Kdy se Zeman omluví Bělorusům?


Jsou  to sotva  týdny, co se Miloš  Zeman  na Hradě  omluvil srbskému  premierovi Vučičovi, za bombardování Srbska v březnu 1999 spojeneckými vojsky NATO. Česká armáda se tehdy útoku jako čerstvý člen NATO nezúčastnila, země ale umožnila přelet letadlům Aliance. „Právě proto bych se při této příležitosti chtěl za svoji osobu omluvit za bombardování tehdejší Jugoslávie. A chtěl bych srbský národ jako osoba poprosit za odpuštění. Celou dobu mě to trápilo,“ řekl Zeman podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka .

Ten jedině  správný a nejsprávnější  mainstream při té příležitosti mudruje  nad  tím, jestli  takhle  náhodou nejde o  další Zemanovu zradu spojenců.

Viz  Respekt:

Miloš Zeman se tedy nyní osobně omluvil. V případě prezidenta země, která je členem NATO, je to minimálně sporný „osobní“ přístup.

A ještě  si rýpli takhle:

Mimochodem, v případě prezidenta Zemana nejde o nějaký obecně soucitný osobní vztah k obětem konfliktu, který by z jeho omluvy udělal srozumitelnější krok. Třeba minulý týden podpořil v izraelsko-palestinském konfliktu jednoznačně politiku Tel Avivu. V pořádku, ale v tomto konfliktu je mnohonásobně více obětí, než přinesl tehdejší útok na Srbsko.

Já to mám )plně jinak!  Tu Zemanovu omluvu považuji za  těžce  pokryteckou a  nic neřešící.  Z mnoha  důvodů.

Především proto, že  mrtvým z těch náletů, kterých  rozhodně  nebylo málo, žádná omluva život zpět nevrátí, stejně  jako Kosovo Srbsku. Ta  škoda  a zrada na  našich spojencích nejvěrnějších  tu prostě  zůstane.

Vedle toho, ten  český podíl jde  opravdu  téměř  výhradně  za Milošem Zemanem.  On otevřel české nebe  humanitárním bombarďákům, nikoliv  Václav  Havel. A  v podstatě  nikoliv  tehdejší  vláda, jak se nás  o tom Zeman a někteří jeho tehdejší ministranti, například  Ivan David, snaží přesvědčit. Viz  informace z tehdejšího dobového tisku– konkrétně iDnes, kterou přebírám 1:1:

Letecké útoky odsouhlasil za vládu její předseda

29. března 1999  14:52
Letecké útoky Severoatlantické aliance na vojenské cíle v Jugoslávii odsouhlasil za vládu její předseda Miloš Zeman, zásah aliance konzultoval pouze s ministrem zahraničí Janem Kavanem. Předseda vlády to dnes řekl novinářům.
Kabinet se bude celou záležitostí zabývat v uzavřené části svého jednání teprve dnes.
„Vzhledem k tomu, že celá záležitost byla operativní a že vyžadovala rozhodnutí v intervalu dvaceti až třiceti minut, po konzultaci s ministrem zahraničí jsem se rozhodl tak, jak jsem rozhodl, a to v sobotu 20.března odpoledne s tím, že jde o útoky na ryze vojenské, nikoli civilní cíle, a že se jedná o ty vojenské akce, které mají zabránit humanitární katastrofě,“ odpověděl premiér. Reagoval tak na dotaz, zda vláda o útocích NATO na Jugoslávii hlasovala.
Premiér zdůraznil, že útok schválilo všech devatenáct členů aliance, včetně tří nově přijatých letos 12.března, a že Česká republika má zájem na nalezení politického, nikoli pouze vojenského řešení krize.
Přelety letadel NATO vzdušným prostorem České republiky, které jsou rovněž předmětem diskusí, podle Zemana schválila usnesením vláda již loni v říjnu. I když bude vláda i o této otázce v souvislosti s kosovskou krizí dnes opět jednat, zastává názor, že jde o tranzit, o kterém rozhoduje kabinet, nikoliv o pobyt vojsk, k němuž dává souhlas parlament.
„Ústava České republiky hovoří o souhlasu parlamentu v případě pobytu cizích vojsk na českém území. Tranzit není pobyt, což by mělo být celkem křišťálově jasné,“ uzavřel premiér.

Takže  Zeman, v sólové kompetenci rozhodl za  vládu a  ta to posvětila  až dodatečně! 

A nejen  to. Ono ani to dodatečné  zasedání  vlády  neproběhlo hladce  a podle  Ireny  Ryšánkové, kterou,   za  její  výrok a konto tohoto vládního jednání, nikdy Zeman ani Hrad nezažaloval za  její výrok  na  Prvních zprávách,  bylo ono jednání tristní stejně jako  Zemanova  tehdejší role:

…pokud si vzpomeneme na humanitární bombardování Bělehradu – trauma, z něhož se svět nemůže vzpamatovat doteď. Trauma mimo jiné způsobené souhlasem Zemanovy vlády s bombardováním. Souhlas vynucený premiérem na ministrech pohrůžkami odvolání, rozdělil tehdy vládní sociální demokraty na dvě nesmiřitelné poloviny až tak, že ta druhá psala omluvný dopis jugoslávskému velvyslanci, básníku Djoko Stojičičovi. Ještě dnes by mohl zarecitovat bývalý velvyslanec srbského národa Miloši Zemanovi svoje nadčasové verše z česky vydané sbírky „Nekonečno: verše ze snů“: „Rozséváš smrt vybranými slovy / a pozoruješ nový pořádek věcí, / který nastal po náletu / tvých slov …“. I slova mohou ve výsledku zabíjet.

Nemohu si pomoci, ta Zemanova omluva je opravdu fujtajblové pokrytectví! 

Nicméně  mnozí si řeknou  – lépe  pokrytecky  a pozdě než nikdy…

Je to o osobním vkusu!

Ale  žijme  dneškem.

Jugoslávie  už dávno neexistuje, Kosovo je pro Srbsko ztraceno, drogově  dealerská  republika Kosovo realitou.

Přicházejí nové takové  kauzy. Naposled  Bělorusko. 

Nehodlám dnes kolem něj  nic  rozebírat. S  výjimkou  jedné  trapnosti. 

Právě u nás pobývá  Světlana  Tichanovská,  údajná vůdkyně  běloruské opozice  a ta, co  prý porazila  v prezidentských  volbách baťku Lukašenka.

Je  tu na pozvání předsedy Senátu Miloše Vystrčila do Česka. Sejde se  nicméně také s prezidentem Milošem Zemanem, premiérem Andrejem Babišem a ministrem zahraničí Jakubem Kulhánkem.

Že  to pozvání přišlo od  Vystrčtchajwana, že  si poplká  s Kulhánkem a Babišem nemůže  nikoho  překvapit.

Vystrčtchjwan  se politicky  vybíjí na podobných událostech s  cílem minimálně  si zajistit  za  ODS  nominaci pro příští prezidentské  volby, Kulhánek se evidentně  snaží  se  za těch pár  dní, co má ještě  k dispozici, se ztrapnit  ještě  více, než se za tři roky povedlo Petříčkovi  a  dělá všechno možné a  zejména nemožné, aby  soc  dem se definitivně  stala  nevolitelnou  pro kohokoliv mimo případné kalouskovsky  společensky  upravenéé, či nekalouskovsky zdrogované  příznivce  TOP 09 a doufat, že  si ve  svém stavu spletou  kandidátku SPOLU s tou soc dem.

Babiš  je  už  zajímavý!  Ještě na poslední  V4 odmítl polský návrh  na pozvání  Tichanovské na  tenhle summit!Potřebuje  n  mezinárodní image  jedině správného. Doufá  – marně,  že to odvrítí bruselská vyšetřování.  Klasický  Babišův kotrmelec.  Babišovi  fandové, nezvedá se vám z něj žaludek?

Ale  nechme  babišáky  a  jejich  žaludky!

Zeptejme  se radši zemanistů! Protože  Tichanovskou přijme  i  světec  české samostatnosti a suverenity, tedy  podle  své fandovské klaky -Miloš Neomylný!! 

Tohle už je opravdu na pováženou!  

Pozval vlastizrádce Guaidoa, pak Zelenského  a  nyní Tichanovskou!!!! Jak se  vám to Svědci Milošovi  zamlouvá???

Čímž vzdal  pozici  baťky Lukašenka, ale  v podstatě  i Putina  a Lavrova. Nepřímo tak  uznal Protaseviče  za bojovníka proti diktatuře a vyjádřil přímou podporu protilukašenkovským demonstrantům! A také  tímhle způsobem verifikoval  jakékoliv  sankce  proti Bělorusku!

Doopravdy  jsem bez sebe  zvědavostí, jak tohle  zkousnou  pravověrní  zemanisté! 

Nebo, jako  v případě  Guaidoa a  Zelenského zůstane  u  hlubokého mlčení a  předstírání,  že nějaká  Tichanovská v Praze  u Zemana  nikdy nebyla?  

Nejspíš  ano.  V tom případě jsou  na tom stejně  s mainstreamem. Nyní také přešel na  taktiku,  že  když mu něco nejde pod  fousy, tak to zpravodajsky  ignoruje.

Zeman  se  časem, pokud  to ještě fyzicky  stihne, omluví.  Otázkou je jen  – kdy?  U toho Srbska  to trvalo 22 let…..

To  je tedy omluva!!!!   Tak mne  napadá,  že  Zeman to má tak nějak stejně jako Vystrčtchajwan. Ten by  také pozval Guaidoa i Zelenského. Kde je mezi nimi  rozdíl?  

Opravdu jen ten Tchajwan….. Jak tedy hájí  Zeman české zájmy  a suverenitu  jinak než ten  špatně vyřezanej politikář  z Valdštejnské konírny?  Tím, že  neochvějně  hlásá  čínskou státní doktrinu?!  Tohle je  český zájem? Váš zájem? 

Kdy se Zeman omluví Bělorusům za Tichanovskou v Lánech? Kde jí vyjádřil  osobní podporu a ocenil její odvahu. Opozici popřál vítězství v boji s posledním evropským diktátorem. Po přijetí na zámku v Lánech to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. 

Máte  radost zemanisté?  Věřím, že  ano.

Ale  to není  všechno!  Moc mne  uchvátila prezentace  téhle  jedině  správné  návštěvy, jak ji zvěčnil na  svém  twitteru  hradní mluvčáček

Výstřižek

A jak totéž  pojala na svém twitteru  Tichanovská

Výstřižek

Kde já už jsem podobnou manipulaci s  fotografiemi v tuzemsku  viděl?  Aby  jaksi  publikum,  zejména  to věrné,  se neobíralo nevhodnými myšlenkami  typu,  že  snad  by  si mohl  někdo vzpomenout,  že  by  společné foto někoho s někým bylo krajně  nevhodné?

Aha, už  vím!  Tady:

Výstřižek

V jistém  okamžiku začal  vadit  vedle Klémy , co měl pod  čepicí jistý Vlado Clementis. Tehdy, když se  stal zrádcem pracujícího lidu.

Ovčáček na nic  nečekal a  učinil rovnou preventivní opatření!!!! 

Dobře  ví,  že  Tichanovská   doslova ničí  obraz  Miloše, ochránce  suverenity a  samostatnosti  České republiky. ZA sebe  říkám – nejsem překvapen, přesně tohle  je Miloš  Zeman pur!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.