Otázky kolem Vrbětic XI.


Napsal KD

Autorem  dnešního dílu Vrbětic není  vlk. Nýbrž jeden z mnoha  čtenářů Kosy, který  reagoval na Otázky kolem Vrbětic VIII. z před týdne. A nejen , že  reagoval nýbrž mne jako první upozornil na video na  Youtube,  které je  dnes, při zkoumání  jak to asi  s těmi explozemi v roce  2014 být mohlo a jak to určitě  nebylo, obzvláště cenné. Protože  je  autentické, z doby  bezprostředně po událostech a tedy  historicky  a významově  nezfalšovatelné. Protože  v něm hovoří místní obyvatelé a zčásti i zaměstnanci  muničního areálu.  V  době , kdy ještě  nikdo neurčil jedinou  správnou  pravdu. Následně  mi  přicházely  v poště  desítky  výzev, aby  se na  předmětný kousek z Youtube podívala případně jej okomentoval.  Všem děkuji. Nicméně  KD si  dnešní díl Vrbětic  odpracoval a proto mu právem autorsky  patří. Neposlal jen  link.  Ale  i několik důležitých postřehů a zásadních momentů  z videa, s krátkým popiskem a  přesnou časovou  stopáží. A to já moc  rád. Takže KD.

Dobrý den, pane Vlku,

1) článek z idnes s fotkami těsně před explozí (z 6. 5. 2018) jsem pochopil tak, že ti, co přijeli ke skladu první, ať už hasiči nebo policie, vešli do otevřených dveří zkontrolovat, jestli není potřeba někomu pomoct, ale nikoho tam nenašli :

„Dvoje pancéřové dveře na obou stranách otevřené, zbrojíři, kteří předtím uvnitř pracovali, nejsou k nalezení. Žádný masivní požár, jen tmavý dým…“

To jenom pro doplnění. Asi byli někde jinde.

2) S těmi brigáníky mi to neštymuje vůbec. Podle svědectví místních lidí, jich tam chodilo víc, takže někteří mohli dostat volno,ale jiní ne. Na videu z poloviny listopadu 2014 říkají místní lidé, že tři mladí brigádníci, když zjistili, že tam někde hoří, tak se snažili utéct. Volali na bránu a tam jim řekli, aby utíkali směrem na Haluzice. Tam je odchytla policie a předala k výslechu vojenské policii. Z výslechu i ze skutečnosti, že málem přišli o život, byli psychicky tak vystresovaní, že ještě asi tři týdny poté, v době natočení přiloženého  videa, které  doporučuji ke  shlédnutí nechtěli o tom s nikým mluvit . Jedná se o toto video:

Za mimořádně  důležité, především s dnešní  oficiální  verzí  výbuchů pokládám  tyto  na něm obsažené informace:

„22:18 V tom osudném dnu sa stalo to, že dva chlapi z Ostravy byli v nějakém tom skladu ještě s třema brigádníkama. Nechali ty brigádníky ve skladu a odešli do toho skaldu č.16 připravovat odvoz munice, (…). Když začalo hořet, tak ti tři ogaři vybrkaní chtěli utíkat na bránu. Což byla capina, protože by vlastně letěli okolo toho.

23:06 Tak volali na bránu a tam jim řekli utíkajte na Haluzice. Tak běželi na Haluzice a tam je hned sbalili policajti a předali je vojenským policajtům. Ti je vyslýchali a brigádníci pak museli podepsat mlčenlivost, že nic neřeknou. Teď jsou psychicky úplně rozsypaní, v rozkladu a nechtějí se bavit vůbec s nikým.“

35:50 Žena : Když to bylo v rukou armády, tak se nemohlo nic stát, protože s tím manipulovali profíci.

36:20 Žena : Slyšela jsem, že si tam brali pracovníky na veřejně prospěšné práce a ti to tam nakládali ne vysokozdvižný vozík. Jestli tihle lidi nebo brigádníci měli patřičné zaškolení jak manipulovat s municí, to by mě fakt zajímalo.

Muž : Dělali to studenti na brigádách a ti tři, co to přežili, tak ti ostali sami v tom muničním skladu. Sami. Ti dva chlapi, co by tomu aspoň trochu měli rozumět, je tam nechali a odešli dál, kde vybuchli, nebo co se s nima stalo, to nikdo neví, že.

38:24 Tam ukradli hromosvod. Byly tam měděné hromosvody a jeden blbeček ho ukradl a dal ho do sběru. Tak mi řekněte, jak tam šel ? Přestřihával dráty, mezi kamerama ? Těch hromosvodů tam bylo moc, tak se napakoval.

54:10 Muž : Když vybuchne bomba, tak sa to rozletí na prach a zchladne to. Ale tady tři týdny chladne epicentrum ! Nikdo nám neřekl ani náznakem, co to je. Je to zakázaný fosfor ?

Žena : Tři týdny slyšíme výbuchy, furt. Při každém tom výbuchu vás napadne, bude za tím zase ta velká rána ? Nebo ne ? Nebo kolik, nebo co ? A zase večer, sedíte v baráku, devět kilometrů od toho (vzdušnou čarou, jinak 15), i idyž máme puštěné rádio, tak to slyšíme. Zatáhneme záclony, kdyby se rozsypalo okno, sby to naspadlo na děcka. 55:11 V tomhle se přece nedá žít ! Ve střední Evropě, v srdci Evropy je tady žhavé epicentrum. Nechápu to a absolutně mě děsí, v jakým žiju státě.

56:14 Muž : Kdyby to dali do Květné, kde by to střežila armáda, tak by jim každý viděl pod ruky a skončily by černé kšefty. Ale kdo má zájem, aby to skončilo ? Má ho český stát ? Kdyby měl, tak by už udělal přítrž dávno. Vždyť máme nějaké tajné služby. Nebo co to je ? Jenom berú peníze ? To nikdo neví, že tady jezdí, … že teď zrovna je v kamionech po republice tam a zpátky třicet tun munice ? Kde má Imex Group další muničák, kolik tam má hal ? Excalibur …

57:00 Žena : Další informace je, že ten týden před tím, než to bouchlo, tak tam byl velký pohyb kamionů. Jezdilo jich tam mnohem víc než běžně. Proč, jak to, že najednou ?

1:01:14 někdo se ptá : Proč ještě nikdo nevyzpovídal ty tři lidi?

Muž : Protože oni žijí v takovém strachu, že pokud vím, tak jeden z nich odjel k matce, protože jsou rozvedení, a chce odjet do ciziny, protože žije ve strachu. A ve Vlachovicích, tam chodí lidi z ČT, lidi sami ho kryjú, protože je jim jasné, co on si musel zažít. Za prvé šok z toho, že málem zařval, za druhé, šok z toho, že ho měli v pazúroch „empíci“ (?). Ten kšeft je lamapasácký. Vemte si, že za komoušů jsme byli druhý největší vývozci zbraní. Ti chlapi nešli potom dělat číšníky. Na pár roků se zašili někde v teplém místečku a když se to zprivatizovalo, tak to zase rozjeli. Kdo by to měl dělat? Já, malíř nebo moje žena psycholožka ? Jenom že nad nima nebyl žádný dohled.

1:02:20 Žena : Jak to, že v tomto státě je možný, že někdo někomu vyhrožuje, že musí mlčet ?

Muž : Ti ogaři museli podepsat mlčení o záležitostech soukromé firmy.

Naštěstí je spousta dalších studentů, co tam dělali to samé, akorát to zrovna, naštěstí pro ně, nebúchlo. Takže to třeba někdo řekne.

1:04:20 Muž : Hlavně je jasné, že jestliže to epicentrum mělo 1400 stupňů a „roztopilo“ to beton, tak to bomby nedělajú.  Ale proč to hoří tak dlúho ? Jak to, že ještě za tři týdny to má 80 stupňů ?

1:07:33 Muž : Tady vás chytnou s malorážkou a pomalu jak zločince vás odvezou v klepetech, za cipovinu, která nikomu neublíží. Flinta je nedovolené ozbrojování, pak na vás našijú ještě pytlačku, za jednu blbou flintu. Ale když tady máme přeplněný sklad, tak všeci vám lžú. Jsme zvědaví na rozuzlení příběhu. Nebude, že, nebude. S největší pravděpodobností to prý zavinili ti dva chlapi. Ale kdo to ví ? Ještě tam ani nebyli, ještě nic nevyšetřili a už vám říkají pohádku, jak to bylo. Že to zavinili ti dva, co tam zařvali. (…) Už dopředu je to jasné.“

 

Názory na zajištění bezpečnosti – ploty, kamery, elektronický systém :

„15:32 Žena : Mě může kontrolovat stát, ale co mám dělat já, když selhal stát. Nemůžou přece nechat zbraně a munici v rukou nezodpovědných lidí.

15:47 Muž : Stát tady toleruje špinavé kšefty se smrťú. Tam bylo špatně úplně všecko. Do toho skladu mohl vlézt kdekdo. Chodilo se tam na hřiby, ten plot byl popadaný a když tvrdili, že aspoň ty objekty, že sú oplocené, tak možná oplocené byly, ale nebyly zamčené, to znamená, že tam šlo vlézt. Šlo chodit okolo toho objektu, po těch rampách a nikdy žádný vrátný nedošel.

16:22 Takže mně řekněte, kde je ta elektronika, kde sú ty kamery ? Kde to celé bylo ? Chlapi tam normálně chodili dělat dřevo. Nikdo o tom nechce mluvit, protože pan X Y, který to tam měl na starosti, rozhlásil, že kdo o tom bude mluvit, tak bude mít po kšeftu. Takže ti lidi se stáhli.

16:48 Hlídali to dva vrátní, asi z výzkumáku ze Slavičína, střídaly se tam i ženy, a veškerá ochrana spočívala v tom, že raz za dvě hodiny to celé objeli autem. Měli plynové pistole. Takže mi vysvětlete, kde je ochrana čeho ? Kdyby někomu hráblo, tak to tam vyhází do luftu všecko. Je to směšné a trapné.

17:30 Žena : Je to nebezpečné i z hlediska bezpečnosti státu, ochrany před nebezpečným útokem. Když je tam taková kumulace munice na jednom místě, tak mi neříkejte, že někdo, kdo potřebuje někoho zneškodnit, si to nezjistí.

17:48 Muž : Tady bylo ohroženo okolí do padesáti kilometrů. To jsou informace, které vám nikdo neřekne na kameru, ale které byly vypuštěné ze Slavičína z toho výzkumáku. Ohroženo padesát kilometrů dokola, takže i ten Vsetín byl ohrožený i Luhačovice a Zlín. 

18:06 Muž : Další, co vystřihli z toho brífinku, je, když se jich chlap zeptal, kde jsou ty rakety SS20, padesát raket středního doletu. Které jsou mimochodem ze socialistické éry, takže jsou staré pětadvacet roků. Ministr se ho zeptal, jak to ví a ten chlap mu řekl, aspoň vidíte, jak máte propustný areál. 18:44 Potom mluvil, asi to byl pyrotechnik, a ten řekl, že není jisté, jestli jsou to jenom skelety, nebo jestli je to plné. Přesné odborné znění  nezopakuju.

19:00 Když už neřekli, že to tam není, tak co tam je a kolik toho tam je ?

Další věc je ta, že nám kamiony s municí jezdí po celém státě sem a tam, třeba nabušené kamiony z Chrudimi. Nikdo o tom neměl přehled. Ministr nevěděl, kolik tam toho je, nevěděli nic. Nám tvrdili, že je tam tisíc tun. Ujeli do Prahy a naráz je tam patnáct tisíc tun. Ale prý hlavně žádnou paniku ! Nezveličujme to! A uteče do Prahy. Ale lidi tady to mají za barákama a doteďka to bouchá ! Doteďka jsou tam nekontrolované výbuchy.

20:00 Po čtrnácti dnech začali vykládat, jak je to dobrý sklad, jak je bezpečný, jak splňoval veškeré bezpečnostní předpisy a že se v podstatě nikomu nic nestalo, jenom tam „zařvali“ ti dva, kteří to způsobili. Ale že je poškozených dalších dvanáct objektů a že dva z nich mají díry ve střechách, tak to je v pohodě.

20:28 Přitom ty sklady jsou dělané tak, že mají pevné zdi a lehký strop a střechy, aby když se něco stane, to vyletělo do vzduchu. Takže stačilo málo, aby jedna z těch bomb, co se tam rozhodily po kraji, se zavrtala zeshora do skladu a způsobila tam další průser.

20:48 Nikdo neví, co tam je, v jakém je to stavu, jak je to staré a jak je to nebezpečné. Je to nabúchané a plné svinstva až ke stropu. A neví o tom ministr obrany, neví o tom ministr vnitra, nikdo o tom neví, všici to jenom tolerujú.

21:12 Udělali zástěrku jakýsi vojenský výzkumný ústav ve Slavičíně. A už leze na vrch, že oni tam taky cosi montovali a že tam taky majú něco pronajaté. Přitom oni by údajně měli dělat jenom radiolokátory nebo něco takového.

21:36 Stát selhal a toleruje špinavé kšefty se svinstvem. Máme kámoša, který tam byl kdysi na brigádě. Ten byl svědkem toho, že tam přijeli Arabové a ukazovali na bedny : To chcem, to chcem to chcem. To se jim normálně střelilo a šup s tím za hranice.

22:10 Tohleto se tady děje. My jsme podepsali veškeré úmluvy, a přitom jsou tu špinavé kšefty.

Vlkův  dodatek:

Tohle  je  výběr  z toho tehdejšího videa, připravený  KD.

Se spoustou  nepříjemných informací o  tom, jak byl „zabezpečen“ vrbětický  areál, jaké  tam panovaly  pořádky, co se  tam skladovalo, jaké  interesantní  kšefty  se tam odehrávaly, atd. atd. Je  shodou šťastných náhod, že  tenhle  bordel nacpaný  výbušninou  jak  poctivá jitrnice prejtem, neexplodoval daleko dříve  a  to nikoliv jen dvě haly, nýbrž  úplně  celý.  Minimálně  půlka  Zlínského kraje  může mluvit o štěstí, že  se nepřeměnila  na měsíční krajinu. A on prý  Čepiga s Miškinem….

Ale  zpět k onomu videu.  Řada  z těch, co mne  na něj upozornila, mi kladla otázku, jestli náhodou nevím něco  o tom, co vypověděli  policii ti tři brigádníci, o nichž  je  řeč a  kteří v osudný den prvního výbuchu se  pohybovali v inkriminovaném skladu č. 16,    a  stihli, na  rozdíl od obou kmenových zaměstnanců  vyvázli z exploze  živí. 

Samozřejmě, že  nevím. Nemám sebemenší tušení. Takové informace na veřejně  dostupných zdrojích nejsou.  Přístupem  k přísně tajným policejním, bisáckým a  dalším podobným spisům disponuje jen Kundra, Spurný ,ev. Slonková, Kubík a Kroupa.  Někdy ještě Kmenta. Vlk  na tomhle  seznamu /neplést se Seznamem!/ prominentů nikdy nebude.

Nicméně  i tak existují  krajně  zajímavé a ověřené zprávy, které nutně ve  vrbětickém seriálu  musí být  zaznamenány.  Například  tahle:

Den před výbuchem ve Vrběticích: brigádníci dostali nečekané volno, do skladu vyrazil jen majitel

když odfiltrujete megatuny  omáčky jediné přípustné pravdy, dostanete  jádro sdělení, jež jako jediné si drží informační hodnotu:

  • Letos v únoru policie zadržela majitele zbrojařské firmy Imex Group Petra Bernatíka. Na dva dny skončil v cele. Kriminalisté ho vyslýchali kvůli nezvyklému chování a kvůli podezření, jestli jim v souvislosti s výbuchy dvou skladů, které si jeho firma pronajala v muničním areálu ve Vrběticích, něco netají.
  • Podle zjištění Radiožurnálu totiž den před výbuchem prvního skladu v říjnu 2014 dostali brigádníci, kteří v areálu pracovali, nečekaně volno. A do skladu pak jel Bernatík sám, což bylo podle pracovníků neobvyklé, neboť před tím jezdil na kontrolu zboží vždy s někým dalším.

Samozřejmě, že majitelé jediné přípustné pravdy  to vykládají jako  minimálně nepřímý důkaz toho,  každý, kdo by nějak překážel vrahům/teroristům z GRU  nějak překážet a  vadit  byl preventivně odklizen  den před  první explozí  z  areálu, aby  jim byl poskytnut nerušený klid na jejich černou a odpornou vražednou práci. Kterou organizoval  dokonce jeden z majitelů firmy! Jenž je  samozřejmě  propašoval do areálu a zase zpět. Takhle to prostě  být muselo a ne jinak!

Já bych hledal daleko jednodušší a přirozenější vysvětlení. Právě  v souvislosti s tou explozí….

Zajímalo by mne,  jaký  motiv asi tak otec  a syn Bernatíci  by takovým chováním sledovali!  Proč  by  si nechali téměř  zlikvidovat  svou firmu v zájmu  cizí mocnosti. 

Ne k výpovědím těch tří, co utekli hrobníkovi z lopaty  se nedostaneme. A  spoustě jiného mimořádně  důležitého.  Všechno je taj dův mob  a  smí to znát jen Kroupa, Kundra, Spurný  a poslanec  Růžička. Protože  jde přece o tajné a nejtajněší  zprávy ještě tajnějších českých tajných služeb. OK.  Uznávám, že  občan  vlk není roven  Kundrovi, Spurnému a  Kroupovi. A  je na to dokonce  hrdý a doufá, že  už mu to tak zůstane  napořád. Nicméně  by  si, stejně  jako  10 000 000 dalších  podobných,  Kundrovi a spol. nerovných občanů,  zasloužil  pár  odpovědí na   otázky kolem Vrbětic. Za  11 dílů jich je  už minimálně  celý  náklaďák. 

Z dnešního dílu  bych  vypíchl  především ten motiv! Proč  by  otec a syn Bernatíkové  pomáhali ruským agentům výbuchy  zlikvidovat  svoji firmu? 

Tohle  přece  s nějakým sofistikovaným a superutajovaným  způsobem získávání  ruských  tajemství  nijak nesouvisí. Motiv  je  prostě motiv. Ryze  tuzemský .Bernatíkovský.    Vedle toho  bych rád odpověď  na  další  zásadní otázku veřejného zájmu –

Jak je možné, že firma  IMEX  GROUP jejíž majitelé  jsou vystaveni policejnímu šetření   z napomáhání  teroristickému  útoku  na  území  České republiky nejen, že  existuje  od roku  2014 do dneška, ale  že i nadále, podle Veřejného rejstříku disponuje  stejně neomezeně  těmito zapsanými předměty podnikání:

Výstřižek1Výstřižek  

Dal jsem si práci  i s  tím abych  prohlédl  ve sbírce listin souvisejících s touto firmou   dvě tam, dle zákona  uložené zprávy  o jejím hospodaření a  to včetně  auditorské zprávy. Tedy za  roky  2018 a 2019. 

Konstatuji, že  se jí daří velmi dobře. Jakkoliv  v roce 2019 zjevně utlumila  činnost. Nicméně  je v podstatě  v plné kondici a kdykoliv  zase může obnovit byznys. 

Samozřejmě, že jsem se podíval na výsledek hospodaření IMEXu i za rok 2014. Tam  je  to fakt  zajímavé a chtělo by  to nějakého opravdu  kvalitního cifršpiona.

IMEX  kvůli oběma  mimořádným událostem sice skončil ve ztrátě  -20 mio Kč, po zisku 39 mio o rok před  tím. Což je logické.Ovšem pokud  jde cash flow,nevěřím  vlastním očím:

v příslušné kolonce vidím tohle  – katastrofickém roce ve  srovnání s rokem v plné činnosti.

Výstřižek

Že má v  reálných financích o 39 milionů po dvou devastujících  výbuších více?

Takhle vypadá firma, která je podezírána  ze  spolupráce  s  nepřátelskou mocností?  A jak to, že  to nikomu není divné? 

Čím dál kolem těch Vrbětic tím  více  se divím. A tím více otázek mám.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.