Článek pro paní Tichanovskou


Čeští politikáři i jejich mediální smečka  se mohli strhat  – do Česka  přijela  paní Světlana  Tichanovská.  Symbol boje za  svobodu. Blesky  oficiálních  fotografů, úsměvy politikářů všech stupňů a  všech druhů, rozhovory  do kamer i bez kamer, kytice, všelijaká  vyznamenání / o některých do té doby nikdo neslyšel/, potlesk, sliby  všeho možného.  Vzletné  myšlenky  o svobodě, o pádu posledního evropského diktátora, o cestě k lepším zítřkům, o naší plné podpoře, sounáležitosti a  kdesi cosi.

Věřím, že  jí z toho šla  hlava kolem.  A nejspíš  odjížděla  s pocitem, že  právě v nějakém Česku pohnula  světem.

Nehodlám  sebeméně  zpochybňovat  paní  Světlanu Tichanovskou, její osobní integritu,  to, že  snad  svůj boj myslí jakkoliv  zištně  že  vše , co koná a konat  bude,  jí nejde  ze srdce  a duše.  Právě naopak!  Dnešní text  píši a věnují  jí osobně právě proto,  že  ji takhle  vidím.  S cílem ji  varovat. Dokud  je  čas.   Kdy ještě může  začít  přemýšlet. Kdy lze leccos  zachránit.

Ti jedině  správní, co ostražitě  hlídají Kosu a když ji nemohou  ublížit jinak  tak  to alespoň zkouší přes  hvězdy, čemuž se upřímně  a rád  směji,  možná právě  vyletí a rádi by se na  vlka  obořili  – co si to dovoluješ????  Jak si troufáš????

Odpovím jim rád,a ještě radši bych byl,  kdyby  si tenhle článek doopravdy  paní Světla  Tichanovská přečetla,  respektive  – byl jí někým , mocným obou  jazyků  – přečten.

Tak tedy  paní Světlano, co mne opravňuje  k tomu, abych  vás k něčemu nabádal?  Osobní zkušenost!

Nejen moje.  Ale  určitě  většiny  čtenářů tohoto webu nebo  posluchačů takového Slobodného vysielače na  Slovensku! Prostě  úplně  obyčejných lidí. těch, co v té  demokracii,  po níž  v Bělorusku Vy a  Vaši  sympatizanti tak deklaratorně  toužíte, žijí. My ji tady máme.  Tudíž  i dennodenní zkušenost  s ní.

Naprostá většina  z nás  byla  v Listopadu 89, o němž jste  určitě  slyšela, v ulicích. Zvonila klíči, účastnila  se generální stávky, atd.atd.   A  snažila  se  vycinkat si přesně totéž, co chcete  dnes  Vy.  Až potud  všechno správně!  Jenže  my  jsme  bohatší  o zkušenost,  jak to nakonec  dopadlo.  Kterou  vy  nemáte a  až ji  získáte….. No však uvidíte  sama. Zač  stojí to, co byste  chtěli, sliby  západních politiků, jejich velkolepá gesta,  vyznamenání, jak trvalá  je jejich přízeň a  jak přinášejí  oběti, aby  nějakému  národu bylo lépe, jak reálně  funguje  jejich podpora…

Nepochybně, jestli jste se k tomu to článku dostala  a dočetla jej až  sem, vám  právě  kdosi  říká  – vlk je  ruský agent a  chce  jenom kalit  vodu a odvést  Vás  o demokracie pro Bělorusko.. Hm…  vlk agent není. Ničí. Ani ruský, ani  americký, ani  německý, ani izraelský, ani českého mainsstreamu, ani  farmafirem, ani bankovní lobby, ani… ani … ani… No prostě ničí.

Ale  mému prohlášení nemusíte věřit.  Takže se dnes spolehnu na  někoho jiného, koho pravděpodobně  znáte  určitě, i když třeba jen z doslechu -věřím, že  jméno  ukrajinského trvalého disidenta  Andatolije  Šarije  jste  určitě  vícekrát slyšela.  Třeba už proto, že  žije, tak jako Vy, mimo svou  vlast.  Dlouhodobě. Žádný  ukrajinský  režim ho neakceptovat dosud  jako  občana  vybaveného  těmi nejzákladnějšími demokratickými lidskými právy. Poslední známá  věc kolem něj je, že  prezident Zelenský postavil mimo zákon  jeho politickou  stranu, s kterou chtěl jít ve  své rodné zemi do voleb. Proč o něm mluvím?  Protože  nedávno, téměř  v  den  Vašeho příjezdu  do ČR s ním udělal rozhovor  server  iDnes!  Tedy těžký mainstream. Nevěděl jsem o něm, dokud mne na něj neupozornil jeden z mých čtenářů, Dodnes nechápu, že  něco takového  český mainstream dopustil.  Mimochodem,  je velmi těžké  ho dnes  najít.  Pro Vás, ale nejen pro  Vás  jsem se rozhodl jej převzít  na  svou Kosu. Jakkoliv  je to technicky  nešikovné, protože  na původní zdroj nemohu a  na náhradním –PresseReaderu  je to jen  screenshotech.    Na  závažnosti  Šarijových sdělení to ovšem nijak neubírá!

Výstřižek

Výstřižek1

Výstřižek2

Výstřižek3

Výstřižek4

Výstřižek

Takže  tak, paní Světlano. Věřím, že  Vám nemusím vysvětlovat, proč  Vás upozorňuji  na  Rozhovor  se  Šarijem.  Ukrajina  si  prošla  cestou, kterou Vy v  Bělorusku  hodláte  nastoupit. Co přinesla a komu je zřejmé.  Chcete  absolvovat  totéž? Nebo když ne  totéž, tak cosi hodně podobného?

Říkáte, že  vy v Bělorusku si  svou revoluci, až se povede, ukrást nenecháte?  Krásný sen!!!!  Podívejte  se na  kteroukoliv  zemi bývalého  sovětského bloku ! Nemíním  nyní  země  bývalého Sovětského svazu, kde  téměř  v každé  už mají  přímou zkušenost s  válečným konfliktem – s výjimkou Baltů a právě  Běloruska! Míním  bývalé  sovětské satelity. Všude je to stejné  – zklamání  obyčejných lidí, kterým jejich revoluci kdosi  – místní oligarchie, ukradla. Navíc  jim  vítězové nyní tvrdě  vtloukají do hlav jak mají  správně  žít. Naši vojáci bojují v nesmyslných koloniálních  válkách velkých mocností,  co v ekonomice za něco stálo  patří buď zahraničním koncernům  nebo místním velkooligarchům.Rozsah  sociálních  služeb, poskytovaných státem je  stále menší. Zato nezaměstnanost a bezdomovectví, a  stoupající kriminalita  jsou setrvalé trendy….

Ale to není všechno!  Ani zdaleka. Žijete  v Polsku. Takže  víte lépe  než já, jak nesmiřitelně  rozdělena  je  tamní společnost. Na  dvě se nenávidějící  poloviny. Lech Walesa dokonce mluví o tiché občanské  válce. Ve  všech bývalých zemích  sovětského bloku je  to úplně  stejné!   Tohle  chcete  pro Bělorusko?

Nevěřte české politické  chátře, jejím úsměvům, slibům, lichocení!  Jde jim úplně o něco jiného.  Udělat  z Běloruska  druhou Ukrajinu. A pak rádi a rychle zapomenou. Vy nikoliv, protože  Vaše revoluce  Vám bude ukradena. A věřte, že tak, že  tomu sami budete  tleskat! Té krádeži!

Ne, nemám nostalgii po bolševikovi. Opravdu ne.  Ale  kromě  jiných  Vás přijal  a žoviálně  s Vámi rozprávěl a podporu sliboval  například  Andrej Babiš.  Druhý největší oligarcha  co v zemi máme.  Evidovaný donašeč  Státní bezpečnosti, člen  KSČ a příslušník prominentní komunistické rodiny.  Dnes premier. Takhle to bude i  u vás. Až  vyhrajete.  Tohle  jsem  Vám dnes  chtěl sdělit! Nepřemlouvám Vás, abyste přestala  se  svým úctyhodným bojem. Ale  než  cokoliv  dalšího podniknete, podívejte se  na  aktuální Ukrajinu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.