Fotbalová ne/spravedlnost respektive boží mlýny zase mlely!


Nedá se nic  dělat, musím se  pár  řádky  vrátit  k nedělnímu  finále  ve  Wembley. Jakkoliv  se mi zdálo, že  to nebude třeba. Ale  ten thriller, co se  odehrál na  asi nejprosluleším fotbalovém trávníku  světa v neděli pozdě  večer,  si přeci jen zaslouží specifický komentář. Jakkoliv  si uvědomuji, že  pokud tenhle  článek nevyšel včera, jde už jen o loňské lití. Protože mezitím je internet doslov a zaplaven úvahami na dané téma. Ale nemohu jinak – fotbalový  fanda  ve mně  stále ještě není mrtev, ačkoliv  FAČR, UEFA  i FIFA dělají  možné a nemožné, aby  se  o tenhle  funus  části mého já postaraly. A  to co nejdříve.

Ale  po té napínavé a  až na samou mez  vyhrocené  nedělní podívané nelze jinak, než sednout  za klávesnici a  s hlavou plnou dojmů  upustit  něco fotbalové  páry. Už proto, že nebude  jen fotbalová.

Kdosi může  lehce namítnout – vždyť  se ve  finále  opakovalo  jen to,  co  už  bylo k vidění  v  řadě, respektive  většině  zápasů osmifinále, čtvrtfinále  a semifinále!!! Kdy  se  také   nerozhodlo v normálním čase a prodlužovalo se, až nakonec  vše  rozhodovali penaltoví střelci. Tak proč  pojednávat  další takový  mač? Proto, že  šlo o  ten poslední  nejdůležitější?  

Odpovídám, že nikoliv!  Pro tohle  byl dnes nepsal nebo  o něčem jiném.  Mým leitmotivem jsou  příslovečné  boží  mlýny, co melou pomalu, ale  jistě!!

Tohle je  to, co mi  zůstane  v  paměti, když někdy  v budoucnu  uslyším  Euro 2020, sehrané v  roce  2021!  Boží mlýny!

Všichni, většinou v  době nějakého osobního zoufalství a příkoří  na ně  spoléháme a věříme  v jejich odplatu, kterou  nejsme  sto navodit  strůjci naší nějaké   tísně  v  daném okamžiku  sami.

Přesně  tenhle moment  rozlišil  utkání  Itálie -Anglie například  od  neméně  vyhroceného semifinále Itálie  Španělsko nebo čtvrtfinále  Španělsko -Švýcarsko. Ani  tam se nerozhodlo  ani v  řádné  hrací  době,ani v prodloužení a  vítěze  určila  až  penaltová  loterie, která  je už jen o štěstí brankářů a  síle nervů  střelců     Ale  nešlo tam  o ne/spravedlnost a ony zmíněné  boží  mlýny!  Ve  finále  ano.

Ale  než se k nim a jejich funkci  dostanu je přeci jenom nutné  se  vrátit k  utkání a jeho průběhu obecně.

Italové  ho začali neuvěřitelným kiksem v obraně, hned  ve  2. minutě. No neuvěřitelným ….  Neuvěřitelný  by  byl jen tehdy, kdyby  v něm nesehrál  hlavní roli italský pravý  bek Di Lorenzo!  Itálie  představovala  stroj  bez slabin.  Až na  DI Lorenza. Tenhle  panáček  hořel už  v předchozích  zápasech, takový Dany  Olmo z něj  dělal trhací kalendář podle  vlastního  gusta, stejně  tak  Belgičan Doku. Unikalo mi, proč  ho Mancini drží  v sestavě. To  fakt  v  serii A nelze  najít  lepšího pravého obránce než tohle Zoufala?  Kdybyste  si přehráli celé finále  znovu, a  sledovali Di Lorenza, buďte si jistí  tím, že tam nenajdete nějaký jeho dobrý moment. Za  to řadu  špatných.

Proč ho tak detailně  rozebírám?  Protože  si zjevně  zapomněl po příjezdu na  stadion  koupit  divácký  lístek! V oné  inkriminované  minutě  totiž  jistě usilovně  a možná  i  angažovaně  PŘIHLÍŹEL, co se  na place děje, ale  Shaw  za jeho zády  v prostoru, který osobně  kryl, mu byl zcela  ukradený a  Anglie  vedla  1:0. Rád  věřím, že  Di Lorenzo vášnivě  fandil. Leč obránce je od bránění…

Pro Italy  hodně  studená sprcha, která nepochybně  zrušila  všechny jejich  taktické  plány.A  najednou dost  dlouho nevěděli, co hrát.

Jenže jedna  ze  starých osvědčených  moudrostí  praví,  že  jestli má mančaft dostat  gól v  zápase podobného typu,  tak hned na  začátku. Protože pokud  se  postižený  tým nezhroutí, má v zásadě  celý hrací čas  na vyrovnání a otočení výsledku. Vedení  podvědomě  vede  k opatrnosti  tedy  defenzivnímu  pojetí. Pouští  prohrávající  do tlaku. I když  skorující mužstvo psychycky sedí  na koni.

Na něm seděla  i Anglie. Doslova jsem  žasl nad  tím, co   si najednou  začal s  balonem uprostřed hřiště  dovolovat takový  Kane, kterého  jsme do té doby považoval  jen  za plejera  v do velkého vápna. Doslova  senzačně  si pro mne  počínal ve  středu zálohy  takový Rice, jenž až do svého střídání představoval mého muže  zápasu. Prostě  Anglie  první půle   reprezentovala zcela ojedinělou  špičkovou  fotbalovou  kvalitu  a  Azzuri  jen naráželi na její skvěle  fungující  blok a  nedokázali si  vynutit  ve  středu pole  převahu, natož, aby  se  dostali do nějaké  střelecké příležitosti.  Jenže  po přestávce  to nabralo přeci jen  jiný  formát. Anglie  přestala hrát dopředu  a myslela  jen na  zadní  vrátka. Ale i  tak modří válčili převážně  s marnosti. A jediný, kdo  na  domácí platlt, byl Chiesa.

Ale  stejně  se z  italského,sice velkého, ale  poměrně málo efektivního tlaku  zrodilo  vyrovnání.  Po  závaru z rohu merunu do sítě  v podstatě  dotlačil goldie oldie  Bonucci. Jako výsledek vůle. Buldočí a  příslovečně  britské  chce se  říci.

A vše  se otočilo. Koně  si osedlali  Italové. Průběh  zbytku zápasu  popisovat postrádá  smysl.  Ti kdo viděli napřímo, znají, ti  ostatní  o to přišli a já to nenapravím.

Britský a  světový  tisk pitvají  co a jak, co mohlo a  a snad  i mělo být  ze  strany  anglické lavičky jinak, aby  prostě na pokutové kopy vůbec  nedošlo. Vzhledem k neblahé  bilanci, kterou  Albion v téhle  disciplině  trvale  vykazuje.  A největším  rozumováním  pak  jest  zatížen závěrečný  penaltový  rozstřel.  Proč  Southgate  ukázal na  tři  mladíky, kteří  ještě nikdy  neprošli  nervovou zátěží  takhle  vyhroceného a  důležitého střetnutí. A když už, proč  jim nedal víc  minut  před  exekucemi, aby je dostal do provozní teploty. Je  a bude spousta  proč, ale  žádná proto.  Rozhodnutí padlo a jistě  podložené. Loterii nelze naplánovat.

Jenže  tým,  kde  selžou tři střelci z pěti, prostě  není týmem šampionů!!! To je  ten důvod! Tohle mi nikdo nevyvrátí.  Šampion je  ten, kdo disponuje nejen  kumštem, ale  také odvahou a doslova  železnou nervovou soustavou. Jinak prostě  tím šampionem není a nebude.

Mládí by  spíše mohlo představovat  výhodu. Zkušenější  borci  už většinou  vědí, co je spojeno se selháním.. Už si to zažili. Mladí a drzí nikoliv.  A že takoví Saka, Sancho a Rashford jsou, o tom nelze pochybovat.  Bez  neskutečné dávky  drzosti by nekopali  za  mužstva, kde jsou pod smlouvami!  A přece selhali. Proč? Protože  jiný mladík – Donnarumma  měl 2x správné  vnuknutí a jednou dobře  postavenou tyč.  Golmani v  při poslední  penaltové smrti jsou prostě  ve výhodě. U nich  je  to jen o tom, nakolik si na ne  zasedne štěstí. A Donnarummu má  Fortuna  evidentně  moc a moc  ráda. 

Asi  říkáte, vlku už  jsi toho napsal spoustu a kde jsou  ty boží  mlýny?

Je  opravdu čas se jim věnovat. V nedělním  článku, je  řeč o tom,  jak  Anglii  šli všichni na  ruku a  protěžovali  ji až  za  hranici  fair play. Jak organizačně, tak  zavíráním očí nad  šílením vyváděním fandů v hledišti i mimo stadion a především se řešilo  připískávání  arbitrů. A nejvíce  v zápase  s Dány.. Kdy  Sterling bezostyšně  nafilmoval penaltovou situaci.A dokonce  se veřejně psalo ve světovém tisku o  tom, že  mistr Evropy  byl určen předem a  teď  už se jen jede podle  závazného jízdního plánu. A  britský  tisk a  tamní celebrity  odpovídali v duchu Maradonovy  boží  ruky…

Tohle  všechno  se sečetlo ve  finále  a ony  boží mlýny  zamlely a  Anglány  semlely. Holandský sudí Kuipers šel na  trávník  se zátěží, že  domácí výběr  je  zvýhodňován na  hřiště. Jako baťoh. A  mohl se  s ní vyrovnat jen dvojím způsobem 

-že  jí , třeba  nechtě,  nějak potvrdí, takovým tím polopodivným výrokem ve  sporné  situaci

nebo

-že  udělá všechno, aby  nic  takového nepřipustil a  nikdo jej  z  toho nemohl obvinit. Takže  bílí od něj nedostanou  ne ani deko, nýbrž  ani miligram a  v pochybnostech  rozhodne pro soupeře.

Vybral si  jasně  druhou variantu. A to hned  ve  dvou  rovinách.  Dával si  enormní pozor na  herní situace v nich   účinkoval  Sterling.  A  nepískl mu  vůbec ani.  Hodné pozoru  byly především tři situace. Dvě  v italském vápně  jedna  těsně před  ním. Všechny  šly  odpískat. I když  dvakrát  je  jednalo o  klasickou filmovou etudu  studia  Sterling  Film Records a jednou   o skutečný  faul. Britský  útočník se nedočkal. Vsadím boty, že  kdyby  nedošlo  k  té Sterlingově  dánské  umírající  labuti,  že by Kuipers  byl nejméně jednou  do píšťalky  foukl. Takhle britský  štírek ostrouhal. Boží  mlýny Spočítaly mu to za celé  ME a možná i kvalifikaci. Ale nejen jemu. 

Italové  rozhodně  neměli dohrát  v  jedenácti!  Chiellini   u lajny, jako poslední, zfauloval  unikajícího  Saku,

Výstřižek

 

  ale  především  Jorginho uprostřed  hřiště  v  souboji s Grealishem, kdy mu prošlápl stehno, si  zasloužili  červenou a sprchu.  Kuipers  pouze  zažlutil. Aby nikdo neřekl, že  se opět  Anglii umetl a cestička, když  nestíhali fotbalově.

Prostě  boží  mlýny!  Kuipers  nechtěl být obviněn  z toho,  plnil předem dané zadání. A  kupodivu  stejně  konali  i  VAR ve  Švýcarsku.

To připískávání a  zvýhodňování po celou dobu mistrovství se  obrátilo proti  Albionu v  tom  úplně nejdůležitějším  střetnutí.  Takhle melou boží  mlýny!!!

A myslím, že je  to tak  dobře,  jakkoliv mám problém  vyslovit  to nahlas.  Protože  jedna  křivda je nahrazena  jinou. Nicméně,, pro Dány  představovala  penalta  fatální moment,  Angličané  vše  pořád  drželi ve  vlastních  rukou, omlouvám se, na  vlastních kopačkách!  Jen oni sami.  Ale  šampion  fakt  není ten, kdo zavraždí  tři penalty  z pěti!  Takže – ME  má správného vítěze! I když pravým finále pro mne  představovalo utkání  Itálie -Španělsko.

Tím bych  normálně  skončil. Jenže  u nedělního článku na stejné  téma vidím toto:

 

Výstřižek

Skvělé!

Nerušil jsem  ani stínem, že  služební  voka, elfy a jiné  jedině  správné  fízlíky zajímá i fotbal. Z přísně  ideologického hlediska. A jediného správného a  přípustného pohledu. Takže  se činili  a činili a  udělali mi obrovskou radost. Že i když  si dám fotbálek, tak jsem schopen je trefit přesně  na solar! Prima!

Tohle je potřeba  využít  a zase jim přiložit  pod   kotel, aby  si  užili  jak se patří!

Takže  jsem nucen odvolat všechno, co jste dosud ohledně  finále  ve  Wembley a  vítězství Italů četli!

Kaju se…..  Přecházím na jediný  správný  a povolený  pohled.

Dovoluji si urgentně požádat  UEFU a  FIFU, aby  neváhaly a okamžitě  ME  dodatečně anulovaly!  A  to na základě  toho,  že  mužstvo údajných  vítězů  zcela  určitě  nenaplnilo  základní atributy  liberální  demokracie! Dokonce  se o to ani nesnažilo! Ba přímo je pošlapalo!

Itálie  především nevykázala  naprosto  žádnou multikulturní rozmanitost a  pochopení pro potlačované menšiny!!!

V mužstvu nebyl jediný  kulturně obohacující příslušník nějaké té  menšiny, nejlépe před  nedávnem  zachránění  na nějakém tom nafukovacím člunu!!! Určitě  též nedošlo k  začlenění  členů  LBGT  komunity, o genderu, či transsexuálech  ani nehovoříc! Prostě nic  a jen ingorance našich  liberálních postulátů. Nemluvě o tom,  že testosteron, machismus a heterosexualita   z  hráčů v modrých dresech a jejich servisního týmu  jen  stříkaly!!!

Tohle přece  UEFA  nesmí  nechat jen tak! Udělám si příslušný plakát  a vyrazím do ulic.  Kdo se ke mně  připojí???

Ale  stejně  – už jste  viděli větší borce  než  Chielliniho s Bonuccim? Tady jsou oba! Při vyrovnání Italů!!!  Jen oni dva – goldies oldies! Doslova  a do písmene. Staří psi to vzali na sebe!

Výstřižek2

                         A teď  se  fízlové snažte!  Udělejte mi zase radost!

                                                 No Chiellini, no Party!

Výstřižek

                                               We Are The  Champions!

 My všichni  normální, obyčejní! 

Vám na vztek fízlíci! Boží mlýny  melou!

Poučení pro vás!  A pro jednoho nestydatého lháře!

Výstřižek

  Jo, tak mne  napadá,  neprohrála ta  Anglie nakonec kvůli tomu,  zavrhla  jediné správné a  nenahraditelné  evropské hodnoty? I přes  tu rasovou a kdo ví jakou  rozmanitost v mančaftu?

Ale  už  vás nechám.  Teď je řada na  vás  , abyste  se zase  snažili u hvězdiček! Ostatně , v sobotu, jste  vy i zemáci a babišáci u článku o Afghu těžce  zklamali! Tak to koukejte napravit! 

A  aby se  vám makalo snáz, tak musím přidat ještě  jedno zásadní konstatování! Dobře  se podívejte  na  fotografie  z různých evropských měst , co se v nich  dělo po dobu  šampionátu, když  hrál příslušný  nároďák!  Všude  to v podstatě fungovalo, resp. nefungovalo stejně – plné  ulice, plná  náměstí  Žádný  zákaz  to, až na pár  výjimek nezablokoval. Prostě  serie  sopečných erupcí  vyhřezlého nacionalismu!!! Někde, speciálně  na  britských ostrovech až v  obludné  formě  a míře.

Ani tuchy po nějakém evropanství!!! Po  evropských hodnotách.  Vždycky  to bylo pouze  v pozici MY nebo ONI!  Vítězství nebo smrt!   Co s tím Brusel a ti jedině  správní asi tak udělají?!  To jsem  zvědav….

Myslím, že je nejvýše na  čase oprášit  výrok jisté české důchodkyně  z roku 1999, jménem Věra Pohlová – „Já bych všechny ty internety a počítače zakázala“ ! Vždyť internet  umožňuje  šířit  fake  news, řetězové  emaily, a prollovat. Prostě  podvracet  naši  krásnou a  dokonalou  liberální demokracii.

A protože   paní Pohlové  její slávu  už  dávno a  dávno závidím a chci  být  také slavný, tak nyní, hned po dohrání  fotbalové ME si dovoluji  vykřičet  do celého světa -Já bych všechny  ty fotbaly  zakázal!  Je to samej nacionalismus, šovinismus, rasismus a tak!  Zakázat!!!  A když už ne  fotbal. tak všechny  ty mistrovství!  A nahradil bych je  třeba  přeborem  Evropského parlamentu  o  Pohár  lásky  a evropanství!

Hrály  by nikoliv  národní týmy, nýbrž  vybraná mužstva   jednotlivých  politických  tzv. evropských stran! A reglement , přirozeně  vypracovaný a schválený  europoslanci a  europoslankyněmi by  jednoznačně  stanovil kolik má mít  každé  zúčastněné  družstvo /včetně  technického doprovodu/  maximálně heterosexuálních mužů,  kolik minimálně žen, příslušníků  LGBT, transgender,  kolik  smí  hrát  bílých, kolik nejméně  v každém okamžiku musí na  hřišti pobíhat  barevných, kolik tělesně postižených,  jak  jednotlivé  týmy  musí  demonstrovat svou rozmanitost a podporu  green dealu během zápasu! Kolik bude  k dispozici unisex  WC a  sprch, atd.atd.

Tohle  je  naprosté minimum. Že  by se hrálo s duhovým míčem je  snad  jasné!  Stejně tak i to, že  Rusko a  Bělorusko by  automaticky  nedostalo pozvánku. Z Maďarska  by  zájemci museli doložit doporučení  od Sorosovy středoevropské  university nebo nějaké té jeho nadace. 

Fotbalový kumšt  by nehrál žádnou roli!  Proč  také!

Tohle by byl  ten  pravý nejlepší  fotbálek budoucnosti!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.