Kujme pikle


napsal Leo K.

Poslanci se v úterý na neveřejném jednání zabývali chováním místopředsedy vlády Jana Hamáčka, přesněji řečeno řešili informaci(?), kterou v úterý přinesl server Seznam Zprávy. Podle něj Hamáček chtěl v Moskvě dohodnout ututlání kauzy Vrbětice výměnou za milion dávek ruské vakcíny Sputnik V a konání rusko-amerického politického summitu v Praze. Poslanci nakonec schůzi ukončili. Jana Černochová z ODS po schůzce řekla, že jednání bylo přerušeno, protože předseda Sněmovny Vondráček oznámil, že se v půl šesté musí nahodit kamery, aby se od šesti hodin mohla konat volba členů rad veřejnoprávních médií. Šéf Sněmovny Vondráček k tomu prohodil: „Slovo měl pan Hamáček, potom ale vystupovala jen opozice. Nevím, proč tu schůzi svolali, asi aby si poslouchali sami sebe.“

Když jsem viděl, jak se rozchází uzavřené jednání sněmovny a mezi z odcházejícími byl ředitel BIS plukovník Michal Koudelka a nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, podivil jsem se kompaktnosti víry ve spolehlivosti údajů BIS.

Jako kdyby nebyla Kubiceho zpráva o Paroubkovi, jako kdyby nebylo blamáže s „ricinovým agentem,“ a naprosté ticho okolo bývalého pražského imáma Samera Shehadeha, jeho bratra Omara a Fátimy Hudkové…

Když k tomu připočítám vyjádření Marie Benešové že je překvapena aktivitami nejvyššího státního zástupce. Ty podle ní nemají oporu v zákoně o státním zastupitelství,

tak si říkám provincionalismus? Nebo Kocourkov?

Nebo obojí dohromady, protože věřit na Čepigu & Miškina a současně hledat pravdivé jádro v příspěvcích Janka Kroupy, to už je moc. Hlavně proto, že Kroupa hledá svůj Watergate a když jej nenachází, tak nechává pracovat fantazii.

Za zcela nejhorší však pokládá, že pokud by se údajné svědectví, jež přinesla redakce Seznam Zpráv, zakládalo na pravdě, pak se ukazuje, že politici naší země mohou vstupovat do trestních kauz. „Ukázalo by se, že mohou zastavovat trestní kauzy, a že si policie nechá od politiků klidně zasahovat do trestních kauz. Je to příšerné zjištění, že to takto jde,“ hrozí se Andor Šándor.

Nejhorší na tom je, že všechno už tady bylo. Nejen Kubiceho zpráva. Když v roce 2017 zvolili šéfem bezpečnostního výboru poslanci v tajném hlasování Radka Kotena, tak Jakub Janda volal po politické prioritě BIS, která je nade všechny hierarchie. Ze staršího článku (1. prosince 2017) již nežijícího analytika Tomáše Haase:

Jakub Janda: „Hlavní hrozbou ale není, že by měl (poslanec Radek Koten, předseda Bezpečnostního výboru Sněmovny) přístup k zásadně citlivým dokumentům bezpečnostních institucí. Většina z nich je (prozatím) vedena rozumnými vlastenci, kteří nemají tvrdě stanovenou zákonnou povinnost zákonodárcům poskytovat utajované a jiné výrazně citlivé informace. Formálně by sice měli, ale reálně nemusí, pokud mají dobré důvody obávat se o bezpečnost státu, která je jejich hlavním úkolem. Podobně jako zpravodajci už několik let nedodávají skutečně citlivé informace do kanceláře ruské loutky, pardon – prezidenta republiky.“

Co nám to ten Janda říká? Že se zpravodajci neřídí zákony, ale sami rozhodují, kdo má k jejich informacím přístup?

Že ani nejvyšší velitel nedostane informace o skutečném stavu národní bezpečnosti, protože se nějaký plukovník ve zpravodajské centrále rozhodl, že mu je, navzdory ústavě, nedá?
Že poslanci, ústavní činitelé k tomu zvolení, nemají reálně právo na informace zpravodajských služeb a ozbrojených sil, které mají podle ústavy a zákonů této země kontrolovat?

Ví Janda něco, co my nevíme?
Nebo je to opět jen prázdné tlachání samozvaného „experta,“ který už dnes chce řídit naše bezpečnostní služby, naší cenzuru, evropskou bezpečnost a nabízí se, že bude radit i Američanům?

Vlkův  vstup: 

Tenhle  ,bez odpuštění – výblitek Jakuba  Jandy  jsem dosud  neznal.  Ale pokud jej opravdu pronesl, a já  o integritě  pana Lea  ani náznakem nepochybuji,  pak nechápu,  že  se o něj  nezajímá  už drahnou chvíli nějaký ten orgán, činný  v  trestním řízení  a není popotahován minimálně podle

§ 364Podněcování k trestnému činu

Kdo veřejně podněcuje k trestnému činu, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

nebo

§ 365Schvalování trestného činu

(1) Kdo veřejně schvaluje spáchaný zločin nebo kdo veřejně vychvaluje pro zločin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

Protože  je li Janda  citován přesně, pak dle mého zcela laického názoru oba paragrafy  dostatečně naplňuje,neb vyzývá  příslušníky tajných služeb, aby  odpírali  zpravodajské informace, či jejich část  ústavním činitelům, kterým jsou ze zákona  povinni je předávat!!!! Pokračuje pan Leo.

Nebo jsme na cestě k diktatuře ještě dále, než si mysleli ti největší pesimisté mezi námi?

„Shodli jsme se, že ty nejvážnější hrozby, kterým čelíme, je návrat imperiálních ambicí Ruska, které se dějí, jsou skutečné a na to musíme přiměřeně zareagovat,“ prohlásil po jednání tak zvané bukurešťské devítky (další neformální sdružení, které oslovuje kromě zemí Visegrádu i trojici pobaltských států a dále také Bulharsko s Rumunsko) polský prezident Andrzej Duda. Ty imperiální ambice jsou nepochybné. Ale ptáme-li se jak k nim došlo, nemůžeme přehlídnout, že šlo z drtivé většiny o vynucené tahy vůči části Evropy, která jakoby převzala smutně proslulý „Drang nach Osten.“ Maligní nádor vzniklý jednostranným působením po roce 1989 nerozpuštěného vojenského bloku. NATO po vstupu České republiky, Polska, Maďarska a dalších bývalých států východního bloku si razí další cestu na východ. Předkládá své pojetí demokracie, které vede k destabilizaci bývalých států SSSR. Před časem to bylo Bělorusko či Gruzie, dnes je to Ukrajina. Snahou je obklíčení Ruska, maximální přiblížení NATO k jeho hranicím.

Tedy i získání nových členů NATO, u hranic Ruska. Pod pláštíkem exportu nové demokracie tak pokračuje snaha o izolaci Ruska. Místo proklamovaného míru, zde vyrůstá další hrozba válečného konfliktu. Mediální útoky EU proti Rusku pokračují. Lze se divit ruským ambicím? Ruskému příklonu k Číně?

V pohádce Šíleně smutná princezna rádce Y představovaný DarkemVostřelem s Josefem Kemrem coby rádcem X kuli pikle jako intrikující generálové.

Kujme pikle, kujme pikle, obvyklé i neobvyklé, kujme pikle, pikle kujme, snad se pikle s piklí ujme, budeme dál pikliti za královské tititi,“

plánovali proradně.

Kujme pikle v podání Darka Vostřela a Josefa Kemra bylo možné natočit v roce, kdy byla svoboda slova na podstatně větší úrovni než dnes. V dnešní době by plk. Koudelka žaloval…koho? Režiséra nebo scénáristu?

Pohádka, nepohádka (neobsahovala žádné kouzlo, nebo pohádkovou bytost), Šíleně smutná princezna se začala točit v roce 1967 a byla dokončena v roce následujícím. Krátké svobodné nadechnutí národa před srpnovým příjezdem bratrských tanků z ní přímo čiší. Oblíbená figurka popleteného krále, tentokrát zdvojená, už nekarikuje feudální ani buržoazní, ale soudobou domácí vrchnost; válečné nebezpečí už nemá tvář kazisvěta, ale vysoce postavených pletichářů. 

Kuli pikle jako intrikující generálové – nebo plukovníci?

Vlkův  dovětek:

Nehodlám nic  dodávat  k textu pana  Lea. Není to třeba. Co naopak potřeba je,  je zmínit vývoj v kauze  Hamáček. Text  doyena  autorstva Kosy dorazil v úterý pozdě  večer. Já se k němu dostal až ve  středu   odpoledne. Vychází se  čtvrteční půlnocí. Takže nezachycuje  nové skutečnosti v  této kauze.

Zejména  to, že  Jan Hamáček  oznámil, že  zažaluje  Seznam.cz a to rovnou o 10 milionů!!! A současně  i ty opoziční politiky,  kteří jej  označili  za  vlastizrádce. Od  těch očekává  „jen“ omluvu:

„Jsem přesvědčen, že je potřeba ukončit tuto nesmyslnou kauzu, ve které jsem byl obviněn z toho, že jsem plánoval vyměnit citlivé informace s Ruskou federací za dodávky jednoho milionu vakcín Sputnik,“ uvedl na tiskové konferenci Hamáček.

Tyto informace označil za lživé. „Článek byl postaven bez přímé citace, čekal jsem, kdy se objeví přímý svědek, který potvrdí můj ďábelský plán. To se ale nestalo, nikdo obvinění nepotvrdil,“

Opozice odpověděla, že  se  neomluví a šéfredaktor  Seznamu.cz Kubík si stojí na  svém:

„Musím říct, že sám jsem ty důkazy viděl, slyšel. Jsou naprosto věrohodné a jsem si naprosto jistý, že ty informace, které jsme publikovali, jsou pravdivé,” uvedl Kubík. Doplnil, že Seznam Zprávy jsou připraveny pravdivost svých zjištění o Hamáčkových plánech prokázat v soudním řízení.

Takže soud. Problém je, že  neproběhne  v zajímavě  krátké lhůtě, kterou bychom si všichni přáli. Abychom  během14 dnů věděli, kdo lže  a třeba i proč  a nebo alespoň disponovali  dostatkem indicií, abychom si to sami domysleli. S poměrnou jistotou, že  víme co a jak. Za rok nebo déle už tahle kauza  vyšumí.

Nicméně  jedna  doprovodná  a mimořádně zajímavá  informace, která by leccos snad mohla naznačovat  se přeci jen  v souvislosti s Hamáčkovým případem objevila

Policejní prezident Švejdar ke schůzce s Hamáčkem mlčí, čelí trestnímu oznámení

Policejní prezident Jan Švejdar odmítá komentovat obsah jednání s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) kvůli trvajícímu trestnímu řízení i činnosti tajných služeb. Uvedl to v úterý na Twitteru.

„Faktem je, že na jednání jsem byl, jakkoliv komentovat jeho obsah ale nebudu. Pohybujeme se v rovině činnosti zpravodajských služeb a také v rovině probíhajícího trestního řízení,” uvedl. Ačkoliv se dosud vyjadřoval jen na jednáních v utajovaném režimu, čelí trestnímu oznámení kvůli vyzrazení utajované skutečnosti, dodal Švejdar.

I když  v článku je  toto jeho vyšetřování spojeno s jiným šetřeným únikem informací.

Podle informací Práva se trestní oznámení točí kolem Švejdara kvůli jednomu z nedávných jednání výboru poslanecké sněmovny, na kterém se probíraly utajované skutečnosti a konalo se za zavřenými dveřmi. Některé informace pak unikly ven. Vyšetřovatelé nyní prověřují, od koho konkrétně informace unikla.

Ovšem okruh  těch, kteří za indiskrecí , prý nesouvisející s Hamáčkem mohli pustit, je  zjevně myslitelně  malý – poslanci +Švejdar.

V Hamáčkově případě  je  jich ještě méně.Daleko méně. Odmysleme  si Hamáčka, velvyslance Pivoňku, nejvyššího státního zástupce  Pavla  Zemana. Zbývá  jen policejní prezident, šéf  rozvědky a vojenského zpravodajství. Víc  účastníků není. Takže nejméně jeden z nich, jestliže má  Kubík a Seznam nahrávku,  jak naznačuje a  Hamáček by byl opravdu  tak nezměrným idiotem, jak by z  ní vyplývalo,  hrál svou vlastní  zpravodajskou politickou hru!!!

Nepochybně  tábor těch jedině  a věčně  správných  by  ho okamžitě  omilostnil hláškou – činil tak v zájmu dobré věci, ochrany  naší demokracie  proti  nepříteli a zabránil vlastizradě, já to vidím jinak – úplně  základní zásadou právního řádu civilizovaného světa  je, že  NIKDO nesmí brát zákon do vlastních rukou! Nepochybně  ti jedině  a věčně  správní  by  odsoudili otce  šíleného bolestí  nad znásilněním a zavražděním jeho jediné dcery, který by  nečekal na  soud  a odstřelil pachatele a nečekal na soud  a jeho verdikt.  Ačkoliv  takový  čin je pro mne  daleko více omluvitelný  než  snaha indiskrecí ovlivnit  nevratným způsobem českou politickou scénu! Ne nadarmo  pak Leo  i já považujeme  Vrbětice a  především kauzu  Hamáček  za  Kubiceho zprávu II. 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.