Veřejnost a kauza Vrbětice


Tenhle příspěvek bude  krátký.  Česká televize  si nechala  zpracovat speciální průzkum, který  testoval,  co si  občané této  země  myslí o kauze  Vrbětice po  jejím  znovuuplacírování  do veřejného prostoru. A také  jak moc  věří nové oficiální  verzi, co soudí o prezidentovi ohledně  Vrbětic.  Průzkum zpracovala  firma  Data Collect. Pokládám za potřebné se  na Kose o výsledcích alespoň okrajově zmínit.

  Takže  si  dámě  první ze tří na ČT  v pátečních Událostech  zveřejněných grafických výstupů  s krátkým komentářem.

Výstřižek

Být  mainstreamovým  propagandistou nebo třeba Pavlem Fischerem, Petrem Kolářem, ale i  Andrejem Babišem, Janem Hamářkem, Petrem Fialou, Pekarovou  Adamovou  a  dalšími  z tohoto kadlubu, o  statečném plukovníkovi Koudelkovi, Spurném a Kundrou z Respektu nebo Kroupou ze  Seznamu.cz  nemluvě, měl bych  z tohoto výsledku hodně  těžký  spánek!  Jestli vůbec  nějaký!

Senzačním odhalením o  záškodničení a diverzantech GRU  věří hodně  nebo aspoň trochu jen 45%  obyvatel.  Tedy  zdaleka ne polovina. Zbytek, tedy  nadpoloviční většina,  to buď  přímo považuje  za  blábol nebo je  to pro ni alespoň takový  fantas , že  neví jestli mu má věřit nebo ho odmítnout!

Prostě propagandistický debakl!

Nicméně  pojďme  dál.  Není růže  bez trnů. Ty dva  další  výstupy  z průzkumu pojednám   společně.

Výstřižek

Výstřižek

Naprosto nechápu,  jak většina většina, která se  neztotožnila  s  oficiální  vrbětickou  fikcí a buď  ji zcela  zavrhla nebo  jí není přesvědčena, přesto nejméně  v  počtu 10% podpoří  diplomatickou válku s Ruskem?!  Proč? Na  jakém  základě? Rusofobie, vymývání mozků? Nejspíše obojí. Jakékoliv  racio schází Takže   rusofobní  váleční štváči mohou  být  spokojeni. Většinové  nastavení společnosti je přesně  takové, jaké ho chtějí  mít

Podobné  je  to u Zemanova  vrbětického projevu. .Prý byl proti zájmům  státu, neodpovídal situaci a  nebyl státnický. V téhle  zemi je  sotva nějaký  dlouhodobý větší  Zemanův odpůrce  než já.  Jenže jedna  věc je  jít proti němu na  základě  jasně doložitelných  faktů a jiná  chtít  mu  zakroutit politicky  krkem  protože  Zeman!

Jediné podstatné,  co Zeman před  časem sdělil, bylo jednoduché konstatování,  že  zpráva  BIS  neobsahuje ŽÁDNÝ  důkaz  o tom, že  by  agenti  GRU pronikli do areálu. Což  potvrzují další zdroje.  Včetně  Respektu, disponujícím  tajnými informacemi  od  bezpečnostních složek. Přesto to Zeman schytal opravdu mohutně.

Něco je  v tomhle  státě  hrozně a hrozně  špatně! Málo koho zajímá, co se doopravdy  stalo, ale jen to, KDO  co říká. Obsah  je nicotný  vůči  sdělovatelovi!!!!

Říkáte  – vymývání mozků a politický  fanatismus   a  absence  kritického  myšlení  fungují?  Máte pravdu.  Ale  neukazujte  do  druhého tábora!  Těch  jedině  správných, eventuálně  s  vymytými mozky  oficiální propagandou. Ono  to jde  napříč  národem, bez ohledu na  politickou orientaci nebo preference. Čtenářstvo Kosy  není, k  mé  velké lítosti, výjimkou!

Nepíši to rád, věru, že ne! Nicméně  musím.  Minulé pondělí  Kosa vydala  článek

EU, Polsko, Česko a důl Turow

popisující peripetie kolem  polského dolu Turow,  který svým  rozšiřováním v podstatě  likviduje  schopnost  českého obyvatelstva  normálně bydlet  ve  Frýdlantském  výběžku.

EU  vydala  předběžné opatření, podle nějž Poláci  mají okamžitě  zastavit těžbu a rozšiřování dolu až do konečného rozhodnutá sporu  před  Evropským soudem.  V závěru jsem připojil anketu  se  dvěma jednoduchými možnostmi

-Poláci  mají okamžitě  respektovat předběžné  nařízení EU

-mají se na něj vykašlat , protože  EU nic  není do dolu Turow

A konečný  výsledek? Poslední  skore  vypadalo  takto:

Výstřižek

článek byl přečten  celkem 964 krát.  V anketě  tedy  hlasovala  více  než polovina  jeho čtenářů- celkem 575, což  je mimořádně vysoký podíl!!! Jako dosud  nikdy. A  těsná většina  hlasujících soudí,  že  EU  do dolu v Turowě  nic  není! Jinými slovy  – podle nich   čeští občané ve  Frýdlantském výběžku klidně  mohou přijít o vodu a tím pádem  ohrozit  svou  existenci.  Hlavně, aby  Brusel nebude strkat  do ničeho prsty!!!!Prý kvůli našim národním zájmům a při tom bez váhání   obětují svojí  filosofii  fatální  zájem a potřebu  spoluobčanů, v podstatě právě ten  národní zájem, který prý oni ve  svém odporu k EU  brání!  To je naprosto méněcenné  ve srovnání  s  jejich despektem k Unii!!!

Pro mne  stejné a  stejně  nepochopitelné ,jako  odmítnutí, či  neakceptování  oficiální verze  Vrbětic  a  přesto souhlas  s diplomatickou válkou s  Ruskem a odsouzení Zemanova projevu!!!!!

Turow je jen komplementárním doplňkem Vrbětic.  Nic  více a nic  méně.   Zastánci  oficiálního vidění  explozí ve Vrběticích nedisponují sebemenším právem  zesměšňovat  alternativce, stejně   jako  ti nechť si uspoří  řeči o fanaticích a vymytých mozcích.  Tenhle národ  nemá  žadnou šanci. Pokud  myslí tak, jak ukázal průzkum pro ČT a  moje  nereprezentativní anketka!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.