Flash – nové detaily o tom jak americká NSA dlouhá léta špiclovala přední evropské politiky. DOPLNĚNO!!!!!


Že  americká  NSA  za pomoci britské MI6 dlouhá léta  elektronicky  špiclovala  přední evropské politiky  kalibru německá  kancléřka nebo francouzský prezident, plus mnoho  lehčích  vah  je , díky  Eriku Snowdenovi,  už drahný  čas  dobře známo. Před  pouhou hodinou ovšem německé veřejnoprávní  vysílače WDR, NDR a  noviny Süddeutsche Zeitung a především s  Dánským rádiem, díky  speciálním kontaktům do dánských tajných služeb,  přišly  s  dalšími závažnými odhaleními!

Klíčovou pozicí  pro NSA  byl  velký evropský internetový  uzel  v  Dánsku, který  monitorovala  dánská  tajná  služba  a tato ji dala  k dispozici právě  NSA. Respektive z valné  části pro  NSA  sledování  provozu  v tomto uzlu  prováděla a  výsledky  předávala  Američanům.

Jak situace  vypadá,  zřejmě se tak dálo jen v kompetenci  dánských  špionů, kteří zřejmě  nepokládali  za nutné    o svém špiclování pro USA  informovat  ani svou  vládu!

Takže dnes  Dánové  vědí,  že  zatímco  jejich  tajná služba  šmírovala  Merkelovou, tehdejšího  německého ministra  zahraničí a  dnes  spolkového prezidenta  Steinmeiera, atd., tak současně  pod  americkým přísným dohledem se nacházela  různá dánská  ministerstva. Určitě nejméně  ministerstva  zahraničí a  financí. Dánští tajní fízlové  fízlovali pro Američany  vlastní  vládní orgány!!!!!

Dánská  vláda  se  o  roli jejích vlastních špionů podle  této rešerše  dozvěděla  už  v roce  2015, nicméně  nepokládala  za nutné  cokoliv  sdělit  svým nejbližším  evropským spojencům, mezi které  Německo rozhodně  patří!

K posledním odhalením se  zatím odmítá  vyjádřit  jak dánské ministerstvo obrany , tak kdokoliv  jiný  z vlády.

Opravdu zajímavá reakce přišla  okamžitě  z Německa. Od předsedy  vyšetřovacího výboru  Bundestagu   k aféře  NSA – Patricka Sensburga /CDU/. Ten se necítí ani v nejmenším být překvapený, Má za  to, že  podobné odposlechy  jsou  představují běžnou praxi!!!

„Je třeba  rozumět systému tajných  služeb! Zde nejde o přátelství,. Ani  o nějaké  nároky  na  morálku či etiku. Jde pouze  o prosazená  svých zájmů!“

Paráda!  Neustále  jsem poučován o  transatlantické solidaritě, společných principech  a hodnotách!  Dnes a denně. A  také o tom, jak musíme být  věrni svým spojencům!  A že  šíříme  s nimi demokracii  do celého světa! Tu jedině  správnou. Aby  se lidem prý  žilo svobodně…

A nyní  je nám řečeno,  že  mezi spojenci nejde  o morálku a  etiku, natož o nějaké přátelství nebo jiné zásadní  principy, nýbrž pouze o  protlačení svých  zájmů a to i za  cenu  fízlování  spojenců. A prý je  to normální!

Musel jsem s touhle  flashí  hned  ven. Jednak jsem první v  československém internetovém prostoru a jednak můj krevní tlak právě  atakuje  hodnoty  v červeném pásmu! Věru, že něco takového v Listopadu 89 by mne nikdy nenapadlo!

Nicméně  tento případ  a počínání  dánské tajné  služby  ukazuje  zcela názorně, proč  si  statečný plukovník Koudelka  dovolil  ohledně  Vrbětic  to, co si dovolil!

A ještě něco – naši atlantisté  nás  neustále  straší  našimi nepříteli a řeší, kdo nás  před nimi ochrání…..  Já se ptám – kdo nás  ochrání  před našimi přáteli?  Statečný plukovník Koudelka  to rozhodně nebude!

Napsáno  na  základě prvotní informace  ze  serveru Deutsche  Welle.

PS.

ČTK  zatím nic, ČT24 nic, CNNprima News nic, Seznam.cz nic, jen asi  s desetiminutovým zpožděním za Kosou  referuje  z téhož  zdroje Echo24….

Dodatek z pondělního  rána

Užívám si to!  Z  velkých serverů  s touhle informací  zatím přišly, v  podstatě  s půldenním zpožděním jen  ČTK a CNNPrima News.  Ostatní zarytě  mlčí.  Stejně jako v případě informace o tajné armádě USA. Ale kvůli tomu nedávám tenhle  doplněk .

ČTK  přišla  s vyjádřením Edwarda Snowdena. Je  stejně krátké jako zajímavé:

Snowden na twitteru po zveřejnění zprávy v neděli uvedl, že současný prezident Joe Biden, byl tehdy „do skandálu hluboce zapojen“ a dodal, že by celá věc měla být plně odtajněna. Biden byl tehdy viceprezidentem.

Kdypak asi  s těmito nepohodlnými  zprávami o našem světě  přijdou  ti nejsprávnější  ze  správných, například  Respekt  apod???? Přijdou vůbec?

Ještě jednu věc  si neodpustím – není  směšné až  absurdní,  že  zcela mikroskopický portálek, navíc  soukromý blog si dokáže opatřit  zásadní informace  / i když přiznávám, že mi přála náhoda/ výrazně  rychleji než  velké portály  s obrovskými redakcemi a  ještě  většími možnostmi, včetně  státní tiskové agentury????

Vysvětlení jsou možná jen dvě:

-buď  tam včera večer seděla  parta  totálních flákačů

-dlouho se čekalo na podpis někoho, kdo má  gebír  takovouhle  zprávy na veřejnost vypustit nebo zamítnout

Obojí je  trága. Prostě – náš svět!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.