Summit NATO, co vlastně sděluje světu obecně a České republice zvláště?


Tak se nám  zase jednou pohnula země!  Stejně jako, když se   Babiš před  časem propracoval  do Bílého domu, aby tam  kvůli  pár  fotkám s Trumpem, které nyní zapírá,  zcela  nesmyslně  draho  koupil americké  vrtulníky. Přesto, že  všichni vědí,  že  jde o obrovský šlendrián, opozice  tentokrát, když  šlo o americké  zájmy  a vyhazování peněz z české státní pokladny, ani necekla! Když  karty strojí takhle, tak nám nemůže  nic  být dost drahé.

Proč se o téhle  staré story, nad kterou dávno zapadl prach a k níž se dnes  Babiš  nezná,  zminuji v souvislosti s  čerstvým setkáním pohlavárů NATO v  Bruselu? Protože  mé vnitřní pocity při „konzumaci“  informačních  výstupů byly,  v lepším případě – stejné! A mnohdy  ještě  horší a  dokonce  jsem se  dostal do situace, když  jsem si jistou informaci, s níž  přišel zpravodaj ČT  v Bruselu  Lukáš  Dolanský, který  tohle jednání zpravodajsky pokrýval, přehrával nejméně  5x, abych jí opravdu uvěřil. Za tak skandální ji mám, ačkoliv  významově….  no počkejte  a vyhodnoťte  si ji  sami  až nadejde  její čas. Zkrátka  pohnula se  zem!  Tentokráte nejen  Babišovi, ten tam vlastně  ani nebyl a České republice, kterou zastupoval  Zeman na invalidním  vozíku, nýbrž  zjevně  celé  euroatlantické Evropě plus  Kanadě!   Stačila  k tomu  jedna  jediná  věta. Bidenova  věta -US is back! 

Pro většinu komentářů, které  mi prošly  přes monitor, resp. jejich tvůrců,   tahle  tři slova  znamenají evidentně  celý  vesmír!  Všem, míním tím  papaláše, doprovodné či  nezúčastněné  politikáře, jakož  i mainstreamové   intervjůky a nájemné brky  to bohatě  stačilo,  aby  na  začátku  evropského léta prožívali druhé  Vánoce!  Stačilo US is  back! A všichni byli  happy a doslova s epojímali, jak úžasnéa  dějinotvorné setkání že  to bylo…

Zkoumal někdo, co  to US  is  back! konkrétně reálně znamenalo? Neřekl bych!  Všichni klouzali po jen po povrchu!  Jak  úžasně  prý se proměnila  atmosféra tím, že  Trumpa  vystřídal Biden. V reportáži ČT v pondělních  hlavních večerních  zprávách nám náhle  vyprávěli,  jak  jako s Trumpem radši společně  lídři ostatních zemí  ani nešli  společně a  dokonce  se dozvídáme, samozřejmě  post morte, že  Trump  se choval nevybíravě  a  dokonce i  hlavy některých  států ponižoval /sic!!!/ , zejména tehdy když  zastupovali  státy , které  neplní  závazek 2% na  národní  zbrojení! Nezbývá mi než se podivovat – proč  se o tom ponižování  ze  strany  bývalého Velkého bílého otce  z Washingtonu  dozvídáme z oficiozního mainstreamu   až nyní? Proč  ne  tenkrát, aktuálně?  Co  bránilo tomu, aby  svět  zvěděl takovouhle  zásadní  informaci,  že  americký prezident zachází se svými spojenci jako s onucemi? Nevypovídá  to takhle  náhodou něco o nás  a těch slavných společných vztazích a  euroatlantických hodnotách? Když k obecnému  gaudiu  těch nejvyšších  evropských  pohlavárů /Kanada promine/ stačí, aby  současný  nájemník Bílého bárku s nimi  vlídně pohovořil??? A nikdo si zjevně neláme hlavu s tím, co formální změna  amerického chování k dalším členským  zemím  koštuje?

Takže  tohle  je  to, co v  různých  , více  či méně  sofistikovaných formách,  rezonuje  papaláši všeho druhu  a mainstreamem. Stačilo vyměnit zamračeného Trumpa  za  usměvavého Bidena a  ….  a  všichni  se  štěstím mohou pominout!      Stačí  když  hegemon změní formu, s níž jedná  s těmi kolem!  Při  tom,  to, co vadilo  Trumpovi na  Evropě trvá i  nadále a Biden to prý  hodlá nekompromisně  vymáhat,  jak ostatně  téže ČT v  jedné a té samé  relaci potvrdil jakýsi  americký politický  analytik:  

Výstřižek1

  Mám  z toho snad  vyvodit  závěr, že  když  se někdo pohladí s úsměvem na  tváři po hlavičce  Merkelovou, Macrona,  Johnsona, Orbána,atd.atd. , včetně  Zemana, tak se  všichni okamžitě  praští přes  kapsu  konečně   začnou utrácet  za tanky, letadla, kanóny  a další podobný  materiál  zcela bezuzdně, i kdyby  státní rozpočty  zruinovat  měli?  Vypadá to tak!  Protože jinak  bych  musel  považovat  vrcholné  evropské státníky  za  partičku  naprosto nedospělých a nesamostatných adolescentů!  

Když  jde o obrovské  sumy  peněz na  vojenskou techniku, ze  značné  části nakupované  od  amerických firem, pak kritérium  smějící se/ nesmějící se  americký prezident  přece nesmí mít  vůbec  žádnou  váhu!!!!!  Nebo už  jsme natolik zpitomělí, že  naopak přesně  tohle  má ohledně  armádních rozpočtů nejvyšší prioritu?  No  když vzpomenu na  ty  Babišovy  vrtulníky a fotečky  z Washingtonu….  Ale  dost,  máme toho před  sebou ještě  hodně.

V  čem bruselský  summit  rozhodně  nepřekvapil,  bylo potvrzení  toho,  že  Rusko  je  veřejně  deklarováno jako  nepřítel číslo 1!!!  To to opakovaně  a oficiálně  znovu  zaznělo. A taková  ČTK na  svém oficiální  webu publiku hned  vysvětlí proč!!!  Cituji:

NATO podle prohlášení lídrů aliančních zemí znepokojují narůstající ruské vojenské aktivity v bezprostředním sousedství aliance, stejně jako množící se hybridní a kybernetické útoky vedené přímo proti členským státům. 

Ne tohle ještě není  to, co jsem si ověřoval nejméně  5x až to pro mne konečně  znamenalo, že  jde o vážně  míněné sdělení!  Na  tohle  mi stačilo jen 3x….

Tak NATO  je znepokojeno  narůstající  vojenskou aktivitou Ruska v bezprostředním sousedství  aliance?  Ono Rusko snad agresivně   přemístilo nějaké své silné vojenské  kontingenty  na  celou  řadu svých vojenských  základen  na území  svých  četných satelitů  do bezprostřední  blízkosti  NATO?

Není mi o něčem takovém nic  známo.  Předpokládám, že  moje nevědomost  není na úkor  toho, že  nedostávám  supertajné  výstupy, CIA, NSA nebo alespoň BIS, kde to určitě  absentuje  rovněž. Prostě  proto,  že  Rusko si  SVÉ vojenské  jednotky DISLOKUJE,  podle SVÉHO  uvážení na  VLASTNÍM nikoli cizím území!!!  Které, oproti  ústním  závazkům, jenž kdysi  od  Bushe st. obdržel v ústní formě  Gorbačov, dnes  díky  neustálému rozšiřování právě  NATO, uzpůsobilo, že  Rusko nyní   hraničí s jeho členy! To sousedství  vzniklo kvůli  expanzi Severoatlantického paktu, nikoliv Ruska. A ono je  NATO znepokojeno tím, že  Rusko si troufá přesouvat svou  armádu  na západní směr  a nikoliv třeba  k hranicím s Mongolskem…..

Dodávám, pro pořádek, že  to nebylo Rusko nýbrž  USA, které v poslední době, za  velkého povinného potlesku spojenců  vypověděly  zcela  zásadní  smlouvy  s Ruskem, které výrazně  snižovaly  mezinárodní napětí a  riziko konfrontace Připomenu  dvě  poslední  – Smlouvu  o  zákazu  raket  středního doletu a  Smlouvu  o tzv. otevřeném nebi!!!! 

Vedle  Ruska  je dnes  už  oficiálním protivníkem NATO  také  Čína. Opět si dovolím citovat  web ČTK:

Aliance se v nové strategii, kterou má definitivně potvrdit příští summit v Madridu, poprvé obsáhleji věnuje „systémové výzvě“ představované Čínou. Chování Pekingu podle prohlášení lídrů, které je považováno za úspěch Bidenovy snahy přesvědčit spojence k ráznějšímu přístupu, představuje výzvu pro mezinárodní řád založený na pravidlech. Obavy NATO vzbuzuje mimo jiné sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru či šíření dezinformací.

Možná se  je  zvýrazněna  tentokráte  za  část, kde se mluví o úspěchu  Bidenovy  snahy přesvědčit  spojence, když tam jsou větší špeky  – typicky  obavy  z růstu  čínského jaderného potenciálu nebo  účast  čínských jednotek  na  ruských  vojenských cvičeních v EUROATLANTICKÉM prostoru!!!!

Mám Čínu  za  existenční hrozbu pro náš  civilizační okruh a nijak se  tím dlouhodobě netajím. Prostě  to tak je. Ale  jestliže  jsme, vlastní  hloupostí a sobectvím, dovolili Číně stát  se  z  rozvojové, zaostalé  země  se vším všudy, co to obnáší, vedoucí ekonomickou a  v brzké době  i technologickou  mocností planety, pak je jasné, že  má stejné ambice  i v oblasti vojenské. A  zrealizuje je.  A zcela mimo  jakékoliv  chápání pak je, že Čína, tím že  se účastní ruských manévrů se pohybuje  v  euroatlantickém prostoru!!!!  Od  kdy je  Rusko jeho součástí???? Chtějí nám  NATO pohlaváři  vlastně touhle  rétorikou sdělovat,  že  Rusko považují už  za  výlučně  své území,  které  jakýmsi nedopatřením  řídí někdo jiný, nesprávný a  fakt, že  si ho zvolili sami Rusové nehraje  vůbec  roli? Vypadá to tak.

Nicméně  já  si  jako extra  důležité sdělení o  posledním  NATO summitu vybral  to, co je zvýrazněno červeně. Zopakuji to:

. Chování Pekingu podle prohlášení lídrů, které je považováno za úspěch Bidenovy snahy přesvědčit spojence k ráznějšímu přístupu,

Vynechal jsem, zcela  záměrně  ten  blábol  o systému  , založeném na  mezinárodních pravidlech. Stačí  vzpomenout  státy  jako Jugoslávie, Irák, Sýrie, Libye.. Podle  jakého systému a  jakých pravidel  byly  napadeny a rozvráceny? Nejde o opominutí.  Protože  ta  zmínka a O Bidenově  úspěchu mi náhle  leccos , nad  čím jsem dosud  poněkud  nejistě a bez  uchopitelného závěru  bádal, okamžitě  vyjasnila!!!!! Proto ji  mám za  zcela  klíčový  výstup bruselského jednání. A  fascinuje mne,  že  to nikdo nerozvádí, pokud  si toho vůbec  všiml!

Šlo především o dvě  fatální  otázky, související s  NATO, nad kterými jsem  strávil hodně  času:

1-proč a  z jakého důvodu  je  Rusko,  jakkoliv historicky nevratně oslabeno, stále  znovu  vyhlašovaným nepřítelem  atlantického paktu  číslo 1. Jakkoliv v realitě počtů jde o nesmysl? 

2- jaký je  dnes  vlastně  smysl existence paktu. Zejména tehdy, když  je oficiálním záměrem, který  zdeklaruje soubor nových strategických priorit NATO do roku 2030, jež prý se přijme na příští vrcholné schůzce  v Madridu, rozšíření působnosti organizace  do indicko pacifického prostoru.    

V okamžiku,  kdy  jsem si tyhle dvě  v Bruselu vyhlášené  zásady  uvědomil a položil vedle  sebe, odpovědi  se okamžitě dostavily!

Už vím přesně, na  co je  NATO. A také i to proč  je  Rusko dlouhodobě a  systematicky  manévrováno celým Západem do pozice  nejhoršího agresora  dějin.! A  co znamená  ten Bidenův  úspěch!

Jedno totiž souvisí s  druhým  třetím, respektive jedno nemůže  existovat  bez druhého a třetího, pokud má platit,  že  …  Ale pojďme  postupně a popořadě.

Grobačov  byl přesvědčen, že  když  vyjde vstříc  dobrovolně  Západu a  zejména  USA dostane  se  Sovětskému svazu/Rusku férového zacházení  rovného s rovnými a  vytvoří se nový, daleko bezpečnější svět pro všechny! Jak realistická tato představa  zafungovala  vidíme  posledních  30 let dnes  denně…. Rusko pustilo všechny  trumfy, které  od  konce  II.ww drželo a dostalo se mu  zacházení  jako poslednímu  knechtovi ze stáje.Trvale.

President Havel, blahé  paměti, jel  částečně  na vlně Gorbiho očekávání a s rozpuštěním  Varšavské smlouvy  očekával i konec  Severoatlantického patku. Tedy původně. Jak by  ne!  USA ztratily  svého dlouhodobého osudového vyzyvatele, ten navíc  postupně implodoval sám do sebe a v podstatě  se  rozpadl. Rusko, jako takové přežilo celistvé  řadou náhod. NATO, jako blok proti sovětské hrozbě  přestalo mít  smysl. Přesto nedošlo k jeho rozpadu. Právě  naopak! Začalo růst a  šířit se. Proč? Proti komu? 

USA  navíc  stále častěji vyhlašovaly, že těžiště  jejich  zájmu se přesouvá  z Evropy  do Tichomoří – viz  Čína. Proč  tedy další existence paktu?

Navíc  v posledních  10-15 letech registrujeme  nikoliv  růst  napětí  ve vztazích s Moskvou  ale  doslova  totální hysterii, kdykoliv  se  ozve  Rusko.

Dlouho mi  chyběl  reálný  důvod  proč? Jistě,  i  oslabená  bývalá  druhá  světová  supervelmoc ještě  dnes představuje  entitu se schopností vymazat  USA  z povrchu planety, ale  to je  dávno známá skutečnost nezavdávající  důvod  k totální hysterii. Tak proč?

 Až  asi  tak před  3-4 roky mi  doklaplo, že  nejspíše  jde o  Arktidu, která s postupujícím  oteplováním začíná být  ekonomicky  silně  zajímavá!  Už  to není jen  věčně  zamrzlá, nehostinná oblast,  ale  k průmyslové exploataci připravené obrovské území,  které disponuje  potenciálem vykrýt  surovinový a  energetický hlad  planety  na století dopředu!  A  Rusko, díky  své   rozloze, disponuje  podle platného mezinárodního práva  více než  polovinou  všech přístupů k ní a  tudíž  stejným procentem  nároků na  exploataci  zdrojů!

Tohle  a přesně  tohle, si  dovolím tvrdit  stojí  za onou  dlouhodobou ostrakizací  Ruska.  Proto je potřeba  jej oslabit, nejlépe  rozdělit na  shluk v podstatě  bezmocných států a  státečků, aby  přišlo o schopnost  obhajovat a  obhájit  svoje  arktické na  zřetelně!!! Takže  Arktida  je  klíčovým  faktorem. 

Ale  vysvětluje  to  všechny  ty  šílené  hrátky  a  fantasmagorie  kolem  Ruska  a tzv. temných  zásahů  Moskvy po celém světě? 

Pokud jde například  o Navalného   a  starost o tzv. demokracii v Rusku, podporu  všelijaké té opozice vnitřní opozice, pak  ano. Klasická hra  typu rozděl a  panuj.  Ale  Skripal, Vrbětice nebo údajné zásahy   do amerických  voleb?  To  ve  snaze  zvrátit  poměry v  Rusku  a  oslabit  centrální vládu a  dosáhnout  rozpadu  Ruské federace, jako se povedlo se  Sovětským svazem nefunguje. Tohle  je hysterie , jejíž příčinou je  cosi zcela jiného!

Proč  je  Moskva  a Putin neustále  kacerován  naší stranou  jako světový  zlobivý  kluk? Proč může  za úplně  všechno negativní, co se  ve  světě  a zejména  na Západě  přihodí?  Hodně  dlouho mi vystačila  domněnka, že prostě  naše stále  častěji selhávající  elity  potřebují  hříšného kozla, na kterého  svedou veškeré svoje  chyby  a prohřešky. Prostě  takový  ten  univerzální  viník všeho zla na zeměkouli, jako třeba  dříve  sloužili Židé.

Jenže  Biden a  summit  v Bruselu mi  ukázal, že  to je  dost možná úplně  jinak!

NATO, jak jsme  si  už  řekli, v  devadesátých létech ztratilo svůj  smysl jako obranný  štít  před  choutkami  sovětských komunistů  vyvézt  i  za  cenu války, svůj  systém minimálně do celé  Evropy. Přesto se nerozpadlo. Jaká pohnutka  jej  udržuje při životě?

Až  když si tohle uvědomíte,  snadno vám dojde, proč  máme  Rusko  za ono  stále hrozící  dějinné nebezpečí! Prostě kdyby  se navázaly  a udržovaly  normální  vztahy  k Moskvě /a není žádný rozumný  důvod proč ne/       pak  mnoho  a mnoho  lidí rychle  pochopí,  že  Severoatlantický  pakt  je  prostě zbytečná fosilie  dob  dávno minulých!!!! Něco, co je postradatelné. Vlastně  dávno překonané.  Jenže když máte pro širokou veřejnost   Ruskou federaci jako věčné, k  jakékoli agresi  vždy  připraveného zákeřného nepřítele, který  vás ohrožuje  každou minutu  vaší existence?  Tak v tom případě  samozřejmě  existuje  zásadní  důvod, proč  NATO udržovat i nadále, proč  požadovat  obrovské výdaje  na  zbrojení a  k tomu, jako speciální premiii toho věčně použitelného  hříšného kozla!

Nyní  bych očekával  námitku  – ale  vlku  i když  to je  takhle, tak s tím nelze  vydržet na  věky!!!!  Dřív nebo později se ukáže, že  král je  nahý, tak k čemu  tedy doopravdy  NATO?! 

Odpověď najdete  v tom citátu  z ČTK, jenž  už  jste  četli výše! Takže  znovu:

Aliance se v nové strategii, kterou má definitivně potvrdit příští summit v Madridu, poprvé obsáhleji věnuje „systémové výzvě“ představované Čínou. Chování Pekingu podle prohlášení lídrů, které je považováno za úspěch Bidenovy snahy přesvědčit spojence k ráznějšímu přístupu, představuje výzvu pro mezinárodní řád založený na pravidlech. Obavy NATO vzbuzuje mimo jiné sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru či šíření dezinformací.

Už  četli,  že  Spojené státy  po rozpadu  SSSR  ústy svých  prezidentů, počínajíc  Clintonem a konče  nyní Bidenem jasně  vyhlašovaly , že  jejich prioritou je Pacifik a  Čína! A  ona  nová  doktrina  NATO do roku 2030 už zohlední „systémovou  výzvu“ jmémem, Čína!!!! A že  právě  tohle přeorientování aliance na  Čínu je  Bidenův velký úspěch!

Teď  už stačí jen provést  jednoduchý součet  třídy  1+1=2  abychom se dostali ke konečnému  závěru. Rusko  MUSÍ  být  trvale označováno a denně  vtloukáno do hlav  euroatlantické veřejnosti jako fatální nepřítel !!! Vedle  arktických zájmů především proto, aby  NATO  získalo oprávnění ke  své  další existenci!  A proč má  NATO tak nutně  dále  existovat? No protože  je  zde  stále  rostoucí  a čím dál nebezpečnější  Čína!!!!  USA  vědí, že  dříve nebo později se  s Pekingem poměří! A já si jsem dnes  jistý, že tahle  strategie je  USA, bez ohledu , který prezident  nebo strana  v kongresu  zrovna  vládnou. Jakmile  identifikovali Čínu jako budoucího globálního soupeře, což se podle mne  stalo za  Clintona, věděli,  že  za každou cenu je nutné udržet NATO, i když to ztratilo svoje  opodstatnění! A  aby přežilo, je nutné mu  určit  tzv. nepřítele č.1 a to takového,  aby  to veřejnost  akceptovala. Tedy  toho staronového  -Moskvu.

Zkuste  v Holandsku Maďarsku nebo Chorvatsku , Slovinsku  nebo v  České republice, atd.atd.   vysvětlovat, že  musíme  zbrojit  jak o  život,   protože  to potřebují  Spojené státy, aby  v případném střetu s Čínu v tom nebyly  samotné!!!!!  Že  máme  armádu ne pro vlastní obranu, ale  kvůli obraně  Ameriky!

Přesně  tohle  v  plné šíři vyjevil poslední bruselský summit a o tomhle  bude ta nová  „obranná“ doktrina  NATO!!!! A  přesně  a jedině  toto je oním USPĚCHEM Bidenovy  snahy!!!!

Ovšem evropským lídrům stačí, když jim sprostě nenadává. A klidně mu  ono angažmá proti Číně  a ochotu  válčit za  Spojené státy  s ní ODKÝVOU!

Není to ani tak  o zákeřném a potměšilém  Rusku, to slouží  jako slaměný strašák na poli, ale o potřebě  zadržovat  Čínu a  to především tak, aby  si  evropská  veřejnost  nezačala  klást  otázky  – a co je nám do  vztahů USA  -Čína?  Co tam máme  co pohledávat? Proč by tam někdo  z našich hochů  umíral?   Zejména  tehdy, když si tu kaši  zavařili vědomě  Američané  sami začátkem 80. let, kdy  se  začaly paktovat  s Pekingem, aby  oslabili  tehdejší Sovětský  svaz!!!  

Prostě  Američanům se  s  Čínou podařilo to samé co s  Afghanistánem. Ve  snaze  podlomit  druhou tehdejší supervelmoc  si  zadělali  podporou islamistů v  Afghu a  pomaovské Číny  na dvě  obrovské porážky. V případě  Číny globální a tedy osudové. A  dnes  se  snaží  zachránit, co ještě  lze!!! NA úkor  Evropy.

Tohle  je zásadní  závěr  bruselského jednání!

A propos – bruselské  jednání! Ještě  jsme se nepodívali na  jeho výstupy  z hlediska  České republiky!! 

To je  speciální, neopakovatelná kapitola sama  pro sebe! Když  si pustíte  tu už nalinkovanou  reportáž  z pondělních  hlavních  zpráv  na ČT,  tak je  tam hovořeno  a to zvýrazněně, o tom, jak ČR dosáhla  obrovského úspěchu, když do závěrečné rezoluce PROTLAČILA  zmínku o Vrběticích a  prý jednoznačné  vyjádření podpory NATO v  této věci.  Podle  ČTK  konkrétně  toto:

„Patří sem i nelegální a ničivé akce ruských zpravodajských služeb na území aliance, z nichž některé si vyžádaly životy obyvatel a způsobily rozsáhlé materiální škody. V plné solidaritě stojíme za Českou republikou a dalšími zeměmi, které byly tímto způsobem postiženy,“ uvádí společné komuniké. Zároveň vyzývá Moskvu, aby ČR i USA odstranila ze seznamu zemí, kam je jako jediné dva státy zařadila v polovině května.

Tak to je ona  rozhodná  a  úžasná podpora!!!!  Nechtěli jsme  takhle  docílit  solidární V plné solidaritě stojíme za Českou republikou… Mně osobně  to zejména připomíná  Mnichov, kde  Francie  a Británie,  po odstoupení sudetských území, výslovně a slavnostně  garantovaly oné  znetvořené ČSR nedotknutelnost  jejích  hranic a  věčnou existenci. Do 15.3.1939…. Tu  podporu z Bruselu držím za  obsahově  stejnou!  Přesto v  čase  1:56 min reportáže  ČT Dolanský sděluje, jak  česká  delegace  vyjednala silné, opravdu silné vyjádření  podpory!!!! A  vzápětí  až k uslzení  dojatý  Metnar  děkuje  spojencům  ještě jednou  za podporu, kterou nám  vyjádřili!!!!!  Anka  bubnuj  plačky plačte! A vy  co se ještě  umíte  trochu stydět, se  styďte. Je proč!

Ale zpět  k  Bruselu a Česku.  Nelze se  nezmínit  o Miloši Zemanovi. Kromě  několika  záběrů , jak je  dopravován na  invalidním  vozíku na jednání,  ho nelze nijak  zachytit.

Ale podle  dalších  informací  také od ČT prý vystoupil a  to především ohledně  útěku z  Afghanistánu a zopakoval  svou tezi  o tom, že  je  to hrozně  špatně. Nebudu  to  blíže  rozebírat. Učinil jsem  tak  minulý  týden  v  dvoudílném  článku, kde  je  z mého pohledu  řečeno vše, co držím  jako důležité. Ohledně  Afghanistanu, Zemana  i obou těhle  fenomenů dohromady.Takže  si to dnes odpustím. Jakkoliv  ruka mne svrbí…

Jenže  mám cosi onačejšího.  Afghanistan se dostal  okrajově  na  pokraj  tohoto summitu. I o tomhle  ČTK  referuje:

Summit rovněž potvrdil, že NATO bude bude poskytovat výcvik i finanční prostředky afghánské armádě i poté, co během léta z nestabilní středoasijské země po 20 letech odejde.

To nám sděluje  státní tisková  kancelář….  Jenže  a  tím se dostáváme k tomu, co jsem si pouštěl nejméně  5x kolem dokola, abych se ujistil, že  to je pravda, protože  se to týká  Afghanistanu, NATO a peněz, ale  neuvěřitelně  jinak, než  to dala  státní agentura!!!

V pondělí  večer  na  ČT  24 šel  diskusní pořad  o bruselském summitu. Antree opět  obstaral Lukáš  Dolanský z Bruselu. Najdete  to  zde

Ten Dolanského úvodní  vstup začíná v 03:16 min a končí  ve  12:01 min. Mne  šokovalo to to  zaznělo od  08:46 min.  kdy  se moderátor  Václavek ptá na  další vývoj v  Afghanistanu. A  Dolanský  šokuje  následující odpovědí:

Západ  si  chce  v  Afgu zachovat i nadále  vliv. Proto bude  této zemi poskytovat  rozvojovou pomoc a  financovat  ekonomiku. Talibán  má  na přílivu těchto peněz  zájem a  za  to slíbil….

Úděsné!!! Hrozné!!! Ostudné!!!

Takže nejen, že tam odtud  utíkáme.  Ale  aby  ta porážka  neskončila  okamžitým  a i  z nějakého paralelního vesmíru  obyčejným okem  viditelným zhroucením loutkového  režimu, který jsme  ta instalovali a dlouhodobě  drželi při  životě,  tak  budeme  UPLÁCET  Talibán, aby postupoval UMÍRNĚNĚ  a pokud  možno NENÁSILNĚ,proti těm našim satrapům!!!!! Utíkáme a ještě  uplácíme!!! Nevídané!!! Z viditelné  velké prohry s e chceme  ukramařit!

A všichni zjevně,  souhlasně, ba nadšeně   kývají  a nadšeně  hýkají!!!! Takhle si to  alespoň já přeložil do jednoduché  češtiny.  A  tihle, s takovýmto nastavením  a  a doslova  hokynářskou strategií  chtějí zadržovat  Čínu a  vyhrožují  všemožnými tresty Rusku….

Ale  zásadním  sdělením  z brusu novým dlouhodobým výstupem   jednání v  Bruselu  je to, že NATO  existuje  jen a pouze proto,  aby bojovalo na  straně  USA   proti Číně!!!! A  Rusko slouží  k jen k tomu, aby  evropská  veřejnost tohle  neprohlédla.

Jak se vám to líbí?  

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.