Hilsneriáda po slovensku II., aneb Kočner a Zsuzsová už zase nejsou nevinní!!!!


Vím, že  je  to otravné, ale musím  se opakovat- že mi  čas  utíká  mezi prsty,  aniž bych stíhal v trochu přiměřeném čase  reagovat  alespoň na ty  úplně  největší headliny na politické scéně. Jedno za světové, české či slovenské. Zejména  ty  slovenské  zanedbávám přímo trestuhodně, ačkoliv  počet slovenských čtenářů Kosy  odhaduji  už nejméně na  1/3 z celého kosířského kmene…

Chci je ujistit , že to není proto, že  bych držel vůči  slovenským novotám nějaký blok, považoval je za podružné v porovnání s ostatními nebo snad v tom hrál roli   despekt  vůči jejich  zemi – nic takového, jen  množství českých skandálů a  světových veleprůšvihů  je  natolik velké, že mne prostě  na  Slovensko příliš  nepustí. Ačkoliv  se tam  dějí věci jako vystřižené  tak z první poloviny  minulého století a  situované  do tehdejších  středo a jihoamerických banánových republik! Jiná charakteristika  se nenabízí.

Afery  Matoviče  a dalších ministrů  – konkrétně  vnitra, zemědělství, spravedlnosti, zásahy  NAKA, dušení desítek zatčených  v koluzní vazbě  až  změknou, či spáchají sebevraždu,  zátahy  postavené  na preparovaných  výpovědích udavačů, jak se  ukázalo ve speciální zprávě  SI , účelově  připravené formulované  orgány  činnými v trestním řízení a tzv. kajícníky  následně odpapouškované do protokolů, to vše  rámuje  dnešní Slovensko! A je  vydáváno za  boj s mafií.Těmi, kteří před rokem a něco lidem slibovali,  že  zatočí s korupcí, gaunery  všeho druhu a Slovensko očistí. Naprostý  bizár!

Viděno z pozice komentátora  – materiálu dostatek  nikoliv  na jeden dva  články, nýbrž  na celou knihovnu. Leč nestíhám. Vůbec. A kdy , tak  bližší, logicky,  česká /záplatovaná/ košile,než /ještě  záplatovanější/ slovenský kabát. 

Omlouvám se  všem  slovenským návštěvníkům Kosy. Vím o svém dluhu  vůči nim, ale  nejsem si jistý, že  to s jeho splácením v budoucnu bude  lepší…Znám svoje  hranice.

Nicméně, minulý týden  žilo Slovensko  znovu  kauzou Kočner. A poslední  Trikolora mi  naprosto  důrazně  připomněla , že  ji musím alespoň  zběžně  pojednat.

Neb 4.9.2020 vyšel na  tomto blogu  komentář k prvoinstančnímu  verdiktu  nad  dvojicí  Kočner  -Zsuzová ohledně  vraždy  Jána Kuciaka. A teď  Nejvyšší  soud  SR ve stejné věci  rozhodl v odvolacím  řízení. Výsledek , předpokládám znáte, takže  uvedu jen to nejzákladnější – případ  je  vrácen k první instanci – speciálnímu soudu  v Pezinokuk novému projednání. A to s následujícím odůvodněním:

„Vec obžalovaných Mariana K. a Aleny Zs. sa vracia súdu prvého stupňa, aby v potrebnom rozsahu opäť prejednal a rozhodol,“ uviedol v rozhodnutí predseda senátu NS SR Peter Paluda.

ŠTS podľa Paludu rozhodol o oslobodení Mariana K. a Aleny Zs. predčasne. „Nevysporiadal sa so všetkými okolnosťami, neodôvodnil zrozumiteľne rozhodnutie, nevykonal všetky dôkazy. Dôkazy, ktoré vykonal, hodnotil podľa NS SR izolovane, „z čoho vyplynul nesprávny právny záver rezultujúci do oslobodzujúceho rozsudku“. Dodal, že súd hodnotil dôkazy, ktoré nevykonal.

Ako tvrdí, v spise sú obsiahnuté dôkazy, na ktoré poukázal prokurátor a splnomocnenci. „Napríklad výhražné správy M. K. na Kuciaka. Ide o správu medzi M. K. a Miroslavom Konôpkom, komunikácia medzi M. K. a Jaroslavom H. a iné,“ uviedol predseda senátu.

„Ak by ŠTS chronologicky vyhodnotil dôkazy, zrejme by nedospel k zhodnému záveru s výrokom, aký urobil,“ podotkol s tým, že ŠTS niektoré dôkazy hodnotil v rozpore s elementárnou logikou.

Takže  vráceno proto, že  nebyly  vypořádány  všechny okolnosti a všechny důkazy, A ty, co soud  připustil, tak  pojednal izolovaně, takže   dospěl ke  špatným závěrům, končícím chybným osvobozujícím rozsudkem! A  kdyby  to vyhodnotil jak měl, nemohl  dojít  k závěru,  jaký učinil.!!! Finito la Musica!

Přidejme  i  k tomu, že soud na jiném místě  konstatuje, že  nyní  je  speciální soud  v Pezinku  vázán  jeho právním názorem.

V mé jednoduché češtině  to znamená,  že  vlastně  slovenský Nejvyšší soud  nadiktoval vlastně  rozsudek  v případu  Kočner, Zsuzová vers, Kuciak, ale  chce, aby jej oficiálně  vyhlásil a zejména podepsal  někdo úplně jiný! 

Proč NS SR  takhle rozhodl? 

No protože  prý se  objevily  nové důkazy!!! Dokonce  snad  až deset. Konstatují media!

Nejsem  právník, nýbrž totální právní laik,  ale mám někde v hlavě , hodně  vzadu uloženo,  že  v  České republice  není možné  v odvolacím řízení  předkládat nové důkazní materiály, které nefigurovaly  v prvoinstančním řízení.  Je li to jen moje  fikce, omlouvám se předem,  ale  myslím, že  to tak doopravdy je. Pokud  ano, divil bych se , kdyby  právní postup na  Slovensku  fungoval jinak. Na tomto místě  si jsem zcela jistý,  že  právní experti , čtoucí Kosu a  několik jich doopravdy je, mne  nepochybně  uvedou  do  reálu. Já  slibuji, že  vydám okamžitě opravu, v případě, že  jsem vás právě  mystifikoval.

Ale  podívejme  se na ty nové důkazy:

Nové důkazy se týkají kromě jiného komunikace Kočnera a Zsuzsové, kterou vyšetřovatelé získali z podnikatelova telefonu. Z přepisů, které již dříve unikly do médií, vyplývá, že část komunikace mezi Kočnerem a jeho známou Zsuzsovou byla spíše v šifrách.

Soukromé zprávy, které si Kočner a Zsuzsová posílali přes aplikaci Threema, měl soud k dispozici už v minulosti. Jenže trval na doslovném výkladu textů, který podle něj nedokazoval, že by oba podezřelí vraždu plánovali.

50, smrtka, soon

K odsouzení nestačila ani zpráva, kterou Kočner poslal dvě hodiny před vraždou. V té byla číslice 50, symbol smrtky a anglické slovo „soon“ (brzy). Slovenský tisk už dříve psal o tom, že Kočner den po Kuciakově vraždě vybral ze svého účtu v bance 50 tisíc eur (v přepočtu 1,27 milionu korun) a dal je Zsuzsové, což byla údajně část odměny za vraždu.

Nově by měl mít soud k dispozici znalecký posudek, který dokazuje, že komunikace byla zašifrovaná. „Dospěli jsme k závěru, že tyto osoby usilovaly používáním zástupných výrazů o to, aby vytvořily jejich víceznačnost, aby význam komunikace zamlžily a záměrně šifrovaly tak, aby zůstal záměrně nepochopen třetí stranou,“ píše kolektiv znalců z Univerzity Komenského v Bratislavě.

Prokurátor chce ale předložit i další důkazy, například komunikaci mezi Zsuzsovou, její dcerou a třídní učitelkou, která podle něj dokazuje, že Zsuzsová po vraždě narychlo měnila plány.

 plus

Prokuratura také tvrdí, že dvojice den po vraždě častěji než předtím navštěvovala zpravodajské internetové portály.

Díky přístroji, který Zsuzsová měla propojený se svým mobilním telefonem, vyšetřovatel zjistil, že obžalovaná ráno po vraždě a po předchozí komunikaci prostřednictvím mobilu měla tak vysoký tep, jaký jí zmíněný náramek nikdy nezaznamenal.

Zdá se mi  to? Jde o přenos z psychiatrické léčebny?

Tak novým důkazem je  „znalecký“ posudek Univerzity  Komenského, nejspíše  z její  filosofické  fakulty,  že  Kočner  se Zsuzovou komunikovali pomocí jinotajů????

Ono se  tohle  tam studuje  jako obor? Na to existují odborníci, kteří  to dokáží  určit nad jakoukoliv pochybnost? Něco  jako daktyloskopové, odborníci  na  balistiku, patologové, atd.atd? Vážně? On ten posudek odstraňuje  veškeré pochybnosti, že  by  význam komunikace  mohl být takový, jak zní triviální  výklad  jednotlivých použitých slov???  Protože jestliže  ne  a existuje  jediné procento  jiného výkladu, pak musí přece platit  klasické právnické pravidlo –in dubio pro reo -v pochybnostech ve prospěch obviněného!!!!

Podobně  to mám s tím fitnesnáramkem, který  prý  u Zsuzové  zaznamenal neobyčejně  vysoký tep.  Ráno po tom co byla  oznámena  vražda!!!!

Tohle  někdo připustil jako  nepřímý důkaz???  Jak je dokázáno,  že 

-ten náramek měl v  čase  toho vysokého pulzu  Zsuzová a ne někdo jiný????

-že  Zsuzová, i kdyby  ho skutečně v inkriminovaném čase nosila, už byla  obeznámena  s tím, co se stalo Kuciakovi?

-i kdyby obeznámena  byla, jak je prokázáno,  že  ten vysoký pulz  není zapříčiněn něčím úplně  jiným? Klasicky  mimořádná fyzická námaha, sex, rodinná roztržka, okradení,  atd. atd.

Opět  dostal na  frak princip  in dubio pro reo -v pochybnostech ve prospěch obviněného!!!!

 

Mně  ten výrok expertů z bratislavské univerzity  ze  všeho nejvíce připomíná  středověkou  inkvizici a její praxi s kacíři. Byť méně  bolestivou.  

A doslova  se děsím toho, co  jaký nález  by  asi tak vydali, kdyby  někdo natočil  malé děti  na pískovišti, elektronicky  změnil  jejich hlasy do dospělácké podoby  a těmhle  „znalcům“  je  předložil k nějaké podobné  analýze. Snadno si lze představit, co by  asi dovodili, až  by  „dešifrovali“  komunikaci ohledně  stavby  tunelů,  hradů, báboviček, autíček,  kyblíčků, atd.atd. To by teprve  našli  zajímavé  věci!

Jenže  to není  ještě v  tomto případě to nejpodivnější!!!  Uvědomme si, že  oni tzv. „dešifrovali“  komunikaci mezi Kočnerem a Zsuzovou, kterou ti dva  vedli pomocí ŠIFROVACÍHO SOFTWARE THEREMA!!!!    Threma  vlastně  až  do jejich případu platila  za neprolomitelnou!!!!

Opakuji, ti dva  si speciálně pro svoje  doruzumívání pořídili kryptovací systém, aby  je nikdo nemohl odposlouchávat a  stejně spolu budou mluvit pro jistotu v  dohodnutých jinotajích???? Tomuhle  někdo má věřit? Neproběhla takhle náhodou před pár  dny  superúspěšná policejní  akce po celém světě, kde  policejní orgány  ,moha  zemí  pozatýkaly  stovky  těžkých zločinců, na  základě  toho, že  FBI  dala do oběhu pro zločince  speciálně upravené  šifrovací telefony a ti si mysleli, že  jsou  ochráněni proti odposlechům a mohou mluvit  bez obalu mezi sebou, jak jim zobák narostl? Ale Zsuzová s Kočnerem  jsou  daleko mazanější, než  světová  zločinecká  elita. Ty  sice jedou pod  tehdy neprolomitelnou šifrou, ale  pro jistotu v kódované  řeči!!!! Kam se na ty  dva  a jejich  rafinovanost a mazanost  hrabe  italská i americká mafie, kolumbijští a mexičtí narkobaroni, čínské triády  nebo japonská Yakuza!!!!

Zcela  směšné  mi pak přijde poukaz na to, Kočner  se Zsuzovou,  po proniknutí informace  o Kuciakově  smrti, surfovali po zpravodajském internetu více  než jindy. Ujišťuji  NS  SR,  že  při přezkoumání toho jak jsem se  tehdy  pohyboval na internetu já, získali by  úplně  stejná  data. A nepochybuji,  že minimálně u poloviny  obyvatel Slovenska  také!!!!

To nemluvím o takové  bizarnosti,  že  prokurátor  ve  svém odvolání k Nejvyššímu soudu  napsal,  že  rozsudek nemohl být  objektivní, protože  soudci  pezinského senátu  podlehli obavám, aby  je  někdo neobvinil, že podlehli mediálnímu tlaku a proto jejich  konání  nelze označit za nezávislé!!!!! Ne, to jsem si nevymyslel, ale  někde nepřečetl, jen nemohu zpětně  najít  kde.

Mimochodem – proto žádal, aby  případ byl vrácen do Pezinku zpět,  ale přikázán jinému senátu. Čemuž  ovšem NS SR  nevyhověl. Což  je  u mnoha  komentátorů hodnoceno jako malé  vítězství  obhajoby – že  opět  koná  původní trojice soudců.

Hodnotím to přesně opačně!  NS  SR věděl, proč  na návrh prokurátora  nepřistoupil!

Kdyby  takový pokyn vydal, okamžitě  by  se  zvedla  vlna  protestů,  že  to dostal vybraný předem instruovaný  a povolný senát, aby  se zajistil „ten správný rozsudek“.

Senát  vedený soudkyní Szabovou je ideální řešení. Když  rozhodne, jak si  NS SR, současná  skvadra slovenských politických mocných a především ta  jedině  správná až vůbec nejsprávnější  slovenská media, která Kočnera se  Zsuzovou odsoudila  už dávno a  dávno, bude to vydáváno za  dokonalou  demokratickou  spravedlnost  v podání slovenské justice.  Že původně  zaslepení  a mýlící se  členové senátu konečně prohlédli,  akceptovali  daleko fundovanější  názor  nadřízené instance,  veřejně  přiznali svůj omyl, káli se, a vše  konečně napravili. Zbývá už jen provést veřejnou sebekritiku!

A když tak neučiní a  soudci si budou trvat na  svém?  Pak se  vůbec  nic  neděje!  Znovu   odvolání k  NS  a ten pochopitelně  pod závazkem kontinuity  svých rozhodnutí  to opět  vrátí do Pezinku. Tentokráte  už  ale  zřejmě  opravdu k jinému senátu. Nebude zbytí. Příslušného rozsudku je  zapotřebí!  Děj se  co děj! 

Ostatně, už  je  v úvodu zmíněno, že  kauza Kočner-Zsuzová není na Kose pojednána poprvé, že  analýza  prvního verdiktu  vyšla  už  4.6.2020 A to pod  titulkem

Hilsneriáda po slovensku aneb Kočner a Zsuzsová jsou nevinní!!!!

Tehdejší  rozanalyzování  kauzy proběhlo velmi důkladně, jakož  i  rozbor prvoinstačního verdiktu. Aby nakonec  došlo  k vyslovení  odhadu toho, jak asi s odvoláním  naloží  Nejvyšší  soud SR,

Dovolím si to přetisknout:

Mainstreamová  media  vsadila  na  případ Kuciak  svůj veškerý  goodwill, tedy  své, nechce se mi napsat  dobré, takže  řeknu jen- jméno.  A politici  na  Kuciakově  vraždě  a vymezování se vůči  megagaunerovi  Kočnerovi, kterým reálně je,  postavili svůj  volební výsledek  a  tudíž  legitimitu na  Slovensku vládnout!

Jak sdělovacím prostředkům, tak vládním politikářům  pezinský  rozsudek  dokonale rozbil  jejich  domečky  z karet vystavené  na vymezování se  vůči Smeru a  Ficovi, které skandalizovali přes Kuciakovu vraždu, s níž  neměli nic  společného!

„Elitní“  mediální kazatelé politické  morálky, kteří ovšem ze  všech sil a  za použití  všech prostředků,včetně  účelového vykrádání spisového materiálu, při všem svém moralizování,  zejména  kalili vodu,  aby v  té  špinavé a neprůhledné  vodě  snadno  vyvolávali  u davu žádoucí  emoce a nyní  jsou, pro soudného  člověka, jen usvědčenou  trapnou a  ostudnou propagandistickou  mašinérií,  bez jakékoliv  věrohodnosti. žádný  div , že  plivají  na rozsudek oheň a  síru a  šíří nenávist!

A  politikáři? Ti  jsou  v podstatě  v podobné  pozici – představují  uličníky, co po druhých  hází  bahnem, ačkoliv  sami jsou, s odpuštěním – zasviněni od  hlavy k patě. Takže opět  plivání jedu na  všechny  strany, ale především na  soudní senát!

Co bude  dále?  Kočner  a Zsuzová  se moc  radovat nemohou,  neúspěšný prokurátor  se již odvolal. Případ  jde  do druhého kola  k  Nejvyššímu soudu. Od  nějž se  očekává, že NAJDE PRAVDU A  VYNESE  SPRAVEDLIVÝ  ROZSUDEK!   Řečeno slovy  Igora Matoviče  – věřme, že  spravedlnost  si na oba  počká!

Jasný pokyn  jak má NS  rozhodnout, co se od něj očekává!

Půjdu na tenký led  a zkusím prognozu – nebudu ani trochu  překvapen, když   slovenský Nejvyšší  soud  vynese  přesně  opačný rozsudek!

Naopak – předpokládám to. Bohužel.  A  nejen slovenský občan  plasticky  uvidí, jaký je  rozdíl  mezi  profesionálně  fungujícím  nezávislým  a navíc  odborně  vysoce  specializovaným soudem, kde  kvalifikací pro členství v jeho senátech je především mimořádně   vysoká odbornost  a  soudem, byť  si říkajícím  Nejvyšší a  měl by  být  výkvětem soudcovského stavu  se  superšpičkou  odbornosti, ale  jenž je, BOHUŽEL,  volen na  základě  politických preferencí a politické  přijatelnosti pro volitele.

Pezinský specializovaný soud  je  nyní  zpochybňován a skandalizován. Ačkoli od  svého ustavení až do včerejška  jej  ti samí  velebili  jako   vrcholný, neúplatný  orgán  a extravýkonný  justiční orgán, ustavený  kvůli tomu, aby  nezpochybnitelně  řešil  ty  nejvážnější  kriminální  kauzy na  Slovensku. A  nyní je  to zkorumpovaný  šunt, ačkoli mu až doposlední sekundy  před  rozsudkem všichni tleskali?

Velkým překvapení  by  naopak  podle mého názoru  bylo, kdyby  se  v konkrétním senátu  Nejvyššího soudu  našla  většina soudců se stejnou osobní a právní integritou jako v Pezinku.  Za  svá jmenování  vděčí  politické scéně.  Takováhle  pozice  osobní odvaze a  statečnosti   v žádném případě nepřeje. Zejména tehdy  ne, když  velká  část  veřejnosti všechna mainstreamová  media a  vládnoucí politici  křičí  – HilsnerKočner  je  vinen ! Pověste ho  vejš  i se Zsuzsovou! 

Slovensko si prostě  tu svou moderní Hilsneriádu  musí  prožít od  A  do Z.  Konec konců – i  u Hilsnera, po  protestech proti rozsudku a na základě dalších znaleckých posudků byl verdikt 25. dubna 1900 zrušen a případ byl kasačním soudem ve Vídni vrácen k novému projednání. Aby  mu následně  opět  nadělili špagát, při stále  stejně  vágních důkazech, protože  dav a media, si to žádaly. Stejné se odehrává  dnes. Před provazem Hilsnera  jej  zachránil svou milostí  až  císař Franz Josef. Kočnera  nezachrání nic. Zsuzsovou také ne.

Nejde o chlubení,  ani  důkaz  neomylné jasnovidnosti a honění si ega. Rád  bych se byl spletl. Tragické je, že  není dnes , kdy známe  výsledek odvolacího řízení, nutné měnit  ani tečku za větou.A jde  doopravdy o slovenskou Hilsneriádu, vlastně  Kočneriádu. Jen s tím rozdílem, že  Kočner není Žid, nýbrž  doopravdický  obrgauner! Nicméně  ani to ho nezbavuje práva  na  řádný proces.

Co bude dále? Zkusím znovu  svou  křišťálovou kouli.

A ta mi říká, že  Slovensko si skutečně tuhle  svou Hilsneriádu, resp. Kočneriádu  prožije  až do konce. A nic na  tom nezmění  ani pokud  by  dva soudci  ze  senátu   Dr. Szabové v Pezinoku setrvali na  svém hodnocení tohoto případu a rozhodli  shodně  se  svým předchozím nálezem. Popsal  jsem proč – případ opět poputuje  nahoru, NS SR, který  rozhodne  také  stejně, jen s tou změnou, že  věc přikáže  novému senátu.  A ten už  bude  vědět co a jak.

Ovšem  předpokládám, že  justiční orgány, vláda,  ta jedině  správná  media  vyvinou  zcela  nevídaný, enormní  tlak na  oba  “ správnou pravdu nechápající“  soudce.  Takový, jakému  žádný  soudní  funkcionář  v dějinách moderního slovenského státu  ještě vystaven nebyl. Aby alespoň jeden  se  zlomil a  přiznal  chybu!  

Už jednou jsem před nimi smekl, když  Kočnera a Zsuzovou  osvobodili. Kdyby to dokázali znovu, pak soudím, že  by  se k nim Slovensko  mělo začít modlit! Tohle by  představovalo olbřímí potvrzení charakteru, ale především to, že  ve slovenském  justičním systému pracují  lidé, které  téhle zemi mohou všechny ostatní, co jich na planetě  jen  závidět!!!

Nicméně   jim dojde, že  jejich odpor je marný. A  dost možní si řeknou, mám já a  moje  rodině  ten šílený tlak  kvůli nějakému Kočnerovi zapotřebí?  Stejně  už  z basy  nikdy nevyjde, tak co?  Proč  se  mám nechat zničit, proč má rodina  trpět?  Tak jim to odmávnu.  

Ani mne nenapadne  jimi v tomto případě pohrdat! Kdo  z nás  by  na jejich místě nepodlehl??? Nechtějme  od druhých to, co nemůžeme  garantovat my  sami!!!!       

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.