaký výbuch vulkánu.

Vlkův dovětek:

Pevně  věřím, že  tahle  vize  Pavla  Kalendy je  jen fikcí. A že opravu  CovidPas  bude  funguvat jako pas  do normality. A sám se normalitou stane.  Nepřekvapí mne, když jeho zavedení bude celosvětovou normou. Bez ohledu na  politický systém  státní doktrinu, náboženství či cokoliv jiného. Každý  stát  se po ročních  zkušenostech  s různými typy  lockdownů  a jejich náklady,   rozhodně vynasnaží,  aby  do země pouštěl jen takové návštěvníky, kteří nevyvolají další vlnu  nákazy,navíc  cizí mutací.Logická volba.

A vnitrostátní použití pasů?  Každý, kdo pracuje v potravinářství musí mít  tzv. Zdravotní průkaz, každé dítě, jež  hodlá jet na prázdninový tábor se odjakživa vykazuje bezinfekčnstí.Chcete li řídit  své auto v důchodu, musíte na zákonem stanovené zdravotní prohlídky a jejich výsledek vozit s sebou kvůli kontrole ze strany policie,  atd.atd. Všichni to vědí a znají a nikomu to nepřijde  divné. Tak proč   tolik povyku kvůli CovidPasu?

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.