Sputnikstory IX. DOPLNĚNO!!!


Je to už drahně  dlouho, co jsem se naposled  věnoval Sputnikstory.  Ne že bych nechtěl, ale prostě mi  nevycházel čas. Vrbětice  byly  příliš  výživné téma,  aby  je  člověk odbyl  jen tak nějakým  mávnutím  ruky.  Takže  od té doby  hrnu před sebou  řadu zpracovaných i nezpracovaných témat. Mezi ty přirozeně  patří  i tenhle  díl Sputnikstory, který jsem začal psát  už asi před měsícem.  Jako reakci na  mail od  jistého Jana  Bíma, o kterém si  velmi důvodně  myslím, že  že kdykoliv otevřu  diskusi na Kose okamžitě  najede   jako strážce  těch jediných správných  hodnot a názorů s  nickem Scallop. Aby  Kosu  a její  čtenářský kmen postavil ideologicky  správně  do latě.  Ten  mail byl  stručný.

Výstřižek

Opáčil jsem,  že  se k tématu  rozhodně  hodlám vrátit.  V dalším dílu  Sputnikstory a velmi pravděpodobně  i v nějaké příští relaci  Hodiny  vlka  na Slobodném  vysielači.

Což bylo myšleno zcela vážně. Jen s časem  a kapacitou mi to nějak nevycházelo. Nemohu si dovolit  pouštět  dva  články  denně.  Už  nepíši zdaleka  tak snadno jako v době  kdy Kosa začínala nebo  jí bylo třeba  pět let.    Tak to prostě je.   Ale  slib je  slib a proto dnešní  sloupek – další pokračování  Sputnikstory. Jistě  se bude  tomu, kdo jej inicioval hodně a hodně líbit.

Ten  Scallopův/Bímův  link   odkazoval na  následující bombastický  článek, který  asi dva  dny  dominoval českému  mainstreamu

Tají data, motají čísla, ztrácejí vzorky. Testování Sputniku akademici strhali

Prostě  čeští  žumpalističtí  vymývači  hlav  si  doslova bahnili  v  dalším pojednání  časopisu  Lancet, zabývajícím se  ruskou anticovidovou  vakcinou SputnikV. 

Stojí za  přečtení.  Už proto,  že je  zjevné,  že  oni do  tohoto nového  textu o SputnikuV zapojení  vědci  zjevně  nepracovali  s  ruskými údaji, kterými naopak disponovali  ti  podepsaní pod  prvním článkem Lancetu o SputnikuV.   Takže  svůj textík namázli zcela poplatně současné  taktice  euroatlantické  gruppy  vůči Rusku  – jde o říši  zla , kde je  všechno špatně! A když to není špatně, tak je  to podvod.

Nebudu nijak zastírat,  že  to pro  ruskou vakcinu představovalo reputační ránu. Nicméně přišla  v době,  kdy  se  svět popasovával  s třetí vlnou covidu a  každý, kdo mohl, najel  na  promptní očkování a očkovacích přípravků   se celosvětově nedostávalo. Ono se jich  globálně  jaksi nedostává pořád.    Nicméně  jak  už  psáno v  předchozích dílech  – muž s  koženou brašnou a  SputnikV  nesmí projet!  A  Lancet  si nejspíše  uvědomil svoje  zásadní ideologické pochybení  a hodlal jej  napravit. Ale  nejde mi o Lancet, byť mne  překvapilo, že  dal prostor  dohadům a nenechal odpovědět  napadenou protistranu. Takže  Bímové/Scallopové  zažili druhé  Vánoce.

Do toho přišla  ještě  další  pro Sputnik reputační rána. O níž je  ve  zmíněném článku Novinek.cz  také  řeč-  brazilský regulátor Anvisa si stěžoval na nekompletní informace o bezpečnosti a účinnosti přípravku a na konci dubna jej odmítl s tím, že adenovirus obsažený v látce nebyl řádně deaktivován.  A Sputnik v Brazílii  zakázal.

Nehodlal  jsem  tyto skutečnosti  nikterak tajit a  měl připravenou  určitou  argumentaci a v tomto smyslu  z poloviny  napsaný  článek. Jenže, jak už  stojí výše, scházel  čas na jeho dokončení.  Uplynul měsíc  a  mnohé, velmi mnohé se na  covidové  frontě i kolem Sputniku jako takového -změnilo. 

Původně  jsem  hodlal  například  znovu zopakovat  přiznanou  skutečnost, že  USA  velmi tvrdě  tlačily  právě na  Brazílii, aby  za  žádnou cenu  nepovolila  na svém území  očkovat  ruskou  vakcinou! Tohle už Kosa  zveřejnila  dávno a dávno, nicméně  opakovaní  je  matkou moudrosti. Zejména  máme  li co do činění  s Bímy/Scallopy. Takže znovu

USA tlačily na Brazílii, aby se zřekla Sputniku

Ohledně  Lancetu pak moje protiargumenatce  směřovala  k triviálnímu faktu, že  jaksi v mezičase  se  SputnikemV očkuje  snad  už  v 67 zemích světa, takže  hrát si  se slovíčky  a  hledat doslova  a do písmene  hnidy  v papírové dokumentaci, v  situaci, kdy  jsou  k dispozici  praktické zkušenosti  s miliony  a miliony  aplikací  Sputniku  napříč  zeměkoulí je  asi stejně  inteligentní jako   kontrolovat provozní dokumentaci  vodárny během  stoleté  povodně.

A především mne  bavila  baví  tahle   Bímova/Scallopova  věta  z iniciačního mailu:

Kolosální podvod, zdá se, že naletěli samotní důvěřiví anglasasští vědci, důvěřující serioznosti klienta.   

Ta rozhodně  patří mezi  úplně  největší bláboly, které mi  kdy  do mailu, v  souvislosti s vydáváním  Kosy  nebo působením na Slobodném vysielači přišly!

Tak důvěřiví anglosasští vědci  naletěli  zcela neserioznímu, podlému, úskočnému a vždy  ožralému  ruskému mužikovi Jane  Bíme alias  Scallope?

Vážně? 

Mohl bych namítnout,  že   to tedy nejsou vědci, nýbrž  hlupáci. Kdybych  tedy  přijmul  k tomu potřebnou premisu — že  totiž  oni -důvěřivé  vědci v případě  vždycky seriozních a pravdomluvných západních  firem to takhle  vždycky  mají a mohou se vždy  a všude  na  jejich údaje  a vyjádření stoprocentně  spolehnout!  Což  ohledně  koronaviru a  vakcin proti němu  V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ  NEPLATÍ!  

A neplatí to  ostatně  ani  o těch  „našich“  západních   vědcích. Což  si už  tenkrát  Bím /Scallop snadno mohl ověřit  v  tehdy osmi vydaných dílech Sputnikstory!

Stačí připomenout  tři velká jména – AstraZeneca, Johnson and  Johnson, EMA!

Takhle nějak  by  tehdy  byla  koncipována  moje  bezprostřední reakce  na ten  posměvačný  mail.  Jenže  ten  více než měsíc, o který  se moje  reakce opozdila, přinesl další  nové, zcela  zásadní  informace!

Například  tu  o vývoji  ohledně  nasazení SputnikuV  v Brazílii, kterou  jsem objevil naprosto náhodou  na stránkách  Českého rozhlasu,   ale  která  nejspíše  byla pominuta, jako  zcela ideologicky  nevhodná,  zbylým  mainstreamem:

Brazílie bude očkovat Sputnikem V a Covaxinem, s podmínkami schválila jejich dovoz

Dovolím si ocitovat  jádro toho textu:

V dubnu přitom Anvisa zamítl žádosti brazilských států o dovoz Sputniku V kvůli nedostatku údajů, které by garantovaly jeho bezpečnost, kvalitu a účinnost. V březnu úřad odmítl Covaxin, protože nesplňuje požadované standardy výroby.

„Sputnik V dorazí do Brazílie v červenci,“ uvedl na twitteru Kirill Dmitrijev, šéf ruského investičního fondu RDIF, který má na starosti prodej vakcíny v zahraničí.

Brazílie se podle něj stane 67. zemí, která vakcínu schválila. Techničtí zaměstnanci úřadu Anvisa však doporučili vakcínu schválit pouze za určitých podmínek, mimo jiné má být určena jen pro zdravé dospělé.

Takže  ani  americký nátlak  nakonec nepomohl.  Covidová  vlna  totiž  v  Brazílii  řádí  skoro jako v  Babišstánu!  

Slovensko  konečně  také  začalo  Sputnikem očkovat, i  když  nastavilo podmínky  tak,  aby  ta  skupina  obyvatel, která k němu nejvíce  tenduje, tedy generace 60+,  na něj nedosáhla.  A mohlo se  operovat alespoň tvrzením, že je o něj  malý zájem…. 

Sputnik  je prostě podezřelý! To západní vakciny,tam je  všechno špígl nýgl! Data, účinnost, dodávky, čistota  výrobních procesů!  Kdepak  země  cara  gosudara  a opilých mužiků!

To třeba  takový Johnson and Johnson…  Jediná zatím dostupná jednodávková  látka…

Jenže  já právě  na  ntv.de  čtu, že  tahle  skvělá  firma musí  zničit  cca  60 000 000 lahviček preparátu, t.j.  asi 300 000 000 očkovacích dávek kvůli tomu, že  v produkčním závodě  v americkém Baltimore  došlo ke  kontaminaci preparátu!!!!

Dodávám, že  to není první  stejný problém této firmy  a jejích dodavatelů!

Příkaz ke  zničení  vydala americká vládní   agentura FDA.  Její  evropský protějšek  EMA ovšem zůstala  v klidu. Přestože  dalších  10 000 000 lahviček  přípravku od  Johnson and  Johnson  jde  do expedice  s upozorněním

 nur mit einem Warnhinweis, dass die Qualitätsstandards bei der Produktion nicht garantiert werden könnten,

že  dodržení  kvalitativních standardů produkce  nemůže  být  garantováno! 

A propos  – EMA!  Ta  v  žádném díle  nemůže  scházet!  Tohle  svaté zaklínadlo všech  vyznavačů hesla, že  Sputnik  nesmí projet! 

Evidentní selhání Johnsonů při výrobě  jí nevadí.  Sputnik je  třeba  důkladně  zkoumat.  Nevadilo jí  ani to když  FDA  nepustila  do  oběhu v  USA  vakciny  od  Astry  Zenecy, pokud  vím zákaz trvá pořád, a  pozastavila Johnsony. Obojí z důvodů  výskytu krevních sraženin  u očkovaných. U  Astry  to pak byly  prokázané  manipulace  s  dodávanými poklady. Prostě  seriozní  západní výrobce   a  naivní  anglosasští  vědci  – přesně  jak to napsal  Bím/Scallop!  

V předchozích dílech  jsem mnohokráte upozornil  na  obrovské pochybnosti kolem  preparátu od  koncernu AstraZeneca.  A  také  na  zcela podivný, ba  výsostně  neseriozní  přístup EMA  k jejímu schválení a  témuž  u Johnsonů.  Kdy  výrobky  těchto dvou  světových obřích koncernů dostaly  nutná  razítka  v rekordním čase  a to i přes  prosakující informace o podivných  výstupech  z testovacích studií a až  zarežejícně  nízkém  procentu účinnosti ve srovnání  s preparáty  od Pfizeru nebo Moderny. A  také Sputniku….

A také přes  jasný  fakt, že  řada  evropských zemí   Astru vyřadilo ze  svého seznamu  povolených vakcin zcela  nebo zčásti. Naposled Itálie.

EMA  reagovala  prý novým testováním preparátu. A  to hned  dvakrát!  Vždycky  se  stejným výsledkem – rizika  prý  sice jsou, ale nepatrná a  užitek z  aplikace  vakcin vysoce převyšuje  ona  rizika….  Což bylo zcela v souladu s mým zveřejněným očekáváním!  Že  EMĚ  nic  jiného  nezbývá,  nechce  li  se   totálně jako dozorující instituce  zesměšnit!

Jenže  platí ono  známé mazácké a  vlkovo  – čísla hovoří!  A ta  čísla  zřejmě  už  začínají být i PRO EMA  zcela  neudržitelná, protože  na  Novinkách.cz  vidím

Zástupce EMA: Vakcína AstraZeneca by se neměla dávat ani lidem starším 60 let

Mladším už  se v naprosté  většině  států EU nepodávala  teď /samozřejmě  že  v ČR a  SR  ano, my přece  svým spojencům věříme  vždycky  a za všech okolností, i kdybychom sami na  tu víru  chcípnout měli!/. Takže  nyní  EMA  a totální stopka  pro  Astru Zenecu???

Vypadá to tak.  Za  EMU totiž  hovořil Marco Cavaleri, což  je  v EMA  funkcionář, který odpovídá za její vakcinační strategii!!!

By, by AstraZeneca!  By, by  serioznosti  organizace jménem  EMA!!!

Jak že to napsal Bím/Scallop, připomeňme  si to ještě jednou:

Kolosální podvod, zdá se, že naletěli samotní důvěřiví anglasasští vědci, důvěřující serioznosti klienta.

Mno!  Vždyť on má  vlastně pravdu – kolosální  podvod. V případě  AstryZenecy, Johnson and  Johnson a EMA  určitě.  Jenže oběťmi nejsou  důvěřiví  anglosasští vědci, důvěřující  serioznosti klienta,  nýbrž  důvěřiví  evropští občané, důvěřující  serioznosti  autorit. Jako je  třeba  EMA. Která se naopak ukazuje  býti vrcholně  pochybným spolkem. Který ovšem, pro Bíma/Scallopa zkoumá  důvěryhodnost  Sputniku. A propustí  tzv. oxfordskou vakcinu a cosi, v podstatě  mizivě  účinného od Johnsonů…

Je pro  mne  vysloveným výsměchem, když ohledně  zavádění unijního covid pasu  čtu  například  toto:

S fungováním evropského covid pasu se počítá od července. Země budou muset uznávat všechny vakcíny schválené Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA), budou však dobrovolně moci akceptovat i další preparáty jako ruský Sputnik V. Právě okolo vakcíny, kterou ve velkém využívá Maďarsko a očkovat s ní začalo i Slovensko, se při zavádění certifikátů čekají debaty. Některé země již daly najevo, že ji až do schválení EMA uznávat nehodlají.

 

Má smysl se ještě  bavit  o  EMĚ  jako věrohodném certifikačním centru EU? Nebo o tom, že  se  SputnikemV  se nehraje  přesně  taková politická  hra, kterou  jsem předpověděl v jednom z  úvodních dílů Sputnikstory:

Sputnikstory V -DOPLNĚNO! Ještě jednou doplněno!

Jako první ohlásili svou vakcinu za hotovou. O schválení EMA se opravdu mohlo požádat už někdy v závěru minulého roku… Jenže…. jenže zřejmě předpokládali ty neskonalé obstrukce, které se nyní týkají Ivermektinu. Oni s pravděpodobností hraničící s jistotou předvídali chování EMA.

Tedy to, co nechápe primář Rezek! Nad procesy v EMA nemají žádnou kontrolu. SputnikV klidně mohl být vystaven nesmyslné šikaně. Kdyby se nejdříve snažili u EMA, riskovali by obrovské reputační riziko, totiž, že by SputnikV byl ze strany Evropské lékové agentury doslova skandalizován. Jak by se s takovouhle „odezvou “ pak mohl distribuovat po světě? Nemyslitelné!

Takže zvolili zcela opačný postup- nejdříve získali povolovací certifikáty dnes už 50-ti zemí po celém světě, s příslušnými referencemi a až pak se obrátili na EMA. Ta ho nemusí certifikovat a povolit pro EU. A podle mne to také neudělá. Kdo chce SputnikV bít, hůl si vždycky najde. Nicméně výborné výsledky a reference ve velké části světa už SputnikuV zaručí vlastní život.

Vše  se potvrdilo do puntíku!  Rusové  to odhadli  zcela  správně. EMA se zdiskreditovala  sama a  to dokonale. Na  vakcině  od  AstryZenecy. Nechápu, jak se na ní  nebo  její dobrozdání dnes  může  kdokoliv  odvolávat! 

Ještě  k té dnes  zcela profláklé očkovací látce  od  britskošvédského koncernu. Jde jasně o  historickou  blamáž. O selhání nevídaných rozměrů. Vakcina  sama je pochybná. Její producenti se ukázali být podvodníky  v pravém smyslu toho slova, když  nedokázali v době, kdy  ještě  neztratila  renomé dodávat  do EU závazně  nasmlouvaná  množství a upřednostnili  Velkou Británii na úkor  EU. A to přesto, že  dle  některých zpráv  právě  Unie  z veřejných peněz zafinancovala  snad  až 90% nákladů na  vývoj!    Naprostý debakl. Jak AstryZenecy, EMA, tak i bohužel i EU.

Ale  nemohu si odpustit  něco dalšího. Už v  textu  výše  stojí slovní spojení  oxfordská  vakcina. X krát  jste jej mohli  číst nebo slyšet. Renomé  univerzity  v  Oxfordu , která se na výzkumu zásadně podílela  mělo  u běžného člověka  už samo evokovat , že  jde  o superkvalitní výrobek!  U něhož  žádné obavy nejsou na místě.    Tohle jsem také  baštil. Ale  jen do určitého okamžiku.  

Než  jsem  si  uvědomil, že  s touhle  univerzitou  je  v poslední  době  jaksi a mnohočetně  něco v  a hodně v  nepořádku! 

Nelze  ignorovat titulky jako:

Studenti Oxfordu sňali portrét královny. Mají ho za symbol koloniálních dějin

 

Představují „nadvládu bílých.“ Na Oxfordu chtějí rušit výuku dirigování a klasické hudby

 

Oxfordský slovník změnil definici slova žena. Aktivistky si stěžovaly na sexismus

 

Je zjevné, že na  téhle  opravdu dříve  skvělé univerzitě  se rozhodli  vypráskat  z  campusu  zdravý rozum. A  místo něj  se věnují   idiotským šílenostem.  Žádný  div, že  to  potom s jejich covidovou vakcinou dopadlo jak dopadlo! Tvrdý, seriozní  výzkum se prostě  zjevně nesnáší s  ideologicko dogmatickými problémy  duševních  chaotů pod jednou střechou. Bud  se bude kádrovat  královská rodina, zakazovat klasická  hudba jako rasově nevhodná a  upravovat  politicky korektně  prestižní slovník nebo zkoumat pro přežití lidstva. Dohromady  to nejde. 

A na  samý konec  ještě  drobnost. Velmi mne zajímá  srovnání účinnosti  jednotlivých  druhů dostupných  preparátů. Ale nejlépe   v zemi, kde očkují  jejich co nejširším vějířem.  Narazil jsem na  tuhle  z Maďarska, kde  skutečně  aplikují  všechno, co trh nabízí:

Výstřižek

Novinky.cz  si dělaly, co mohly, aby  to ideologicky  správně podaly, jenže  a jako vždycky  – čísla hovoří!  Rád bych novější. Ale maďarština, kromě  několika  speciálních  výrazů, pochycených na  vojně, je pro mne  tabu.

Věřím, že  si Bím/Scallop   tenhle  článek Kosy  užije! Nejméně stejně jako já.

Dodatek:

Článek  sice  vyjde  až za  dva  dny po konečné redakci, nicméně  už  i mainstream zavětřil,  že se s podporou  AstryZenecy  těžce střelil do vlastní  nohy. Takže  už  i pravověrný a  vždy správný  Seznam.cz  vydal ohledně tohoto koncernu a  jeho vakcíny velký souhrnný článek s názvem

Z velké naděje se stal evropský strašák. AstraZeneca měla až moc problémů

Opravdu doporučuji  k přečtení. Nedozvíte se sice vůbec nic  nového, vše jste si mohli,  a leccos  dalšího navíc, přečíst  v předchozích dílech Sputnikstory nebo slyšet v Hodinách vlka  na SVSK,  ale  soudnému člověku dělá mimořádně dobře, když  najednou po půl roce za  malým, podle  vedení Seznamu.cz, sporným /rozuměj  konspiračním/ webem jménem Kosa,  nejsprávnější a nejserioznější  Seznam.cz  konečně  sděluje  těm,c o jim vymývá  mozky – totéž. Ačkoliv předtím  psal pravý opak!!!!!

Seznamu  už holt došlo, že  další tištění nesmyslů kolem Astry Zenecy  a EMA  je  malér a  hoax v jejich  nejflagrantnější podobě. Kdypak to doklapne  Bímovi/Scallopovi?  

Dodatek ze středečního odpoledne:

Hlídám si na Reuters  zdali už  nejsou k dispozici nějaké  výstupy  ze setkání Putin -Biden. Momentálně  nic. Za to čertsvá  zpráva, která  patří do tohoto  článku

EMA  ODLOŽILA  schvalování  SPUTNIKU V!

https://www.reuters.com/world/europe/eu-approval-russias-sputnik-v-vaccine-delayed-sources-say-2021-06-16/

Je někdo překvapen?  tak  už  schválení  květen/červen, nyní  už  až  září.  Prý  nebyly  dodány  všechny podklady…

Čekal snad někdo něco jiného? EMA  je přece garantem!!!! Řekl bych,  že  zejména  ideologie!  Viz  AstraZeneca.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.