Flash – Boj o Duhu mezi Bruselem a Budapeští


Mezi Bruselem a Budapeští se rozhořel nový  akutní ostrý spor, když  maďarský parlament schválil zákon, který praví  že  je zakázáno v knihách, filmech a pod., jež  jsou přístupny dětem a  neplnoleté mládeži,  v kterých je pojednáváno o sexualitě, popisovat nebo zobrazovat  jiné  než heterosexuální chování. Stejné pravidlo platí pro případnou sexualitu v  reklamách!

Na  tiskové konferenci  dnes  reagovala  na  tento zákon  Ursula v. d. Leyenová a  nazvala  jej  ostudným.

Podle ní jde  o omezování  informací o homosexualitě a  transsexualitě a  zákon prý  diskriminuje lidi s jinou sexuální orientací  a  porušuje  fundamentální hodnoty  na nichž  stojí EU.

EU  ostře vyzvala Maďarsko , aby podalo vysvětlení a  pokud nebude Bruselem  seznáno dostačujícím,  pak s ním  Evropská komise zahájí  řízení pro porušení  základních smluv  EU  a  věc nejspíš  skončí před  Evropským soudem.

Na  celou záležitost  už  reagovala  většina  států  EU – konkrétně  17 a  ty požadují, aby  Budapešť  byla podrobena  novému pravidlu  o nedodržování  zásad  právního státu a  tím  ztratila možnost  čerpat  peníze  z  Fondu obnovy  EU. Prý proti Maďarsku mají  být  použity  všechny  EU dostupné nástroje, vyhlásili například  ministři zahraničí zemí Beneluxu.

Maďarský premier Orbán i   ministr  zahraničí  Péter Szijjártó s odpovědí  Leyenové neváhali ani vteřinu a za  ostudné označili /Szijárto/ její vystoupení, nikoliv  zákon.  Ten podle názoru  maďarské  strany nijak neomezuje  sexuální menšiny, ale  kryje  zájmy  dětí a především jejich rodičů, kteří, podle názoru  jeho vlády  jako jediní  mají  určovat, jakým způsobem děti poučovat o tak intimní věci, jakou sexualita  je. O  nějakém zásahu nebo omezení  proti plnoletým není v zákoně  sebemenší zmínka. A sexuální menšiny, podle nich naopak požívají v zemi naprostou ochranu.

Tahle přestřelka  asi půjde  „až na  krev“.  O tom sotva může  být sporu. EU  evidentně  už  delší  čas  pokládá za  svoje  nejdůležitější  a  nejpalčivější problémy, vedle  zeleného šílenství,  agendu LBGT!  Nic ji netrápí  více. Takže  se  Maďaři  mají na  co těšit.

Soudím, že ne náhodou  si Ursula  v.d. Leyenová  vybrala  ke  svému  protimaďarskému  tažení  dnešní odpoledne. Právě  se totiž v Mnichově , v  rámci fotbalového mistrovství Evropy,  hraje  zápas  Německo- Maďarsko. Vhodná  příležitost  předvést  Orbánovi , zač je  toho loket. Původní  záměr  byl, že  by  UEFA  souhlasila   s rozvěšením duhových vlajek po stadionu. Ta  to po delším  váhání zamítla. Ovšem  ti jedině  správní  to zorganizovali i tak. Před  stadionem rozdávali  duhové  vlajky a vlaječky  ve velkém,  dokázali  zařídit  nasvícení  Allianz  Areny  v  duhových  barvách

Allianz Arena, CSD

a zapojil se třeba  i německý brankář  Neurer . Ten si do utkání oblékl duhovou kapitánskou pásku,a by to těm Hungárošům vytmavil!

Die Regenbogen-Kapitänsbinde von Nationaltorwart Manuel Neuer (35) ist ein Thema für die Europäische Fußball-Union (UEFA) geworden.

Z toho, co německá TV přinášela  před  začátkem zápasu to vypadalo, že  se  v Mnichově  nehraje  fotbal, ale propukla  tam zase nějaká  ta  Prajda!

Jak  pohotové, úžasné, jak úderné!  Co je proti tomu  mutace  delta  koronaviru  nebo dramaticky   rostoucí  zadlužení všech  států Evropské unie?!!  Nic,  muška jenom otravná, chce  se říci s klasikem…..

V jakém světě  to začínáme  žít?  Jaké hodnoty platí a jaké přestávají platit?

Jak dlouho asi potrvá,  než se takováhle a  takhle  řízená  EU  začne  rozpadat?

Velmi čekám, jako stanovisko zaujmou  k incidentu  čeští politici. Jak ti  vládní , tak ti opoziční.  Pro mne  docela  důležité stanovisko jak volit či nevolit.

Jen na okraj  včerejšího mače  v Mnichově  – Maďarům scházelo mizerných  6 minutek, aby duhové německé  hrdiny  v Mnichově  z ostudou  vykopli z mistrovství Evropy. Malý   normální člověk nemůže mít  žádnou radost.  Goretzka  se náhodnou a  šťastnou ranou trefil…Škoda, velká  škoda!Německý  tisk se může pominout, klikař střelec  prý má srdce velké jako duha a dal gól nenávisti…..

Sbohem  rozume!

A  aby  řeč nestála, tahle  se oficiálně  prezentuje  UEFA

Obrázek

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.