Hlasování o nedůvěře vládě je největší konina, kterou mohla opozice vymyslet. DOPLNĚNO!


Dnešní titulek jsem nevymyslel  nýbrž opsal. Ze  serveru i Hned.cz  Takhle svou  úvahu nad  dnešním  tyjátrem ve  sněmovně  nadepsal  tamní šéfkomentátor  Peter  Honzejk.  Jeden z těch  vždycky  a  za  všech okolností správných.  Nicméně ké   jeden  z nemnoha  z této skupiny, kterého má smysl  číst. Protože  umí formulovat, je  schopen  analytické  úvahy. Samozřejmě, že v limitech svého politického nastavení.

Nicméně celkem  rád, podobně jako u Jiřího Pehe a pár  dalších z   tohoto novinářského spektra, s ním   konfrontuji svoje  vlastní názory , úvahy a  analýzy.  Ty si totiž  neověříte  na  správnost  nikde  jinde lépe než porovnáním s  někým, kdo  myslí a  vidí tytéž věci jinak.

V daném konkrétním případě  hlasování  o nedůvěře  vládě  127, slovy  JEDNO STO DVACET SEDM dní  před volbami, je šaškárna  bez jakéhokoliv  praktického významu. V tom má Petr Honzejk naprostou pravdu.

Jakož  i v  definici důvodů , proč  je to  jen  přihlouplá, dlouhá  šou samolibých politických lobotomiků,  opíjejících  se  narcisistním  bludem, že jim dnes  národ  bude  viset, přikován  k obrazovkám a  kanálu  ČT 24,  na rtech. Proto  to přece  dělají!

Už tahle  základní úvaha  je  zoufale  špatná.  Nepochybuji, že se najde  pár  zoufalců,  kteří si bednu s  tímhle  stupidním programem dnes ráno zapnou a a masochosticky  se porochní  v záplavě opozičních  výlevů.  Jakkoliv  jejich obsah  lze  se  stoprocentní jistotou  definovat  už  nyní.   Jenže  položili si  dnešní  hlavní  herci  téhle parlamentní šmíry  dvě základní otázky

-jakou  má ten přenos  ze  sněmovny asi tak sledovanost?

-kdo konkrétně si jej  dopravdy  zapne?  Tedy kromě  novinářů?

Zkusím si tipnout, jakkoliv  to  neověřím – nevěřím, že  sledovanost  se  dostane  na  5% . Většinově  bych to odhadl pod  1%. Ono poslouchat  oba Fialy, Stanjuru, Pekarovou Adamovou, Bartoška, Okamuru a  další podobná  pádla nelze  hodnotit  jinak, než  jako těžké sebepoškozování. Které by nemělo být  hrazeno z  veřejného zdravotního pojištění. S Babišem, Faltýnkem a  dalšími  vládními čaroději šesté třídy   to není lepší, ale  tady očekávám, že vládní poslanci se budou  držet  zpět. Proč  by  tu bizarní hloupost prodlužovali? Takže o mikrofonu zažijeme nápor  opozičních veleduchů všech politických barev  a nepochybně  promluví i jejich poslední koště ve sněmovně, které dosud  neotevřelo za  skoro  4 roky  své parlamentní  existence  pusu /ne že  by šlo o nějakou škodu/.   Aby  připomenulo svůj  ne/pochybný   politický bez/význam.

Skutečně  zajímavé  vystoupení  nás  čeká  jenom jedno, nanejvýše  několik málo. A nepůjde  o sádrového  pstruha  Petra  Fialu,  ani  karikatury  sedmihlavých saní  typu Stanjura, Skopeček, Pekarová, Okamura  a podobně, kteří zjevně  nějakým záhadným kouzlem utekli z jakési hodně  nepovedené pohádky a k naší škodě  se  dali  na politiku,  nýbrž  hlavní a jediná zajímavá role připadne Kluzkému Vojtovi a  jeho houfečku  politických prodavačů  zázračných hrnců a  dek  pod  zkomírající značkou  KSČM! Tedy  v případě,  že  minimálně někteří z nich  se rozhodnou  hlasovat odchylně  než  většinově  doporučí jejich na úbytě zkomírající podnikatelský, omlouvám se – poslanecký klub.

Bez komunistů  opozice neuspěje.  Respektive  bez  jejich přímé hlasovací podpory.  Pokud  prodavači  prošlých  třešní  a  teplé vody  aktivně  zvednou ruku pro NE, či před hlasováním opustí  sál,  nedůvěra  Babišově  vládě vyslovena  nebude. Tolik základní matematika!  A moje  dobrá  žena  mi  následně položí  už po nejméně po pětisté jednoduchou   otázku – a k čemu celé to žvanění  vlastně  bylo?  A jako vždycky si i sama  odpoví  – k ničemu! Kdyby  aspoň zkoušeli předstírat nějakou práci! 

Jako vždycky  – nebude šance  cokoliv v tomto výroku rozporovat.

Už proto, že je  univerzální.   Platí  úplně  stejně, ať  Babiš  hlasování ustojí  nebo ne.

Jestliže  ano, jde  fakticky  jen o další  velkohubé, časově  náročné opoziční plácnutí a  ani  ta  symbolika, kterou se neustále ohánějí nezafunguje.  Protože  jaksi budou scházet zainteresovaní  diváci.  Těch pár  tisíc  masochistů, co si tohle  pustí  do svého obýváku, byť jen na pár  minut,  ti  už si nejspíš  dávno pro sebe  vyjasnili, komu za těch 127 dnů hodí  svůj  hlas!  Přesvědčovat rozhodnuté  má  asi stejný  smysl  jako věřit, že  Andreji Babišovi  nešlo, nejde  a nepůjde  o nic jiného než  blaho rodiny Koblihových!  

Totéž  platí i pro opačný  výsledek, pokud  by se  Kluzký Vojta  spol.  překvapivě  rozhodli to  bohuželpremierovi, spolu  s nesmiřitelnou  opozicí, která jimi ovšem  zcela  ostentativně pohrdá, to alespoň takto  konečně spočítat za  všechny podrazy a podvody, kterých  se  za  čtyři roky  vládnutí na nich dopustil.  Současná  vlád a prostě  tu  ještě  zbývající  1/3 roku v pohodě  doklepe.  No v pohodě – moc  zákonů asi už  neprosadí.  Ale  tohle  jí šlo odstřelovat  i bez té dnešní  tragikomedie.

Jak  už  jste  si přečetli  – nevěřím, že  Andreji Babišovi  sněmovna  dnes  většinou  101 hlasů  vysloví symbolicky  nedůvěru.  

Vše  rozhodne  KSČM a její poslanci. Ti si mohou  jen aktuálně vybrat  mezi špatným a ještě  horším hlasováním. Dobrá  varianta  pro ně neexistuje. Už není co osobně  zobchodovat!

Podle mne  předmětem jejich  váhání  je pouze  odhadování  zda   ztratí méně  voličů,  když Babiše  seknou nebo  když ho podrží. Osobně  odhaduji,  že menší ztráty  utrpí když  ta 101 nebude. Hodný Babiš  chce přece  mimořádně  zvýšit  důchody. Naprosté většině rudých voličů…. A  vy, naši poslanci jej nepodpoříte předsedo Vojto?!

Vedle jejich hlavního rozhodovacího kritéria  existují ovšem i další.    Specificky  komunistická.  Například  jejich budoucí  význam ve sněmovně. Výsledek voleb, jakkoliv  průzkumy  nyní vypadají zcela  jednoznačně, vůbec není daný.  Osobně  si  jsem jistý tím, že  když se nestane  něco zcela nečekaného, zejména  ohledně  covidové situace, Babiš  nabere  část  ztracených voličů zpět. Dále  tím, že Okamura  podstatně posílí. Může  být, že  se do sněmovny  dostane  i  nový politicko podnikatelský projekt  Šlachtaboys. O osudu socanů  také není  definitivně  jasno.  

Co získají Filipovi prodavači teplé vody podporou  ODS nebo Pirátů v budoucím parlamentu? Zhola nic. Jen  bezvýznamnost a izolaci, pokud   obě koalice  sestaví  vládní většinu. Naproti tomu  když  nesestaví? Tak se  budoucí vláda  bude muset vytvořit kolem Babiše.  Jestliže  by  ten se  rozhodl  opřít se o Kanimůru /což by  bylo pro něj  opravdu  silně problematické rozhodování/, pak Filip a spol. by nepochybně  představovali další nezbytnou součást takové  oficiální či neoficiální koalice.! A Babiš  opravdu hraje o kriminál. Takže  v případě, že  si bude muset vybrat – na jedné straně  být evropským pariou s Okamurou a KSČM, ale u  moci nebo  stát se  tím páriou  v Česku a  skončit  na/v krimu bez nich, je  ta volba pro něj podle mne  jednoduchá. 

Strany  tzv. demobloku a jejich  propagandističtí nájemní písmáci  z mainstreamu  zkoušeli možné i nemožné, aby  zlikvidovali  jako politickou pověst a  tím  i sílu  sociální demokracie. Aby ji prostě  dostali  z parlamentu. Nejspíš  se jim to podaří.  Samozřejmě  vedle  zoufalých chyb  Lidového domu.  Už  o tom na Kose  šla  řeč,  že  jí nakonec  její  mandáty  mohou chybět. Jenže  oni nejsou schopni  trochu počítat a už vůbec ne  s nějakou budoucností.

Je jasné, že  Babiše  si zakázali a  dnes  to znovu potvrzují.  S Kanimůrou a  třešněmi  to demagogicky  mají  dlouhodobě  úplně  stejně, spíše  hůře. Vedou proti nim setrvalou kampaň a oficiální dohoda je nemožná.  A  Šlachta, který svým zásahem sestřelil NečasKalouskovskou  famiglii?  

Podle mne  pro normálně myslícího poslance Kluzkého Vojty  dnes neexistuje, kromě  pocitu naštvanosti za  Babišovy podvody  a  nedodržené sliby  na nich, sebemenší logický důvod  proč pomáhat především Koalici Spolu, aby  jí cokoliv propagandisticky  použitelného  – vyšlo. Pro případ, že  bychom  se s Petrem Honzejkem  v odhadu  dopadů a významu dnešního sněmovního tyjátru   spletli a  nerozhodnutý  volič,  o  kterého  jedině  dnes a  až  do voleb jedině půjde,  formální sestřelení Babiše  pár  dní před novým hlasováním – opravdu, proti vší logice ocenil.

Bude  to  špatně  sehraná  fraška. Ne, že  by  si Babiš  jakoukoliv  důvěru  zasloužil a  pořádná  ťafka, nejlépe  taková, z které by  se už politicky nevzpamatoval mu po mnohonásobné zásluze  nesedla!  Přesně  naopak. 

Ale  zcela souhlasím  s Petrem Honzejkem  ohledně  jeho názoru, který si dovolím ocitovat:

Zatímco opozice provozuje ve sněmovně sebeujišťující rituál zaměřený na přesvědčování přesvědčených, oni se věnují efektivnímu obsahu politiky – přesvědčování nových voličů. Jezdí vytrvale po malých městech, po venkově a mluví u každého plotu s voliči, kteří mají dost Andreje Babiše. Hladí je po srsti, slibují, zvesela lžou jako prodavači hrnců a preference jim utěšeně rostou. Podceňovaný Šlachta leze po desetinkách ke dveřím sněmovny, Okamura míří k nejlepšímu výsledku, jakého kdy u nás extremisté, když nepočítáme komunisty v roce 2002, dosáhli.

Opozice jako by to neviděla, dlí snivě ve své komfortní zóně a namlouvá si, že to, co provozuje ve sněmovně, je skutečná odpovědná politika. Není, není a není. Je to jen projev zpozdilosti a lenosti. Zkusme to ještě jednou metaforou: opozice šlape na rotopedu u plazmové obrazovky, zatímco Šlachta s Okamurou drandí po krajině za konkrétními lidmi. Efekt se dá vcelku předpokládat.

Tohle  trefil přesně!!

Místo hloupých  narcisistních sebeprezentací  před nesledovanými  televizními kamerami  by  opravdu  konali PRO SEBE neskonale  užitečněji,  kdyby  vyráželi  mezi voliče.   Aby  ty z Babiše, zejména  dosud po covidu, těžce  zklamané  pokud možno neuloupili  krysaři. Jeden  starý a  jeden nový.  Tady  se láme jejich  ambice  převzít po volbách vedení státu. Nikoliv  odhlasováním formální nedůvěry. Protože  z toho vytěží opět  jen  Kanimůra  a Šlachta.  Jestli tedy  vůbec  někdo. 

Jenže  oni, zejména  Spolu, se pojímají právě  a jedině  tímhle. Tedy kromě  nově  vyvolaného zbytečného sporu  se  starostensko pirátskou koalou o  tom, kdo se  stane  budoucím premierem, jestliže  se dotanou  na součet  101. Stanjura nedávno neváhal Pirátům vyhlásit  otevřeně nepřátelství…

Dovolím si ho citovat:

„Jsme soupeři,“Dodal, že z otázky na budoucího premiéra na rozdíl od Bartoše nebude utíkat. „Uděláme vše pro to, aby byl příštím premiérem Petr Fiala,“ doplnil.

Bartoš  se  totiž  odmítl na  tohle  téma  bavit:

„Nepředbíhal bych s otázkami, co bude po volbách,“ uvedl před úterním jednáním Poslanecké sněmovny Bartoš. „Otázka, kdo bude premiérem po volbách, jejichž výsledek je v nedohlednu, není na stole a není dobré na ni odpovídat,“

Pro soudného člověka  je  zcela  zřejmé, kdo z těch dvou, kteří se mají sejít  v příští české vládě je nadán zdravým rozumem a  může o sobě  jakž takž  tvrdit, že mu jde  o stát a kdo jde za každou cenu po korytě/korytech. 

Být voličem opozice a řešit  dnes jen otázku , kterou  z obou koalic  preferovat získal bych ve  Stanjurově  blábolu  zcela  jasné  vodítko, koho eliminovat za  každou cenu. A nechat mu  v případě opoziční výhry minimum moci.

Nicméně  i tak by mi  na jazyku zůstala těžká  pachuť  koncentrovaná  do  zásadní  otázky  – jak tihle  chtějí  rozumně  vládnout  spolu příští 4 roky, když nejsou schopni  neagresivní spolupráce  už  dnes a  k vyhrocení vztahů  jim stačí  TEĎ řešit  budoucí postavení  uspavače  hadů Fialy?  

To  už  sice  sekám úplně jinou zahrádku, než  bylo mým dnešním záměrem,  nicméně  ta soustředěná  palba všech na Piráty  je nanejvýš pozoruhodný momentální  fenomen  české politické scény. Perou do nich  příslušníci Církve koblihy nejsvětější, jakož i Vrchní Kobliha osobně /tady to ještě  umím pochopit/, ale  stejně tak  modroptáci, Kalouskovi pohrobci,  prostě kde  kdo!  Zajímavý mix  a spojenectví. Určitě  se tomu  hodlám věnovat speciálním článkem! 

Ale  dnešním téma – nesmyslný pokus  o vyslovení nedůvěry  vládě je prostě  zcela mimoňovitý  výkřik, ať už  to dopadne  jakkoliv. 

Kdybych  chtěl odhadnout pro současnou opozici nejlepší  výsledek, pak  bych si vsadil na  variantu, že  se  101 nesežene.  Tady se  alespoň  ti jedině  správní, respektive  ti úplně  nejsprávnější, co si říkají Spolu, budou moci vymlouvat  na komunisty, co už dávno a dávno žádnými komunisty nejsou  a  Babišovi nalepit na  čelo pár  dalších nálepek, které  jim snad několik politicky prostoduchých  hlasů přeci jen přinese.  A komunisty naopak  může  také o pár hlasů připravit. Jenže  oni vědí, jaké  věkové složení  má jejich elektorát. A  Babiš  to ví také. Proto podpořil mimořádné navýšení důchodů. Navíc zcela  rovnostářské…Čímž nepochybně  udělal radost  všem, co jsou názoru,  že  všichni důchodci  by měli brát stejné důchody.  Ale tohle už je  fakt mimo dnešní leitmotiv.

Doplněk ze  čtvrtečního odpoledne:

Vše nasvědčuje tomu, že  jsem včera v podvečer, kdy byl článek psán, trefil situaci v parlamentu přesně.  Tedy  až na Babišův  hysterický projev. Ale  o  to , co řekne bohuželpremier  vůbec nejde.  Hlavní roli obsadili agenturní pracovníci pod  firmou KSČM.  A  jejich předák Kluzký  Vojta. V momentě, kdy oznámil, že  klub KSČM před hlasováním odejde  ze sálu, bylo po žížalkách. Opozice  prostě na  101 nedosáhne.

Přesto  se  střídají  její poslanci na  řečništi  jak účastníci prvního rozřadovacího kola  soutěže  Česko hledá Superstar!  Většinově  s talentem splňující  tak  maximálně pro zařazení  do skupiny  Hvězdná pěchota  IV. kategorie. Podle poslance Petra Gazdíka (STAN) je důležité nechat vyjádřit každého, kdo chce vysvětlit, proč by vláda neměla mít důvěru.

Mno, pokud někoho nepřesvědčilo o  Babišově  nezpůsobilosti  vládnout  téhle  zemi  30 000 zbytečných covidových mrtvých  za půl roku,  pak nějaké střety  zájmů a podobné  záležitosti to nedokáží zcela  určitě. Je to opravdu jen nanejvýš hloupá  šou do sebe  zahleděných panáků a  panaček, která  končí bez  jakékoliv odezvy  v prázdném éteru. 

A prý hned  tak rozhodně  neskončí.  Ale  má  být přerušena po dobu  hokeje s Finskem!!!!  Ještě někdo  pochybuje  o relevanci toho  trapného cirkusu?  Zájme  státu a jeho občanů je prý  těm  trapnokrasořečníkům nade  vše. Proto  prý  to divadýlko konají.  Ale  pozor  – hokej je přednější!!!

A proč  spolek Kluzkého Vojty odejde?  I tady  se má prognoza  trefila přesně! Viz dva  screenshoty  z jeho aktuálního  rozhovoru pro Seznam.cz

Výstřižek

Výstřižek1   

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.